LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Sundvolden GP - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Tjøtta Martin Ringerike SK 40 04:11:03
2 Svestad-Bårdseng Embret Team Coop 30 + 00
3 Bregnhøj Mathias Riwal Cycling Team 25 + 00
4 Holstad Ludvik Lillehammer CK 20 + 14
5 Dalby Simon Uno-X DARE Development Team 15 + 16
6 Toft Madsen Martin BHS-PL Belton Bornholm 10 + 18
7 Stokbro Andreas Team Coop 5 + 18
8 Fjellheim Henrik IK Hero 3 + 27
9 Sotberg Andre Gauldal SK 3 + 27
10 Juel Skivild Robin Uno-X DARE Development Team 3 + 27
11 Klaris Magnus Bak Restaurant Suri-Carl Ras + 31
12 Fløtten Øyvind Brekke Ringerike SK + 44
13 Schultz Jesper Team Coloquick + 57
14 Klevgård Kristian Kjekkas IF Sykkel + 01:11
15 Antoniu Alexandru-Ionut Team Sparekassen Danmark Aalborg + 01:11
16 Nordhagen Truls Lillehammer CK + 01:11
17 Eriksson Jacob Riwal Cycling Team + 01:11
18 Lock Dennis Team Sparekassen Danmark Aalborg + 01:25
19 Skjelbred Aleksander Tønsberg CK + 01:25
20 Lasinis Venantas Kaunas Cycling Team + 01:28
21 Lonsdale Jaspar Team CO Play - Giant + 01:28
22 Nielsen Sebastian Restaurant Suri-Carl Ras + 01:40
23 Bak Simon Team Coloquick + 01:51
24 Lindquist Christian Ingemann Restaurant Suri-Carl Ras + 01:51
25 Rahbek Mads BHS-PL Belton Bornholm + 02:03
26 Østergaard Mads Team Coloquick + 02:03
27 Toudal Emil BHS-PL Belton Bornholm + 02:03
28 Nørtoft Morten Riwal Cycling Team + 02:18
29 Knudsen Oliver Restaurant Suri-Carl Ras + 02:18
30 Falk Nicklas Team Georg Berg + 02:18
31 Wisholm William Herman Team Sparekassen Danmark Aalborg + 02:20
32 Kvam Kalle IL Stjørdals-Blink + 03:21
33 Aulstad Brage Lillehammer CK + 03:29
34 Drege Andre Team Coop + 03:49
35 Aalrust Håkon Team Coop + 05:01
36 Lunder Eirik Team Coop + 05:19
37 Løland Sakarias Koller Uno-X DARE Development Team + 05:42
38 Jørgensen Adam Holm BHS-PL Belton Bornholm + 05:42
39 Larsen Mathias Restaurant Suri-Carl Ras + 05:42
40 Sander Hansen Marcus Uno-X DARE Development Team + 05:42
41 Stensby Anton Tønsberg CK + 06:49
42 Søgaard Kasper Viberg Riwal Cycling Team + 08:38
DNS Rokke Sondre Team NCF Region Øst
DNF Amundrud Kjetil Johansen Asker CK
DNF Berg-Jacobsen Emil Asker CK
DNF Buyle Christian Edelsteen Asker CK
DNF Fjellvåg Asbjørn Slagtern Asker CK
DNF Sauge Sander Myhre Asker CK
DNF Pedersen Rasmus Søjberg BHS-PL Belton Bornholm
DNF Schandorff Emil BHS-PL Belton Bornholm
DNF Wang Gustav BHS-PL Belton Bornholm
DNF Aas Eirik Vang Gauldal SK
DNF Aasheim Anders Gauldal SK
DNF Gravås Peder Antoni Gauldal SK
DNF Indrebø Ole Andreas Gauldal SK
DNF Dedenroth Rasmus IK Hero
DNF Guntvedt Nicolai Dahlen IK Hero
DNF Johansen Andre IK Hero
DNF Rem Thomas IK Hero
DNF Teigland Geir Kristian IK Hero
DNF Benjaminsen Fredrik IL Stjørdals-Blink
DNF Dragsten Jørgen IL Stjørdals-Blink
DNF Hansen Martin Solhaug IL Stjørdals-Blink
DNF Kvernbråten Adrian IL Stjørdals-Blink
DNF Løvdal Vegard IL Stjørdals-Blink
DNF Balciunas Mantas Kaunas Cycling Team
DNF De Mey Remi Kaunas Cycling Team
DNF Januskevicius Mantas Kaunas Cycling Team
DNF Kazakevicius Arturas Kaunas Cycling Team
DNF Raugala Gustas Kaunas Cycling Team
DNF Bjørgeengen Anders Kjekkas IF Sykkel
DNF Frydenlund Magnus Kjekkas IF Sykkel
