Front Races Teams Riders Ranking Agency Fantasy

Betekom

2020

Main page

Embed Results

Pos Rider Team Time
01 Glenn Debruyne Team Thielemans-De Hauwere 2:37:27
02 Ruben Cumps Team Siktivity + 09
03 Jonas Polspoel Van Eyck Sport + 44
04 Mathijs Loman T.W.C Tempo-VIRO-Hoppenbrouwers + 56
05 Xeno Young - + 56
06 Jannes Valvekens Van Eyck Sport + 56
07 Julius Domnick Team Sportforum + 56
08 Etienne Lenting - + 56
09 Jarno Van Esch - + 56
10 Giel Meesen TWC Maaslandster Z.L + 56
11 Mathias Van der Sanden - + 56
12 Toon Stippelmans Davo-United CT + 56
13 Nelson Peetoom WV de Jonge Renner + 56
14 Ward Timmermans - + 1:05
15 Vinny Bzdenga Heist Cycling Team + 1:05
16 Davy Commeyne Decock-Van Eyck-Devos Capoen + 1:26
17 Nick De Weerdt - + 1:26
18 Melvin Lindelauf Davo-United CT + 1:26
19 Yannick Vos Acrog - Tormans + 1:26
20 Jordan Habets - + 1:26
21 Lander Vanton - + 1:26
22 Lander Scheers Davo-United CT + 1:26
23 Robbe Thielemans Heist Cycling Team + 1:26
24 Gert-Jan Decoster - + 1:26
25 Nathan Copus C.C.Chevigny + 1:26
26 David Fransen E.C.Wallonie + 1:26
27 Thijs Barendregt - + 1:26
28 Julien Gaspard - + 1:26
29 Robbe De Ryck Davo-United CT + 1:26
30 Sam Muskens WV de Jonge Renner + 1:26
31 Michael Decoster Stageco CT + 1:26
32 Charlie Arimont Ind-Belgie + 1:26
33 Thimo Fuchs Hubo-Titan Cargo CT + 1:26
34 Jasper Temmerman CT Stroobant-Bataia + 1:26
35 Kevin Arrammach WV de Jonge Renner + 1:26
36 Marijn Bal Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:26
37 Adam Kelly Urbano CT + 1:26
38 Markus Meerbeek - + 1:26
39 Steff Van Genechten Stageco CT + 1:26
40 Kay Gutte - + 1:26
41 Rik Meeusen Urbano CT + 1:26
42 Ward Smets Acrog - Tormans + 1:26
43 Robin Lebrun C.C.Chevigny + 1:26
44 Sander Huybrechts Heist Cycling Team + 1:26
45 Jarne Van Dyck C.C.Chevigny + 1:26
46 Thijs Ulens Ind-Belgie + 1:26
47 Dieter Serneels KWC Heist Zuiderkempen + 1:26
48 Henri Delattre Royal VS Peruwelz-Bury + 1:26
49 Brune Schmitz - + 1:26
50 Lars Wijnands TWC Maaslandster Z.L + 1:26
51 Joris Verheyden - + 1:26
52 Philipp Dreis Team Sportforum + 1:26
53 Ronan Van Den Put Stageco CT + 1:26
54 Jan Van Laer Stageco CT + 1:26
55 Robin Jacobs Ind-Belgie + 1:26
56 Fabian Van Der Vorst Urbano CT + 1:26
57 Lennie Verhaegen Stageco CT + 1:26
58 Rick Burgmans Home Solution-Soenens + 1:26
59 Sverre Senders Team TWC De Kempen Valkenswaard + 1:26
60 Jens Vanderheyden - + 1:26
61 Ivo Habets TWC Maaslandster Z.L + 1:26
62 Sibe Francken Urbano CT + 1:26
63 Maxim Van Den Broeck - + 1:26
64 Tom Smeets Van Uitert-De Jonge Renner + 1:26
65 Sjors Van Zandbeek WV Schijndel - TML Dommelstreek + 1:26
66 Siebe Wuyts Sport en Steun-Leopoldsburg + 1:26
67 Jan Van Roosbroeck Stageco CT + 1:26
68 Loic Denoyette E.C.Wallonie + 1:26
69 Luke Derksen Team Sportforum + 1:26
70 Jente Grootjans Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:26
71 Raul Rademakers WCL Bergklimmers + 1:26
72 Thomas Houtmeyers Heist Cycling Team + 1:26
73 Jinn Leffering TWC Maaslandster Z.L + 1:26
74 Anthony Van Noten Edegem BC + 1:26
75 Tom Schyns RC Pesant Club Ligeois + 1:26
