Tour de Bretagne - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin 7 04:00:06
2 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic 3 + 05
3 Reinders Elmar Riwal Cycling Team 1 + 05
4 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 05
5 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 05
6 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team + 05
7 Puppio Antonio Israel Cycling Academy + 05
8 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 05
9 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 05
10 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 05
11 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 05
12 Lamperti Luke Trinity Racing + 05
13 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan + 05
14 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 05
15 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 05
16 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 05
17 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic + 05
18 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 05
19 Culverwell Sam Trinity Racing + 05
20 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 05
21 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 05
22 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 05
23 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 14
24 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 14
25 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 14
26 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 14
27 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM + 14
28 Florez Miguel Team Arkéa-Samsic + 14
29 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 17
30 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 19
31 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 20
32 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC + 26
33 Mol Wesley Bike Aid + 05
34 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 40
35 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 05
36 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan + 05
37 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 47
38 Østergaard Mads Team Coloquick + 48
39 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 01:08
40 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 01:09
41 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan + 01:09
42 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:09
43 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan + 01:09
44 Dlamini Nicholas Team Qhubeka + 01:09
45 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 01:15
46 Chapman Tom Team BridgeLane + 01:15
47 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:15
48 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 01:15
49 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 05
50 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 05
51 Guasco Mattia Team Qhubeka + 01:15
52 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 01:15
53 Eddy Sam Team BridgeLane + 01:20
54 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 05
55 Bak Simon Team Coloquick + 01:31
56 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team + 01:31
57 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM + 01:58
58 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 05
59 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 02:19
60 Van Uden Casper Development Team DSM + 02:19
61 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 02:41
62 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 02:49
63 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 02:49
64 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 02:49
65 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 02:49
66 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 02:49
67 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 05
68 Cam Maxime Dinan Sport Cycling + 03:13
69 Andersen Mads Team Coloquick + 03:30
70 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 03:50
71 Quick Blake Trinity Racing + 04:33
72 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 04:33
73 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 04:33
74 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 04:33
75 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 04:33
76 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 04:33
77 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 04:33
78 De Rooij Jesse Bike Aid + 05:54
79 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 05:54
80 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 06:11
81 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 06:49
82 Wilksch Hannes Development Team DSM + 07:30
83 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 08:05
84 Coati Luca Team Qhubeka + 08:05
85 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 08:05
86 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 08:05
87 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 08:17
88 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 08:17
89 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 08:17
90 Kuhn Kevin EF Education-NIPPO Development Team + 08:17
91 Koch Christian Team Lotto-Kern Haus + 08:17
92 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 08:17
93 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 08:17
94 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 08:17
95 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 08:17
96 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 08:17
97 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC + 09:39
98 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 09:39
99 Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin + 09:39
100 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 09:39
101 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 09:39
102 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 09:39
103 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM + 09:39
104 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 09:39
105 Kärsten Moritz Development Team DSM + 10:16
106 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 10:16
107 Niehues Sebastian Bike Aid + 10:16
108 Bauer Dominik Team Lotto-Kern Haus + 10:16
109 Muff Frederik Team Coloquick + 10:16
110 Roesems Siebe Trinity Racing + 10:21
111 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 10:21
112 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 10:21
113 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 10:21
114 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi + 10:21
115 Aristi Mikel Euskaltel-Euskadi + 10:21
116 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 10:21
117 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 10:21
118 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 10:55
DNF Lobato Juan Jose Euskaltel-Euskadi
DNF Carstensen Lucas Bike Aid
DNF Van der Merwe Juan Pierre Team BridgeLane
Pos Rider Team Time
1 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 23:29:52
2 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 04
3 Puppio Antonio Israel Cycling Academy + 07
4 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 14
5 1 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 24
6 1 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
7 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 32
8 16 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 33
9 4 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan + 35
10 4 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 36
11 6 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic + 38
12 6 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 38
13 7 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 39
14 8 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 45
15 1 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 47
16 7 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 47
17 8 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 58
18 11 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 59
19 25 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 59
20 11 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:00
21 11 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:00
22 12 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 01:00
23 12 Lamperti Luke Trinity Racing + 01:00
24 14 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 01:00
25 12 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan + 01:00
26 20 Mol Wesley Bike Aid + 01:00
27 1 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM + 01:05
28 2 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 01:08
29 12 Florez Miguel Team Arkéa-Samsic + 01:09
30 19 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 01:12
