Tour de Bretagne - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 7 03:34:54
2 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan 3 + 59
3 Laurance Axel B&B Hotels-KTM 1 + 59
4 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 59
5 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 59
6 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 59
7 Culverwell Sam Trinity Racing + 59
8 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 59
9 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic + 59
10 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 59
11 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team + 59
12 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 59
13 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 59
14 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM + 59
15 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 01:40
16 Reinders Elmar Riwal Cycling Team + 01:49
17 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 01:49
18 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 01:49
19 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 01:49
20 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 01:49
21 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:49
22 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC + 01:49
23 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:49
24 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 01:49
25 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 01:49
26 Van Uden Casper Development Team DSM + 01:49
27 Lamperti Luke Trinity Racing + 01:49
28 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 01:49
29 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan + 01:49
30 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 01:49
31 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 01:49
32 Dlamini Nicholas Team Qhubeka + 01:49
33 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:55
34 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 03:51
35 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 03:51
36 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 03:51
37 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 03:51
38 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 03:51
39 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 03:51
40 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 03:51
41 Mol Wesley Bike Aid + 03:51
42 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 03:51
43 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM + 03:51
44 Florez Miguel Team Arkéa-Samsic + 03:51
45 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 03:51
46 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 03:51
47 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 03:51
48 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor-Marie Morin + 03:51
49 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 03:57
50 Chapman Tom Team BridgeLane + 04:20
51 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 04:20
52 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM + 04:27
53 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 04:34
54 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 04:34
55 Kärsten Moritz Development Team DSM + 04:52
56 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 04:52
57 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 04:52
58 Østergaard Mads Team Coloquick + 04:52
59 Coati Luca Team Qhubeka + 05:14
60 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 05:14
61 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 05:14
62 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 05:14
63 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 05:14
64 Quick Blake Trinity Racing + 05:14
65 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 05:14
66 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 05:14
67 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 05:14
68 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 05:14
69 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 05:14
70 Guasco Mattia Team Qhubeka + 05:14
71 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 05:14
72 Kuhn Kevin EF Education-NIPPO Development Team + 05:14
73 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 05:14
74 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan + 05:18
75 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 05:23
76 Wilksch Hannes Development Team DSM + 05:23
77 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team + 06:48
78 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 06:59
79 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 07:01
80 Puppio Antonio Israel Cycling Academy + 07:05
81 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 07:05
82 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 07:49
83 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 10:10
84 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 10:10
85 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 10:13
86 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC + 12:04
87 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 12:04
88 De Rooij Jesse Bike Aid + 12:04
89 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 12:31
90 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 12:31
91 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 12:31
92 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 12:37
93 Bauer Dominik Team Lotto-Kern Haus + 13:46
94 Niehues Sebastian Bike Aid + 16:52
95 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 16:52
96 Roesems Siebe Trinity Racing + 17:39
97 Koch Christian Team Lotto-Kern Haus + 17:39
98 Bak Simon Team Coloquick + 19:19
99 Andersen Mads Team Coloquick + 19:19
100 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 19:19
101 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 19:19
102 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 19:19
103 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 19:19
104 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 19:19
105 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 19:19
106 Muff Frederik Team Coloquick + 19:25
107 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 19:25
108 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 19:25
109 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi + 19:57
110 Aristi Mikel Euskaltel-Euskadi + 19:57
DNF Cam Maxime Dinan Sport Cycling
DNF Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan
DNF Eddy Sam Team BridgeLane
DNF Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon
DNF Lund Andresen Tobias Development Team DSM
DNF Drage Jack Hagens Berman Axeon
DNF Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin
DNF Mackellar Alastair Israel Cycling Academy
Pos Rider Team Time
1 1 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 27:04:40
2 1 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team + 01:03
3 3 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:31
4 5 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan + 01:34
5 2 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 01:35
6 7 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 01:43
7 4 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic + 01:43
8 4 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 01:43
9 6 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 01:52
10 18 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 02:09
11 7 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 02:09
12 7 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 02:10
13 5 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 02:34
14 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 02:37
15 5 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 02:55
16 5 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 02:55
17 5 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 02:55
18 5 Lamperti Luke Trinity Racing + 02:55
19 6 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan + 02:55
20 11 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 03:08
21 12 Reinders Elmar Riwal Cycling Team + 03:12
22 21 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM + 03:32
23 6 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 04:55
24 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 04:57
25 1 Mol Wesley Bike Aid + 04:57
26 1 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM + 04:59
27 2 Florez Miguel Team Arkéa-Samsic + 05:06
28 16 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 05:09
29 1 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 05:09
30 15 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 05:10