76 Bram Van Broekhoven Acrog - Tormans + 1:26
77 Yente Nijs EL319+ + 1:26
78 Louigi Vandeputte Urbano CT + 1:26
79 Rob Goossens Young Cycling Talent D & D + 1:26
80 Quentin Goossens - + 1:26
81 Toon Geersheuvels Edegem BC + 1:26
82 Kevin Steurs Young Cycling Talent D & D + 1:26
83 Robin Radoux C.C.Chevigny + 1:26
84 Volker Bolte Team Sportforum + 1:26
85 Rutger Vanstockstraeten VP Consulting-Zannata CT + 1:26
86 Martijn Gijsbergs Team TWC De Kempen Valkenswaard + 1:26
87 Raphael Fassin KDM-Pack Cycling Team + 1:26
88 Wannes Galicia - + 1:26
89 Sidney Van Gestel Young Cycling Talent D & D + 1:26
90 Sam Errens WCL Bergklimmers + 1:26
91 Bjarne Hendrickx Sport en Steun-Leopoldsburg + 1:26
92 Michael Adriaenssen Team Thielemans-De Hauwere + 1:26
93 Wilfred Slieker WV Westland Wil Vooruit + 1:26
94 Mathias Schietecatte Aluvano Development Team + 1:26
95 Frank Stijger WV Westland Wil Vooruit + 1:26
96 Jens Van Bylen Snake C.T.VZW Koningshooikt + 1:26
97 Yoeri Beyens Snake C.T.VZW Koningshooikt + 1:26
98 Aleksandr Maas - + 1:26
99 Koen Theys Snake C.T.VZW Koningshooikt + 1:26
100 Eddy Godde HSK Trias-Mooi Jong + 1:26
101 Laudon Liekens Ind-Belgie + 1:26
102 Jasper De Proost VP Consulting-Zannata CT + 1:26
103 Tijs Huygen - + 1:26
104 Tosh Teare Lotto - Soudal U23 + 1:26
105 Lars Lefever C.C.Chevigny + 1:26
106 Ignace Vancampenhout Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 3:21
107 Obry Naets - + 3:55
108 Youri Van Esch WV Schijndel - TML Dommelstreek + 5:05
DNF Brent Arnouts -
DNF Wout Heylen -
DNF Sven Mombaerts -
DNF Bjarni Sliepers -
DNF Erben Van Meer -
DNF Yevgeny Van Olmen -
DNF Stefan Hubers WV Schijndel - TML Dommelstreek
DNF Guus Pril WV Schijndel - TML Dommelstreek
DNF Teun Teurlings WV Schijndel - TML Dommelstreek
DNF Thomas Van Opstal Acrog - Tormans
DNF Bastian Marchand C.C.Chevigny
DNF Gianni De Craecker E.C.Wallonie
DNF Vincent Heylen Ind-Belgie
DNF Pascal Pauwels Ind-Belgie
DNF Filip De Wyngaert Mastm
DNF Arno Jennen Snake C.T.VZW Koningshooikt
DNF Senne Van Der Veken Stageco CT
DNF Henrik Josten Team Sportforum
DNF Simon Schmitt Team Sportforum
DNF Campo Schmitz Team Sportforum
DNF Rutger Wouters Team Thielemans-De Hauwere
DNF Tom Van den Berg Team TWC De Kempen Valkenswaard
DNF Luuk Dirix TWC Maaslandster Z.L
DNF Kai Spelthaen TWC Maaslandster Z.L
DNF Robbin Van de Geer TWC Maaslandster Z.L
DNF Maxime Vercauteren TWC Maaslandster Z.L
DNF Caine Van Mol Vetrapo CT
DNF Kristof Wielfaert Vetrapo CT
DNF Arno Waeyaert VP Consulting-Zannata CT
DNF Bowen Adriaans WCL Bergklimmers
DNF Marnix Himpe Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Doowan Van Doosselaere Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Ronan Van Zandbeek WV Westland Wil Vooruit
DNF Lars De Kok Young Cycling Talent D & D
DNF Yelle Leaerts Young Cycling Talent D & D
DNF Joppe Leysen Young Cycling Talent D & D
DNF Ricky Schepers Young Cycling Talent D & D
DNF Lukas Vandenhaute Young Cycling Talent D & D
Information
Nation Belgium
Date March 08
Distance 112.1 km
CAT 1.12B