Tour de DMZ Juniors - 2022

Stage GC Mountain Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors 02:27:23
02 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
03 Huising Menno Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
04 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
05 Taraskin Maxim Kazakhstan + 04:47
06 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:47
07 Inthong Kamonthacha Thailand + 06:07
08 Skutnabb Anton Finland + 06:07
09 Niemi Tomas-Casimir Finland + 06:07
10 Ludman Joshua Rauland Development Team U19 + 06:48
11 Nurahmat Muhammad Indonesia + 06:48
12 Burford CJ Onto P/b Hincapie + 06:57
13 Sekiguchi Takuma Japan Cycling Academy + 07:04
14 Watanabe Ikki Japan + 07:17
15 Lee Uimin Yeongdeungpo High School + 07:17
16 Lee Seojun Yeongdeungpo High School + 07:17
17 Altangerel Davaajargal Mongolia + 07:17
18 Takhirov Diyor WCC Korea + 07:17
19 Makohon Jack Onto P/b Hincapie + 07:17
20 Walton Jonas Onto P/b Hincapie + 07:17
21 Britten Ryan Rauland Development Team U19 + 08:52
22 Yunoki Shingen Japan + 08:52
23 Bloch Brayden Rauland Development Team U19 + 08:52
24 Kim Jaewoong Yeongdeungpo High School + 08:52
25 Kang Yunmin Seoul Physical Education High + 08:52
26 Abe Gen Japan + 09:39
27 Mohd Hisham Muhammad Iskandarian Malaysia + 09:39
28 Yudoyono Feri Indonesia + 09:39
29 Pimsaeng Sapprasoet Thailand + 09:39
30 Nontakeaw Nuntakorn Thailand + 09:39
31 Razali Muhammad Adam Ramdza Malaysia + 09:39
32 Ebojo Kien WCC Korea + 09:39
33 Mohd Zarawi Muhammad Iqmal Malaysia + 09:39
34 Lee Sangyoon KSCF Unite Team B + 09:39
35 Koon Gunyoung KSCF Unite Team B + 09:39
36 Mohd Zaini Muhammad Faheem Malaysia + 09:39
37 Sessini Hugh Rauland Development Team U19 + 09:39
38 Otchenko Danil WCC Korea + 09:39
39 Abdillah Akhmad Fahreza Indonesia + 09:39
40 Lee Suhyeon KSCF Unite Team B + 09:39
41 Short Ryland Rauland Development Team U19 + 09:39
42 Song Myungkwan KSCF Unite Team A + 09:39
43 Ridzuan Nasrul Firas Malaysia + 09:39
44 Hidayatullah Syarif Indonesia + 09:39
45 Oberding Reilly Onto P/b Hincapie + 09:39
46 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 09:39
47 Kim Sunjae KSCF Unite Team B + 09:39
48 Je Hwanjun KSCF Unite Team A + 09:39
49 Khadbaatar Temuulen Mongolia + 09:39
50 Tsuji Rikuto Japan Cycling Academy + 09:39
51 Lomboan Davian Jozef Indonesia + 09:39
52 Poroshenko Lev Kazakhstan + 09:39
53 Mongkonwong Natwat Thailand + 09:39
54 Zhitnikovskiy Igor Kazakhstan + 09:39
55 De Sousa Miles Onto P/b Hincapie + 09:39
56 Vaganov Alexey Kazakhstan + 09:39
57 McConchie Ben Onto P/b Hincapie + 09:39
58 Thampanya Wanchana Thailand + 09:39
59 Galea Alexander Rauland Development Team U19 + 09:39
60 Nakayama Ryuichi Japan + 09:39
61 Park Jiwon Yeongdeungpo High School + 09:39
62 Okazaki Kazuki Japan + 09:39
63 Nakamura Shinta Japan Cycling Academy + 09:48
64 Hong Youngtaek Seoul Physical Education High + 10:56
65 Battogtokh Bat-Orgil Mongolia + 19:28
66 An Daehyun Seoul Physical Education High + 21:24
67 Raksasri Nonthsak WCC Korea + 21:32
68 Muangdet Tinnapat Thailand + 21:49
69 Chu Jongmin Seoul Physical Education High + 21:49
70 Shin Jaewoo KSCF Unite Team A + 21:49
OOT Uuksulainen Mikael Finland
OOT Injyenyer Bilguun Mongolia
OOT Nagashima Satoaki Japan Cycling Academy
OOT Oyunsaikhan Dulguun Mongolia
DNF Bashlykov Vladislav Kazakhstan
DNF Baatar Altangerel Mongolia
DNF Capiten Bruno Finland
DNF Okumura Keishi Japan Cycling Academy
DNF Cho Seonghun Seoul Physical Education High
DNF Gil Gyubin Yeongdeungpo High School
DNF Lee Seongjun KSCF Unite Team A
DNF Jeong Minsik KSCF Unite Team A
DNF Park Junho KSCF Unite Team B
DNF Jeong Seonggyu KSCF Unite Team B
