Randers Bike Week - 2020

Main page

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Mathias Bregnhøj BHS - PL Belton Bornholm 12:57
02 Frederik Muff BHS - PL Belton Bornholm + 02
03 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 11
04 Anthon Charmig Team Coloquick + 15
05 Stein-Erik Eriksen Team Coloquick + 25
06 Sebastian Ryttersgaard Team Herning CK Elite PB Look + 25
07 Matias Malmberg Team IBT-Ridley Sydkisten + 30
08 Torjus Sleen Uno-X Pro Cycling Team + 34
09 Øyvind Brekke Fløtten Ringerike SK + 34
10 Mathias Skretteberg Ringerike SK + 40
11 Emil Schmidt Team Herning CK Elite PB Look + 41
12 Hjalmar Klyver Team IBT-Ridley Sydkisten + 44
13 Kristian Broløs Team Synch-Giant + 45
14 Ludvig Anton Wacker Development Team Sunweb + 46
15 Jonas Jakobsen Vejle CK + 46
16 Mads Østergaard Team Coloquick + 50
17 Yentil Ruimgaard WP Groot Amsterdam + 51
18 Sakarias Koller Løland Ringerike SK + 56
19 Benjamin Movang Team Synch-Giant + 57
20 Oskar Hvid Team AURA Energi - CK Aarhus + 57
21 Victor Broex WP Groot Amsterdam + 59
22 Nicolai Brøchner Team Coloquick + 01:03
23 Gregor Hoops - + 01:04
24 Frederik Wandahl Team Coloquick + 01:07
25 Magnus Kulset Ringerike SK + 01:09
26 Marckus Njor Team IBT-Ridley Sydkisten + 01:09
27 Jonas Perto Team AURA Energi - CK Aarhus + 01:11
28 Nils Egil Bradtberg Team Eiland Electric Carl Ras + 01:12
29 Jonas Tanski Kristensen Team Herning CK Elite PB Look + 01:13
30 Daniel Bligaard Lyhne Team Coloquick + 01:17
31 Rasmus Hestbek Lund - + 01:19
32 Mads Høiberg Klinke Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 01:21
33 Peter Haslund Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 01:23
34 Mikkel Øritsland BHS - PL Belton Bornholm + 01:25
35 Oliver Wulff Team Coloquick + 01:27
36 Martin Tjøtta Ringerike SK + 01:30
37 August Mors Poulsen Team AURA Energi - CK Aarhus + 01:32
38 Stefan Ryom Team OK Kvickly Odder + 01:33
39 Sebastian Kolze Changezi Team Coloquick + 01:35
40 Hannes Walter Handke Brunnenbau Cycling Team + 01:39
41 Marcus Korsnes Ringerike SK + 01:42
42 Anders Bruun Team Give Elementer + 01:43
43 Erlend Litlere Bergen CK + 01:44
44 Frederik Uhre Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 01:45
45 Amund Haakonsen Sandnes SK + 01:46
46 Thomas Brayan-Lund Team IBT-Ridley Sydkisten + 01:48
47 Christian Ingemann Lindquist Team Synch-Giant + 01:49
48 Thorben Haushahn Best Place Racing Team + 01:51
49 Kristian Bade Ringerike SK + 01:52
50 Mads Schelde Berg Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 01:54
51 Joppe Van Der Weerdt - + 01:55
52 Christopher Ellingsen Sandnes SK + 01:56
53 Jeppe Falk-Kristensen Team Give Elementer + 01:58
53 Daniel Stampe Team Synch-Giant + 02:06
55 Simon Jacob Svensson Team Synch-Giant + 02:11
56 Nicklas Jacobsen Nissen Team Smartdry + 02:19
57 Joakim Frafjord Sandnes SK + 02:51
58 Andreas Gundersen - + 02:56
59 Tore Andre Vabø Ringerike SK + 03:42
Information
Nation Denmark
Date 6th August
Where Randers -> Randers
What 1st stage
Distance 10.6 km
Leader M.Bregnhøj