31 5 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 05:41
32 22 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 05:56
33 17 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 05:57
34 16 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 05:57
35 1 Østergaard Mads Team Coloquick + 06:15
36 4 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 06:33
37 5 Chapman Tom Team BridgeLane + 06:36
38 35 Puppio Antonio Israel Cycling Academy + 07:18
39 1 Guasco Mattia Team Qhubeka + 07:28
40 1 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 07:30
41 14 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 07:32
42 6 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 07:41
43 4 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 07:45
44 5 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 07:47
45 29 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 07:54
46 8 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team + 08:54
47 12 Culverwell Sam Trinity Racing + 09:02
48 9 Van Uden Casper Development Team DSM + 09:07
49 3 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 09:10
50 11 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 09:15
51 2 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 09:25
52 8 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 09:36
53 2 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 09:39
54 2 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 10:06
55 1 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 10:48
56 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 10:57
57 4 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 12:44
58 5 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor-Marie Morin + 13:17
59 3 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 14:32
60 4 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 14:49
61 5 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 16:22
62 8 Dlamini Nicholas Team Qhubeka + 16:32
63 5 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM + 16:38
64 3 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 16:57
65 4 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 19:36
66 9 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC + 20:17
67 4 Quick Blake Trinity Racing + 21:00
68 31 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 21:11
69 8 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 26:41
70 14 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 26:43
71 10 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 26:49
72 1 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 27:55
73 9 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan + 29:05
74 18 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 29:35
75 11 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 30:09
76 4 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 31:58
77 6 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 32:30
78 6 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 32:55
79 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 33:49
80 13 Wilksch Hannes Development Team DSM + 34:14
81 7 Bak Simon Team Coloquick + 37:29
82 14 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 37:44
83 2 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 37:45
84 8 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 38:24
85 3 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 38:50
86 8 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 39:16
87 3 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC + 39:37
88 12 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 40:38
89 11 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi + 41:09
90 11 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 42:18
91 2 Koch Christian Team Lotto-Kern Haus + 44:32
92 5 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 45:44
93 12 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 47:35
94 3 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 48:01
95 14 Kärsten Moritz Development Team DSM + 48:28
96 12 Kuhn Kevin EF Education-NIPPO Development Team + 48:31
97 2 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 49:12
98 14 Coati Luca Team Qhubeka + 53:15
99 7 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 55:18
100 2 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 55:40
101 3 Niehues Sebastian Bike Aid + 57:25
102 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 57:50
103 Muff Frederik Team Coloquick + 59:50
104 9 De Rooij Jesse Bike Aid + 01:03:58
105 6 Roesems Siebe Trinity Racing + 01:04:59
106 4 Andersen Mads Team Coloquick + 01:06:01
107 8 Bauer Dominik Team Lotto-Kern Haus + 01:10:55
108 6 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 01:11:34
109 7 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 01:17:33
110 8 Aristi Mikel Euskaltel-Euskadi + 01:24:06
Pos Rider Team Time
1 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 27:05:43
2 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 28
3 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 40
4 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 40
5 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 49
6 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 01:06
7 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 01:06
8 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 01:07
9 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:31
10 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 01:34
11 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:52
12 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:52
13 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 01:52
14 Lamperti Luke Trinity Racing + 01:52
15 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 03:52
16 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 03:54
17 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 04:06
18 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 04:06
19 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 04:07
20 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 04:38
21 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 04:53
22 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 04:54
23 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 04:54
24 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 05:30
25 Guasco Mattia Team Qhubeka + 06:25
26 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 06:27
27 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 06:29
28 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 06:38
29 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 06:44
30 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 06:51
31 Culverwell Sam Trinity Racing + 07:59
32 Van Uden Casper Development Team DSM + 08:04
33 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 08:22
34 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 08:33
35 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 09:03
36 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 09:45
37 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 09:54
38 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 11:41
39 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 13:46
40 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 18:33
41 Quick Blake Trinity Racing + 19:57
42 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 20:08
43 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 25:38
44 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 25:40
45 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 25:46
46 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 28:32
47 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 29:06
48 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 30:55
49 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 31:27
50 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 31:52
51 Wilksch Hannes Development Team DSM + 33:11
52 Bak Simon Team Coloquick + 36:26
53 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 36:42
54 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 37:21
55 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 37:47
56 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 38:13
57 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 39:35
58 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 41:15
59 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 44:41
60 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 46:32
61 Kärsten Moritz Development Team DSM + 47:25
62 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 48:09
63 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 54:37
