GP Herning - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Østergaard Mads Team Coloquick 4:26:2140
02 Klaris Magnus Bak Team CO Play - Giant + 0030
03 Larsen Niklas Uno-X Pro Cycling Team + 0225
04 Brøchner Nicolai Team Coloquick + 0220
05 Reinders Elmar Riwal Cycling Team + 0215
06 Broge Nils Lau Nyborg BHS - PL Belton Bornholm + 0210
07 Stampe Daniel Team CO Play - Giant + 025
08 Van der Lijke Nick Riwal Cycling Team + 023
09 Kongstad Tobias Riwal Cycling Team + 073
10 Joseph Thomas Tarteletto - Isorex + 073
11 Larsen Mathias Restaurant Suri - Carl Ras + 07
12 Jørgensen Adam Holm BHS - PL Belton Bornholm + 07
13 Ryttersgaard Sebastian Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 07
14 Lowik Robin Allinq-Krush-De IJsselstreek + 07
15 Pallesen Jeppe Aaskov Team Coloquick + 07
16 Staniszewski Daniel HRE Mazowsze Serce Polski + 07
17 Janssen Adriaan À Bloc CT + 07
18 Paterson Aden À Bloc CT + 07
19 Petrus Jiri Topforex - ATT Investments PCT + 07
20 Van de Kerkhove Brent Tarteletto - Isorex + 07
21 Aidel Andreas Brandt Team Kvickly Odder Elite + 07
22 Toudal Emil BHS - PL Belton Bornholm + 07
23 Wallin Rasmus Bøgh Team CO Play - Giant + 14
24 Henneberg Magnus Team CO Play - Giant + 14
25 Del Grosso Bodi À Bloc CT + 14
26 Rahbek Mads BHS - PL Belton Bornholm + 18
27 Skaarseth Iver Uno-X Pro Cycling Team + 23
28 Hjemsæter Olav Team Coop + 23
29 Loohuis Lars À Bloc CT + 26
30 Rodenberg Frederik Uno-X Pro Cycling Team + 32
31 Madsen Jakob Gye Bache-JS.Dk + 38
32 Rasmussen Niels Bech Cycling Odense + 40
33 Haslund Peter Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 40
34 Vabø Tore Andre Team Coop + 45
35 Eriksson Jacob Team Coop + 45
36 Autran Jose Start Cycling Team + 45
37 Iversen Rasmus Team Herning CK Elite PB Look + 48
38 Muff Frederik Team Coloquick + 52
39 Sinschek Nils À Bloc CT + 52
40 De Decker Alfdan Tarteletto - Isorex + 5:19
41 Price-Pejtersen Johan Uno-X Pro Cycling Team + 5:30
42 Fiala Petr Topforex - ATT Investments PCT + 5:30
43 De Poorter Maxime Tarteletto - Isorex + 5:30
44 Bernas Pawel HRE Mazowsze Serce Polski + 5:30
45 Bak Simon Cycling Odense + 6:05
46 Wouters Enzo Tarteletto - Isorex + 6:10
47 Kulset Kristian Uno-X Pro Cycling Team + 6:18
48 Koldkjær Decker Thomas Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 7:34
49 Bierkens Tim Allinq-Krush-De IJsselstreek + 7:34
50 Barta Tomas Topforex - ATT Investments PCT + 7:34
51 Stocek Matus Topforex - ATT Investments PCT + 7:37
52 Hulgaard Morten Uno-X Pro Cycling Team + 7:49
53 Wulff Oliver Team Coloquick + 7:55
54 Bakx Kelvin Willebrord Wil Vooruit + 7:55
55 Steinmann Kieron Team Dauner | AKKON + 8:01
56 Rom Dahl Johannes Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 8:01
57 Pedersen Rasmus Søjberg Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 8:01
58 Bodker Jakob Team Give Elementer + 8:01
59 Petersen Sebastian Theodor Bache-JS.Dk + 8:01
60 Dversnes Fredrik Team Coop + 8:01
61 Mondrup Mads Sogaard Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 8:01
62 Hertz Benjamin BHS - PL Belton Bornholm + 8:01
63 Dahl Gustav Frederik Team Give Elementer + 8:01
64 Schultz Jesper Riwal Cycling Team + 8:01
65 Gudnitz Joshua BHS - PL Belton Bornholm + 8:01
66 Blume Levy William Team Coloquick + 8:01
67 Bligaard Lyhne Daniel Bache-JS.Dk + 8:01
68 Magnusson Kim Riwal Cycling Team + 8:01
69 Eriksson Lucas Riwal Cycling Team + 8:01
70 Aasvold Kristian Team Coop + 8:01
71 Andersen Mads Team Coloquick + 8:01
72 Hvid Oskar Bache-JS.Dk + 10:27
73 Plambeck Moritz Team Dauner | AKKON + 10:27
74 Steigner Kilian Team Dauner | AKKON + 10:27
DSQ Bendixen Louis Team Coop
DNS Temmen Jan Team Dauner | AKKON
DNS Bilde Thomas Team Give Elementer
DNF Albrechtsen Christian Gorm Willebrord Wil Vooruit
DNF Buters Joris Willebrord Wil Vooruit
DNF Romers Boris Willebrord Wil Vooruit
DNF Van Izerloo Beau Willebrord Wil Vooruit
DNF Verzijl Sten Willebrord Wil Vooruit
