Vigo-Copa de España

Amateur, 19th May 2024, Spain

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Garcia Pablo Polti-KOMETA U23 05:04:07
02 Galvez Lopez Jorge Zamora Enamora + 03
03 Diaz Alex Caja Rural-Alea + 08
04 Trigo Iker Laboral Kutxa + 12
05 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 14
06 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 14
07 Lasa Ailetz Telcom-On Clima-Osés + 14
08 Suarez Fernandez Alain Equipo Gomur + 14
09 Estelrich Mateu Equipo Essax + 16
10 Losarcos Adrian Telcom-On Clima-Osés + 17
11 Fernandez Heres Samuel Equipo Gomur + 20
12 Álvarez Alberto Extremadura-Pebetero + 20
13 de la Calle Hugo Padrones Cortizo + 21
14 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 21
15 Diribarne Maxime Equipo Gomur + 28
16 Garcia Luis Laboral Kutxa + 29
17 Herrán Diego Equipo Gomur + 41
18 Torres Marc Padrones Cortizo + 43
19 Castellon Jan Caja Rural-Alea + 45
20 Del Cid Martin Alejandro Equipo Gomur + 54
21 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 54
22 Murua Carrasco Iñaki Laboral Kutxa + 59
23 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 01:03
24 Warren Ewan Brocar-Ale + 01:05
25 Granados Bonilla Alejandro Telcom-On Clima-Osés + 01:21
26 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo + 01:24
27 Florez Samuel Padrones Cortizo + 01:29
28 Bonilla Pablo Padrones Cortizo + 01:31
29 Inguanzo Gonzalo Supermercados Froiz + 01:36
30 Cerro Xabier Laboral Kutxa + 01:38
31 Rodas Jimeno Gabriel High Level-GSport + 01:40
32 Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés + 01:56
33 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 02:02
34 Gonzalez Antonio Polti-KOMETA U23 + 02:15
35 Barrero Lopez Martin Polti-KOMETA U23 + 02:30
36 Fajardo Toledo Adrian Equipo Essax + 05:45
37 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 08:42
38 Cambareri Bernardo Laboral Kutxa + 08:42
39 Ledesma Gerard Esetec-Ricardo Fuentes + 08:42
40 Towers Lucas Caja Rural-Alea + 08:42
41 Diaz Joel Team MP Group + 15:24
42 Flórez Frank Lasal Cocinas-Craega + 15:26
43 Savekin Ilya Controlpack + 15:27
44 Gracia Berroa Isaac Equipo Gomur + 15:27
45 Perez Cesar Equipo Essax + 15:27
46 Cepa Daniel Caja Rural-Alea + 15:27
47 Aguilar Pestaña Hugo Caja Rural-Alea + 15:27
48 Gomez Diez Eduardo Brocoli Mecánico-Sakata + 15:30
49 Dols Marc Brocar-Ale + 15:30
50 Figuls Jaume Team MP Group + 15:30
51 Gutiérrez Sergio Equipo Gomur + 15:30
52 Chamorro David Extremadura-Pebetero + 15:32
53 Crause Pedri Brocar-Ale + 15:36
54 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 15:36
55 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 15:36
56 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Ricardo Fuentes + 15:36
57 Rodrigues Rúben Laboral Kutxa + 15:36
58 Shischkin Vlas Team MP Group + 15:39
59 Fernandez Hugo Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 15:39
60 Postarnak Mikhail Team MP Group + 15:43
61 Martin Muriel Daniel Zamora Enamora + 15:47
62 Villaverde Joel Esetec-Ricardo Fuentes + 15:48
63 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 15:53
64 Krawiec Kacper Telcom-On Clima-Osés + 15:56
65 Lightfoot Owen Vigo-Rias Baixas + 16:01
66 Jimenez Dylan Vigo-Rias Baixas + 16:04
67 Domens Alberto Equipo Essax + 16:10
68 Cano Gerard Polti-KOMETA U23 + 16:26
69 Acena Imanol Laboral Kutxa + 16:26
70 Sossa Juan Vigo-Rias Baixas + 16:54
71 Fuentes Antonio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 16:58
72 Bagnara Luca Polti-KOMETA U23 + 17:00
73 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 17:34
74 Azanza Ibai Equipo Finisher + 17:43
75 Criado Daniel Equipo Finisher + 17:43
76 Tanfield Toby Retelec-Ambilamp + 17:43
77 Carrascosa Pablo Equipo Finisher + 18:34
78 Etxeberria Haimar Equipo Finisher + 18:34
DNF Abeijon Priegue Adrian A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Bellmunt Pol A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Cornado Gonazlez Ivan A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Garcia Fernandez Yago Tomas A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Garcia Ontiyuelo Mario A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Gonzalez Gomez Anxo A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Maquieira Barbeito Martin A.R.Ciclismo Oiense-Escuela Estevez
DNF Soriano Iker Brocar-Ale
DNF Tomas Josep Brocar-Ale