31 3 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 01:13
32 13 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 01:13
33 19 Reinders Elmar Riwal Cycling Team + 01:17
34 24 Østergaard Mads Team Coloquick + 01:17
35 14 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan + 01:43
36 27 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 01:44
37 22 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 01:46
38 30 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team + 02:00
39 14 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 02:04
40 8 Guasco Mattia Team Qhubeka + 02:08
41 2 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 02:10
42 1 Chapman Tom Team BridgeLane + 02:10
43 31 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM + 02:28
44 8 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 03:14
45 10 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 03:15
46 19 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 03:41
47 14 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 03:44
48 1 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 03:44
49 8 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 03:50
50 8 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 04:02
51 5 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 04:19
52 7 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 04:46
53 13 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 05:28
54 9 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 05:28
55 5 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 05:37
56 5 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 05:37
57 3 Van Uden Casper Development Team DSM + 07:12
58 6 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 07:23
59 8 Culverwell Sam Trinity Racing + 07:57
60 9 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 08:34
61 50 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 08:47
62 20 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 09:12
63 5 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor-Marie Morin + 09:20
64 1 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 10:09
65 1 Cam Maxime Dinan Sport Cycling + 10:40
66 5 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 11:42
67 5 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 11:59
68 14 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM + 12:05
69 7 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 14:16
70 8 Dlamini Nicholas Team Qhubeka + 14:37
71 2 Quick Blake Trinity Racing + 15:40
72 4 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 15:57
73 10 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 17:39
74 10 Bak Simon Team Coloquick + 18:04
75 12 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC + 18:22
76 4 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 18:53
77 3 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 19:36
78 8 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi + 21:06
79 8 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 21:12
80 3 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 21:42
81 8 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 22:52
82 12 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan + 23:41
83 4 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 24:35
84 2 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 24:48
85 4 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 25:02
86 3 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 26:12
87 6 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 26:19
88 3 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 26:40
89 1 Koch Christian Team Lotto-Kern Haus + 26:47
90 4 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC + 27:27
91 5 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 28:30
92 2 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 28:30
93 1 Wilksch Hannes Development Team DSM + 28:45
94 1 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 28:57
95 4 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 29:01
96 2 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 33:18
97 11 Eddy Sam Team BridgeLane + 34:30
98 14 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 36:15
99 2 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 36:35
100 2 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 36:41
101 2 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 36:58
102 1 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 38:25
103 1 Muff Frederik Team Coloquick + 40:19
104 1 Niehues Sebastian Bike Aid + 40:27
105 2 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 42:15
106 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 42:41
107 3 Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin + 43:05
108 3 Kuhn Kevin EF Education-NIPPO Development Team + 43:11
109 Kärsten Moritz Development Team DSM + 43:30
110 5 Andersen Mads Team Coloquick + 46:36
111 2 Roesems Siebe Trinity Racing + 47:14
112 2 Coati Luca Team Qhubeka + 47:55
113 4 De Rooij Jesse Bike Aid + 51:48
114 2 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 52:09
115 3 Bauer Dominik Team Lotto-Kern Haus + 57:03
116 3 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 58:08
117 3 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 01:01:48
118 3 Aristi Mikel Euskaltel-Euskadi + 01:04:03
Pos Rider Team Time
1 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 23:29:52
2 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 14
3 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 24
4 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
5 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 33
6 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 36
7 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 38
8 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 39
9 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 45
10 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 47
11 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 47
12 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 58
13 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 59
14 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 59
15 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:00
16 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:00
17 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 01:00
18 Lamperti Luke Trinity Racing + 01:00
19 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 01:00
20 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 01:08
21 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 01:12
22 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 01:13
23 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 01:44
24 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 01:46
25 Guasco Mattia Team Qhubeka + 02:08
26 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 02:10
27 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 03:14
28 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 03:15
29 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 03:44
30 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 03:50
31 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 04:02
32 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 04:46
33 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 05:28
34 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 05:28
35 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 05:37
36 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 05:37
37 Van Uden Casper Development Team DSM + 07:12
38 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 07:23
39 Culverwell Sam Trinity Racing + 07:57
40 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 08:34
41 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 08:47
42 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 10:09
43 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 14:16
44 Quick Blake Trinity Racing + 15:40
45 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 15:57
46 Bak Simon Team Coloquick + 18:04
47 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 18:53
48 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 19:36
49 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 21:42
50 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 22:52
51 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 24:35
52 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 24:48
53 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 25:02
54 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 26:12
55 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 26:19
56 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 26:40
57 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 28:30
