Vysocina - 2021

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Karel Tyrpekl Topforex - ATT Investments PCT 03:15:35
02 Mathias Larsen Restaurant Suri - Carl Ras + 00
03 Luke Verburg WV Westland Wil Vooruit + 00
04 Tomas Barta Topforex - ATT Investments PCT + 00
05 Daniel Turek Felbermayr - Simplon Wels + 00
06 Petr Fiala Topforex - ATT Investments PCT + 00
07 Sebastian Nielsen Restaurant Suri - Carl Ras + 00
08 Stefan Verhoeff GRC Jan Van Arckel + 00
09 Michael Boros Cez Cyklo Team Tabor + 00
10 Patrick Reissig Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 00
11 Jasper De Laat T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 00
12 Enrico Spadini Pedale Scaligero + 00
13 Pirmin Benz Rad-Net Rose Team + 00
14 Jarri Stravers GRC Jan Van Arckel + 00
15 Mathias Wiele Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 00
16 Luke Wilk P&S Metalltechnik + 00
17 Filippo D'Aiuto Pedale Scaligero + 00
18 Roman Duckert Team Dauner | AKKON + 00
19 Giovanni Gazzola Pedale Scaligero + 00
20 Petr Hampl TJ Favorit Brno + 00
21 Vojtech Kminek TJ Favorit Brno + 00
22 Henrik Pakalski Rad-Net Rose Team + 00
23 Albert Gathemann Team Dauner | AKKON + 00
24 Jiri Petrus Topforex - ATT Investments PCT + 00
25 Petr Hetfleis Topforex - ATT Investments PCT + 00
26 Markus Kramer Restaurant Suri - Carl Ras + 00
27 Sverre Senders Team TWC De Kempen Valkenswaard + 00
28 Dominik Buksa Morava Mix + 00
29 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 00
30 Frederik Hähnel KED-Stevens Radteam Berlin + 00
31 Petr Swaczyna Cyklo Tim Havifov TS + 00
32 Eric Lutter Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 00
33 Jakub Riman Auto Skoda Mlada Boreslav + 00
34 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 00
35 Karel Camrda Topforex - ATT Investments PCT + 00
36 Sven Zurawski Wibatech Bayern/RSV Passau + 00
37 Carlo Francesco Favretto Pedale Scaligero + 00
38 Marek Gajdula Topforex - ATT Investments PCT + 00
39 Johannes Glameyer Wibatech Bayern/RSV Passau + 00
40 Michal Schuran AC Sparta Praha + 00
41 Michal Rotter TJ Favorit Brno + 00
42 Michal Prochazka TJ Favorit Brno + 00
43 Matus Stocek Topforex - ATT Investments PCT + 00
44 Daniel Guld Team Give Elementer + 00
45 Arne Jacobs T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 00
46 Martin Voltr Topforex - ATT Investments PCT + 19
47 David Kopelent TJ Favorit Brno + 19
48 Vojtech Vodrazka KC Hlinsko + 19
49 Lubos Pelanek Pedale Scaligero + 19
50 Josef Cekal TJ Favorit Brno + 42
51 Juraj Karas PROefekt Team + 01:26
52 Twan Van Der Drift WV Westland Wil Vooruit + 01:26
53 Rostislav Krotky AC Sparta Praha + 01:26
54 Jan Brnak AC Sparta Praha + 01:46
55 Frank Stijger T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 02:23
56 Patrik Nemec MX4 Cyklo Bendl + 02:23
57 Christian Niklas Wibatech Bayern/RSV Passau + 02:23
58 Cory Greenberg Team Dauner | AKKON + 02:23
59 Martin Volf AC Sparta Praha + 02:23
60 Pierre-Pascal Keup Team Lotto - Kern Haus + 02:52
61 Stijn Ruijter WV West Frisia + 02:52
62 Constantin Lohse KED-Stevens Radteam Berlin + 03:49
63 Johannes Banzer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 03:49
64 Quinten Buijs WV Westland Wil Vooruit + 03:49
65 Markus Meerbeek WV Westland Wil Vooruit + 03:49
66 Maximilian Meyer KED-Stevens Radteam Berlin + 03:49
67 Tobias Magdeburg Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 03:49
68 Ondrej Petr CK Pribram - Fany Gastro + 03:49
69 Jan Ryba AC Sparta Praha + 05:00
70 Dominik Horak AC Sparta Praha + 05:00
71 Henri Uhlig Rad-Net Rose Team + 05:31
72 Tobias Buck-Gramcko Rad-Net Rose Team + 05:31
73 Pavel Gruber Tufo-Pardus Prostejov + 05:47
74 Mike Vliek T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 07:28
75 Leo Doyle T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 07:28
76 Rasmus Hestbek Lund Restaurant Suri - Carl Ras + 07:28
77 Tomas Bakus Cez Cyklo Team Tabor + 07:28
78 Adam Krenek TJ Favorit Brno + 07:28
79 Adam Dolezal Cez Cyklo Team Tabor + 11:26
80 Luuk Van der Wal WV Westland Wil Vooruit + 11:38
81 Christiaan Hoekstra Willebrord Wil Vooruit + 11:38
82 Wessel Coppelmans T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 13:55
83 Vojtech Modlitba CK Pribram - Fany Gastro + 13:55
DNS Sebastian Trimborn KED-Stevens Radteam Berlin
DNF Samuel Barteska Morava Mix
DNF Richard Habermann AC Sparta Praha
DNF Simon Vanicek Cez Cyklo Team Tabor
DNF Jan Vochozka CK Pribram - Fany Gastro
DNF Tomas Cer Cyklo Tim Havifov TS
DNF Karel Macan Sportraces CT
DNF Jordi Steenbakkers T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro
DNF Paul Gruithuijzen T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro
Information
Nation Czech Republic
Date 31st July
Where Bystrice -> Perstejnem
What 3rd stage
Distance 129.6 km
Leader M.Larsen
Points M.Larsen
Mountain M.Stocek
Other
Embed Results