Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Vigo-Copa de España - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Brustenga Marc Caja Rural-Seguros RGA amateur 4:26:44
02 Martin David Kometa U23 + 00
03 Miquel Delgado Pau Lizarte + 00
04 Trueba Cagigas Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 00
05 De Jong Timo Telcom-On Clima-Osés Const + 00
06 Torres Edwin Aluminios Cortizo + 00
07 Zurita Ricardo GSport - Grupo Tormo Innova + 00
08 Camprubi Marcel Antiga Casa Bellsolà Girona CT + 00
09 Hernandez Deins Escribano Sport Team + 00
10 Serrano Alberto Caja Rural-Seguros RGA amateur + 00
11 Madrigal Julian - + 00
12 Nicolau Mora Joan Electro Hiper Europa-Ristrasol-Elit + 00
13 Cobo Cayon Ivan Lizarte + 00
14 Ara Perez Pablo Huesca la Magia-Renault + 00
15 Coterillo González Angel Gomur-Cantabria Infinita + 00
16 Fernandez Ramon Super Froiz + 00
17 Sanchez Eugenio Lizarte + 00
18 Tomas Josep Netllar Telecom-Ale + 00
19 Arriola-Bengoa Julen Caja Rural-Seguros RGA amateur + 00
20 Mellado Tamayo Daniel GSport - Grupo Tormo Innova + 00
21 Moltó Cantó Luis Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 00
22 Bartrina Moreno Adria Antiga Casa Bellsolà Girona CT + 00
23 Smreczek Kacper Telcom-On Clima-Osés Const + 00
24 Bumbu Nicolae Obrabitat-+Qpedals + 00
25 Montenegro Santiago Escribano Sport Team + 00
26 Alvarez Campos Alberto Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 00
27 Delgado Higueruelo David Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 00
28 Haro Wilson Essax + 00
29 Del Castaño Ander Vigo-Rias Baixas + 00
30 Fernandez Sinuhé Lizarte + 00
31 Monroy Ceballos Pedro Luis Gomur-Cantabria Infinita + 00
32 Silva Muñoz Miguel Angel GSport - Grupo Tormo Innova + 00
33 Ramirez Yurgen Manuela Fundación + 00
34 Tercero Fernando Kometa U23 + 00
35 Hernaiz Santamaría Vicente Kometa U23 + 06
36 Santos Monje Fernando Escribano Sport Team + 07
37 Garcia Pablo Caja Rural-Seguros RGA amateur + 28
38 Martin Gutierrez Alex Kometa U23 + 34
39 Vilches Soria Mario Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 2:47
40 Agea Francisco Javier Gomur-Cantabria Infinita + 3:37
41 Navarrete Hernandez Marcos Netllar Telecom-Ale + 3:37
42 Silva Thomas Previley-Coforma + 3:37
43 De la Fé Marrero Daniel Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 3:37
44 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 3:37
45 Marin Aragón Jose Telcom-On Clima-Osés Const + 3:37
46 Robert Torrents Ferran Valverde Team-Tierra Fecundis + 3:37
47 Uria Pablo Gomur-Cantabria Infinita + 3:37
48 Mujika Mikel Caja Rural-Seguros RGA amateur + 3:37
DNF Beake Charlie -
DNF Sagrado Perez Alvaro -
DNF Sanin Sanchez Daniel -
DNF Garcia Ontiyuelo Mario A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
DNF Lapido Cristian A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
DNF Lorenzo Pereira Yago A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
DNF Prieto Bellón Ivan Jose A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
DNF Rodriguez Barbosa David A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
DNF Trillo Jose Carlos A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
DNF Dias Jose Aluminios Cortizo
DNF Fernandez Perez Ramon Aluminios Cortizo
DNF Paz Albores Alejandro Aluminios Cortizo
DNF Ruso Quintans David Aluminios Cortizo
DNF Saborido Valiño Ivan Aluminios Cortizo
DNF Uria Carcaba Adrian Aluminios Cortizo
DNF Albrechtsen Christian Gorm Antiga Casa Bellsolà Girona CT
DNF Bofill Xucla Gerard Antiga Casa Bellsolà Girona CT
DNF Curto Pellicer Edgar Antiga Casa Bellsolà Girona CT
DNF Sanchez Moliné Guillem Antiga Casa Bellsolà Girona CT
DNF Gorrotxategi Galarraga Aratz Arabay Team
DNF Llull Pere Arabay Team
DNF Martí PIcó Ruben Arabay Team
DNF Moya Albert Arabay Team
DNF Tello Daniel Eduardo Arabay Team
DNF Gallego Ignacio Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Gonzalez Tirado David Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Velazquez Juan Antonio Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Aguilar Lopez Alejandro Brocoli Mecánico
DNF Garcia Lopez Alejandro Brocoli Mecánico
DNF Piñero Martinez Fernando Brocoli Mecánico
DNF Rodriguez Mingorance Ignacio Brocoli Mecánico
DNF Ruiz Trujillo Alejandro Brocoli Mecánico
DNF Sanchez Felipe Juan Brocoli Mecánico
DNF Zafra Arenas David Brocoli Mecánico
DNF Gonzalez David Daniel C.C.Vigués
DNF Hernandez Braceros Mario Lorenzo C.C.Vigués
DNF Pérez Ferrero David C.C.Vigués
DNF Ramirez Carrillo Eddon C.C.Vigués
DNF Ramos Cardona Isaias David C.C.Vigués
DNF Vazquez Perez Pablo C.C.Vigués
DNF Verdejo Hernandez Jorge Javier C.C.Vigués
DNF Diaz Inaki Caja Rural-Seguros RGA amateur
DNF Franco Alejandro Caja Rural-Seguros RGA amateur
