Vuelta a España: Startlist | Stage profiles Other: Transfers 2022 > 2023

Vuelta a Navarra - 2022

GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Vollmer Andrew Arabay Team 15:10:55
02 Wood Harrison A.V.C. Aix-en-Provence + 06
03 Azparren Enekoitz Laboral Kutxa + 09
04 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 52
05 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 54
06 Mujika Mikel Telcom-On Clima-Osés Const + 01:06
07 Pietrobon Andrea EOLO-KOMETA U23 + 01:31
08 Fernandez Sinuhé Lizarte + 02:07
09 Martin Muñoz Jose Maria Valverde Team-Ricardo Fuentes + 03:38
10 Knight Oliver A.V.C. Aix-en-Provence + 03:42
11 Franco Alejandro Gomur-Cantabria Infinita + 05:29
12 Trigo Hernandez Iker Gomur-Cantabria Infinita + 05:59
13 Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23 + 06:13
14 Camprubí Marcel EOLO-KOMETA U23 + 06:40
15 Castrillo Pablo Lizarte + 06:41
16 Esparza Unai Grupo Eulen-Nuuk + 07:46
17 Cavia Sanz Daniel Eiser-Hirumet + 08:04
18 Garcia Pablo Caja Rural-Alea + 10:31
19 Miralles Sendra Tomas Essax + 11:41
20 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 12:23
21 De Vet Sander Basso Team Flanders + 12:26
22 Marin Aragón Jose Telcom-On Clima-Osés Const + 12:45
23 Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 13:04
24 De Clerck Seppe Basso Team Flanders + 13:38
25 Chumil Sergio Aluminios Cortizo + 13:55
26 Curto Pellicer Edgar Arabay Team + 14:06
27 Robert Torrents Ferran Valverde Team-Ricardo Fuentes + 15:14
28 Serrano Javier EOLO-KOMETA U23 + 15:33
29 Arriola-Bengoa Julen Caja Rural-Alea + 15:33
30 Gil Velaz Jon Gomur-Cantabria Infinita + 15:39
31 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 15:52
32 Collazos Gorriz Carlos Drone Hopper-Gsport + 16:23
33 Guay Mathis A.V.C. Aix-en-Provence + 16:29
34 Dominguez David EOLO-KOMETA U23 + 16:39
35 Brouwers Emile Basso Team Flanders + 16:52
36 Smreczek Kacper Telcom-On Clima-Osés Const + 16:59
37 Droogmans Lars Basso Team Flanders + 18:10
38 Delcros Clément A.V.C. Aix-en-Provence + 18:25
39 Zea Luis Daniel Grupo Eulen-Nuuk + 18:28
40 Lasa Ailetz Laboral Kutxa + 18:55
41 Jimenez Dylan Lizarte + 20:21
42 Rey Martin Vigo-Rias Baixas + 21:10
43 Krawiec Kacper Hostal Latorre-Ederlan + 21:50
44 Van Asbroeck Maarten Basso Team Flanders + 22:21
45 Lahav Omer Drone Hopper-Gsport + 22:25
46 Ganzabal Bilbao Ander Eiser-Hirumet + 22:35
47 Lopez de Abetxuko Andoni Caja Rural-Alea + 24:17
48 Castillo Juan Camilo Telcom-On Clima-Osés Const + 24:56
49 Oioli Manuel EOLO-KOMETA U23 + 24:59
50 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 27:53
51 Lopez Joseba Caja Rural-Alea + 28:01
52 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 29:15
53 Raus Jerome A.V.C. Aix-en-Provence + 29:52
54 Bartrina Moreno Adria Eiser-Hirumet + 30:37
55 Cabrera Dylber Denylson Construcciones Qoda + 32:59
56 Forques Romaric Telcom-On Clima-Osés Const + 34:47
57 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita + 35:10
58 Vanderbeke Aiden Basso Team Flanders + 38:01
59 Onaindia Beñat Baqué Cycling Team + 38:28
60 Rujano Jeison Aluminios Cortizo + 38:47
61 Molina Hector Essax + 41:27
62 Alvarez Rodriguez Rodrigo Gomur-Cantabria Infinita + 42:45
63 Segovia Escribano Yago Gomur-Cantabria Infinita + 43:22
64 Erostarbe Aimar Baqué Cycling Team + 43:30
65 Alvarez Martinez Pablo Electroalavesa-Zuia-BSafe + 43:31
66 Uriarte Belzunegi Diego Lizarte + 44:52
67 Minoia Sebastiano EOLO-KOMETA U23 + 45:14
68 Perez Rois Eneko Electroalavesa-Zuia-BSafe + 45:49
69 Hailemichael Mulu Caja Rural-Alea + 45:55
70 Garcia Aragoneses Marcos Vigo-Rias Baixas + 46:14