58 Wilksch Hannes Development Team DSM + 28:45
59 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 28:57
60 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 29:01
61 Eddy Sam Team BridgeLane + 34:30
62 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 36:15
63 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 36:35
64 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 36:41
65 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 36:58
66 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 38:25
67 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 42:15
68 Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin + 43:05
69 Kärsten Moritz Development Team DSM + 43:30
70 Andersen Mads Team Coloquick + 46:36
71 Roesems Siebe Trinity Racing + 47:14
72 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 52:09
73 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 01:01:48
Pos Rider Team Points
0 Lobato Juan Jose Euskaltel-Euskadi 1
1 Reinders Elmar Riwal Cycling Team 85
2 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti 80
3 Van Uden Casper Development Team DSM 69
4 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi 66
5 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti 65
6 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic 58
7 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon 55
8 Puppio Antonio Israel Cycling Academy 54
9 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 52
10 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 47
11 Laurance Axel B&B Hotels-KTM 37
12 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team 35
13 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling 34
14 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin 32
15 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan 29
16 Alleno Clement Dinan Sport Cycling 29
17 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling 27
18 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick 27
19 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team 24
20 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic 22
21 Lamperti Luke Trinity Racing 22
22 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan 21
23 Pickrell Riley Israel Cycling Academy 20
24 Østergaard Mads Team Coloquick 18
25 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin 17
26 Frigo Marco Israel Cycling Academy 16
27 Parisini Nicolo Team Qhubeka 16
28 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 16
29 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 16
30 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM 15
31 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team 15
32 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team 14
33 De Rooij Jesse Bike Aid 14
34 Salby Alexander Riwal Cycling Team 14
35 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC 13
36 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team 13
37 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti 13
38 Cam Maxime Dinan Sport Cycling 12
39 Goldstein Edo Israel Cycling Academy 12
40 Quick Blake Trinity Racing 12
41 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 11
42 Lund Andresen Tobias Development Team DSM 11
43 Paulus Milan Lotto Soudal U23 11
44 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus 10
45 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi 9
46 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team 9
47 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 9
48 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC 9
49 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM 8
50 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 7
51 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 6
52 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team 6
53 Andersen Mads Team Coloquick 5
54 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan 5
55 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus 5
56 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team 5
57 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team 5
58 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC 4
59 Eddy Sam Team BridgeLane 4
60 Maris Elias Leopard Pro Cycling 3
61 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi 3
62 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus 3
63 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon 2
64 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti 2
65 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling 2
66 Mol Wesley Bike Aid 2
67 Guasco Mattia Team Qhubeka 2
68 Culverwell Sam Trinity Racing 2
69 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM 2
70 Dlamini Nicholas Team Qhubeka 2
71 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan 2
72 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team 2
73 Wolf Justin Leopard Pro Cycling 2
Pos Rider Team Points
1 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi 34
2 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan 31
3 Østergaard Mads Team Coloquick 28
4 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin 26
5 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus 20
6 Maris Elias Leopard Pro Cycling 20
7 De Rooij Jesse Bike Aid 20
8 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM 19
9 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team 18
10 Alleno Clement Dinan Sport Cycling 18
11 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team 18
12 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC 16
13 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin 14
14 Dlamini Nicholas Team Qhubeka 14
15 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 12
16 Eddy Sam Team BridgeLane 12
17 Andersen Mads Team Coloquick 11
18 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi 10
19 Laurance Axel B&B Hotels-KTM 10
20 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team 8
21 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC 8
22 Wolf Justin Leopard Pro Cycling 7
23 Wilksch Hannes Development Team DSM 6
24 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM 4
25 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team 4
26 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi 4
27 Hayter Leo Hagens Berman Axeon 3
28 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 2
29 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon 2
30 Guasco Mattia Team Qhubeka 2
31 Cam Maxime Dinan Sport Cycling 2
32 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team 1
33 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick 1
34 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti 1
35 Lund Andresen Tobias Development Team DSM 1
36 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team 1
Pos Rider Team Points
1 Alleno Clement Dinan Sport Cycling 18
2 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin 17
3 Andersen Mads Team Coloquick 9
4 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin 8
5 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling 8
6 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team 8
7 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM 7
8 Østergaard Mads Team Coloquick 7
9 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan 7
10 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan 6
11 Maris Elias Leopard Pro Cycling 6
12 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team 6
13 Eddy Sam Team BridgeLane 6
14 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic 5
15 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti 5
16 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM 5
17 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus 5
18 Cam Maxime Dinan Sport Cycling 5
19 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus 4
20 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team 4
21 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan 4
22 De Rooij Jesse Bike Aid 4
23 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling 3
24 Guasco Mattia Team Qhubeka 3
25 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM 3
26 Dlamini Nicholas Team Qhubeka 3
27 Wolf Justin Leopard Pro Cycling 3
28 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi 2
29 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon 2
30 Laurance Axel B&B Hotels-KTM 2
31 Paulus Milan Lotto Soudal U23 2
32 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC 2
33 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team 1
34 Lund Andresen Tobias Development Team DSM 1
35 Culverwell Sam Trinity Racing 1
36 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 1
37 Iacchi Alessandro Team Qhubeka 1
38 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 1
39 Hayter Leo Hagens Berman Axeon 1

Information