Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Nokere Koerse Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 3:04:35
02 Evertsen-Hegreberg Simen EFC - L&R - AGS U19 + 00
03 Podlesnik Grega Slovenia + 02
04 Brennan Matthew Fensham Howes - MAS Design + 14
05 Erzen Zak Slovenia + 15
06 Grygowski Hubert Poland + 15
07 de Hart Justin Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
08 Mainguenaud Lucas CREF Pays de la Loire + 15
09 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 15
10 Smithson Jed Fensham Howes - MAS Design + 15
11 Lykke Frederik Cannibal Team + 15
12 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 15
13 De Schuyteneer Steffen Avia-Rudyco Cycling Team + 15
14 Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 15
15 Lewis Griff FlandersColor-Galloo Team + 15
16 Brinkman Niels Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
17 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 15
18 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 15
19 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
20 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors + 15
21 Kaczorowski Franciszek Poland + 15
22 Germonprez Thibo EFC - L&R - AGS U19 + 15
23 Ceulemans Jarne WAC Team + 15
24 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 15
25 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 15
26 Croisé Gabriel CREF Pays de la Loire + 15
27 Buck-Jones Huw Bäckstedt Bike Performance JRT + 15
28 Baldacci Brandon Bäckstedt Bike Performance JRT + 15
29 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 15
30 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
31 Lesnik Jan Slovenia + 15
32 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 15
33 Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
34 Perez Ciro Start Junior Cycling Team + 15
35 Beldon Alex Fensham Howes - MAS Design + 15
36 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 15
37 Joore Wout Zuid Oost Nederland + 15
38 Desmet Tyler Onder Ons Parike WZW + 15
39 Vandenhende Kobe Isorex Cycling Team + 15
40 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 15
41 Hobbs Noah Bäckstedt Bike Performance JRT + 15
42 Swennen Tijl KZLWC- Davo + 15
43 Leenknegt Yaurick CT Luc Wallays-Jonge Renners + 15
44 Woodliffe Euan Bäckstedt Bike Performance JRT + 15
45 Brethouwer Yorick Jegg-DJR Academy U19 + 15
46 Kapela Marek Poland + 15
47 De Coster Jani CT Luc Wallays-Jonge Renners + 15
48 Vanden Heede Lars Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 15
49 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 15
50 Dodd Mattie Bäckstedt Bike Performance JRT + 47
51 Duchi Natan EFC - L&R - AGS U19 + 47
52 Knaeps Lowie Acrog-Tormans BC U19 + 47
53 Van Petegem Maurits Onder Ons Parike WZW + 48
54 Van den Haute Milan Avia-Rudyco Cycling Team + 48
55 Clauw Arthur Acrog-Tormans BC U19 + 48
56 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 48
57 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 48
58 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 48
59 Bertels Jasper Van Moer Logistics Cycling Team + 48
60 Van Gelder Rube WAC Team + 48
61 Jordaens Ilias WAC Team + 48
62 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 48
63 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 48
64 Davids Thomas Maes CT Glabbeek + 48
65 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 48
66 Vandendijck Rune Acrog-Tormans BC U19 + 48
67 Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 48
68 Kulset Johannes NTG + 48
69 Van Hollebeke Milan Isorex Cycling Team + 48
70 Vermeulen Arthur Van Moer Logistics Cycling Team + 48
71 Beurden Niels Jegg-DJR Academy U19 + 48
72 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 48
73 Zefran Aljaz Slovenia + 48
74 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 48
75 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 48
76 van Speybroek Matti Acrog-Tormans BC U19 + 57
77 Smith Will Z Junior Cycling Team + 57
78 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 57
79 De Maere Arne Avia-Rudyco Cycling Team + 1:01
80 Latkowski Dawid Poland + 1:10
81 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 1:35
82 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 1:35
83 Baeten Rube WAC Team + 1:44
84 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 1:47
85 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 1:47
86 Sørbø Halvor NTG + 1:47
87 Bush Jacob Fensham Howes - MAS Design + 1:50
88 Tuchner Benjamin Bäckstedt Bike Performance JRT + 1:52
89 De Jong Olivier KZLWC- Davo + 2:00
90 Das Rune Maes CT Glabbeek + 2:32
91 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 2:32
92 Wiggins Ben Fensham Howes - MAS Design + 2:40
93 Twelves Callum Fensham Howes - MAS Design + 2:40
94 Vecchi Hugo CREF Pays de la Loire + 2:42
95 De Buysser Quinten Avia-Rudyco Cycling Team + 2:42
96 Dekien Jasper FlandersColor-Galloo Team + 2:45
97 Van Gucht Branco Avia-Rudyco Cycling Team + 2:45
98 Grönlund Nicolas WAC Team + 2:47
99 Ingebrigtsen Storm NTG + 2:48
100 Moreels Emile Isorex Cycling Team + 2:53
101 Servranckx Gauthier CT Luc Wallays-Jonge Renners + 3:41
102 Baksaas Morthen Wang NTG + 3:41
103 Aukland Oliver NTG + 3:58
104 Deweerd Ugo Onder Ons Parike WZW + 5:30
105 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 6:06
106 Mattern Carson Cannibal Team + 12:15
107 Van Gogh Xander WAC Team + 12:48
108 Gray George Z Junior Cycling Team + 13:02
109 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 13:54
110 Bral Milan Onder Ons Parike WZW + 13:54
DNF Nakken Tobias NTG
DNF Hoppa Kacper Poland
DNF Ratajczak Dominik Poland
DNF Kirbis Primoz Slovenia
DNF Skok Marcel Slovenia
DNF Kisters Chris Zuid Oost Nederland
DNF Peters Marvin Zuid Oost Nederland
DNF van der Linden Sjoerd Zuid Oost Nederland
DNF van Heeswijk Max Zuid Oost Nederland
DNF Vijfvinkel Mika Zuid Oost Nederland
DNF Bartelet David Jegg-DJR Academy U19
DNF Prins Jari Jegg-DJR Academy U19
DNF Heremans Kobe Cannibal Team
DNF Niemi Tomas-Casimir Cannibal Team
DNF Rode Casper Cannibal Team
DNF Fer Lucas CREF Pays de la Loire
DNF Rousselot Baptiste CREF Pays de la Loire
DNF Degryse Lowie CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Goussaert Simon FlandersColor-Galloo Team
DNF Wika-Czarnowski Dawid FlandersColor-Galloo Team
DNF Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Baudewijns Cedric Isorex Cycling Team
DNF Van Pamel Dimi Isorex Cycling Team
DNF Geysen Siebe KZLWC- Davo
DNF Weekers Pepijn KZLWC- Davo
DNF Zeleznik Xander KZLWC- Davo
DNF Paul Lois Maes CT Glabbeek
DNF Stockx Yorben Maes CT Glabbeek
DNF Quiroz Gutierrez Heriberto Start Junior Cycling Team
DNF Raadgers Ravi Start Junior Cycling Team
DNF Reyes Arruti Felipe Start Junior Cycling Team
DNF Venema Lance Start Junior Cycling Team
DNF Hooftman Ilan Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Akers Oliver Z Junior Cycling Team
DNF Chamberlain Jude Z Junior Cycling Team
DNF Knowles Rory Z Junior Cycling Team
DNF Moir Calum Z Junior Cycling Team

Information