DNF Bresme Mario Diputación de León- ULB
DNF Garcia Prieto Diego Diputación de León- ULB
DNF Gordillo Javier Segundo Diputación de León- ULB
DNF Llamas Sastre Javier Diputación de León- ULB
DNF Lopez Marin Pedro Diputación de León- ULB
DNF Mendez Marcos Diputación de León- ULB
DNF Suau Genovart Marc Diputación de León- ULB
DNF Cantera Carrasco Arturo Escribano Sport Team
DNF Navarro Ainz Alberto Escribano Sport Team
DNF Peñuela Francisco Escribano Sport Team
DNF Silva Joao Paulo Escribano Sport Team
DNF Galvez Ponce Jose Ignacio Essax
DNF Gamundi Adrover Mateu Essax
DNF Hopkins Kaden Essax
DNF Marin Rocamora Juan Essax
DNF Miralles Sendra Tomas Essax
DNF Molina Pagan Luis Essax
DNF Scott Ari Fruzio ILABB Devo
DNF Hernandez Blanco Javier Gomur-Cantabria Infinita
DNF Oceja Conde Pablo Gomur-Cantabria Infinita
DNF Alvarez Camero Pablo GSport - Grupo Tormo Innova
DNF Gandia Ribera Jordi GSport - Grupo Tormo Innova
DNF Gomez Josue GSport - Grupo Tormo Innova
DNF Moya Cano Miguel GSport - Grupo Tormo Innova
DNF Castell Mallen German Huesca la Magia-Renault
DNF Clavero Castillo Pablo Huesca la Magia-Renault
DNF Garcés Latre Bruno Huesca la Magia-Renault
DNF Gomez Domingo Manuel Huesca la Magia-Renault
DNF Jimenez Ruiz Christian Huesca la Magia-Renault
DNF Lopez Marcen Victor Huesca la Magia-Renault
DNF Bennassar Juan Martin Kometa U23
DNF Piganzoli Davide Kometa U23
DNF Segovia Escribano Yago Kometa U23
DNF Barrio Barros Alberto Lasal Cocinas-Louriña
DNF Caetano Marcos Lasal Cocinas-Louriña
DNF Camescasse Rouco Pablo Lasal Cocinas-Louriña
DNF Dias Fernandez Ivan Lasal Cocinas-Louriña
DNF Pino Suarez Oscar Lasal Cocinas-Louriña
DNF Rodriguez Llorca Javier Lasal Cocinas-Louriña
DNF Criado de Frutos Daniel Lizarte
DNF Gutierrez Gonzalez Jorge Lizarte
DNF Rota Rus Raul Lizarte
DNF Casaus Medina Francisco José Manuela Fundación
DNF Chacon Franklin Manuela Fundación
DNF Diaz León Ivan Manuela Fundación
DNF Marques Marco Manuela Fundación
DNF Muñoz Sergio Manuela Fundación
DNF Urbano Fontiveros Pablo Manuela Fundación
DNF Jimenez Durán Sergio Netllar Telecom-Ale
DNF Martin Tom Netllar Telecom-Ale
DNF Sutton Louis Netllar Telecom-Ale
DNF Alvarez Rubial Edgar Previley-Coforma
DNF Gomez Del Teso Juan Miguel Previley-Coforma
DNF Inguanzo Macho Gonzalo Previley-Coforma
DNF López Sacristán Mario Previley-Coforma
DNF Molina Igor Previley-Coforma
DNF Ramirez Cristobal Previley-Coforma
DNF Figueiras Pose Roi Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Garcia Escudero Sergio Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Matos Bruno Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Medina Beloqui Carlos Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Resende Fabio Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Silva Vasco Retelec-Team Cycling Galicia
DNF Alonso Montes Pablo Super Froiz
DNF Antorena Nicolas Gabriel Super Froiz
DNF Cadavid Santiago Isaac Super Froiz
DNF Cano Perez Juan Diego Super Froiz
DNF Jimenez Daniel Super Froiz
DNF Martin-Lázaro Gutierrez Diego Super Froiz
DNF Cooper Nicholas Team Farto-BTC
DNF Garcia Janeiro Guillermo Team Farto-BTC
DNF Graña Rodriguez Marcos Team Farto-BTC
DNF Sanchez Ramos Alejandro Team Farto-BTC
DNF Vazquez-Garza Varela Xurxo Team Farto-BTC
DNF Vidal Rodiño Juan Team Farto-BTC
DNF Asensio López Adria Team MP Group
DNF Bermudez Fontivero Alex Team MP Group
DNF Mulet Acosta Pol Team MP Group
DNF Muñoz Francisco Team MP Group
DNF Ramon Rubinat David Team MP Group
DNF Salas Pasto Eloi Team MP Group
DNF Tortosa Noves Adriá Team MP Group
DNF Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Krawiec Kacper Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Martin Muriel Daniel Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Urrutzmendi Onditz Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Agostini Gomez Giulio Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Anton Ortiz Miguel Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Flauzino Luis Henrique Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Piquero Sanchez Alejandro Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Piquero Sanchez Juan Francisco Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Garcia Soriano Jose Maria Valverde Team-Tierra Fecundis
DNF Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Tierra Fecundis
DNF González Correa Raul Valverde Team-Tierra Fecundis
DNF Iniesta Perez Antonio Valverde Team-Tierra Fecundis
DNF Martin Muñoz Jose Maria Valverde Team-Tierra Fecundis
DNF Rodriguez Moya Pedro Antonio Valverde Team-Tierra Fecundis
DNF Carasa Granados Alvaro Vigo-Rias Baixas
DNF Fernandez Miguel Angel Vigo-Rias Baixas
DNF Maneiro Fernandez Angel Vigo-Rias Baixas
DNF Tena Egidazu Jon Vigo-Rias Baixas

Information