Vysocina - 2021

Overall Points Mountain

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Karel Tyrpekl Topforex - ATT Investments PCT 11:43:17
02 Patrick Reissig Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 20
03 Petr Klabouch Topforex - ATT Investments PCT + 32
04 Pirmin Benz Rad-Net Rose Team + 39
05 Albert Gathemann Team Dauner | AKKON + 1:46
06 Luke Verburg WV Westland Wil Vooruit + 3:18
07 Michal Schuran AC Sparta Praha + 3:32
08 Michael Boros Cez Cyklo Team Tabor + 6:05
09 Mathias Larsen Restaurant Suri - Carl Ras + 6:09
10 Petr Fiala Topforex - ATT Investments PCT + 6:11
11 Stefan Verhoeff GRC Jan Van Arckel + 6:15
12 Jarri Stravers GRC Jan Van Arckel + 6:15
13 Mathias Wiele Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 6:15
14 Carlo Francesco Favretto Pedale Scaligero + 6:15
15 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 6:15
16 Eric Lutter Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 6:15
17 Petr Hampl TJ Favorit Brno + 6:15
18 Sverre Senders Team TWC De Kempen Valkenswaard + 6:15
19 Michal Prochazka TJ Favorit Brno + 6:15
20 Jiri Petrus Topforex - ATT Investments PCT + 6:32
21 Petr Hetfleis Topforex - ATT Investments PCT + 6:42
22 Filippo D'Aiuto Pedale Scaligero + 6:55
23 Karel Camrda Topforex - ATT Investments PCT + 7:31
24 Jasper De Laat T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 7:50
25 Matus Stocek Topforex - ATT Investments PCT + 7:52
26 Petr Swaczyna Cyklo Tim Havifov TS + 8:02
27 Roman Duckert Team Dauner | AKKON + 8:12
28 Arne Jacobs T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 8:12
29 Henrik Pakalski Rad-Net Rose Team + 9:03
30 Jakub Riman Auto Skoda Mlada Boreslav + 9:03
31 Dominik Buksa Morava Mix + 9:03
32 Frederik Hähnel KED-Stevens Radteam Berlin + 9:03
33 Michal Rotter TJ Favorit Brno + 9:03
34 Daniel Guld Team Give Elementer + 11:00
35 Pierre-Pascal Keup Team Lotto - Kern Haus + 11:04
36 Henri Uhlig Rad-Net Rose Team + 11:45
37 Giovanni Gazzola Pedale Scaligero + 11:47
38 Vojtech Kminek TJ Favorit Brno + 14:53
39 Sven Zurawski Wibatech Bayern/RSV Passau + 15:52
40 Tomas Barta Topforex - ATT Investments PCT + 16:13
41 David Kopelent TJ Favorit Brno + 16:30
42 Rostislav Krotky AC Sparta Praha + 17:15
43 Adam Krenek TJ Favorit Brno + 18:28
44 Stijn Ruijter WV West Frisia + 19:32
45 Marek Gajdula Topforex - ATT Investments PCT + 19:27
46 Leo Doyle T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro + 20:59
47 Rasmus Hestbek Lund Restaurant Suri - Carl Ras + 21:01
48 Vojtech Vodrazka KC Hlinsko + 21:16
49 Juraj Karas PROefekt Team + 22:23
50 Tobias Magdeburg Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 23:16
51 Vojtech Modlitba CK Pribram - Fany Gastro + 30:01
52 Maximilian Meyer KED-Stevens Radteam Berlin + 31:46
53 Martin Volf AC Sparta Praha + 32:10
54 Josef Cekal TJ Favorit Brno + 34:20
55 Tomas Bakus Cez Cyklo Team Tabor + 35:25
56 Martin Voltr Topforex - ATT Investments PCT + 35:54
57 Ondrej Petr CK Pribram - Fany Gastro + 40:53
58 Dominik Horak AC Sparta Praha + 41:15
59 Jan Ryba AC Sparta Praha + 41:20
60 Johannes Banzer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 43:01
61 Markus Meerbeek WV Westland Wil Vooruit + 56:16
62 Patrik Nemec MX4 Cyklo Bendl + 1:03:22
DNF Samuel Barteska Morava Mix
DNF Jan Brnak AC Sparta Praha
DNF Richard Habermann AC Sparta Praha
DNF Vladyslav Horulko Auto Skoda Mlada Boreslav
DNF Adam Dolezal Cez Cyklo Team Tabor
DNF Simon Vanicek Cez Cyklo Team Tabor
DNF Jan Vochozka CK Pribram - Fany Gastro
DNF Tomas Cer Cyklo Tim Havifov TS
DNF Constantin Lohse KED-Stevens Radteam Berlin
DNF Robin Rautzenberg KED-Stevens Radteam Berlin
DNF Sebastian Trimborn KED-Stevens Radteam Berlin
DNF Luke Wilk P&S Metalltechnik
DNF Alex Mattaloni Pedale Scaligero
DNF Lubos Pelanek Pedale Scaligero
DNF Enrico Spadini Pedale Scaligero
DNF Tobias Buck-Gramcko Rad-Net Rose Team
DNF Oscar Bluhm Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Markus Kramer Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Christian Ingemann Lindquist Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Sebastian Nielsen Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Julius Nowak Dalner Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Karel Macan Sportraces CT
DNF Wessel Coppelmans T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro
DNF Paul Gruithuijzen T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro
DNF Jordi Steenbakkers T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro
DNF Frank Stijger T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro
DNF Mike Vliek T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro
DNF Bart Vreugdenhil T.W.C Tempo-Hoppenbrouwers-Viro
DNF Cory Greenberg Team Dauner | AKKON
DNF Daniel Turek Felbermayr - Simplon Wels
DNF Vaclav Snuparek Novo Nordisk Development
DNF Vincent Vonhof Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
DNF Tomas Jakoubek Topforex - ATT Investments PCT
DNF Pavel Gruber Tufo-Pardus Prostejov
DNF Pavel Kopecky Vysocina Cycling
DNF Lorenz Brandl Wibatech Bayern/RSV Passau
DNF Johannes Glameyer Wibatech Bayern/RSV Passau
DNF Christian Niklas Wibatech Bayern/RSV Passau
DNF Michael Peter Wibatech Bayern/RSV Passau
DNF Christiaan Hoekstra Willebrord Wil Vooruit
DNF Christiaan Hoekstra Willebrord Wil Vooruit
DNF Quinten Buijs WV Westland Wil Vooruit
DNF Twan Van Der Drift WV Westland Wil Vooruit
DNF Luuk Van der Wal WV Westland Wil Vooruit
Information
Nation Czech Republic
Date 29th July - 1st August
CAT NE
Other
Embed Results