Vuelta a Navarra - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Franco Alejandro Gomur-Cantabria Infinita 04:47:58
02 Wood Harrison AVC Aix-en-Provence + 00
03 Marin Aragón Jose Telcom-On Clima-Osés Const + 00
04 Castrillo Pablo Lizarte + 00
05 Vollmer Andrew Arabay Team + 08
06 Pietrobon Andrea EOLO-KOMETA U23 + 08
07 Azparren Enekoitz Laboral Kutxa + 08
08 Diaz Alex Baqué Cycling Team + 08
09 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 08
10 Trigo Iker Gomur-Cantabria Infinita + 08
11 Knight Oliver AVC Aix-en-Provence + 08
12 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 09
13 Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23 + 22
14 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 32
15 Esparza Unai Grupo Eulen-Nuuk + 32
16 Martin Muñoz Jose Maria Valverde Team-Ricardo Fuentes + 49
17 Serrano Javier EOLO-KOMETA U23 + 49
18 Chumil Sergio Aluminios Cortizo + 49
19 Bartrina Moreno Adria Eiser-Hirumet + 49
20 Mujika Mikel Telcom-On Clima-Osés Const + 49
21 Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 49
22 De Clerck Seppe Basso Team Flanders + 49
23 Arriola-Bengoa Julen Caja Rural-Alea + 49
24 Fernandez Sinuhé Lizarte + 49
25 Camprubí Marcel EOLO-KOMETA U23 + 49
26 Delcros Clément AVC Aix-en-Provence + 49
27 Garcia Pablo Caja Rural-Alea + 49
28 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 55
29 Krawiec Kacper Hostal Latorre-Ederlan + 01:05
30 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 01:22
31 Castillo Juan Camilo Telcom-On Clima-Osés Const + 01:22
32 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 01:24
33 Droogmans Lars Basso Team Flanders + 01:24
34 Ginés Quilez Sergio Drone Hopper-Gsport + 01:55
35 Domínguez David EOLO-KOMETA U23 + 01:55
36 Jimenez Dylan Lizarte + 01:58
37 Smreczek Kacper Telcom-On Clima-Osés Const + 02:02
38 Gil Jon Gomur-Cantabria Infinita + 02:02
39 De Vet Sander Basso Team Flanders + 03:05
40 Raus Jerome AVC Aix-en-Provence + 03:34
41 Plá Micó Alfonso Arabay Team + 03:34
42 Collazos Gorriz Carlos Drone Hopper-Gsport + 03:34
43 Zea Luis Daniel Grupo Eulen-Nuuk + 03:44
44 Taboada Andres Vigo-Rias Baixas + 03:51
45 Cavia Sanz Daniel Eiser-Hirumet + 03:51
46 Molina Hector Essax + 04:27
47 Miralles Sendra Tomas Essax + 04:29
48 Guay Mathis AVC Aix-en-Provence + 04:29
49 Curto Pellicer Edgar Arabay Team + 04:29
50 Lasa Ailetz Laboral Kutxa + 04:45
51 Cabrera Dylber Denylson Construcciones Qoda + 04:49
52 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 06:46
53 Ganzabal Ander Eiser-Hirumet + 06:50
54 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 07:14
55 Rujano Jeison Aluminios Cortizo + 07:14
56 Lizasoain Echeverz Mikel Construcciones Qoda + 07:14
57 Alvarez Martinez Pablo Electroalavesa-Zuia-BSafe + 07:14
58 García Pablo Drone Hopper-Gsport + 07:14
59 Guzman Velazquez Ismael Globalia-Zamora Enamora + 07:14
60 Lahav Omer Drone Hopper-Gsport + 07:14
61 Lopez Joseba Caja Rural-Alea + 07:17
62 Azcona Uriarte Miguel Hostal Latorre-Ederlan + 08:01
63 Arozena Dominguez Aner Electroalavesa-Zuia-BSafe + 08:36
64 Perez Rois Eneko Electroalavesa-Zuia-BSafe + 08:36
65 Carrascosa Miller Pablo Lizarte + 09:23
