Baltyk - Karkonosze - 2020

Stage Overall Youth Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Lars Boven Jumbo-Visma Development Team 01:27:087
02 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 023
03 Thijs De Lange Metec - TKH + 021
04 Frederik Rodenberg Uno-X Pro Cycling Team + 02
05 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 02
06 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 02
07 Felix Groß Germany + 02
08 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 02
09 Jason Van Dalen Metec - TKH + 02
10 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 02
11 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 02
12 Pawel Franczak Voster ATS Team + 02
13 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 02
14 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 02
15 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 02
16 Toni Franz KED Stevens Radteam Berlin + 02
17 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 02
18 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 02
19 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 02
20 Jelle Bootsveld Metec - TKH + 02
21 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 02
22 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 02
23 Peter Richter Berthold Rad Team + 02
24 Maximilian Meyer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 02
25 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team + 02
26 Moritz Malcharek LKT Team Brandenburg + 02
27 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 02
28 Awet Gebremedhin Israel Cycling Academy + 02
29 Bram Dissel Dutch Food Valley Cycling Team + 02
30 Wojciech Sykala Voster ATS Team + 02
31 Bartlomiej Proc Poland + 02
32 Jasper Bugter Dutch Food Valley Cycling Team + 02
33 Rick Ottema Metec - TKH + 02
34 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 02
35 Jeroen Van Krimpen Dutch Food Valley Cycling Team + 02
36 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 02
37 Robin Rautzenberg Triebwerk Engery + 02
38 Yannick Mayer Veloclub Ratisbona + 02
39 Alain Broos Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02
40 Owen Geleijn Jumbo-Visma Development Team + 02
41 Jelmer Arendshorst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02
42 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 02
43 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02
44 Lars Van Uum Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02
45 Mateusz Kostanski Poland + 02
46 Henrik Hamm Berthold Rad Team + 02
47 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 02
48 Tim Marsman Metec - TKH + 02
49 Carson Miles Israel Cycling Academy + 02
50 Felix Intra Triebwerk Engery + 02
51 Jeremy Matern Triebwerk Engery + 02
52 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 02
53 Dawid Kloc Poland + 02
54 Johannes Glameyer Berthold Rad Team + 02
55 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 02
56 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 02
57 Henri Treimuth Tartu 2024 - BCC + 02
58 Tim Nuding Veloclub Ratisbona + 02
59 Nepomuk Roth Veloclub Ratisbona + 02
60 Geert Van Kappel Dutch Food Valley Cycling Team + 02
61 Paul Groch Triebwerk Engery + 02
62 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 02
63 Patrick Reissig Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 02
64 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 02
65 Maximilian Langhans Berthold Rad Team + 02
66 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 02
67 Jacob Stenzel Veloclub Ratisbona + 02
68 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 02
69 Daniel Harnisch Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 02
70 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 02
71 Tobias Eise Triebwerk Engery + 02
72 Poul Rudolph KED Stevens Radteam Berlin + 02
73 Piotr Pekala CCC Development Team + 02
74 Mathias Wiele Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 02
75 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 02
76 Luis Burghardt Veloclub Ratisbona + 02
77 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 02
78 Leon Rohde Germany + 02
79 Krzysztof Domin Poland + 02
80 Matthias Herrmann Berthold Rad Team + 02
81 Jonas Wehrmann Triebwerk Engery + 02
82 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 02
83 Jens Van Den Dool Metec - TKH + 02
84 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 02
85 Robin Lowik Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02
86 Harm Celi Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02
87 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 02
88 Tom Mai Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 02
89 Robert Retschke P&S Metalltechnik + 02
90 Axel Scheinpflug Berthold Rad Team + 02
91 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 02
92 Michal Jaskot CCC Development Team + 02