71 Ginés Quilez Sergio Drone Hopper-Gsport + 47:15
72 Mintegui Iker Laboral Kutxa + 47:25
73 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 48:16
74 Aznar Unai Lizarte + 48:17
75 Taboada Andres Vigo-Rias Baixas + 48:53
76 Saenz Miguel Electroalavesa-Zuia-BSafe + 49:30
77 Stockx Aaron Basso Team Flanders + 49:47
78 Azkarate Asier Grupo Eulen-Nuuk + 50:08
79 Gutierrez Vargas Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 51:04
80 Lizasoain Echeverz Mikel Construcciones Qoda + 52:16
81 Urionabarrenetxea Aranbarri Asier Eiser-Hirumet + 53:31
82 Azcona Uriarte Miguel Hostal Latorre-Ederlan + 54:42
83 Bengoechea Galder Baqué Cycling Team + 57:03
84 Mendoza David Globaliai-Zamora Enamora + 58:38
85 Fernandez Garcia Samuel Caja Rural-Alea + 58:42
86 Arakama Jon Laboral Kutxa + 59:34
87 Martinez Bayan Alejandro Globaliai-Zamora Enamora + 01:00:26
88 Moscardó Hernandez Oscar Essax + 01:00:32
89 Lorenzo Sergio Laboral Kutxa + 01:00:40
90 Ara Perez Pablo Vigo-Rias Baixas + 01:00:44
91 Arozena Dominguez Aner Electroalavesa-Zuia-BSafe + 01:00:49
92 Uranga Odriozola Jagoba Construcciones Qoda + 01:01:45
93 Pilecek Jakub Electroalavesa-Zuia-BSafe + 01:02:08
94 Fontenay Nathan A.V.C. Aix-en-Provence + 01:05:52
95 Hopkins Kaden Essax + 01:08:55
96 Jurio Sesma Ion Telcom-On Clima-Osés Const + 01:14:00
97 Ocaña Goikoetxea Andoni Construcciones Qoda + 01:15:15
98 Irigoyen Irazoki Mikel Hostal Latorre-Ederlan + 01:19:55
99 Rojas Valdez Santiago Carlos Aluminios Cortizo + 01:22:44
100 Lopez Isla Ander Laboral Kutxa + 01:24:18
101 Rubio Guillermo Hostal Latorre-Ederlan + 01:25:02
102 Arroiabe Melo Erik Electroalavesa-Zuia-BSafe + 01:26:35
DNF Garzon Santiago A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Jimenez Retana John Aluminios Cortizo
DNF Martinez Huerta Fabrizio Aluminios Cortizo
DNF Souto Fernandez Pedro Aluminios Cortizo
DNF Terrasa Marc Aluminios Cortizo
DNF Aguilera Cano Abraham Arabay Team
DNF Castellano Victor Arabay Team
DNF Gonzalez Marquez Ruben Arabay Team
DNF Llaneras Pau Arabay Team
DNF Plá Micó Alfonso Arabay Team
DNF Aranceta Bilbao Egoitz Baqué Cycling Team
DNF Diaz Alex Baqué Cycling Team
DNF Romero Alvarez Francisco de Bo Baqué Cycling Team
DNF Zoilo Elexgaray Unai Baqué Cycling Team
DNF Alkain Peru Construcciones Qoda
DNF Rodriguez Aguero Juan Diego Construcciones Qoda
DNF Segarra Derex Construcciones Qoda
DNF Aliaga Cristian Drone Hopper-Gsport
DNF Gandia Ribera Jordi Drone Hopper-Gsport
DNF Garcia Gozalves Pablo Drone Hopper-Gsport
DNF Alvarez Arriola Imanol Eiser-Hirumet
DNF Barandiaran Ibarguren Iker Eiser-Hirumet
DNF Robinson Fergus Eiser-Hirumet
DNF Larrazabal Oihan Electroalavesa-Zuia-BSafe
DNF Castella Benedito Mikel Essax
DNF Garcia Navarro Oscar Essax
DNF Marin Rocamora Juan Essax
DNF Arias Villanueva Sergio Globaliai-Zamora Enamora
DNF Galvez Lopez Jorge Globaliai-Zamora Enamora
DNF Guzman Velazquez Ismael Globaliai-Zamora Enamora
DNF Ochando Escudero Gabriel Globaliai-Zamora Enamora
DNF Rebollo Jose Globaliai-Zamora Enamora
DNF Camino Eder Grupo Eulen-Nuuk
DNF Garcia Julen Grupo Eulen-Nuuk
DNF Murcia Hodei Grupo Eulen-Nuuk
DNF Ortiz Heer Flavio Grupo Eulen-Nuuk
DNF Aurrecoechea Martin Hector Hostal Latorre-Ederlan
DNF Larrañaga Arakama Oier Hostal Latorre-Ederlan
DNF Llorente Ruben Hostal Latorre-Ederlan
DNF Carrascosa Miller Pablo Lizarte
DNF Rosero Nixon Lizarte
DNF Seminario Sanchez Iker Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Pou Algaba Joan Toni Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Navarrete Hernandez Marcos Vigo-Rias Baixas
DNF Williamson Max Vigo-Rias Baixas

Information