Tour de Bretagne - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Reinders Elmar Riwal Cycling Team 7 04:30:57
2 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti 3 + 00
3 Pickrell Riley Israel Cycling Academy 1 + 00
4 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 00
5 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 00
6 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 00
7 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 00
8 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 00
9 Quick Blake Trinity Racing + 00
10 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 00
11 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 00
12 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 00
13 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 00
14 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 00
15 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 00
16 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 00
17 Van Uden Casper Development Team DSM + 00
18 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 00
19 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 00
20 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team + 00
21 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 00
22 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 00
23 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 00
24 Lamperti Luke Trinity Racing + 00
25 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan + 00
26 Chapman Tom Team BridgeLane + 00
27 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 00
28 Dlamini Nicholas Team Qhubeka + 00
29 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic + 00
30 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 00
31 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC + 00
32 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team + 00
33 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM + 00
34 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 00
35 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 00
36 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 00
37 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan + 00
38 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 00
39 Puppio Antonio Israel Cycling Academy + 00
40 Florez Miguel Team Arkéa-Samsic + 00
41 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 00
42 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 00
43 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 00
44 Culverwell Sam Trinity Racing + 00
45 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 00
46 Mol Wesley Bike Aid + 00
47 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 00
48 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 00
49 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 00
50 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 00
51 Østergaard Mads Team Coloquick + 00
52 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 00
53 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 00
54 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 00
55 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan + 00
56 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 00
57 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 00
58 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM + 00
59 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 00
60 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 00
61 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 00
62 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 00
63 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 00
64 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 00
65 Van der Merwe Juan Pierre Team BridgeLane + 00
66 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 00
67 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 00
68 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 00
69 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 00
70 Muff Frederik Team Coloquick + 00
71 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 00
72 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 00
73 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 00
74 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 00
75 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 00
76 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM + 00
77 Guasco Mattia Team Qhubeka + 00
78 Niehues Sebastian Bike Aid + 00
79 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi + 00
80 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor-Marie Morin + 19
81 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 30
82 Koch Christian Team Lotto-Kern Haus + 42
83 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 43
84 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 01:01
85 Cam Maxime Dinan Sport Cycling + 01:19
86 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan + 01:19
87 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 01:27
88 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 02:54
89 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 02:56
90 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 03:35
91 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 05:07
92 Wilksch Hannes Development Team DSM + 05:07
93 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 06:27
94 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 06:27
95 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 10:55
96 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 12:09
97 Lobato Juan Jose Euskaltel-Euskadi + 12:09
98 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 15:28
99 Andersen Mads Team Coloquick + 15:38
100 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 15:38
101 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 15:38
102 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 15:38
103 Bak Simon Team Coloquick + 15:38
104 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 15:38
105 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 15:38
106 Coati Luca Team Qhubeka + 15:38
107 De Rooij Jesse Bike Aid + 15:38
108 Kuhn Kevin EF Education-NIPPO Development Team + 15:38
109 Carstensen Lucas Bike Aid + 15:38
110 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 15:38
111 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 15:38
112 Roesems Siebe Trinity Racing + 15:38
113 Kärsten Moritz Development Team DSM + 15:38
114 Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin + 15:38
115 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 15:38
116 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 15:38
117 Bauer Dominik Team Lotto-Kern Haus + 15:38
118 Eddy Sam Team BridgeLane + 15:38
119 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC + 15:38
120 Aristi Mikel Euskaltel-Euskadi + 15:38
121 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 16:43
DNS Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team
DNS Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024
DNS Boichis Adrien Trinity Racing
DNS Bourgoyne Lucas WB-Fybolia Morbihan
DNF Lino Julian Bike Aid
DNF Perry Toby Hagens Berman Axeon
Pos Rider Team Time
1 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 19:29:41
2 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 04
3 Puppio Antonio Israel Cycling Academy + 07
4 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 14
5 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
