FIRSTCYCLING
Amateur
Road
Amateur
Junior
Cyclocross
MTB
Track
Fantasy
Races & results
Teams
Ranking
RBB Tour
Amateur, 1st stage, 16th June 2017, Czechia
Race info
Results
Startlist
History
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
Stage
GC
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Embed Results
Nations
Austria
Czechia
Germany
Slovakia
Syria
Teams
AC Sparta Praha
ARBÖ SKR Duratec
Cez Cyclo Team Tabor
CK Pribram - Fany Gastro
CK Spartak Tlmace
Duratec Weil Hoteltime
Elkov - Author
Favorit Brno
KED-Stevens Radteam Berlin
Mix Cycling Stevens
PROefekt Team
Puskinac .CZ
Region Slezsko
Sport Racec Isaac Team
Team Dukla Praha
Topforex-Lapierre Pro Cy
Vysocina Cycling
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Okrouhlicky
Tomas
1985
Topforex-Lapierre Pro Cy
15:56
02
Toupalik
Adam
1996
Mix Cycling Stevens
+ 03
03
Neuman
Dominik
1995
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 25
04
Lehky
Roman
1996
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 28
05
Camrda
Pavel
1996
Elkov - Author
+ 31
06
Kunt
Lukas
1997
Favorit Brno
+ 33
07
Sekanina
Adam
1995
Favorit Brno
+ 41
08
Urbasek
Jan
1994
Favorit Brno
+ 42
09
Boubal
Martin
1984
CK Pribram - Fany Gastro
+ 43
10
Kohout
Michal
1996
Team Dukla Praha
+ 45
11
Sorm
Jiri
1997
Elkov - Author
+ 53
12
Franz
Marcel
1996
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 56
13
Stöhr
Jan
1991
CK Pribram - Fany Gastro
+ 01:04
14
Hebik
Martin
1982
CK Pribram - Fany Gastro
+ 01:12
15
Nezerka
Vaclav
1986
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 01:13
16
Augustin
Hannes
1997
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 01:13
17
Jary
David
1998
Mix Cycling Stevens
+ 01:25
18
Bakus
Tomas
1998
Cez Cyclo Team Tabor
+ 01:34
19
Gruber
Pavel
1996
CK Pribram - Fany Gastro
+ 01:37
20
Brezina
Jonas
1998
Mix Cycling Stevens
+ 01:39
21
Buksa
Dominik
1990
Region Slezsko
+ 01:39
22
Gaubitzer
Michael
1983
ARBÖ SKR Duratec
+ 01:42
23
Ochsenhofer
Peter
1987
ARBÖ SKR Duratec
+ 01:43
24
Drdek
Dominik
1998
Favorit Brno
+ 01:46
25
Hradecky
Jaroslav
1996
Sport Racec Isaac Team
+ 01:46
26
Stöhr
Pavel
1991
CK Pribram - Fany Gastro
+ 01:48
27
Smida
Martin
1998
Team Dukla Praha
+ 01:49
28
Malik
Michal
1989
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 01:51
29
Zechmeister
Thomas
1993
Favorit Brno
+ 01:51
30
Kovacik
Vladimir
1997
PROefekt Team
+ 01:55
31
Cihlar
Adam
1998
Favorit Brno
+ 01:55
32
Szasz
Adam
1997
PROefekt Team
+ 01:57
33
Schubert
Stepan
1996
Cez Cyclo Team Tabor
+ 02:04
34
Satke
Tomas
1989
Puskinac .CZ
+ 02:05
35
Novak
Jan
1998
Cez Cyclo Team Tabor
+ 02:07
36
Malan
Petr
1995
AC Sparta Praha
+ 02:09
37
Malik
Robert
1993
CK Pribram - Fany Gastro
+ 02:15
38
Hopfgartner
Paul
1990
ARBÖ SKR Duratec
+ 02:16
39
Rezab
Martin
1995
Puskinac .CZ
+ 02:17
40
Jaser
Nazir
1989
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 02:18
41
Bronis
Roman
1976
CK Spartak Tlmace
+ 02:20
42
Krotky
Rostislav
1976
Vysocina Cycling
+ 02:22
43
Ress
Tomas
1977
Sport Racec Isaac Team
+ 02:30
44
Cer
Tomas
1983
Region Slezsko
+ 02:30
45
Dolezal
Jiri
1992
Sport Racec Isaac Team
+ 02:33
46
Matejczek
Martin
1997
Mix Cycling Stevens
+ 02:35
47
Swaczyna
Petr
1985
Region Slezsko
+ 02:41
48
Endler
Filip
1988
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 02:45
49
Gebauer
Oskar
1998
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 02:47
50
Jarma
Ctirad
1997
Puskinac .CZ
+ 02:48
51
Karas
Juraj
1985
PROefekt Team
+ 02:49
52
Mayer
Daniel
1997
Mix Cycling Stevens
+ 02:49
53
Borak
Martin
1990
Puskinac .CZ
+ 02:49
54
Al Moakee
Tarek
1997
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 02:51
55
Macaj
Ondrej
1988
CK Spartak Tlmace
+ 02:51
56
Koblic
Radek
1993
Cez Cyclo Team Tabor
+ 02:52
57
Bambula
Ondrej
1987
Cez Cyclo Team Tabor
+ 02:55
58
Mach
Ondrej
1997
Puskinac .CZ
+ 02:56
59
Vala
Dusan
1998
PROefekt Team
+ 03:00
60
Gonda
Pavel
1981
Duratec Weil Hoteltime
+ 03:04
61
Habash
Yalmaz
1985
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 03:05
62
Lajcha
Juraj
1994
CK Spartak Tlmace
+ 03:08
63
Nevidal
Ondrej
1993
Puskinac .CZ
+ 03:11
64
Rezac
Dan
1997
Sport Racec Isaac Team
+ 03:14
65
Zeman
Alex
1998
PROefekt Team
+ 03:23
66
Javorek
Petr
1982
Region Slezsko
+ 03:50
Information
RBB Tour
Czechia
1st stage | 13.0 km
Trebone
->
Trebone
NE