2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

RBB Tour - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Sporysch Daniel ATT Investments 03:58:30
02 Kostanski Mateusz Voster ATS Team + 00
03 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 00
04 Vanicek Simon Cez Cyklo Team Tabor + 00
05 Fiala Petr Team Dukla Praha + 00
06 Sowinski Artur Voster ATS Team + 00
07 Fiala Matyas Cez Cyklo Team Tabor + 00
08 Riman Jakub CK Pribram - Fany Gastro + 00
09 Kminek Vojtech TJ Favorit Brno + 00
10 Schuran Michal ATT Investments + 00
11 Rekita Szymon Voster ATS Team + 00
12 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 00
13 Bieniek Damian TC Chrobry Scott Glogow + 00
14 Brnak Jan AC Sparta Praha + 00
15 Kaspar Jan ATT Investments + 00
16 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 00
17 Sek Igor KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 00
18 Kaempe Stinus Arbo Headstart on Fahrrad + 00
19 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 00
20 Guld Daniel Arbo Headstart on Fahrrad + 00
21 Camrda Karel ATT Investments + 00
22 Voltr Martin TJ Favorit Brno + 00
23 Leopold Hans-Jörg ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 00
24 Sedzielewski Michal KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
25 Musialik Jakub KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 00
26 Tichler Thomas Arbo Headstart on Fahrrad + 00
27 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
28 Jakoubek Tomas ATT Investments + 02:42
29 Rotter Michal ATT Investments + 02:42
30 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 02:42
31 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 02:42
32 Tyrpekl Karel ATT Investments + 02:42
33 Boubal Martin Mixto 3 + 07:48
34 Hetfleis Petr ATT Investments + 07:48
35 Bakus Tomas Cez Cyklo Team Tabor + 08:19
36 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 08:19
37 Rugovac Denis Team Dukla Praha + 08:19
38 Krenek Adam TJ Favorit Brno + 08:19
39 Geretschnig Martin ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 08:19
40 Nemec Patrik CK Pribram - Fany Gastro + 08:19
41 Davies Joshua CK Pribram - Fany Gastro + 08:19
42 Bodnar Krisztian ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 08:19
43 Vones Jan Team Dukla Praha + 08:19
44 Erlacher Matthias ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 08:19
45 Papierski Damian Voster ATS Team + 08:19
46 Poll Stefan ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 08:19
47 Glanzner Dominik Cycli.cz Team + 08:19
48 Konopasek Tomas Sportraces CT + 08:19
49 Ryba Jan AC Sparta Praha + 08:19
50 Koblic Radek Mixto 3 + 08:19
51 Slanik Martin AC Sparta Praha + 08:19
52 Habermann Richard AC Sparta Praha + 08:19
53 Vojtech Jonas Mixto 3 + 08:19
54 Ganko Antoni KLTC Konin + 08:19
55 Czyz Bartlomiej Cyklo Tym Havirov Team + 17:22
56 Kohout Martin Team Dukla Praha + 17:22
57 Hradecky Jaroslav Sportraces CT + 21:17
58 Dolleschal Patrick ARBO Raiffeisen RC Feld am See + 21:17
59 Siroky Stepan TJ Favorit Brno + 24:23
60 Kopelent David TJ Favorit Brno + 24:23
61 Chmielewski Ignacy KS Pogon Mostostal Pulawy + 24:23
62 Kusy Karol KLTC Konin + 24:23
63 Ochsenhofer Peter Arbo Headstart on Fahrrad + 24:23
DNF Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno
DNF Novotny Oldrich Mixto 3
DNF Zikmund Petr Mixto 3
DNF Jindrich Pavel Cez Cyklo Team Tabor
DNF Dostal Vaclav Cez Cyklo Team Tabor
DNF Mayer Daniel Cez Cyklo Team Tabor
DNF Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow
DNF Panglisz Konrad TC Chrobry Scott Glogow
DNF Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Cekal Josef TJ Favorit Brno
DNF Malkowski Artur WMKS Olsztyn
DNF Vochozka Jan CK Pribram - Fany Gastro
DNF Scheibenbauer Nico Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Lang Philipp Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Kotulski Przemyslaw Cyklo Tym Havirov Team
DNF Horak Dominik AC Sparta Praha
DNF Andrle David AC Sparta Praha
DNF Otta Josef AC Sparta Praha
DNF Pietrula Nicolas Team Dukla Praha

Information