6 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 30
7 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 32
8 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team + 34
9 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 34
10 8 Østergaard Mads Team Coloquick + 34
11 1 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 35
12 1 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM + 35
13 3 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan + 35
14 2 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 36
15 2 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 36
16 2 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 38
17 2 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic + 38
18 1 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 38
19 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 38
20 1 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 39
21 1 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan + 39
22 3 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 45
23 1 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 47
24 1 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 48
25 1 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 49
26 24 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM + 56
27 19 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 57
28 2 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 58
29 3 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 59
30 3 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 59
31 3 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:00
32 2 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:00
33 2 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 01:00
34 1 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 01:00
35 2 Lamperti Luke Trinity Racing + 01:00
36 7 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 01:00
37 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan + 01:00
38 4 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 01:00
39 3 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:00
40 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 01:00
41 2 Florez Miguel Team Arkéa-Samsic + 01:00
42 4 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 01:00
43 2 Chapman Tom Team BridgeLane + 01:00
44 3 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 01:00
45 2 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 01:00
46 2 Mol Wesley Bike Aid + 01:00
47 2 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 01:00
48 1 Guasco Mattia Team Qhubeka + 01:00
49 2 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 01:00
50 2 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 01:09
51 2 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 01:09
52 3 Reinders Elmar Riwal Cycling Team + 01:21
53 1 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 01:50
54 4 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM + 02:31
55 2 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 02:33
56 3 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 03:09
57 6 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 03:50
58 6 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 03:53
59 1 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 04:46
60 5 Van Uden Casper Development Team DSM + 04:58
61 5 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 05:56
62 5 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 06:16
63 8 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 06:49
64 5 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 07:23
65 7 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 07:33
66 2 Cam Maxime Dinan Sport Cycling + 07:35
67 8 Culverwell Sam Trinity Racing + 07:57
68 8 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor-Marie Morin + 08:16
69 4 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 08:34
70 8 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi + 10:50
71 8 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 10:56
72 9 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 10:56
73 12 Quick Blake Trinity Racing + 11:12
74 13 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 11:24
75 18 Van der Merwe Juan Pierre Team BridgeLane + 13:13
76 16 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 13:13
77 17 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 13:30
78 17 Dlamini Nicholas Team Qhubeka + 13:33
79 5 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 14:19
80 20 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 14:25
81 3 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 14:46
82 20 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 16:36
83 39 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 16:38
84 42 Bak Simon Team Coloquick + 16:38
85 14 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 17:06
86 20 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC + 17:53
87 31 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC + 18:01
88 20 Koch Christian Team Lotto-Kern Haus + 18:35
89 27 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 19:07
90 22 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 20:30
91 18 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 20:49
92 9 Wilksch Hannes Development Team DSM + 21:20
93 13 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 21:51
94 19 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan + 22:37
95 20 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 22:51
96 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 25:46
97 Lobato Juan Jose Euskaltel-Euskadi + 25:48
98 16 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 26:34
99 16 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 26:47
100 14 Carstensen Lucas Bike Aid + 27:02
101 12 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 28:23
102 12 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 28:41
103 12 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 28:51
104 17 Muff Frederik Team Coloquick + 30:08
105 17 Niehues Sebastian Bike Aid + 30:16
106 12 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 32:25
107 4 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 32:41
108 4 Eddy Sam Team BridgeLane + 33:15
109 4 Kärsten Moritz Development Team DSM + 33:19
110 3 Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin + 33:31
111 1 Kuhn Kevin EF Education-NIPPO Development Team + 34:59
112 8 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 35:13
113 1 Roesems Siebe Trinity Racing + 36:58
114 2 Coati Luca Team Qhubeka + 39:55
115 4 Andersen Mads Team Coloquick + 43:16
116 1 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 43:57
117 6 De Rooij Jesse Bike Aid + 46:01
118 6 Bauer Dominik Team Lotto-Kern Haus + 46:52
119 6 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 48:34
120 6 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 51:32
121 6 Aristi Mikel Euskaltel-Euskadi + 53:47
Pos Rider Team Time
1 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 19:29:41
2 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 14
3 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
4 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 30
5 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 34
6 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 35
7 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 36
8 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 36
