Giro del Veneto - 2021

Overall

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Matteo Zurlo Zalf Euromobil Désirée Fior 12:43:11
02 Riccardo Verza Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:01
03 Kamiel Bonneu Basso Team Flanders + 2:52
04 Paul Double MG.K vis VPM + 3:20
05 Francesco Romano Velo Racing Palazzago + 3:23
06 Yaroslav Parashchak Iseo - Rime - Carnovali + 5:46
07 Gabriele Porta Gallina-Ekotek-Colosio + 5:53
08 Nicolo Parisini Beltrami TSA Tre Colli + 6:03
09 Elias Maris Basso Team Flanders + 6:09
10 Francesco Busatto U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 6:54
11 Stefano Gandin Zalf Euromobil Désirée Fior + 6:55
12 Emanuele Barison Northwave - Siatec-Olmo + 6:55
13 Fabio Garzi Named Uptivo + 7:01
14 Giovanni Bortoluzzi Work Service-Marchiol-Dynatek + 7:16
15 Samuele Gimignani Maltinti- Banca di Cambiano + 7:33
16 Walter Calzoni Gallina-Ekotek-Colosio + 7:36
17 Edoardo Francesco Faresin Zalf Euromobil Désirée Fior + 8:01
18 Riccardo Lucca General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 9:29
19 Davide De Pretto Beltrami TSA Tre Colli + 11:01
20 Sergio Meris Team Colpack Ballan + 11:08
21 Luca Cibrario Overall Cycling Team + 13:59
22 Matteo Domenicali Hicari Cablotech Biotranning Team + 14:30
23 Leandro Masotto Iseo - Rime - Carnovali + 14:52
24 Riccardo Tosin General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 18:41
25 Pier Elis Belletta Named Uptivo + 19:07
26 Nicolo Garibbo Maltinti- Banca di Cambiano + 19:54
27 Elia Tovazzi G.C.Sissio Team + 20:51
28 Davide Botta V.C.Mendrisio + 22:03
29 Giulio Masotto Zalf Euromobil Désirée Fior + 23:25
30 Samuel Quaranta Team Colpack Ballan + 23:27
31 Martin Ceron Gaiaplast Bibanese + 23:27
32 Lorenzo Visintainer General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 23:42
33 Giuseppe De Laurentiis Aran Cucine Vejus + 23:50
34 Marcello Ugazio Named Uptivo + 23:52
35 Sander Rietjens Basso Team Flanders + 24:45
36 Federico Iacomoni Iseo - Rime - Carnovali + 25:00
37 Nicola Genuin Trentino CT U-23 + 25:11
38 Omar El Gouzi Iseo - Rime - Carnovali + 25:24
39 Riccardo Verza Zalf Euromobil Désirée Fior + 25:30
40 Floris Van Tricht Basso Team Flanders + 25:48
41 Lorenzo Ginestra Aran Cucine Vejus + 26:13
42 Jacopo Pesenti Gallina-Ekotek-Colosio + 26:39
43 Simone Lucca G.C.Sissio Team + 27:34
44 Matteo Regnanti Maltinti- Banca di Cambiano + 28:06
45 Marco Grendene Beltrami TSA Tre Colli + 28:38
46 Tommaso Gatti Named Uptivo + 28:43
47 Luca Colnaghi U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 29:08
48 Luca Regalli Iseo - Rime - Carnovali + 29:37
49 Stefano Cristoforetti Trentino CT U-23 + 30:10
50 Leonardo Giani Overall Cycling Team + 30:41
51 Matteo Baseggio General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 30:43
52 Francesco Parravano Aran Cucine Vejus + 30:57
53 Andrea Ghislanzoni MG.K vis VPM + 31:09
54 Francesco Carollo MG.K vis VPM + 31:12
55 Bruno Asllani Maltinti- Banca di Cambiano + 31:47
56 Pasquale Abenante Velo Racing Palazzago + 31:53
57 Francesco Della Lunga Team Colpack Ballan + 31:56
58 Francesco Pirro Maltinti- Banca di Cambiano + 32:01
59 Marco Ghirlanda V.C.Mendrisio + 32:05
60 Marco Andre Acevedo Mayorga Overall Cycling Team + 32:43
61 Lars Daniels Basso Team Flanders + 33:40
62 Luca Vedovello S.C.Valle Seriana-Cene + 33:44
63 Riccardo Bobbo Work Service-Marchiol-Dynatek + 34:22
64 Alessandro Motta Gallina-Ekotek-Colosio + 34:29
65 Sander Rietjens Basso Team Flanders + 37:24