DNF Afdzal Muhammad Adam WCC Korea
DNF Mohd Jafri Muhammad Hafiq WCC Korea
Pos Rider Team Time
1 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors 02:27:13
2 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04
3 Huising Menno Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06
4 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 10
5 Taraskin Maxim Kazakhstan + 04:57
6 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:57
7 Inthong Kamonthacha Thailand + 06:17
8 Skutnabb Anton Finland + 06:17
9 Niemi Tomas-Casimir Finland + 06:17
10 Ludman Joshua Rauland Development Team U19 + 06:58
11 Nurahmat Muhammad Indonesia + 06:58
12 Burford CJ Onto P/b Hincapie + 07:07
13 Sekiguchi Takuma Japan Cycling Academy + 07:14
14 Watanabe Ikki Japan + 07:27
15 Lee Uimin Yeongdeungpo High School + 07:27
16 Lee Seojun Yeongdeungpo High School + 07:27
17 Altangerel Davaajargal Mongolia + 07:27
18 Takhirov Diyor WCC Korea + 07:27
19 Makohon Jack Onto P/b Hincapie + 07:27
20 Walton Jonas Onto P/b Hincapie + 07:27
21 Britten Ryan Rauland Development Team U19 + 09:02
22 Yunoki Shingen Japan + 09:02
23 Bloch Brayden Rauland Development Team U19 + 09:02
24 Kim Jaewoong Yeongdeungpo High School + 09:02
25 Kang Yunmin Seoul Physical Education High + 09:02
26 Abe Gen Japan + 09:49
27 Mohd Hisham Muhammad Iskandarian Malaysia + 09:49
28 Yudoyono Feri Indonesia + 09:49
29 Pimsaeng Sapprasoet Thailand + 09:49
30 Nontakeaw Nuntakorn Thailand + 09:49
31 Razali Muhammad Adam Ramdza Malaysia + 09:49
32 Ebojo Kien WCC Korea + 09:49
33 Mohd Zarawi Muhammad Iqmal Malaysia + 09:49
34 Lee Sangyoon KSCF Unite Team B + 09:49
35 Koon Gunyoung KSCF Unite Team B + 09:49
36 Mohd Zaini Muhammad Faheem Malaysia + 09:49
37 Sessini Hugh Rauland Development Team U19 + 09:49
38 Otchenko Danil WCC Korea + 09:49
39 Abdillah Akhmad Fahreza Indonesia + 09:49
40 Lee Suhyeon KSCF Unite Team B + 09:49
41 Short Ryland Rauland Development Team U19 + 09:49
42 Song Myungkwan KSCF Unite Team A + 09:49
43 Ridzuan Nasrul Firas Malaysia + 09:49
44 Hidayatullah Syarif Indonesia + 09:49
45 Oberding Reilly Onto P/b Hincapie + 09:49
46 Huitema Jasper Willebrord Wil Vooruit Juniors + 09:49
47 Kim Sunjae KSCF Unite Team B + 09:49
48 Je Hwanjun KSCF Unite Team A + 09:49
49 Khadbaatar Temuulen Mongolia + 09:49
50 Tsuji Rikuto Japan Cycling Academy + 09:49
51 Lomboan Davian Jozef Indonesia + 09:49
52 Poroshenko Lev Kazakhstan + 09:49
53 Mongkonwong Natwat Thailand + 09:49
54 Zhitnikovskiy Igor Kazakhstan + 09:49
55 De Sousa Miles Onto P/b Hincapie + 09:49
56 Vaganov Alexey Kazakhstan + 09:49
57 McConchie Ben Onto P/b Hincapie + 09:49
58 Thampanya Wanchana Thailand + 09:49
59 Galea Alexander Rauland Development Team U19 + 09:49
60 Nakayama Ryuichi Japan + 09:49
61 Park Jiwon Yeongdeungpo High School + 09:49
62 Okazaki Kazuki Japan + 09:49
63 Nakamura Shinta Japan Cycling Academy + 09:58
64 Hong Youngtaek Seoul Physical Education High + 11:06
65 Battogtokh Bat-Orgil Mongolia + 19:38
66 An Daehyun Seoul Physical Education High + 21:34
67 Raksasri Nonthsak WCC Korea + 21:42
68 Muangdet Tinnapat Thailand + 21:59
69 Chu Jongmin Seoul Physical Education High + 21:59
70 Shin Jaewoo KSCF Unite Team A + 21:59
Pos Team Time
01 Willebrord Wil Vooruit Juniors 07:22:09
02 Onto P/b Hincapie + 21:31
03 Yeongdeungpo High School + 23:26
04 Kazakhstan + 24:05
05 Rauland Development Team U19 + 24:32
06 Thailand + 25:25
07 Japan + 25:48
08 Indonesia + 26:06
09 Japan Cycling Academy + 26:31
10 WCC Korea + 26:35
11 Malaysia + 28:57
12 KSCF Unite Team B + 28:57
13 Mongolia + 36:24
14 KSCF Unite Team A + 41:07
15 Seoul Physical Education High + 41:12

Information