66 Robert Torrents Ferran Valverde Team-Ricardo Fuentes + 09:23
67 Llaneras Pau Arabay Team + 09:23
68 Minoia Sebastiano EOLO-KOMETA U23 + 09:25
69 Lorenzo Sergio Laboral Kutxa + 09:25
70 Lopez de Abetxuko Andoni Caja Rural-Alea + 09:25
71 Rey Martin Vigo-Rias Baixas + 09:25
72 Hailemichael Mulu Caja Rural-Alea + 09:25
73 Garcia Aragoneses Marcos Vigo-Rias Baixas + 09:25
74 Van Asbroeck Maarten Basso Team Flanders + 09:25
75 Oioli Manuel EOLO-KOMETA U23 + 10:02
76 Onaindia Beñat Baqué Cycling Team + 10:02
77 Arias Sergio Globalia-Zamora Enamora + 10:32
78 Castellano Victor Arabay Team + 11:08
79 Gutiérrez Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 11:08
80 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 11:08
81 Uranga Odriozola Jagoba Construcciones Qoda + 11:08
82 Martinez Bayan Alejandro Globalia-Zamora Enamora + 11:08
83 Garcia Julen Grupo Eulen-Nuuk + 11:08
84 Azkarate Asier Grupo Eulen-Nuuk + 11:42
85 Moscardó Hernandez Oscar Essax + 11:52
86 Saenz Miguel Electroalavesa-Zuia-BSafe + 12:16
87 Bengoechea Galder Baqué Cycling Team + 12:42
88 Erostarbe Aimar Baqué Cycling Team + 12:42
89 Zoilo Elexgaray Unai Baqué Cycling Team + 12:42
90 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 12:43
91 Álvarez Rodrigo Gomur-Cantabria Infinita + 12:45
92 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita + 12:45
93 Fernández Garcia Samuel Caja Rural-Alea + 12:49
94 Pilecek Jakub Electroalavesa-Zuia-BSafe + 13:07
95 Hopkins Kaden Essax + 13:14
96 Aguilera Cano Abraham Arabay Team + 13:14
97 Segovia Escribano Yago Gomur-Cantabria Infinita + 13:14
98 Mendoza David Globalia-Zamora Enamora + 13:14
99 Galvez Lopez Jorge Globalia-Zamora Enamora + 18:12
100 Romero Alvarez Francisco de Bo Baqué Cycling Team + 18:35
101 Aznar Unai Lizarte + 18:35
102 Fontenay Nathan AVC Aix-en-Provence + 19:05
103 Gonzalez Marquez Ruben Arabay Team + 19:52
104 Jimenez Retana John Aluminios Cortizo + 20:11
105 Llorente Ruben Hostal Latorre-Ederlan + 21:23
106 Urionabarrenetxea Aranbarri Asier Eiser-Hirumet + 21:43
107 Mintegi Iker Laboral Kutxa + 21:43
108 Martinez Huerta Fabrizio Aluminios Cortizo + 25:14
109 Rojas Santiago Aluminios Cortizo + 25:14
110 Ara Perez Pablo Vigo-Rias Baixas + 25:30
111 Arakama Jon Laboral Kutxa + 25:57
112 Ocaña Goikoetxea Andoni Construcciones Qoda + 25:57
113 Aurrecoechea Martin Hector Hostal Latorre-Ederlan + 25:57
114 Aliaga Cristian Drone Hopper-Gsport + 26:36
115 Irigoyen Irazoki Mikel Hostal Latorre-Ederlan + 27:47
116 Forques Romaric Telcom-On Clima-Osés Const + 27:47
117 Seminario Sanchez Iker Telcom-On Clima-Osés Const + 27:47
118 Jurio Sesma Ion Telcom-On Clima-Osés Const + 27:47
119 Pou Algaba Joan Toni Valverde Team-Ricardo Fuentes + 27:47
120 Rebollo Jose Globalia-Zamora Enamora + 27:47
121 Rubio Guillermo Hostal Latorre-Ederlan + 27:47
122 Uriarte Belzunegi Diego Lizarte + 27:47
123 Arroiabe Melo Erik Electroalavesa-Zuia-BSafe + 27:47
124 Camino Eder Grupo Eulen-Nuuk + 27:47
125 Larrazabal Oihan Electroalavesa-Zuia-BSafe + 27:47
126 Lopez Isla Ander Laboral Kutxa + 27:47
DNS Rosero Nixon Lizarte
DNF Alvarez Arriola Imanol Eiser-Hirumet
DNF Robinson Fergus Eiser-Hirumet
DNF Gandia Ribera Jordi Drone Hopper-Gsport