DNF Haugsvær Sindre Bjerkestrand Kjekkas IF Sykkel
DNF Korstad Jørgen Kjekkas IF Sykkel
DNF Skjerping Kristoffer Kjekkas IF Sykkel
DNF Strindin Joachim Kjekkas IF Sykkel
DNF Eskeland Per Kristiansands CK
DNF Halvorsen Tobias Kristiansands CK
DNF Haugen Ole Jakob Kristiansands CK
DNF Nyhagen Endre Danielsen Kristiansands CK
DNF Slemdahl Vetle Kristiansands CK
DNF Alvestad Tobias Lillehammer CK
DNF Fougner Eivind Broholt Lillehammer CK
DNF Martinsen Toralf Rydningen Lillehammer CK
DNF Tvedt Ulrik Lillehammer CK
DNF Ahlsson Jacob Motala AIF Serneke Allebike
DNF Kagevi Carl Motala AIF Serneke Allebike
DNF Lennartsson Hugo Motala AIF Serneke Allebike
DNF Lord Samuel Motala AIF Serneke Allebike
DNF Lovidius Edvin Motala AIF Serneke Allebike
DNF Mård Filip Motala AIF Serneke Allebike
DNF Hope Casper NCF Region Vest
DNF Høvås Christoffer NCF Region Vest
DNF Høvås Lasse NCF Region Vest
DNF Leander Fredriksen Mads NCF Region Vest
DNF Litlere Erlend NCF Region Vest
DNF Litlere Sverre NCF Region Vest
DNF Hansen Alexander Arnt Restaurant Suri-Carl Ras
DNF Holm Albert Restaurant Suri-Carl Ras
DNF Dyngeland Vik Ivar Ringerike SK
DNF Korsnes Marcus Ringerike SK
DNF Larsen Sebastian Kirkedam Ringerike SK
DNF Songstad Jørgen Ringerike SK
DNF Wæhre Magnus Ringerike SK
DNF Lisson Christoffer Riwal Cycling Team
DNF Salby Alexander Riwal Cycling Team
DNF Vinjebo Emil Riwal Cycling Team
DNF Bergström Frisk Hannes Ryska Posten RT
DNF Mikkelsen Gustav Ryska Posten RT
DNF Månsson Jonas Ryska Posten RT
DNF Stalberg Harald Ryska Posten RT
DNF Stålberg Albin Ryska Posten RT
DNF Söderqvist Jakob Ryska Posten RT
DNF Åhnberg Carl Ryska Posten RT
DNF Ellingsen Christopher Sandnes SK
DNF Eskedal Vetle Sandnes SK
DNF Forus Kristoffer Sandnes SK
DNF Frafjord Joakim Sandnes SK
DNF Holla Sander Sandnes SK
DNF Nordahl Fløisvik Fredrik Sandnes SK
DNF Skår Emil Sandnes SK
DNF Broløs Kristian Team CO Play - Giant
DNF Grue Victor Team CO Play - Giant
DNF Køster Pelle Team CO Play - Giant
DNF Lond Daniel Team CO Play - Giant
DNF Machholdt Magnus Team CO Play - Giant
DNF Mathiesen Phillip Team CO Play - Giant
DNF Eriksen Stein-Erik Team Coloquick
DNF Malmberg Matias Team Coloquick
DNF Sørensen Frederik Bjørn Team Coloquick
DNF Ravnøy Johan Team Coop
DNF Berg Iversen Mads Team Georg Berg
DNF Hornshoj Niklas Team Georg Berg
DNF Jørgensen Anders Bjørn Team Georg Berg
DNF Ljungdahl Jannik Team Georg Berg
DNF Schebye Jacob Maegaard Team Georg Berg
DNF Winkler Oskar Ulrik Team Georg Berg
DNF Farstadvoll Henrik Team NCF Region Øst
DNF Larsen Sebastian Robles Team NCF Region Øst
DNF Nilsen Aleksander Team NCF Region Øst
DNF Røn Jesper Team NCF Region Øst
DNF Thommesen Kristian Team NCF Region Øst
DNF Lorents Nielsen Magnus Team Sparekassen Danmark Aalborg
DNF Madsen Jakob Gye Team Sparekassen Danmark Aalborg
DNF Munk-Olsen Oscar Team Sparekassen Danmark Aalborg
DNF Petersen Sebastian Theodor Team Sparekassen Danmark Aalborg
DNF Enstad Kasper Steen Tønsberg CK
DNF Kristensen Sondre Tønsberg CK
DNF Rolfsen Kasper Tønsberg CK
DNF Rye-Johnsen Jon Tønsberg CK
DNF Bevort Carl-Frederik Uno-X DARE Development Team
DNF Brynsrud Magnus Uno-X DARE Development Team
DNF Fredheim Stian Uno-X DARE Development Team

Information