Tour de Bretagne - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 7 04:04:28
2 Puppio Antonio Israel Cycling Academy 3 + 03
3 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic 1 + 03
4 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic + 04
5 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 04
6 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 04
7 Østergaard Mads Team Coloquick + 04
8 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 04
9 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM + 04
10 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 04
11 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan + 04
12 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 04
13 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 16
14 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 26
15 Reinders Elmar Riwal Cycling Team + 26
16 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC + 26
17 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM + 26
18 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan + 26
19 Mol Wesley Bike Aid + 26
20 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 26
21 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 26
22 Culverwell Sam Trinity Racing + 26
23 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 26
24 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 26
25 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 26
26 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 26
27 Bak Simon Team Coloquick + 26
28 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 26
29 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 26
30 Carstensen Lucas Bike Aid + 26
31 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team + 26
32 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 26
33 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 26
34 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 26
35 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 26
36 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 26
37 Chapman Tom Team BridgeLane + 26
38 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
39 Lamperti Luke Trinity Racing + 26
40 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 26
41 Lino Julian Bike Aid + 26
42 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 26
43 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 26
44 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 26
45 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan + 26
46 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 26
47 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 26
48 Guasco Mattia Team Qhubeka + 26
49 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
50 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
51 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 26
52 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 26
53 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 26
54 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 26
55 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
56 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 26
57 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 26
58 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 26
59 Florez Miguel Team Arkéa-Samsic + 26
60 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 26
61 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 35
62 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 46
63 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 01:05
64 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 01:59
65 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 01:59
66 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM + 01:59
67 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 02:32
68 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 02:35
69 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 02:55
70 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 02:55
71 Bourgoyne Lucas WB-Fybolia Morbihan + 02:55
72 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 02:55
73 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 02:55
74 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 02:55
75 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi + 03:19
76 Quick Blake Trinity Racing + 03:19
77 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 03:19
78 Boichis Adrien Trinity Racing + 04:38
79 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 05:06
80 Van Uden Casper Development Team DSM + 05:06
81 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 05:14
82 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 05:22
83 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 05:22
84 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 05:42
85 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 05:42
86 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 05:42
87 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 05:42
88 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 05:42
89 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 05:42
90 Van der Merwe Juan Pierre Team BridgeLane + 05:42
91 Cam Maxime Dinan Sport Cycling + 05:42
92 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 06:04
93 Dlamini Nicholas Team Qhubeka + 06:04
94 De Rooij Jesse Bike Aid + 06:04
95 Niehues Sebastian Bike Aid + 06:06
96 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 06:06
97 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 06:06
98 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 06:06
99 Lobato Juan Jose Euskaltel-Euskadi + 06:08
100 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 06:12
101 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 06:12
102 Andersen Mads Team Coloquick + 06:40
103 Muff Frederik Team Coloquick + 06:40
104 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 07:18
105 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 10:22
106 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC + 10:22
107 Kärsten Moritz Development Team DSM + 10:22
108 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 10:22
109 Eddy Sam Team BridgeLane + 10:22
110 White Nicholas Team BridgeLane + 10:22
111 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 10:22
112 Coati Luca Team Qhubeka + 10:22
113 Wilksch Hannes Development Team DSM + 10:22
114 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 10:22
115 Roesems Siebe Trinity Racing + 10:22
116 Bauer Dominik Team Lotto-Kern Haus + 10:22
117 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 10:22
118 Koch Christian Team Lotto-Kern Haus + 10:22
119 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 10:22
120 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 10:22
121 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 10:22
122 Kuhn Kevin EF Education-NIPPO Development Team + 10:22
123 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 10:22
124 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 10:22
125 Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin + 10:22
126 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan + 10:22
127 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 10:22
128 Aristi Mikel Euskaltel-Euskadi + 10:22