DNF Williamson Max Vigo-Rias Baixas
DNF Larrañaga Arakama Oier Hostal Latorre-Ederlan
DNF Barandiaran Iker Eiser-Hirumet
DNF Garcia Navarro Oscar Essax
DNF Ortiz Heer Flavio Grupo Eulen-Nuuk
DNF Terrasa Marc Aluminios Cortizo
DNF Aranceta Bilbao Egoitz Baqué Cycling Team
DNF Murcia Hodei Grupo Eulen-Nuuk
DNF Castella Benedito Mikel Essax
DNF Marin Rocamora Juan Essax
DNF Segarra Derex Construcciones Qoda
DNF Souto Fernandez Pedro Aluminios Cortizo
Pos Rider Team Time
1 - Knight Oliver AVC Aix-en-Provence 08:24:16
2 1 Diaz Alex Baqué Cycling Team + 01:42
3 11 Wood Harrison AVC Aix-en-Provence + 01:46
4 12 Franco Alejandro Gomur-Cantabria Infinita + 01:46
5 35 Marin Aragón Jose Telcom-On Clima-Osés Const + 01:46
6 33 Castrillo Pablo Lizarte + 01:46
7 5 Azparren Enekoitz Laboral Kutxa + 01:54
8 12 Pietrobon Andrea EOLO-KOMETA U23 + 01:54
9 16 Vollmer Andrew Arabay Team + 01:54
10 27 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:54
11 30 Trigo Iker Gomur-Cantabria Infinita + 01:54
12 30 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 02:02
13 4 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 02:18
14 7 Esparza Unai Grupo Eulen-Nuuk + 02:18
15 13 Mujika Mikel Telcom-On Clima-Osés Const + 02:21
16 33 Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23 + 02:21
17 11 Martin Muñoz Jose Maria Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:35
18 11 Serrano Javier EOLO-KOMETA U23 + 02:35
19 15 De Clerck Seppe Basso Team Flanders + 02:35
20 3 Chumil Sergio Aluminios Cortizo + 02:35
21 4 Camprubí Marcel EOLO-KOMETA U23 + 02:35
22 8 Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:35
23 5 Fernandez Sinuhé Lizarte + 02:35
24 7 Arriola-Bengoa Julen Caja Rural-Alea + 02:35
25 28 Delcros Clément AVC Aix-en-Provence + 02:48
26 7 Krawiec Kacper Hostal Latorre-Ederlan + 02:51
27 20 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 02:54
28 13 Castillo Juan Camilo Telcom-On Clima-Osés Const + 03:08
29 11 Droogmans Lars Basso Team Flanders + 03:10
30 15 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 03:23
31 40 Garcia Pablo Caja Rural-Alea + 03:38
32 10 Domínguez David EOLO-KOMETA U23 + 03:41
33 1 Ginés Quilez Sergio Drone Hopper-Gsport + 03:41
34 23 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 03:54
35 16 Jimenez Dylan Lizarte + 03:57
36 18 Smreczek Kacper Telcom-On Clima-Osés Const + 04:01
37 21 Gil Jon Gomur-Cantabria Infinita + 04:36
38 44 Bartrina Moreno Adria Eiser-Hirumet + 04:38
39 28 De Vet Sander Basso Team Flanders + 04:51
40 30 Collazos Gorriz Carlos Drone Hopper-Gsport + 05:20
41 15 Zea Luis Daniel Grupo Eulen-Nuuk + 05:30
42 8 Raus Jerome AVC Aix-en-Provence + 05:33
43 22 Plá Micó Alfonso Arabay Team + 06:14
44 25 Guay Mathis AVC Aix-en-Provence + 06:15
45 1 Curto Pellicer Edgar Arabay Team + 06:28
46 9 Miralles Sendra Tomas Essax + 06:54
47 27 Cavia Sanz Daniel Eiser-Hirumet + 06:59
48 8 Lasa Ailetz Laboral Kutxa + 07:16
49 41 Taboada Andres Vigo-Rias Baixas + 07:42
50 49 Molina Hector Essax + 08:18
51 42 Cabrera Dylber Denylson Construcciones Qoda + 08:40
52 39 Lopez Joseba Caja Rural-Alea + 09:03
53 8 Ganzabal Ander Eiser-Hirumet + 09:24
