CN Norway RR live Race Centre here

Fyen Rundt - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Larsen Niklas Uno-X Pro Cycling Team 4:30:2440
02 Wallin Rasmus Bøgh Team CO Play - Giant + 0030
03 Andersen Kasper Team Coloquick + 0025
04 Hjemsæter Olav Team Coop + 0020
05 Sander Hansen Marcus BHS - PL Belton Bornholm + 0015
06 Salby Alexander Team Coloquick + 0010
07 D'Heygere Gil Tarteletto - Isorex + 005
08 Barta Tomas Topforex - ATT Investments PCT + 003
09 Reinders Elmar Riwal Cycling Team + 003
10 Kongstad Tobias Riwal Cycling Team + 003
11 Eriksson Lucas Riwal Cycling Team + 00
12 Vabø Tore Andre Team Coop + 00
13 Aasvold Kristian Team Coop + 00
14 Bendixen Louis Team Coop + 00
15 Stampe Daniel Team CO Play - Giant + 00
16 Van de Kerkhove Brent Tarteletto - Isorex + 00
17 Nielsen Sebastian Restaurant Suri - Carl Ras + 00
18 Del Grosso Bodi À Bloc CT + 00
19 De Poorter Maxime Tarteletto - Isorex + 00
20 De Decker Alfdan Tarteletto - Isorex + 00
21 Bauer Dominik Team Dauner | AKKON + 00
22 Fiala Petr Topforex - ATT Investments PCT + 00
23 Ryttersgaard Sebastian Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 00
24 Kolze Changizi Sebastian Team Coloquick + 00
25 Falk Nicklas Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 00
26 Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras + 00
27 Rasmussen Niels Bech Cycling Odense + 00
28 Eriksson Jacob Team Coop + 00
29 Jakobsen Jonas Team Herning CK Elite PB Look + 00
30 Madsen Jakob Gye Bache-JS.Dk + 00
31 Hulgaard Morten Uno-X Pro Cycling Team + 00
32 Dversnes Fredrik Team Coop + 00
33 Bregnhøj Mathias BHS - PL Belton Bornholm + 00
34 Lowik Robin Allinq-Krush-De IJsselstreek + 08
35 Movang Benjamin Team CO Play - Giant + 13
36 Malmberg Matias Team IBT-BH-Carl Ras + 13
37 Nissen Nicklas Jacobsen ABC + 13
38 Brøchner Nicolai Team Coloquick + 13
39 Magnusson Kim Riwal Cycling Team + 13
40 Stocek Matus Topforex - ATT Investments PCT + 13
41 Bak Simon Cycling Odense + 13
42 Henneberg Magnus Team CO Play - Giant + 13
43 Lind Martin Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 13
44 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 13
45 Nielsen Jannik Nedergaard Team Herning CK Elite PB Look + 13
46 Janssen Adriaan À Bloc CT + 13
47 Autran Jose Start Cycling Team + 13
48 Verhofstadt Thibau Tarteletto - Isorex + 13
49 Millenium Ian Cycling Odense + 13
50 Wisholm William Herman Cycling Odense + 13
51 Klabouch Petr Topforex - ATT Investments PCT + 13
52 Plambeck Moritz Team Dauner | AKKON + 13
53 Aidel Andreas Brandt Team Kvickly Odder Elite + 13
54 Blume Levy William Team Coloquick + 13
55 Spang Christian Team Coloquick + 13
56 Vosgerau Søren Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 22
57 Van Der Horst Dennis Allinq-Krush-De IJsselstreek + 22
58 Sinschek Nils À Bloc CT + 22
59 Van der Lijke Nick Riwal Cycling Team + 31
60 Haslund Peter Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 31
61 Schultz Jesper Riwal Cycling Team + 31
62 Domagalski Karol HRE Mazowsze Serce Polski + 35
63 Kvist Linus Team IBT-BH-Carl Ras + 38
64 Broge Nils Lau Nyborg BHS - PL Belton Bornholm + 1:08
65 Petersen Sebastian Theodor Bache-JS.Dk + 1:08
66 Wouters Enzo Tarteletto - Isorex + 1:08
67 Kulset Kristian Uno-X Pro Cycling Team + 1:08
68 Mengel Nikolaj BHS - PL Belton Bornholm + 1:08
69 Quaade Rasmus Riwal Cycling Team + 1:08
70 Toudal Emil BHS - PL Belton Bornholm + 1:08
71 Bernas Pawel HRE Mazowsze Serce Polski + 1:08
72 Larsen Mathias Restaurant Suri - Carl Ras + 2:07
73 Bradtberg Nils Egil Restaurant Suri - Carl Ras + 2:14
74 Schmidt Emil Team Herning CK Elite PB Look + 2:14
75 Schuch Mike À Bloc CT + 2:14
76 Duckert Roman Team Dauner | AKKON + 2:14
77 Lock Dennis Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 2:14
78 Staniszewski Daniel HRE Mazowsze Serce Polski + 2:14
79 Guld Daniel Team Give Elementer + 2:14
80 Mikkelsen Lasse Team Kvickly Odder Elite + 2:14
81 Van Izerloo Beau Willebrord Wil Vooruit + 2:14
82 Albrechtsen Christian Gorm Willebrord Wil Vooruit + 2:14
