Vuelta a Navarra

Amateur, 2nd stage, 24th May 2024, Spain

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Diaz Alex Caja Rural-Alea 03:22:01
02 Cerro Xabier Laboral Kutxa + 27
03 Tadeo Aimar Equipo Finisher + 38
04 Trigo Iker Laboral Kutxa + 57
05 Rodas Jimeno Gabriel High Level-GSport + 01:04
06 Gimeno Nil Equipo Finisher + 01:07
07 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo + 01:07
08 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 01:07
09 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 01:08
10 Ganzabal Ander Laboral Kutxa + 01:18
11 Álvarez Alberto Extremadura-Pebetero + 01:34
12 Lightfoot Mark AVC Aix-en-Provence + 01:47
13 Diribarne Maxime Equipo Gomur + 01:47
14 Vierge Mateo Grupo Eulen-NUUK + 01:47
15 Melot Noé AVC Aix-en-Provence + 01:50
16 Smreczek Kacper Telcom-On Clima-Osés + 02:01
17 Azanza Ibai Equipo Finisher + 02:06
18 Granados Bonilla Alejandro Telcom-On Clima-Osés + 02:33
19 Paz Albores Alejandro Padrones Cortizo + 02:42
20 Brookes Joseph AVC Aix-en-Provence + 02:44
21 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 03:08
22 De Vet Sander Basso Team Flanders + 03:11
23 Suarez Fernandez Alain Equipo Gomur + 03:28
24 Benito Adrián Extremadura-Pebetero + 03:28
25 Gutiérrez Sergio Equipo Gomur + 03:30
26 Carrascosa Pablo Equipo Finisher + 03:30
27 Silva Baeza Mario Illes Balears-Arabay Team + 04:23
28 Fredriksen Mads Leander Hostal Latorre-Ederlan + 05:33
29 Galvez Lopez Jorge Zamora Enamora + 05:42
30 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 05:47
31 Towers Lucas Caja Rural-Alea + 06:21
32 Herrán Diego Equipo Gomur + 06:40
33 Rodriguez Alonso Manuel Padrones Cortizo + 06:56
34 Acena Imanol Laboral Kutxa + 07:09
35 Errasti Unax Eibar Txirrindulari Taldea + 07:09
36 Belmonte Ivan High Level-GSport + 07:26
37 Woodliffe Euan AVC Aix-en-Provence + 07:35
38 Brough Jack AVC Aix-en-Provence + 07:35
39 Krawiec Kacper Telcom-On Clima-Osés + 07:35
40 Cepa Daniel Caja Rural-Alea + 08:23
41 Rey Martin Padrones Cortizo + 08:40
42 Lopez Luis Padrones Cortizo + 08:40
43 Ponsaerts Thibaut Basso Team Flanders + 08:51
44 Losarcos Adrian Telcom-On Clima-Osés + 08:54
45 Chamorro David Extremadura-Pebetero + 08:56
46 Martin Muriel Daniel Zamora Enamora + 09:00
47 Hawkins Liam Basso Team Flanders + 09:10
48 Uranga Odriozola Jagoba Eiser-Hirumet + 09:11
49 Gonzalez Segurado Jorge Padrones Cortizo + 09:34
50 Guilanya David Illes Balears-Arabay Team + 09:40
51 Borras Nicolas Illes Balears-Arabay Team + 10:32
52 Agirre Aitor Laboral Kutxa + 11:08
53 Crespi Francisco Illes Balears-Arabay Team + 13:53
54 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 14:04
55 Feint Camden AVC Aix-en-Provence + 15:26
56 Castilla Asier Laboral Kutxa + 15:26
57 Olano Unax Grupo Eulen-NUUK + 15:26
58 Naessens Henri Basso Team Flanders + 15:43
59 Ordoqui Iñaki Equipo Finisher + 15:45
60 Fernandez Marin Francisco Jesus Extremadura-Pebetero + 15:52
61 Diaz Pujol Ivan Vigo-Rias Baixas + 16:00
62 Fernandez Heres Samuel Equipo Gomur + 16:10
63 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 16:10
64 Ruiz Lopez Galder Eiser-Hirumet + 16:10
65 Grave Oliver Basso Team Flanders + 16:10
66 Diaz Rodriguez Mario Vigo-Rias Baixas + 16:10
67 Guillermo Lucas Eiser-Hirumet + 16:10
68 Ramos Unai Equipo Finisher + 16:10
69 Gracia Berroa Isaac Equipo Gomur + 16:10
70 Otegui Lasa Enaut Grupo Eulen-NUUK + 16:10
71 Irisarri Ibai Grupo Eulen-NUUK + 16:10
72 Murua Carrasco Iñaki Laboral Kutxa + 16:10
73 Castellon Jan Caja Rural-Alea + 16:23
74 Domenech Callau Pau High Level-GSport + 16:29
75 Fito Ricard Illes Balears-Arabay Team + 16:40
76 Merino Gomez Marcos Eiser-Hirumet + 16:53
77 Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero + 17:04
78 Ormazabal Ganix Eibar Txirrindulari Taldea + 17:04
79 Quevedo Sergio Vigo-Rias Baixas + 17:07
80 Vian Oscar Equipo Gomur + 17:29
81 Zurita Ricardo High Level-GSport + 17:29
82 Marchand-Vuillon Achille AVC Aix-en-Provence + 17:29
83 Ramon Haritz Hostal Latorre-Ederlan + 17:44
84 Domínguez Miguel Zamora Enamora + 17:48
85 Ortega Soro Gorka High Level-GSport + 17:58
86 Ospital Quentin Grupo Eulen-NUUK + 18:28
87 Franquesa Adrià Equipo Finisher + 18:28
88 Berango Aimar Telcom-On Clima-Osés + 19:07
89 Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés + 19:07
90 Zatika Aldalur Bingen Eiser-Hirumet + 19:07
91 Azurmendi Dañobeitia Haritz Felix Eiser-Hirumet + 19:07
92 Inigo de Miguel Ekaitz Hostal Latorre-Ederlan + 19:07
93 Irigoyen Irazoki Mikel Eibar Txirrindulari Taldea + 19:07
94 Semperena Telmo Eibar Txirrindulari Taldea + 19:28
95 Hermosa Juan Vigo-Rias Baixas + 19:47
96 Fajardo Samuel Zamora Enamora + 19:53
97 Uncilla Mikel Caja Rural-Alea + 20:08
98 Becerra Antonio Extremadura-Pebetero + 20:08
99 Marin Aragón Jose Grupo Eulen-NUUK + 20:08
100 Atxaga Iker Eibar Txirrindulari Taldea + 20:20
DNS Lasa Ailetz Telcom-On Clima-Osés
DNF Garcia Iglesias Carlos Vigo-Rias Baixas
DNF Cuadrado Adrian Extremadura-Pebetero
DNF Artola Yon Mikel Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Ugartemendia Iker Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Ortiz Heer Flavio Grupo Eulen-NUUK
DNF Lorenzo Sergio High Level-GSport
DNF Legua Alvaro Illes Balears-Arabay Team
DNF Munoz Jaume Illes Balears-Arabay Team
DNF Aguilera Pena Ivan Hostal Latorre-Ederlan
DNF Dos Santos Lucas Hostal Latorre-Ederlan
DNF Lasa Martinez Asier Hostal Latorre-Ederlan
DNF Izcara Eder Zamora Enamora
DNF Rebollo Jose Zamora Enamora
DNF Rota Rus Oscar Zamora Enamora
DNF Sola Ivan Hostal Latorre-Ederlan

Information