54 14 Rujano Jeison Aluminios Cortizo + 09:56
55 21 Alvarez Martinez Pablo Electroalavesa-Zuia-BSafe + 10:22
56 24 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 10:53
57 28 Lizasoain Echeverz Mikel Construcciones Qoda + 11:05
58 34 García Pablo Drone Hopper-Gsport + 11:05
59 35 Lahav Omer Drone Hopper-Gsport + 11:05
60 31 Robert Torrents Ferran Valverde Team-Ricardo Fuentes + 11:09
61 27 Llaneras Pau Arabay Team + 11:09
62 54 Lopez de Abetxuko Andoni Caja Rural-Alea + 11:11
63 36 Hailemichael Mulu Caja Rural-Alea + 11:11
64 29 Van Asbroeck Maarten Basso Team Flanders + 11:11
65 41 Guzman Velazquez Ismael Globalia-Zamora Enamora + 11:17
66 23 Oioli Manuel EOLO-KOMETA U23 + 12:01
67 1 Minoia Sebastiano EOLO-KOMETA U23 + 12:05
68 1 Rey Martin Vigo-Rias Baixas + 12:05
69 53 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 12:09
70 21 Perez Rois Eneko Electroalavesa-Zuia-BSafe + 12:27
71 9 Onaindia Beñat Baqué Cycling Team + 12:36
72 45 Azcona Uriarte Miguel Hostal Latorre-Ederlan + 13:23
73 36 Garcia Aragoneses Marcos Vigo-Rias Baixas + 13:33
74 14 Castellano Victor Arabay Team + 13:42
75 5 Garcia Julen Grupo Eulen-Nuuk + 13:50
76 47 Arozena Dominguez Aner Electroalavesa-Zuia-BSafe + 13:59
77 72 Álvarez Rodrigo Gomur-Cantabria Infinita + 14:31
78 14 Moscardó Hernandez Oscar Essax + 14:32
79 35 Lorenzo Sergio Laboral Kutxa + 14:40
80 30 Arias Sergio Globalia-Zamora Enamora + 14:40
81 - Stockx Aaron Basso Team Flanders + 14:57
82 15 Gutiérrez Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 14:59
83 20 Uranga Odriozola Jagoba Construcciones Qoda + 15:05
84 32 Segovia Escribano Yago Gomur-Cantabria Infinita + 15:13
85 19 Saenz Miguel Electroalavesa-Zuia-BSafe + 16:13
86 10 Zoilo Elexgaray Unai Baqué Cycling Team + 16:33
87 13 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita + 16:36
88 20 Erostarbe Aimar Baqué Cycling Team + 16:45
89 16 Fernández Garcia Samuel Caja Rural-Alea + 16:52
90 25 Azkarate Asier Grupo Eulen-Nuuk + 16:57
91 4 Mendoza David Globalia-Zamora Enamora + 17:05
92 26 Pilecek Jakub Electroalavesa-Zuia-BSafe + 18:30
93 26 Aguilera Cano Abraham Arabay Team + 18:37
94 30 Martinez Bayan Alejandro Globalia-Zamora Enamora + 18:53
95 38 Carrascosa Miller Pablo Lizarte + 19:04
96 37 Galvez Lopez Jorge Globalia-Zamora Enamora + 20:46
97 19 Romero Alvarez Francisco de Bo Baqué Cycling Team + 21:43
98 28 Bengoechea Galder Baqué Cycling Team + 22:21
99 31 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 22:24
100 31 Hopkins Kaden Essax + 22:55
101 77 Mintegi Iker Laboral Kutxa + 23:29
102 15 Gonzalez Marquez Ruben Arabay Team + 23:43
103 18 Aznar Unai Lizarte + 23:58
104 3 Jimenez Retana John Aluminios Cortizo + 24:14
105 28 Urionabarrenetxea Aranbarri Asier Eiser-Hirumet + 24:51
106 37 Ara Perez Pablo Vigo-Rias Baixas + 28:12
107 20 Fontenay Nathan AVC Aix-en-Provence + 28:46
108 22 Martinez Huerta Fabrizio Aluminios Cortizo + 29:05
109 73 Forques Romaric Telcom-On Clima-Osés Const + 29:33
110 12 Aliaga Cristian Drone Hopper-Gsport + 30:27
111 39 Jurio Sesma Ion Telcom-On Clima-Osés Const + 30:50
112 8 Ocaña Goikoetxea Andoni Construcciones Qoda + 31:20
113 29 Seminario Sanchez Iker Telcom-On Clima-Osés Const + 31:38