83 Steigner Kilian Team Dauner | AKKON + 2:14
84 Petrus Jiri Topforex - ATT Investments PCT + 2:14
85 Gajdula Marek Topforex - ATT Investments PCT + 2:14
86 Paterson Aden À Bloc CT + 2:14
87 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 2:14
88 Eriksen Daniel Team Give Elementer + 2:14
89 Klaris Magnus Bak Team CO Play - Giant + 2:14
90 Prokopyszyn Filip HRE Mazowsze Serce Polski + 2:21
91 Honig Reinier Start Cycling Team + 2:21
92 Pedersen Rasmus Lund Restaurant Suri - Carl Ras + 3:10
93 Birkemose Arne Team IBT-BH-Carl Ras + 3:10
94 Gathemann Albert Team Dauner | AKKON + 3:10
95 Rosenlund Stian BHS - PL Belton Bornholm + 5:57
96 Lauritzen Peter Bache-JS.Dk + 5:57
97 Grue Victor ABC + 5:57
98 Peyrot Balvanera Jorge Start Cycling Team + 6:31
99 Pedersen Rasmus Søjberg Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 6:33
100 Madsen Rasmus Team Herning CK Elite PB Look + 6:36
101 Jørgensen Luis Carl Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 6:36
102 Szokody Martin Team Kvickly Odder Elite + 6:36
103 Loohuis Lars À Bloc CT + 6:36
104 Steinmann Kieron Team Dauner | AKKON + 6:36
105 Nordal Mattias Team Kvickly Odder Elite + 6:36
106 Borreby Bjørn Cycling Odense + 6:36
107 Johansson Gustav Team IBT-BH-Carl Ras + 6:36
108 Wallinder Wilhelm Team IBT-BH-Carl Ras + 6:36
109 Romers Boris Willebrord Wil Vooruit + 6:36
110 Ryom Stefan Team Kvickly Odder Elite + 6:36
111 Vierhout Maarten Allinq-Krush-De IJsselstreek + 6:36
112 Uhre Frederik Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 6:59
113 Verzijl Sten Willebrord Wil Vooruit + 7:01
114 Bakx Kelvin Willebrord Wil Vooruit + 7:01
115 Vestergaard Jacob Christian Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 7:17
116 Nowak Dalner Julius Restaurant Suri - Carl Ras + 7:17
117 Bligaard Lyhne Daniel Bache-JS.Dk + 7:20
118 Øritsland Mikkel Team CO Play - Giant + 7:29
119 Hertz Benjamin BHS - PL Belton Bornholm + 7:29
DNS Peters Arne Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNS Isaksson Simon Cycling Academy SC
DNS Rindborg Erik Cycling Academy SC
DNS Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski
DNS Andersen Mads Team Coloquick
DNS Temmen Jan Team Dauner | AKKON
DNS Bruun Anders Team Give Elementer
DNS Voldbjerg Carl Team Herning CK Elite PB Look
DNF Buters Joris Willebrord Wil Vooruit
DNF Vognild Markus Skreen Willebrord Wil Vooruit
DNF Luijk Andre À Bloc CT
DNF Axelsen Christian ABC
DNF Bonke Bjarke ABC
DNF Henningsen Mikkel ABC
DNF Sorensen Peter ABC
DNF Bierkens Tim Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Ter Weeme Jelle Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Van Uum Lars Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Hansen Birk Bache-JS.Dk
DNF Hvid Oskar Bache-JS.Dk
DNF Larsen Ruben Zilas Bache-JS.Dk
DNF Cederfjord Simon Cycling Academy SC
DNF Fagerström Ludvig Cycling Academy SC
DNF Ferm Jesper Cycling Academy SC
DNF Karlenius Christian Cycling Academy SC
DNF Nyström Johan Cycling Academy SC
DNF Falkø Silas Bolund Cycling Odense
DNF Juul Sebastian Cycling Odense
DNF Busk Peter Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Lund Rasmus Hestbek Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Easter Griffin Start Cycling Team
DNF Villanueva Eduardo Start Cycling Team
DNF Joseph Thomas Tarteletto - Isorex
DNF Bodker Jakob Team Give Elementer
DNF Falk-Kristensen Jeppe Team Give Elementer
DNF Tolbøl Jeppe Team Give Elementer
DNF Iversen Rasmus Team Herning CK Elite PB Look
DNF Andreasson Sebastian Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Ljungdahl Jannik Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Mondrup Mads Sogaard Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Koldkjær Decker Thomas Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Rom Dahl Johannes Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Voltr Martin Topforex - ATT Investments PCT
DNF Price-Pejtersen Johan Uno-X Pro Cycling Team
DNF Rodenberg Frederik Uno-X Pro Cycling Team
DNF Skaarseth Iver Uno-X Pro Cycling Team
DNF Wærsted Syver Uno-X Pro Cycling Team

Information