Front Races Teams Riders Ranking

Tour de DMZ Juniors | 2018

Information Results StagesStartlist

Main page

Overall Mountain

Results

Pos Name Born Team Time
01 Gleb Brussenskiy 2000Kazakhstan 11:22:49
02 Daniil Pronskiy 2000Kazakhstan + 08
03 Yevgeniy Fedorov 2000Kazakhstan + 37
04 Thibault Valognes 2000France + 01:24
05 Andrew Vollmer 2000USA + 01:24
06 Hiroyuki Umakoshi 2000Japan + 01:24
07 Samuel Janisch 2000Team Holowesko + 01:24
08 Sihoon Lee 2001Gyeongnam Selection Team + 01:34
09 Bolat Niyazov 2000Kazakhstan + 02:08
10 Kei Onodera 2000Japan + 02:08
11 Henry Lutz -Team Holowesko + 02:08
12 Seungmin Lim 2000Gyeongnam Selection Team + 02:08
13 Dongyeon Choi 2000Gapyeong High School + 02:12
14 Maxan Tanguy 2001France + 02:14
15 Nurbegen Nurlykhassym 2000Kazakhstan + 04:15
16 Max Kroonen 2000Willebrord Wil Vooruit + 04:15
17 Finn Gullickson 2000USA + 04:15
18 Otto Mielikäinen 2000Finland + 04:28
19 Aidan McNeil 2001USA + 04:34
20 Noppachai Klahan 2000Thailand + 05:09
21 Sangjin Choi 2000Yangyang High School + 05:09
22 Hirotaka Yuasa 2001Japan + 05:09
23 Amartuvshin Battsengel 2001Mongolia + 07:04
24 Gianni Lamperti 2001USA + 07:18
25 Jinhak Oh 2000Seoul High School + 07:47
26 Remy Belouze 2001France + 08:18
27 Tomas Mojares Fabie 2000Go for Gold + 08:21
28 Jhonrey Buccat 2000Go for Gold + 08:32
29 Yoshiaki Fukuda 2000Japan + 08:34
30 Alastair Pounder 2001Team Holowesko + 08:35
31 Taisei Hino 2000Japan + 08:38
32 Taeho Kim 2001Gapyeong High School + 08:46
33 Juyoung Park 2000Gapyeong High School + 08:46
34 Hun Jang 2000Mokchon High School + 08:46
35 Hayaki Usami 2000Team Kanagawa + 08:46
36 Eric Moore 2001Team Holowesko + 08:46
37 Daewon Kim 2001Gyeongsangbuk-do + 08:46
38 Jeonguk Lee -Gyeongnam Selection Team + 08:46
39 Mugen Matsui 2000Team Kanagawa + 08:46
40 Hiryu Kayama 2000Japan + 08:46
41 Antoine Huby 2001France + 08:53
42 Kota Ikarashi 2001Team Kanagawa + 09:11
43 Maxim Popugayev 2001Kazakhstan + 09:22
44 Sukhbat Az-Ikh -WCC-KS + 09:25
45 Dongha Lee 2001Mokchon High School + 09:25
46 Lance Allen Benito 2000Go for Gold + 09:25
47 Seunghwan Shin 2001Gangwon High School + 09:37
48 Jord Baak 2000Willebrord Wil Vooruit + 10:25
49 Jae Hyun Kim 2000Gyeongnam Selection Team + 10:25
50 Rex Luis Krog 2000Go for Gold + 10:25
51 Ting Wei Li 2001Taiwan + 10:55
52 Geonyong Sin -High School Selection Team + 11:01
53 Kihwan Kim -Gangwon High School + 11:01
54 Nathan Rijsdijk 2000Willebrord Wil Vooruit + 12:19
55 Théo Jarnet 2001France + 13:05
56 Jinkwan Lee -Gyeongsangbuk-do + 13:20
57 Wachirawit Saenkhamwong 2000Thailand + 14:34
58 Honghyeok Choi 2001Yangyang High School + 14:57
59 Geunmuk Choi 2000Gyeongsangbuk-do + 15:35
60 Chanhyeok Im -Gyeongsangbuk-do + 15:37
61 Kongsuk Suranant 2001WCC-KS + 16:19
62 Seunghwan Park -Seoul High School + 16:36
63 Qaris Maxu Irwandi Setra 2000Advan Custom Cycling + 17:11
64 Nathaniel Moser -Team Holowesko + 17:13