114 26 Pou Algaba Joan Toni Valverde Team-Ricardo Fuentes + 31:38
115 26 Uriarte Belzunegi Diego Lizarte + 31:38
116 20 Llorente Ruben Hostal Latorre-Ederlan + 32:40
117 4 Irigoyen Irazoki Mikel Hostal Latorre-Ederlan + 33:02
118 2 Rebollo Jose Globalia-Zamora Enamora + 33:06
119 6 Arakama Jon Laboral Kutxa + 33:42
120 20 Rojas Santiago Aluminios Cortizo + 36:44
121 16 Aurrecoechea Martin Hector Hostal Latorre-Ederlan + 37:14
122 7 Lopez Isla Ander Laboral Kutxa + 37:28
123 11 Larrazabal Oihan Electroalavesa-Zuia-BSafe + 37:48
124 11 Rubio Guillermo Hostal Latorre-Ederlan + 39:02
125 14 Camino Eder Grupo Eulen-Nuuk + 39:17
126 16 Arroiabe Melo Erik Electroalavesa-Zuia-BSafe + 39:19
Pos Rider Team Time
01 Knight Oliver AVC Aix-en-Provence 08:24:16
02 Diaz Alex Baqué Cycling Team + 01:42
03 Wood Harrison AVC Aix-en-Provence + 01:46
04 Franco Alejandro Gomur-Cantabria Infinita + 01:46
05 Marin Aragón Jose Telcom-On Clima-Osés Const + 01:46
06 Castrillo Pablo Lizarte + 01:46
07 Azparren Enekoitz Laboral Kutxa + 01:54
08 Vollmer Andrew Arabay Team + 01:54
09 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 01:54
10 Trigo Iker Gomur-Cantabria Infinita + 01:54
11 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 02:02
12 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 02:18
13 Esparza Unai Grupo Eulen-Nuuk + 02:18
14 Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23 + 02:21
15 Martin Muñoz Jose Maria Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:35
16 Serrano Javier EOLO-KOMETA U23 + 02:35
17 De Clerck Seppe Basso Team Flanders + 02:35
18 Chumil Sergio Aluminios Cortizo + 02:35
19 Camprubí Marcel EOLO-KOMETA U23 + 02:35
20 Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:35
21 Fernandez Sinuhé Lizarte + 02:35
22 Arriola-Bengoa Julen Caja Rural-Alea + 02:35
23 Krawiec Kacper Hostal Latorre-Ederlan + 02:51
24 Castillo Juan Camilo Telcom-On Clima-Osés Const + 03:08
25 Droogmans Lars Basso Team Flanders + 03:10
26 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 03:23
27 Garcia Pablo Caja Rural-Alea + 03:38
28 Domínguez David EOLO-KOMETA U23 + 03:41
29 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 03:54
30 Jimenez Dylan Lizarte + 03:57
31 Smreczek Kacper Telcom-On Clima-Osés Const + 04:01
32 Gil Jon Gomur-Cantabria Infinita + 04:36
33 Bartrina Moreno Adria Eiser-Hirumet + 04:38
34 De Vet Sander Basso Team Flanders + 04:51
35 Raus Jerome AVC Aix-en-Provence + 05:33
36 Guay Mathis AVC Aix-en-Provence + 06:15
37 Cavia Sanz Daniel Eiser-Hirumet + 06:59
38 Lasa Ailetz Laboral Kutxa + 07:16
39 Taboada Andres Vigo-Rias Baixas + 07:42
40 Molina Hector Essax + 08:18
41 Lopez Joseba Caja Rural-Alea + 09:03
42 Ganzabal Ander Eiser-Hirumet + 09:24
43 Rujano Jeison Aluminios Cortizo + 09:56
44 Alvarez Martinez Pablo Electroalavesa-Zuia-BSafe + 10:22
45 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 10:53
46 Lizasoain Echeverz Mikel Construcciones Qoda + 11:05
47 García Pablo Drone Hopper-Gsport + 11:05
48 Lahav Omer Drone Hopper-Gsport + 11:05
49 Van Asbroeck Maarten Basso Team Flanders + 11:11
50 Guzman Velazquez Ismael Globalia-Zamora Enamora + 11:17