DNF Álvarez Fran Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Forca Ruben Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Garcia Hector Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Garcia Pedro Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Peñas Manuel Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Briceno Leomar C.C.Vigues
DNF Cedeño Rafael C.C.Vigues
DNF Chacon Barbera Guillermo C.C.Vigues
DNF Hernandez Braceros Mario Lorenzo C.C.Vigues
DNF Lago Souto Ivan C.C.Vigues
DNF Rial Iker C.C.Vigues
DNF Aybar Uria Alvaro Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Becerra Samuel Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Bra Casanueva Tirso Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Burbano Oscar David Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Jurado Nicolas Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Quesada Orbey Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto
DNF Cerda Miquel Controlpack
DNF Deosdat Tomas Controlpack
DNF Kazakov Danil Controlpack
DNF Requena Briones Alberto Controlpack
DNF Strachan Hamish Controlpack
DNF Martinez Diego Salvador Equipo Essax
DNF Mira Raul Equipo Essax
DNF Ortega Leon Carlos Equipo Essax
DNF Goñi Ismael Equipo Finisher
DNF Otxandorena Ugaitz Equipo Finisher
DNF Tadeo Aimar Equipo Finisher
DNF Gonzalez Cabrera Alberto Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Murcia Grane Jaime Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Olivares Abel Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Suarez Medina Jose Carlos Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Becerra Antonio Extremadura-Pebetero
DNF Benito Adrián Extremadura-Pebetero
DNF Cuadrado Adrian Extremadura-Pebetero
DNF Fernandez Marin Francisco Jesus Extremadura-Pebetero
DNF Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero
DNF Belmonte Ivan High Level-GSport
DNF Domenech Callau Pau High Level-GSport
DNF Garcia Neira Hector High Level-GSport
DNF Lorenzo Sergio High Level-GSport
DNF Perez Perez Miguel High Level-GSport
DNF Carou Moledo Iago Lasal Cocinas-Craega
DNF Etcheverry Arian Lasal Cocinas-Craega
DNF Laranjeira Helder Lasal Cocinas-Craega
DNF Marte Valdez Roger Lasal Cocinas-Craega
DNF Rego Rui Lasal Cocinas-Craega
DNF Saborido Ivan Lasal Cocinas-Craega
DNF Giuliano Dario Polti-KOMETA U23
DNF Raccagni Gabriele Polti-KOMETA U23
DNF Garcia Sanchez Jose Antonio Retelec-Ambilamp
DNF Lavado Erick Retelec-Ambilamp
DNF Nunez Del Rio Juan Retelec-Ambilamp
DNF San Emeterio Mario Jose Retelec-Ambilamp
DNF Vargas Faiber Retelec-Ambilamp
DNF Yunquil Jose Manuel Retelec-Ambilamp
DNF Carril Rojas Anxo Supermercados Froiz
DNF García Gonzalez Pablo Supermercados Froiz
DNF Gil Jon Supermercados Froiz
DNF Rodriguez Garcia Martin Supermercados Froiz
DNF Rodriguez Novoa Miguel Supermercados Froiz
DNF Silverberg Noam Supermercados Froiz
DNF Casado Axier Team MP Group
DNF Rubirola Marc Team MP Group
DNF Salas Pasto Eloi Team MP Group
DNF Calahorra Enrique Technosylva Maglia Bembibre
DNF Gomez Marcos Technosylva Maglia Bembibre
DNF Hernandez Rodrigo Technosylva Maglia Bembibre
DNF Hernandez Diaz Daniel Technosylva Maglia Bembibre
DNF Ramirez Cristobal Technosylva Maglia Bembibre
DNF Skorniakov Grigorii Technosylva Maglia Bembibre
DNF Vidales Ivan Technosylva Maglia Bembibre
DNF Berango Aimar Telcom-On Clima-Osés
DNF Lopez Pelegrin Sergio Telcom-On Clima-Osés
DNF Bailon Gonzalez Felipe Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Borja Romero Jose Ramon Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Dike Joshua Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF McGuire Devon Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Montes De Oca Carlos Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Ruiz Pino Rodrigo Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Garcia Rabadan Jesus Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Imperial Andres Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Monroig Gimeno Izan Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Diaz Rodriguez Mario Vigo-Rias Baixas
DNF Hermosa Juan Vigo-Rias Baixas
DNF Cuella Juan Maria Zamora Enamora
DNF Fajardo Samuel Zamora Enamora
DNF Ortega Hugo Zamora Enamora
DNF Rebollo Jose Zamora Enamora
DNF Sanchidrian Fernando Zamora Enamora

Information