64 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 56:47
65 Roesems Siebe Trinity Racing + 01:03:56
66 Andersen Mads Team Coloquick + 01:04:58
67 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 01:10:31
Pos Rider Team Points
0 Cam Maxime Dinan Sport Cycling 12
0 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan 30
0 Eddy Sam Team BridgeLane 4
0 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon 2
0 Lund Andresen Tobias Development Team DSM 11
1 Reinders Elmar Riwal Cycling Team 90
2 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti 87
3 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi 84
4 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 72
5 Van Uden Casper Development Team DSM 69
6 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti 68
7 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 64
8 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic 64
9 Laurance Axel B&B Hotels-KTM 57
10 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon 55
11 Puppio Antonio Israel Cycling Academy 54
12 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan 43
13 Alleno Clement Dinan Sport Cycling 41
14 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team 35
15 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic 34
16 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling 34
17 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team 33
18 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin 32
19 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC 28
20 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling 27
21 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick 27
22 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin 26
23 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 25
24 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team 24
25 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM 23
26 Lamperti Luke Trinity Racing 22
27 Pickrell Riley Israel Cycling Academy 22
28 Østergaard Mads Team Coloquick 18
29 Parisini Nicolo Team Qhubeka 16
30 Frigo Marco Israel Cycling Academy 16
31 Culverwell Sam Trinity Racing 16
32 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 16
33 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 16
34 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team 14
35 De Rooij Jesse Bike Aid 14
36 Salby Alexander Riwal Cycling Team 14
37 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team 13
38 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti 13
39 Goldstein Edo Israel Cycling Academy 12
40 Quick Blake Trinity Racing 12
41 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM 11
42 Paulus Milan Lotto Soudal U23 11
43 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 11
44 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus 10
45 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi 9
46 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team 9
47 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC 9
48 Milesi Lorenzo Development Team DSM 9
49 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 7
50 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus 7
51 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 7
52 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team 6
53 Andersen Mads Team Coloquick 5
54 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan 5
55 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team 5
56 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team 5
57 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC 4
58 Maris Elias Leopard Pro Cycling 3
59 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi 3
60 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus 3
61 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling 2
62 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti 2
63 Mol Wesley Bike Aid 2
64 Guasco Mattia Team Qhubeka 2
65 Dlamini Nicholas Team Qhubeka 2
66 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM 2
67 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan 2
68 Wolf Justin Leopard Pro Cycling 2
69 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team 2
Pos Rider Team Points
0 Cam Maxime Dinan Sport Cycling 2
0 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan 2
0 Eddy Sam Team BridgeLane 16
0 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon 2
0 Lund Andresen Tobias Development Team DSM 1
1 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi 60
2 Østergaard Mads Team Coloquick 32
3 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan 31
4 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin 26
5 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM 25
6 De Rooij Jesse Bike Aid 20
7 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus 20
8 Maris Elias Leopard Pro Cycling 20
9 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team 18
10 Alleno Clement Dinan Sport Cycling 18
11 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team 18
12 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus 16
13 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC 16
14 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin 14
15 Dlamini Nicholas Team Qhubeka 14
16 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi 12
17 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 12
18 Andersen Mads Team Coloquick 11
19 Laurance Axel B&B Hotels-KTM 10
20 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team 8
21 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC 8
22 Wolf Justin Leopard Pro Cycling 7
23 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 6
24 Parisini Nicolo Team Qhubeka 6
25 Wilksch Hannes Development Team DSM 6
26 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM 4
27 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team 4
28 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi 4
29 Hayter Leo Hagens Berman Axeon 3
30 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan 2
31 Guasco Mattia Team Qhubeka 2
32 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team 1
33 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick 1
34 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti 1
35 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 1
36 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 1
37 Bak Simon Team Coloquick 1
38 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team 1
Pos Rider Team Points
0 Cam Maxime Dinan Sport Cycling 5
0 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan 9
0 Eddy Sam Team BridgeLane 6
0 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon 2
0 Lund Andresen Tobias Development Team DSM 1
1 Alleno Clement Dinan Sport Cycling 20
2 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin 17
3 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM 12
4 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti 10
5 Andersen Mads Team Coloquick 9
6 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling 8
7 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin 8
8 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team 8
9 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM 7
10 Østergaard Mads Team Coloquick 7
11 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan 6
12 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 6
13 Maris Elias Leopard Pro Cycling 6
14 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team 6
15 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic 5
16 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus 5
17 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus 4
18 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team 4
19 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan 4
20 De Rooij Jesse Bike Aid 4
21 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 3
22 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi 3
23 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling 3
24 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi 3
25 Guasco Mattia Team Qhubeka 3
26 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus 3
27 Dlamini Nicholas Team Qhubeka 3
28 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM 3
29 Wolf Justin Leopard Pro Cycling 3
30 Laurance Axel B&B Hotels-KTM 2
31 Paulus Milan Lotto Soudal U23 2
32 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC 2
33 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team 1
34 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team 1
35 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan 1
36 Culverwell Sam Trinity Racing 1
37 Iacchi Alessandro Team Qhubeka 1
38 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 1
39 Hayter Leo Hagens Berman Axeon 1

Information