51 Oioli Manuel EOLO-KOMETA U23 + 12:01
52 Minoia Sebastiano EOLO-KOMETA U23 + 12:05
53 Rey Martin Vigo-Rias Baixas + 12:05
54 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 12:09
55 Perez Rois Eneko Electroalavesa-Zuia-BSafe + 12:27
56 Onaindia Beñat Baqué Cycling Team + 12:36
57 Garcia Aragoneses Marcos Vigo-Rias Baixas + 13:33
58 Garcia Julen Grupo Eulen-Nuuk + 13:50
59 Arozena Dominguez Aner Electroalavesa-Zuia-BSafe + 13:59
60 Lorenzo Sergio Laboral Kutxa + 14:40
61 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 14:57
62 Gutiérrez Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 14:59
63 Uranga Odriozola Jagoba Construcciones Qoda + 15:05
64 Saenz Miguel Electroalavesa-Zuia-BSafe + 16:13
65 Zoilo Elexgaray Unai Baqué Cycling Team + 16:33
66 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita + 16:36
67 Erostarbe Aimar Baqué Cycling Team + 16:45
68 Fernández Garcia Samuel Caja Rural-Alea + 16:52
69 Azkarate Asier Grupo Eulen-Nuuk + 16:57
70 Mendoza David Globalia-Zamora Enamora + 17:05
71 Pilecek Jakub Electroalavesa-Zuia-BSafe + 18:30
72 Carrascosa Miller Pablo Lizarte + 19:04
73 Galvez Lopez Jorge Globalia-Zamora Enamora + 20:46
74 Romero Alvarez Francisco de Bo Baqué Cycling Team + 21:43
75 Bengoechea Galder Baqué Cycling Team + 22:21
76 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 22:24
77 Hopkins Kaden Essax + 22:55
78 Mintegi Iker Laboral Kutxa + 23:29
79 Aznar Unai Lizarte + 23:58
80 Urionabarrenetxea Aranbarri Asier Eiser-Hirumet + 24:51
81 Ara Perez Pablo Vigo-Rias Baixas + 28:12
82 Fontenay Nathan AVC Aix-en-Provence + 28:46
83 Martinez Huerta Fabrizio Aluminios Cortizo + 29:05
84 Aliaga Cristian Drone Hopper-Gsport + 30:27
85 Jurio Sesma Ion Telcom-On Clima-Osés Const + 30:50
86 Ocaña Goikoetxea Andoni Construcciones Qoda + 31:20
87 Seminario Sanchez Iker Telcom-On Clima-Osés Const + 31:38
88 Pou Algaba Joan Toni Valverde Team-Ricardo Fuentes + 31:38
89 Uriarte Belzunegi Diego Lizarte + 31:38
90 Llorente Ruben Hostal Latorre-Ederlan + 32:40
91 Irigoyen Irazoki Mikel Hostal Latorre-Ederlan + 33:02
92 Rebollo Jose Globalia-Zamora Enamora + 33:06
93 Arakama Jon Laboral Kutxa + 33:42
94 Rojas Santiago Aluminios Cortizo + 36:44
95 Aurrecoechea Martin Hector Hostal Latorre-Ederlan + 37:14
96 Lopez Isla Ander Laboral Kutxa + 37:28
97 Larrazabal Oihan Electroalavesa-Zuia-BSafe + 37:48
98 Rubio Guillermo Hostal Latorre-Ederlan + 39:02
99 Camino Eder Grupo Eulen-Nuuk + 39:17
100 Arroiabe Melo Erik Electroalavesa-Zuia-BSafe + 39:19
Pos Team Time
01 AVC Aix-en-Provence 25:17:19
02 EOLO-KOMETA U23 + 02:06
03 Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:33
04 Caja Rural-Alea + 02:34
05 Telcom-On Clima-Osés Const + 02:50
06 Gomur-Cantabria Infinita + 02:57
07 Lizarte + 03:47
08 Basso Team Flanders + 04:22
09 Laboral Kutxa + 06:12
10 Drone Hopper-Gsport + 07:53
11 Arabay Team + 09:11
12 Eiser-Hirumet + 13:18
13 Vigo-Rias Baixas + 17:01
14 Grupo Eulen-Nuuk + 17:07
15 Essax + 25:13
16 Baqué Cycling Team + 25:41
17 Construcciones Qoda + 30:19
18 Electroalavesa-Zuia-BSafe + 30:51
19 Aluminios Cortizo + 32:02
20 Globalia-Zamora Enamora + 34:51
21 Hostal Latorre-Ederlan + 36:07

Information