9 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 38
10 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 38
11 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 38
12 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 39
13 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 45
14 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 47
15 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 48
16 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 49
17 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 59
18 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 59
19 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:00
20 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:00
21 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 01:00
22 Lamperti Luke Trinity Racing + 01:00
23 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 01:00
24 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 01:00
25 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:00
26 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 01:00
27 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 01:00
28 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 01:00
29 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 01:00
30 Guasco Mattia Team Qhubeka + 01:00
31 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 01:00
32 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 01:09
33 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 01:09
34 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 02:33
35 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 03:50
36 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 03:53
37 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 04:46
38 Van Uden Casper Development Team DSM + 04:58
39 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 06:16
40 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 07:23
41 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 07:33
42 Culverwell Sam Trinity Racing + 07:57
43 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 08:34
44 Quick Blake Trinity Racing + 11:12
45 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 11:24
46 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 13:13
47 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 13:30
48 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 14:19
49 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 14:25
50 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 14:46
51 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 16:36
52 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 16:38
53 Bak Simon Team Coloquick + 16:38
54 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 17:06
55 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 19:07
56 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 20:30
57 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 20:49
58 Wilksch Hannes Development Team DSM + 21:20
59 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 21:51
60 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 22:51
61 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 26:47
62 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 28:23
63 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 28:41
64 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 28:51
65 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 32:41
66 Eddy Sam Team BridgeLane + 33:15
67 Kärsten Moritz Development Team DSM + 33:19
68 Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin + 33:31
69 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 35:13
70 Roesems Siebe Trinity Racing + 36:58
71 Andersen Mads Team Coloquick + 43:16
72 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 43:57
73 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 51:32
Pos Rider Team Points
1 Van Uden Casper Development Team DSM 69
2 Reinders Elmar Riwal Cycling Team 65
3 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti 65
4 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti 62
5 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi 54
6 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 40
7 Puppio Antonio Israel Cycling Academy 40
8 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon 39
9 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 37
10 Laurance Axel B&B Hotels-KTM 37
11 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic 36
12 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team 35
13 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling 34
14 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan 29
15 Alleno Clement Dinan Sport Cycling 29
16 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling 27
17 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team 24
18 Pickrell Riley Israel Cycling Academy 20
19 Østergaard Mads Team Coloquick 18
20 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic 18
21 Frigo Marco Israel Cycling Academy 16
22 Parisini Nicolo Team Qhubeka 16
23 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 16
24 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 16
25 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin 15
26 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM 15
27 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team 15
28 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick 14
29 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team 14
30 Salby Alexander Riwal Cycling Team 14
31 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan 13
32 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC 13
33 Lamperti Luke Trinity Racing 13
34 Goldstein Edo Israel Cycling Academy 12
35 Quick Blake Trinity Racing 12
36 De Rooij Jesse Bike Aid 12
37 Paulus Milan Lotto Soudal U23 11
38 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 11
39 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus 10
40 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team 9
41 Cam Maxime Dinan Sport Cycling 9
42 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 9
43 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC 9
44 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM 8
45 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin 7
46 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti 7
47 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 7
48 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 6
49 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team 6
50 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus 5
51 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan 5
52 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team 5
53 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team 5
54 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi 4
55 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC 4
56 Eddy Sam Team BridgeLane 4
57 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi 3
58 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus 3
59 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team 3
60 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling 2
61 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti 2
62 Mol Wesley Bike Aid 2
63 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM 2
64 Dlamini Nicholas Team Qhubeka 2
65 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan 2
66 Wolf Justin Leopard Pro Cycling 2
67 Lobato Juan Jose Euskaltel-Euskadi 1

Information