129 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 10:22
130 Le Clech Lomig Côtes d'Armor-Marie Morin + 11:54
DNS Declercq Benjamin Team Arkéa-Samsic
DNF Parisella Raphael B&B Hotels-KTM
DNF Ursella Lorenzo Development Team DSM
DNF Whelan James Team BridgeLane
Pos Rider Team Time
1 10 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 11:09:32
2 1 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 04
3 6 Puppio Antonio Israel Cycling Academy + 07
4 9 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 14
5 3 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
6 57 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 30
7 2 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team + 34
8 4 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 35
9 37 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM + 35
10 4 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 35
11 4 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 36
12 4 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 36
13 3 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 36
14 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 36
15 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 36
16 9 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 38
17 55 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan + 38
18 60 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic + 38
19 67 Østergaard Mads Team Coloquick + 38
20 65 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 38
21 73 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 38
22 6 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan + 39
23 5 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 47
24 18 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 48
25 6 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 49
26 6 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 49
27 4 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 57
28 28 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling + 58
29 35 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 59
30 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:00
31 3 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:00
32 4 Huppertz Joshua Team Lotto-Kern Haus + 01:00
33 6 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 01:00
34 1 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 01:00
35 10 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan + 01:00
36 2 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 01:00
37 4 Lamperti Luke Trinity Racing + 01:00
38 5 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:00
39 8 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 01:00
40 11 Culverwell Sam Trinity Racing + 01:00
41 2 Florez Miguel Team Arkéa-Samsic + 01:00
42 13 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 01:00
43 10 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 01:00
44 17 Chapman Tom Team BridgeLane + 01:00
45 9 Iacchi Alessandro Team Qhubeka + 01:00
46 25 Bak Simon Team Coloquick + 01:00
47 12 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 01:00
48 9 Hugger Jan Team Lotto-Kern Haus + 01:00
49 18 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 01:00
50 24 Guasco Mattia Team Qhubeka + 01:00
51 37 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM + 01:00
52 25 Lino Julian Bike Aid + 01:00
53 22 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 01:00
54 36 Carstensen Lucas Bike Aid + 01:00
55 47 Mol Wesley Bike Aid + 01:00
56 33 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 01:00
57 47 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 01:00
58 48 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:00
59 55 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 01:09
60 11 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 01:09
61 30 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 01:20
62 49 Reinders Elmar Riwal Cycling Team + 01:31
63 49 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC + 02:23
64 6 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 02:33
65 22 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM + 02:33
66 27 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 03:06
67 30 Ben Moshe Yuval Israel Cycling Academy + 03:09
68 42 Bourgoyne Lucas WB-Fybolia Morbihan + 03:29
69 34 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 03:29
70 26 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 03:29
71 1 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 03:29
72 43 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 03:53
73 5 Irizar Julen Euskaltel-Euskadi + 03:53
74 36 Quick Blake Trinity Racing + 04:15
75 72 Van Uden Casper Development Team DSM + 05:08
76 4 Boichis Adrien Trinity Racing + 05:12
77 26 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 05:40
78 5 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 05:48
79 14 Maris Elias Leopard Pro Cycling + 05:56
80 4 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 05:56
81 59 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 06:16
82 54 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 06:16
83 51 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 06:16
84 11 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 06:16
85 10 Van der Merwe Juan Pierre Team BridgeLane + 06:16
86 14 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 06:16
87 22 Cam Maxime Dinan Sport Cycling + 06:16
88 67 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 06:33
89 3 Dlamini Nicholas Team Qhubeka + 06:38
90 42 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 06:40
91 8 Ishigami Masahiro EF Education-NIPPO Development Team + 06:40
92 15 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 06:40
93 43 Lobato Juan Jose Euskaltel-Euskadi + 06:42
94 63 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 06:46
95 6 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 06:46
96 20 Oda Hijiri EF Education-NIPPO Development Team + 06:49
97 11 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 07:52
98 74 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC + 10:56
99 59 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling + 10:56
100 48 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 10:56
101 39 White Nicholas Team BridgeLane + 10:56
102 33 Kärsten Moritz Development Team DSM + 10:56
103 37 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 10:56
104 44 Oka Atsushi EF Education-NIPPO Development Team + 10:56
105 23 Eddy Sam Team BridgeLane + 10:56
106 30 Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin + 10:56
107 26 Roesems Siebe Trinity Racing + 10:56
108 29 Koch Christian Team Lotto-Kern Haus + 10:56
109 13 Wilksch Hannes Development Team DSM + 10:56
110 12 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 10:56
111 6 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 10:56
112 1 Kuhn Kevin EF Education-NIPPO Development Team + 12:24
113 2 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 13:33
114 Le Clech Lomig Côtes d'Armor-Marie Morin + 14:17
115 2 Bennett Stefan WB-Fybolia Morbihan + 14:23
116 2 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 14:25
117 10 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 15:54
118 11 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 16:50
