Paris - Roubaix Juniors - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Stian Fredheim Norway 3:38:23
02 Alec Segaert Gaverzicht-BE Okay U19 + 00
03 Per Strand Hagenes Norway + 00
04 Vlad van Mechelen Cannibal Team + 1:02
05 Romain Grégoire A.C.Bisontine U19 + 1:18
06 Martin Svrcek Team Franco Ballerini Due C + 1:21
07 Max Poole Fensham Howes - MAS Design + 4:48
08 Benjamin Peatfield AG2R Citroën U19 Team + 4:48
09 Yanis Seguin AG2R Citroën U19 Team + 4:49
10 Eddy Le Huitouze Bretagne + 4:49
11 Léandre Lozouet AG2R Citroën U19 Team + 4:50
12 Joshua Giddings Fensham Howes - MAS Design + 5:02
13 Joshua Tarling FlandersColor-Galloo Team + 5:03
14 Jelle Harteel Gaverzicht-BE Okay U19 + 5:39
15 Jack Brough Fensham Howes - MAS Design + 5:53
16 Thomas Tachot AG2R Citroën U19 Team + 6:18
17 Léo Kraemer AG2R Citroën U19 Team + 6:18
18 Maxim Delrue Gaverzicht-BE Okay U19 + 6:24
19 Even Thorvaldsen Norway + 6:28
20 Simen Evertsen-Hegreberg Norway + 6:42
21 Jonas De Schamphelaire Onder Ons Parike WZW + 6:43
22 Lars Rouffaer Willebrord Wil Vooruit Juniors + 6:52
23 Axel Källberg Willebrord Wil Vooruit Juniors + 6:52
24 Gaëlig Glon OC Locmine + 6:53
25 Jakov Beirlaen Onder Ons Parike WZW + 6:54
26 Brooks Wienke Hot Tubes Cycling + 6:55
27 Youp De Vos Willebrord Wil Vooruit Juniors + 6:56
28 Jan Van Dyck Gaverzicht-BE Okay U19 + 7:04
29 Noah Detalle Wallonie + 8:02
30 Roman Holzer Switzerland + 8:17
31 Pablo Bonilla Start Junior Cycling Team + 8:19
32 Leo Jacobsson Sweden + 8:23
33 Sander Eeckhout FlandersColor-Galloo Team + 8:35
34 Aaron Dockx WAC Team + 9:43
35 Arno Van Krimpen Willebrord Wil Vooruit Juniors + 9:43
36 Pierre Gautherat AG2R Citroën U19 Team + 10:02
37 Theo Lowie Wallonie + 10:13
38 Mathis Avondts WAC Team + 10:53
39 Elmar Abma Willebrord Wil Vooruit Juniors + 11:58
OOT Baptiste Gillet Bretagne
OOT Swann Gloux Bretagne
OOT Quentin Plusquellec Bretagne
OOT Louis Cardoso Cours La Ville Mixte
OOT Thomas Galoche Cours La Ville Mixte
OOT Simon Ruet Cours La Ville Mixte
OOT Samuel Smith Cours La Ville Mixte
OOT Hugo Delattre Hauts De France
OOT Matheo Dutombois Hauts De France
OOT Jules Engels Hauts De France
OOT Theo Mequinion Hauts De France
OOT Tristan Poucet Hauts De France
OOT Karsten Larsen Feldmann Norway
OOT Kalle Kvam Norway
OOT Rasmus Käll Sweden
OOT Joel Warren Sweden
OOT Matteo Constant Switzerland
OOT Robin Donze Switzerland
OOT Tim Rey Switzerland
OOT Anaël Finckbohner U19 Cycling Project
OOT Jeremy Leopold U19 Cycling Project
OOT Lucas Jacques Wallonie
OOT Baptiste Snoeks Wallonie
OOT Lenny Chouffe A.C.Bisontine U19
OOT Melvyn Lethier A.C.Bisontine U19
OOT Baptiste Pepiot A.C.Bisontine U19
OOT Martin Savonet A.C.Bisontine U19
OOT Frederik Lykke Cannibal Team
OOT Tomas-Casimir Niemi Cannibal Team
OOT Aidan Lawrence Fensham Howes - MAS Design
OOT Finlay Pickering Fensham Howes - MAS Design
OOT Callum Biggs FlandersColor-Galloo Team
OOT Jasper Dekien FlandersColor-Galloo Team
OOT Jacob Schnabel FlandersColor-Galloo Team
OOT Gerben Dewinter Gaverzicht-BE Okay U19
OOT Thibaut Pauwels Gaverzicht-BE Okay U19
OOT Matisse Julien Hot Tubes Cycling
OOT Luca Scuriatti Hot Tubes Cycling
OOT Artem Shmidt Hot Tubes Cycling
OOT Graham Weaver Hot Tubes Cycling
OOT Iyen Cristofano Onder Ons Parike WZW
OOT Tyler Desmet Onder Ons Parike WZW
OOT Cesar Macias Start Junior Cycling Team
OOT Matias Sanchez Jimenez Start Junior Cycling Team
OOT Jarne Ceulemans WAC Team
OOT Milan Kuypers WAC Team
OOT Yannick Van Gils WAC Team
DNS Jakob Söderqvist Sweden
DNF Julian Cariou Bretagne
DNF Hugo Legras Bretagne
DNF Adrien Boivin Cours La Ville Mixte
DNF Nicolas Dufour Cours La Ville Mixte
DNF Hugo Grard Hauts De France
DNF Acke Dahlblom Sweden
DNF Gustav Lovidius Sweden
DNF Jan Christen Switzerland
DNF Nicolas Bazin U19 Cycling Project
DNF Daniel Burger U19 Cycling Project
DNF Julien Gardy U19 Cycling Project
DNF Baptiste Remy U19 Cycling Project
DNF Tom Derreveaux Wallonie
DNF Hugo Wertz Wallonie
DNF Baptiste Blanc A.C.Bisontine U19
DNF Mihnea-Alexandru Harasim Cannibal Team
DNF Frank Aron Ragilo Cannibal Team
DNF Mihajlo Stolic Cannibal Team
DNF Lukas Nerurkar Fensham Howes - MAS Design
DNF Thomas Szkandera FlandersColor-Galloo Team
DNF Brockton Smith Hot Tubes Cycling
DNF Lucas Bertin OC Locmine
DNF Basile Delalande OC Locmine
DNF Victor Dreano OC Locmine
DNF Raphael Guidec OC Locmine
DNF Pierre Thierry OC Locmine
DNF Tyson Borremans Onder Ons Parike WZW
DNF Maurits Van Petegem Onder Ons Parike WZW
DNF Yan Luis Arrieta Start Junior Cycling Team
DNF Sebastian Pita Start Junior Cycling Team
DNF Fabian Tapia Munoz Start Junior Cycling Team
DNF Davide Buconi Team Franco Ballerini Due C
DNF Gianmarco Coppini Team Franco Ballerini Due C
DNF Lorenzo Iacchi Team Franco Ballerini Due C
DNF Pieter Van Waas WAC Team
DNF Jasper Huitema Willebrord Wil Vooruit Juniors
Information
Nation France
Date 3rd October
Distance 111.1 km
CAT J-1.1
Other
Embed Results