65 Roel Van Sintmaartensdijk 2001Willebrord Wil Vooruit + 17:20
66 Chalermchai Bangsiri -Thailand + 19:06
67 Mattéo Vercher 2001France + 19:49
68 Jen Hao Lee 2001Taiwan + 20:17
69 Daeseong Im -High School Selection Team + 20:23
70 Cheng Hsin Hsieh -Taiwan + 21:12
71 Muhammad Iskandar Salim -Advan Custom Cycling + 22:37
72 Geunwoo Kim -Gyeongsangbuk-do + 23:52
73 Wouter Zwaan 2001Willebrord Wil Vooruit + 24:16
74 Huong Nguyen 2000Vietnam + 24:30
75 Harrison White 2001USA + 28:18
76 Pommanas Wattanapreeda -Thailand + 30:44
77 Tristan Timmermans 2001Willebrord Wil Vooruit + 40:29
78 Doy Phung Ho -Vietnam + 42:05
DNF Kevin Maulana 2000Advan Custom Cycling
DNF Muhamad Afandi Munir -Advan Custom Cycling
DNF Muhammad Zakiy Wahhi -Advan Custom Cycling
DNF Wan Shazmeer Aiman Wan Shahril Anwar -Advan Custom Cycling
DNF Robin Bergman 2000Finland
DNF Linus Jern 2000Finland
DNF Otto Kolehmainen 2000Finland
DNF Veeti Vainio 2001Finland
DNF Samuli Öhman 2001Finland
DNF Seonghu Ahn -Gangwon High School
DNF Boseung Chae -Gangwon High School
DNF Suncheon Han -Gangwon High School
DNF Gyeonghan Kim -Gangwon High School
DNF Seonggyu Kang -Gapyeong High School
DNF Kilyoung Kim -Gapyeong High School
DNF Haseung Lee -Gyeongnam Selection Team
DNF Jangwon Park -Gyeongnam Selection Team
DNF Seongjae Lee -Gyeongsangbuk-do
DNF Somang Joo -High School Selection Team
DNF Gwangyoon Lee -High School Selection Team
DNF Youngjae Oh -High School Selection Team
DNF Gwang Ho Shin 2001High School Selection Team
DNF Huisang Ahn -Mokchon High School
DNF Woosol Kim -Mokchon High School
DNF Uicheol Kwak 2001Mokchon High School
DNF Siwon Yang 2001Mokchon High School
DNF Khankhuu Batsengel -Mongolia
DNF Zol-Erdene Erdenebulgan -Mongolia
DNF Khurelgarav Munkhbayar -Mongolia
DNF Jamiyanpurev Myagmarjav -Mongolia
DNF Odbileg Ononkhuu -Mongolia
DNF Hyunsu Kim -Seoul High School
DNF Jeonghoon Lee 2001Seoul High School
DNF Yechan Lee 2001Seoul High School
DNF Dongkyun Son -Seoul High School
DNF Lathwahandi De Silva -Sri Lanka
DNF Dhanushka Dilshan -Sri Lanka
DNF Piyumantha Ponnavila Vidanelage -Sri Lanka
DNF Kosgodage Thivanka -Sri Lanka
DNF Fernando Weththige -Sri Lanka
DNF Chia Hao Chang -Taiwan
DNF Yu Kai Hsu 2001Taiwan
DNF Xiao Long Lin -Taiwan
DNF Brett Ross 2001Team Holowesko
DNF Masaya Izawa 2001Team Kanagawa
DNF Aoki Kawano 2001Team Kanagawa
DNF Keigo Yamauchi 2000Team Kanagawa
DNF Thak Kaeonoi 2001Thailand
DNF Phitthawat Seesanok -Thailand
DNF Tyler Reynolds 2001USA
DNF Kieu Tan Dai Ha 2000Vietnam
DNF Nhut Hoa Huynh 2000Vietnam
DNF Dong Chi Tran -Vietnam
DNF Minh Nghia Huynh -WCC-KS
DNF Chantou Kim 2000WCC-KS
DNF Amirhossein Mohammadiroushnavand 2001WCC-KS
DNF Petcharat Yeaunyong -WCC-KS
DNF Chanmuk Im -Yangyang High School
DNF Kyungmin Park -Yangyang High School
DNF Seongjun Park -Yangyang High School
DNF Changjun Seong -Yangyang High School
Information
Nations South Korea
Date August 31st-4th
CAT J-2.NC