66 Mattia Gardi Hicari Cablotech Biotranning Team + 37:58
67 Filippo Ghiron Aries Cycling + 38:24
68 Marco Lolli Aran Cucine Vejus + 39:11
69 Marco Trevisol Northwave - Siatec-Olmo + 39:56
70 Davide Finatti Northwave - Siatec-Olmo + 39:59
71 Alberto Appoloni Named Uptivo + 40:48
72 Giovanni Vito Aries Cycling + 41:24
73 Samuele Fiorin S.C.Valle Seriana-Cene + 41:57
74 Gabriele Coloberti Overall Cycling Team + 43:09
75 Andrea Colnaghi U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 43:14
76 Marco Vettorel Northwave - Siatec-Olmo + 46:58
77 Christian Danilo Pase Work Service-Marchiol-Dynatek + 47:40
78 Gianluca Cordioli Northwave - Siatec-Olmo + 48:01
79 Alessandro Minguzzi Overall Cycling Team + 48:19
80 Francesco Baldi Overall Cycling Team + 48:45
81 Andrea Taffarel Gaiaplast Bibanese + 48:49
82 Andrea De Totto Trentino CT U-23 + 48:49
83 Marco Chesini G.C.Sissio Team + 50:59
84 Oliver Knudsen V.C.Mendrisio + 51:10
85 Ricardo Fulici Trentino CT U-23 + 51:13
86 Eric Paties Montagner Work Service-Marchiol-Dynatek + 51:19
87 Christopher Consolaro Velo Racing Palazzago + 51:36
88 Enea Righetti G.C.Sissio Team + 51:59
89 Michele Malavolta Hicari Cablotech Biotranning Team + 52:09
90 Matteo Barsottelli Work Service-Marchiol-Dynatek + 52:40
91 Marco Granata Aran Cucine Vejus + 53:23
92 Andrea Rabba S.C.Valle Seriana-Cene + 53:55
93 Marco Manenti Velo Racing Palazzago + 54:19
94 Vojislav Peric D'Amico UM Tools + 55:26
95 Enea Righetti G.C.Sissio Team + 56:07
96 Marco Colombo S.C.Valle Seriana-Cene + 57:16
97 Fabio Di Guglielmo MG.K vis VPM + 58:53
98 Lorenzo Farinati Named Uptivo + 59:30
99 Christian Zanetta Aries Cycling + 1:03:43
100 Filippo Stocco G.C.Sissio Team + 1:03:58
DNF Matteo Amella S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Enzo Yokota S.C.Valle Seriana-Cene
DNF Luca Marziale Aran Cucine Vejus
DNF Mattia Manfreda Aries Cycling
DNF Miki Scartezzini Aries Cycling
DNF Lorenzo Vecchi Aries Cycling
DNF Lorenzo Balestra Beltrami TSA Tre Colli
DNF Besnik Islami D'Amico UM Tools
DNF Daniel Nastasi D'Amico UM Tools
DNF Marco Pavan D'Amico UM Tools
DNF Alessio Riccardi D'Amico UM Tools
DNF Nicola Bonomi G.C.Sissio Team
DNF Mario Cao Gaiaplast Bibanese
DNF Marco Gazzola Gaiaplast Bibanese
DNF Yuri Lunardelli Gaiaplast Bibanese
DNF Giacomo Pegoraro Gaiaplast Bibanese
DNF Andrea Berzi Gallina-Ekotek-Colosio
DNF Matteo Pongiluppi Gallina-Ekotek-Colosio
DNF Cristian Rocchetta General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Alex Piccinini Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Nicholas Tonioli Hicari Cablotech Biotranning Team
DNF Samuele Zambelli Iseo - Rime - Carnovali
DNF Jacopo Boschi Maltinti- Banca di Cambiano
DNF Francesco Di Felice MG.K vis VPM
DNF Raffaele Radice MG.K vis VPM
DNF Andrea Barzotto Northwave - Siatec-Olmo
DNF Davide Persico Team Colpack Ballan
DNF Gidas Umbri Team Colpack Ballan
DNF Francesco Boaga Trentino CT U-23
DNF Davide Coser Trentino CT U-23
DNF Daniel Cassol U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Giacomo Cazzola U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Davide Colnaghi U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Domenico D'Amore V.C.Mendrisio
DNF Asbjørn Hellemose V.C.Mendrisio
DNF Loris Hochstrasser V.C.Mendrisio
DNF Lorenzo Affaticati Velo Racing Palazzago
DNF Michael Zecchin Work Service-Marchiol-Dynatek
DNF Alessio Portello Zalf Euromobil Désirée Fior
Information
Nation Italy
Date 29th June - 3rd July
CAT 2.12
Other
Embed Results