DNF Vognild Markus Skreen Willebrord Wil Vooruit
DNF Luijk Andre À Bloc CT
DNF Schuch Mike À Bloc CT
DNF Bonke Bjarke ABC
DNF Grue Victor ABC
DNF Henningsen Mikkel ABC
DNF Nissen Nicklas Jacobsen ABC
DNF Sorensen Peter ABC
DNF Peters Arne Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Ter Weeme Jelle Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Van Der Horst Dennis Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Van Uum Lars Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Vierhout Maarten Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Andreasen Jeppe Bache-JS.Dk
DNF Lauritzen Peter Bache-JS.Dk
DNF Toft Madsen Martin BHS - PL Belton Bornholm
DNF Cederfjord Simon Cycling Academy SC
DNF Fagerström Ludvig Cycling Academy SC
DNF Ferm Jesper Cycling Academy SC
DNF Karlenius Christian Cycling Academy SC
DNF Nyström Johan Cycling Academy SC
DNF Rindborg Erik Cycling Academy SC
DNF Borreby Bjørn Cycling Odense
DNF Juul Sebastian Cycling Odense
DNF Millenium Ian Cycling Odense
DNF Rosendal Karl-Erik Cycling Odense
DNF Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Domagalski Karol HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Prokopyszyn Filip HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Bradtberg Nils Egil Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Busk Peter Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Fini Carstensen Sebastian Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Lund Rasmus Hestbek Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Nielsen Sebastian Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Nowak Dalner Julius Restaurant Suri - Carl Ras
DNF Nørtoft Morten Riwal Cycling Team
DNF Easter Griffin Start Cycling Team
DNF Honig Reinier Start Cycling Team
DNF Peyrot Balvanera Jorge Start Cycling Team
DNF Villanueva Eduardo Start Cycling Team
DNF D'Heygere Gil Tarteletto - Isorex
DNF Verhofstadt Thibau Tarteletto - Isorex
DNF Broløs Kristian Team CO Play - Giant
DNF Hanssing Jeppe Team CO Play - Giant
DNF Lund Andresen Andreas Team CO Play - Giant
DNF Bauer Dominik Team Dauner | AKKON
DNF Duckert Roman Team Dauner | AKKON
DNF Gathemann Albert Team Dauner | AKKON
DNF Bruun Anders Team Give Elementer
DNF Falk-Kristensen Jeppe Team Give Elementer
DNF Tolbøl Jeppe Team Give Elementer
DNF Jakobsen Jonas Team Herning CK Elite PB Look
DNF Kaysen Casper Team Herning CK Elite PB Look
DNF Madsen Rasmus Team Herning CK Elite PB Look
DNF Mosevang Pedersen Mads Team Herning CK Elite PB Look
DNF Nielsen Jannik Nedergaard Team Herning CK Elite PB Look
DNF Schmidt Emil Team Herning CK Elite PB Look
DNF Erringsø Frederik Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Johansson Gustav Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Njor Marckus Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Thomsen Frederik Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Thorøe-Hansen Nicholas Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Wallinder Wilhelm Team IBT-BH-Carl Ras
DNF Mikkelsen Lasse Team Kvickly Odder Elite
DNF Nordal Mattias Team Kvickly Odder Elite
DNF Ryom Stefan Team Kvickly Odder Elite
DNF Szokody Martin Team Kvickly Odder Elite
DNF Due Kaspersen Kasper Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Jørgensen Luis Carl Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Ljungdahl Jannik Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Uhre Frederik Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Antoniu Alexandru-Ionut Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Gadgaard Morten Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Vestergaard Jacob Christian Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Vosgerau Søren Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Gajdula Marek Topforex - ATT Investments PCT
DNF Klabouch Petr Topforex - ATT Investments PCT
DNF Voltr Martin Topforex - ATT Investments PCT
DNF Wærsted Syver Uno-X Pro Cycling Team

Information