Tour of Southland - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Culey Marcus Share the Road 03:53:54
02 Heaney Alex Spoken Cycles + 00
03 Clark Boris Quality Foods Southland + 00
04 Campbell Max Business South + 00
05 Torckler Michael Quality Foods Southland + 35
06 Jenner Samuel Central Benchmakers + 35
07 Oliver Ben MitoQ-NZ Cycling Project + 35
08 Kench Josh Powernet + 35
09 Cooper Joseph Central Benchmakers + 35
10 Donze Robin Oxford Edge Cycling Team + 35
11 Burnett Josh MitoQ-NZ Cycling Project + 35
12 Hornblow Keegan Couplands - Booths Group + 01:33
13 Grave Oliver Central Benchmakers + 01:33
14 Bettles Carter ARA Pro Racing Sunshine Coast + 01:33
15 Watts Kiaan Powernet + 01:33
16 Chapman Adam Onya Bike 1.5 M + 01:45
17 Zenovich Matthew Share the Road + 01:45
18 Groube Carne Base Solutions Racing + 01:45
19 Gilmore Brady ARA Pro Racing Sunshine Coast + 01:45
20 Haden Glenn Couplands - Booths Group + 01:45
21 Watson-Palmer Oliver Central Benchmakers + 01:45
22 Jones Ollie Powernet + 01:45
23 Yarrell Guy Oxford Edge Cycling Team + 01:45
24 Scott Ari Couplands - Booths Group + 01:45
25 Bottcher Caleb Base Solutions Racing + 01:45
26 Jones Cameron RushVelo Ridley + 02:45
27 Francis Adam Central Benchmakers + 02:50
28 Bower Lewis Business South + 02:55
29 Murphy Lucas Quality Foods Southland + 02:55
30 Allington Chris 2 Degrees CTC + 02:55
31 Evans Toby Couplands - Booths Group + 02:55
32 Jackson George MitoQ-NZ Cycling Project + 02:55
33 Guiney Cathal Oxford Edge Cycling Team + 02:55
34 Bidwell Adam Business South + 02:55
35 Stenning Oliver ARA Pro Racing Sunshine Coast + 02:55
36 Berry Thomas ITM + 02:55
37 Crowther Elliot Quality Foods Southland + 02:55
38 Pithie Campbell Transport Engineering Southlan + 02:55
39 Wilson Matthew RushVelo Ridley + 02:55
40 Harvey James Spoken Cycles + 04:50
42 Tait-Jones Blake Share the Road + 04:50
43 Burbage Tyler Quality Foods Southland + 04:50
44 Duynhoven Paul Green Monkey + 04:50
44 Jones Bradley C Brown Builders + 04:50
45 Vercoe Brendon Leeston Lighthouse + 04:50
46 Meffan Peter ITM + 04:50
47 Polley Jack ITM + 04:50
48 Price Corby Base Solutions Racing + 04:50
49 Beaumont Cameron BJ Carter Builders + 04:50
50 Larcombe Ollie Green Monkey + 04:50
51 Crawford Mike 2 Degrees CTC + 04:50
52 Odlin Paul Powernet + 04:50
53 Langlands Mark Couplands - Booths Group + 04:50
54 Bridgwater Daniel Base Solutions Racing + 04:50
55 Gilbertson Theo MitoQ-NZ Cycling Project + 04:50
56 Medlicott Sam RushVelo Ridley + 04:50
57 Richards Kane ARA Pro Racing Sunshine Coast + 04:50
58 Morrison Liam Green Monkey + 04:50
59 Mitchell Finn BJ Carter Builders + 04:50
60 Williamson James MitoQ-NZ Cycling Project + 04:50
61 Trezise Declan ARA Pro Racing Sunshine Coast + 05:10
62 Clark Sam C Brown Builders + 06:55
63 Patterson Zakk Base Solutions Racing + 06:55
64 Lyons Angus ARA Pro Racing Sunshine Coast + 06:55
65 Davis Matt C Brown Builders + 07:31
66 Bailey Blake Spoken Cycles + 07:31
67 Harris Jonty Green Monkey + 07:31
68 Manson Sam C Brown Builders + 07:31
69 Williams Thomas ITM + 07:31
70 Keast Hamish Transport Engineering Southlan + 07:31
71 Beale Andy 2 Degrees CTC + 09:44
72 Gough Hunter BJ Carter Builders + 09:49
73 Audeau Michael BJ Carter Builders + 09:49
74 Ellis Andrew Team Midway + 09:49
75 Wilson James Central Benchmakers + 09:49
76 Stephenson Tom RushVelo Ridley + 09:49
77 Gillingham Jack C Brown Builders + 09:49
78 Myles Austin BJ Carter Builders + 09:49
79 Borrie Morgan Share the Road + 09:49
80 Huisman Robert Powernet + 09:49
81 Rush Christian RushVelo Ridley + 09:49
82 Heard Adam Leeston Lighthouse + 09:49
83 Cross Dan RushVelo Ridley + 09:49
84 Arrington Yancey Leeston Lighthouse + 09:49
85 Grieve Brett Leeston Lighthouse + 09:49
86 Bisley Chris Onya Bike 1.5 M + 09:49
87 Connelly Andy Team Midway + 09:49
88 Van Berlo Dominic Leeston Lighthouse + 09:49
89 Gardner Dan Quality Foods Southland + 09:49
90 Campbell Jamie Onya Bike 1.5 M + 09:49
91 Gough Paul Team Midway + 09:49
92 Vink Michael Transport Engineering Southlan + 09:49
93 Liu David Onya Bike 1.5 M + 09:49
94 Taylor Blair Spoken Cycles + 09:56
95 Murphy Finnegan Green Monkey + 09:56
96 Cumming Dylan Green Monkey + 09:56
97 Worrall Carlo Base Solutions Racing + 09:56
98 Todd Glen Team Midway + 09:56
99 Cairns Brehan Share the Road + 09:56
100 Kuysten Josh Spoken Cycles + 09:56
101 McDonald Hamish Onya Bike 1.5 M + 10:01
102 Bower Ewart Business South + 10:01
103 Rivett Josh Oxford Edge Cycling Team + 10:01
104 Ritchie Samuel MitoQ-NZ Cycling Project + 10:01
105 Gray Kyle Onya Bike 1.5 M + 10:01
106 Turner Jacob Share the Road + 10:01
107 Ray Alexander ITM + 10:01
108 Skilton Alexander Business South + 10:01
109 Lawson Richard Oxford Edge Cycling Team + 10:08
110 Feint Camden Oxford Edge Cycling Team + 10:08
111 Mason Gavin BJ Carter Builders + 12:30
112 Henderson Callum 2 Degrees CTC + 18:43
113 Krzanich James Transport Engineering Southlan + 18:43
114 Barnett Daniel Spoken Cycles + 18:43
115 Weaver David ITM + 18:43
116 Haggerty Josh Powernet + 18:43
117 Harvey Chris Team Midway + 18:43
118 Kane Travis Business South + 24:53
119 Phillips Mike Transport Engineering Southlan + 24:53
120 Kergozou Nicholas Transport Engineering Southlan + 24:53
121 McCallum Tom Couplands - Booths Group + 28:41
122 Anderson Aaron C Brown Builders + 34:37
123 Henderson Chris Team Midway + 37:05
124 Spencer Brent 2 Degrees CTC + 37:05
125 Hancock Gary 2 Degrees CTC + 39:06
126 Mann Alex Leeston Lighthouse + 44:57

Information