Tour of Southland - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Harvey James Spoken Cycles 01:45:22
02 Jones Cameron RushVelo Ridley + 00
03 Odlin Paul Powernet + 01
04 Haden Glenn Couplands - Booths Group + 01
05 Krzanich James Transport Engineering Southlan + 01
06 Trezise Declan ARA Pro Racing Sunshine Coast + 07
07 Turner Jacob Share the Road + 07
08 Hornblow Keegan Couplands - Booths Group + 07
09 Oliver Ben MitoQ-NZ Cycling Project + 07
10 Rush Christian RushVelo Ridley + 07
11 Keast Hamish Transport Engineering Southlan + 07
12 Langlands Mark Couplands - Booths Group + 07
13 Bettles Carter ARA Pro Racing Sunshine Coast + 07
14 Jenner Samuel Central Benchmakers + 07
15 Lawson Richard Oxford Edge Cycling Team + 07
16 Jackson George MitoQ-NZ Cycling Project + 07
17 Gilbertson Theo MitoQ-NZ Cycling Project + 07
18 Patterson Zakk Base Solutions Racing + 07
19 Weaver David ITM + 07
20 Gilmore Brady ARA Pro Racing Sunshine Coast + 07
21 Bridgwater Daniel Base Solutions Racing + 07
22 Heaney Alex Spoken Cycles + 07
23 Scott Ari Couplands - Booths Group + 07
24 Grave Oliver Central Benchmakers + 07
25 Watts Kiaan Powernet + 07
26 Yarrell Guy Oxford Edge Cycling Team + 07
27 Kench Josh Powernet + 07
28 Jones Ollie Powernet + 07
29 Haggerty Josh Powernet + 07
30 Donze Robin Oxford Edge Cycling Team + 07
31 Ritchie Samuel MitoQ-NZ Cycling Project + 07
32 Burnett Josh MitoQ-NZ Cycling Project + 07
33 Clark Boris Quality Foods Southland + 07
34 Williamson James MitoQ-NZ Cycling Project + 07
35 Evans Toby Couplands - Booths Group + 07
36 Cooper Joseph Central Benchmakers + 07
37 Watson-Palmer Oliver Central Benchmakers + 07
38 Zenovich Matthew Share the Road + 07
39 Groube Carne Base Solutions Racing + 07
40 Crowther Elliot Quality Foods Southland + 07
41 Bower Lewis Business South + 08:31
42 Gough Hunter BJ Carter Builders + 08:31
43 Harris Jonty Green Monkey + 08:31
44 Jones Bradley C Brown Builders + 08:31
45 Cross Dan RushVelo Ridley + 08:31
46 Bidwell Adam Business South + 08:31
47 Audeau Michael BJ Carter Builders + 08:31
48 Davis Matt C Brown Builders + 08:31
49 Mitchell Finn BJ Carter Builders + 08:31
50 Wilson James Central Benchmakers + 08:31
51 Berry Thomas ITM + 08:31
52 Williams Thomas ITM + 08:31
53 Beaumont Cameron BJ Carter Builders + 08:31
54 Borrie Morgan Share the Road + 08:31
55 Tait-Jones Blake Share the Road + 08:31
56 Worrall Carlo Base Solutions Racing + 08:31
57 Bailey Blake Spoken Cycles + 08:31
58 Morrison Liam Green Monkey + 08:31
59 Pithie Campbell Transport Engineering Southlan + 08:31
60 Rivett Josh Oxford Edge Cycling Team + 08:31
61 Huisman Robert Powernet + 08:31
62 Price Corby Base Solutions Racing + 08:31
63 Gardner Dan Quality Foods Southland + 08:31
64 Wilson Matthew RushVelo Ridley + 08:31
65 McCallum Tom Couplands - Booths Group + 08:31
66 Murphy Lucas Quality Foods Southland + 08:31
67 Campbell Max Business South + 08:31
68 Meffan Peter ITM + 08:31
69 Crawford Mike 2 Degrees CTC + 08:31
70 Polley Jack ITM + 08:31
71 Ray Alexander ITM + 08:31
72 Francis Adam Central Benchmakers + 08:31
73 Bottcher Caleb Base Solutions Racing + 08:31
74 Guiney Cathal Oxford Edge Cycling Team + 08:31
75 Feint Camden Oxford Edge Cycling Team + 08:31
76 Richards Kane ARA Pro Racing Sunshine Coast + 08:31
77 Larcombe Ollie Green Monkey + 08:31
78 Bower Ewart Business South + 08:31
79 Stenning Oliver ARA Pro Racing Sunshine Coast + 08:48
80 Chapman Adam Onya Bike 1.5 M + 09:06
81 Kergozou Nicholas Transport Engineering Southlan + 10:12
82 Phillips Mike Transport Engineering Southlan + 10:53
83 Culey Marcus Share the Road + 10:53
84 Arrington Yancey Leeston Lighthouse + 10:53
85 Myles Austin BJ Carter Builders + 10:59
86 Manson Sam C Brown Builders + 10:59
87 Clark Sam C Brown Builders + 10:59
88 Hancock Gary 2 Degrees CTC + 10:59
89 Heard Adam Leeston Lighthouse + 10:59
90 Henderson Callum 2 Degrees CTC + 10:59
91 Gillingham Jack C Brown Builders + 10:59
92 Mason Gavin BJ Carter Builders + 10:59
93 Vercoe Brendon Leeston Lighthouse + 10:59
94 McDonald Hamish Onya Bike 1.5 M + 10:59
95 Connelly Andy Team Midway + 10:59
96 Ellis Andrew Team Midway + 10:59
97 Liu David Onya Bike 1.5 M + 10:59
98 Medlicott Sam RushVelo Ridley + 10:59
99 Taylor Blair Spoken Cycles + 11:05
100 Torckler Michael Quality Foods Southland + 11:05
101 Skilton Alexander Business South + 11:05
102 Cumming Dylan Green Monkey + 12:25
103 Bisley Chris Onya Bike 1.5 M + 12:25
104 Kane Travis Business South + 12:25
105 Beale Andy 2 Degrees CTC + 12:25
106 Van Berlo Dominic Leeston Lighthouse + 12:25
107 Grieve Brett Leeston Lighthouse + 12:25
108 Gray Kyle Onya Bike 1.5 M + 12:25
109 Duynhoven Paul Green Monkey + 20:52
110 Murphy Finnegan Green Monkey + 20:52

Information