119 3 Muff Frederik Team Coloquick + 19:44
120 3 Niehues Sebastian Bike Aid + 19:52
121 4 De Rooij Jesse Bike Aid + 19:59
122 10 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 20:06
123 3 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 20:17
124 3 Wolf Justin Leopard Pro Cycling + 20:21
125 6 Andersen Mads Team Coloquick + 20:41
126 2 Salby Alexander Riwal Cycling Team + 24:16
127 1 Bauer Dominik Team Lotto-Kern Haus + 24:17
128 Coati Luca Team Qhubeka + 24:17
129 1 Aristi Mikel Euskaltel-Euskadi + 24:21
130 3 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 25:30
Pos Rider Team Time
1 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 11:09:32
2 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 14
3 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin + 26
4 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic + 30
5 Paulus Milan Lotto Soudal U23 + 35
6 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 35
7 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team + 36
8 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 36
9 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 36
10 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 36
11 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team + 38
12 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC + 38
13 Frigo Marco Israel Cycling Academy + 38
14 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling + 47
15 Alleno Clement Dinan Sport Cycling + 48
16 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin + 49
17 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi + 49
18 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti + 57
19 Laurance Axel B&B Hotels-KTM + 59
20 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon + 01:00
21 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 01:00
22 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 01:00
23 Canal Carlos Euskaltel-Euskadi + 01:00
24 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 01:00
25 Lamperti Luke Trinity Racing + 01:00
26 D'Hervez Thibault Côtes d'Armor-Marie Morin + 01:00
27 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 01:00
28 Culverwell Sam Trinity Racing + 01:00
29 Riccitello Matthew Hagens Berman Axeon + 01:00
30 Kelemen Petr Tudor Pro Cycling Team + 01:00
31 Bak Simon Team Coloquick + 01:00
32 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 01:00
33 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 01:00
34 Guasco Mattia Team Qhubeka + 01:00
35 Le Piouffe Nathan Sojasun espoir-ACNC + 01:00
36 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 01:00
37 Millet Hugo Sojasun espoir-ACNC + 01:00
38 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 01:09
39 Pries Cedric Leopard Pro Cycling + 01:09
40 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 02:33
41 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 03:06
42 Bourgoyne Lucas WB-Fybolia Morbihan + 03:29
43 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 03:29
44 Hagenes Per Strand Jumbo-Visma Development Team + 03:29
45 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 03:29
46 Parisini Nicolo Team Qhubeka + 03:53
47 Quick Blake Trinity Racing + 04:15
48 Van Uden Casper Development Team DSM + 05:08
49 Boichis Adrien Trinity Racing + 05:12
50 Hayter Leo Hagens Berman Axeon + 05:40
51 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team + 05:48
52 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 05:56
53 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 06:16
54 Goldstein Edo Israel Cycling Academy + 06:16
55 Pickrell Riley Israel Cycling Academy + 06:16
56 Tendon Arnaud Tudor Pro Cycling Team + 06:16
57 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 06:16
58 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team + 06:33
59 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 06:40
60 Poirier Clément Sojasun espoir-ACNC + 06:40
61 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 06:46
62 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 06:46
63 Debruyne Ramses Lotto Soudal U23 + 07:52
64 Brennsæter Trym EF Education-NIPPO Development Team + 10:56
65 Kärsten Moritz Development Team DSM + 10:56
66 Eddy Sam Team BridgeLane + 10:56
67 Boulet Enzo Côtes d'Armor-Marie Morin + 10:56
68 Roesems Siebe Trinity Racing + 10:56
69 Wilksch Hannes Development Team DSM + 10:56
70 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 10:56
71 Abt Cedric Team Lotto-Kern Haus + 10:56
72 Milesi Lorenzo Development Team DSM + 13:33
73 Bettendorff Loïc Riwal Cycling Team + 14:25
74 Jolly Maxime WB-Fybolia Morbihan + 15:54
75 Gebrehiwet Efrem Team Qhubeka + 16:50
76 Vosgerau Søren Riwal Cycling Team + 20:06
77 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 20:17
78 Andersen Mads Team Coloquick + 20:41
79 Drage Jack Hagens Berman Axeon + 25:30
Pos Rider Team Points
0 Whelan James Team BridgeLane 4
1 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling 40
2 Puppio Antonio Israel Cycling Academy 40
3 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti 40
4 Van Uden Casper Development Team DSM 40
5 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team 37
6 Guichard Mickaël WB-Fybolia Morbihan 29
7 Kluckers Arthur Leopard Pro Cycling 27
8 Flynn Sean Tudor Pro Cycling Team 25
9 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team 24
10 Grondin Donavan Team Arkéa-Samsic 23
11 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi 23
12 Reinders Elmar Riwal Cycling Team 22
13 Penhoët Paul Groupama-FDJ Conti 18
14 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic 18
15 Frigo Marco Israel Cycling Academy 16
16 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 16
17 Le Berre Mathis Côtes d'Armor-Marie Morin 15
18 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM 15
19 Van Belle Loe Jumbo-Visma Development Team 15
20 Østergaard Mads Team Coloquick 14
21 Salby Alexander Riwal Cycling Team 14
22 Gachignard Thomas Sojasun espoir-ACNC 13
23 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 13
24 De Rooij Jesse Bike Aid 12
25 Paulus Milan Lotto Soudal U23 11
26 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 11
27 Heiderscheid Colin Leopard Pro Cycling 11
28 Le Ny Jean-Louis WB-Fybolia Morbihan 10
29 Alleno Clement Dinan Sport Cycling 10
30 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus 9
31 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 9
32 Lisson Christoffer Riwal Cycling Team 8
33 Parisini Nicolo Team Qhubeka 8
34 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 7
35 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon 7
36 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team 7
37 Costiou Ewen Côtes d'Armor-Marie Morin 6
38 Laurance Axel B&B Hotels-KTM 6
39 Baguelin Jocelyn WB-Fybolia Morbihan 5
40 Lagnet Gari Sojasun espoir-ACNC 5
41 Weiss Fabian Tudor Pro Cycling Team 5
42 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM 4
43 Pasturel Maxime Sojasun espoir-ACNC 4
44 Isasa Xabier Euskaltel-Euskadi 3
45 Mobach Jarno Leopard Pro Cycling 2
46 Mol Wesley Bike Aid 2
47 Wolf Justin Leopard Pro Cycling 2
48 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team 1
49 Goldstein Edo Israel Cycling Academy 1
50 Lobato Juan Jose Euskaltel-Euskadi 1

Information