93 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 02
94 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 02
95 Gijs Leemreize Jumbo-Visma Development Team + 02
96 Hugo Heijer Dutch Food Valley Cycling Team + 02
97 Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 02
98 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 02
99 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 02
100 Cory Greenberg Veloclub Ratisbona + 02
101 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 02
102 Daniel Staniszewski Mazowsze - Serce Polski + 02
103 Wojciech Bystrzycki Poland + 02
104 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 02
105 Roderik Egberink Dutch Food Valley Cycling Team + 02
106 Johan Price-Pejtersen Uno-X Pro Cycling Team + 02
107 Theo Reinhardt Germany + 18
108 Nicolas Heinrich Germany + 26
109 Nils Schomber Germany + 26
110 Damien Papierski CCC Development Team + 38
111 Luke Wilk P&S Metalltechnik + 44
112 Domenic Weinstein Germany + 44
Pos Rider Team Time
01 31 Lars Boven Jumbo-Visma Development Team 04:16:51
02 1 Frederik Rodenberg Uno-X Pro Cycling Team + 02
03 1 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 03
04 2 Thijs De Lange Metec - TKH + 05
05 2 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 06
06 4 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 06
07 2 Rick Ottema Metec - TKH + 09
08 1 Jason Van Dalen Metec - TKH + 10
09 1 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 10
10 1 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 10
11 1 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 11
12 - Felix Groß Germany + 12
13 5 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 12
14 - Pawel Franczak Voster ATS Team + 12
15 4 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 12
16 5 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 12
17 4 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 12
18 5 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 12
19 4 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 12
20 6 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 12
21 3 Toni Franz KED Stevens Radteam Berlin + 12
22 6 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 12
23 6 Bartlomiej Proc Poland + 12
24 1 Bram Dissel Dutch Food Valley Cycling Team + 12
25 9 Alain Broos Allinq-Krush-De IJsselstreek + 12
26 4 Peter Richter Berthold Rad Team + 12
27 11 Jelle Bootsveld Metec - TKH + 12
28 5 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team + 12
29 2 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 12
30 5 Moritz Malcharek LKT Team Brandenburg + 12
31 11 Henrik Hamm Berthold Rad Team + 12
32 2 Jeroen Van Krimpen Dutch Food Valley Cycling Team + 12
33 2 Yannick Mayer Veloclub Ratisbona + 12
34 9 Wojciech Sykala Voster ATS Team + 12
35 23 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 12
36 14 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 12
37 11 Awet Gebremedhin Israel Cycling Academy + 12
38 1 Owen Geleijn Jumbo-Visma Development Team + 12
39 14 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 12
40 2 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 12
41 13 Jasper Bugter Dutch Food Valley Cycling Team + 12
42 2 Mateusz Kostanski Poland + 12
43 14 Patrick Reissig Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 12
44 5 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 12
45 8 Tim Nuding Veloclub Ratisbona + 12
46 1 Felix Intra Triebwerk Engery + 12
47 22 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 12
48 4 Johannes Glameyer Berthold Rad Team + 12
49 10 Carson Miles Israel Cycling Academy + 12
50 7 Dawid Kloc Poland + 12
51 12 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 12
52 22 Robin Rautzenberg Triebwerk Engery + 12
53 3 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 12
54 1 Henri Treimuth Tartu 2024 - BCC + 12
55 19 Leon Rohde Germany + 12
56 11 Tobias Eise Triebwerk Engery + 12
57 16 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 12
58 7 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 12
59 8 Jacob Stenzel Veloclub Ratisbona + 12
60 - Dominik Röber P&S Metalltechnik + 12
61 17 Tim Marsman Metec - TKH + 12
62 6 Nepomuk Roth Veloclub Ratisbona + 12
63 24 Jelmer Arendshorst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 12
64 6 Paul Groch Triebwerk Engery + 12
65 2 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 12
66 16 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 12
67 1 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 12
68 4 Poul Rudolph KED Stevens Radteam Berlin + 12
69 7 Mathias Wiele Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 12
70 9 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 12
71 25 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 12
72 3 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 12
73 2 Piotr Pekala CCC Development Team + 12
74 2 Luis Burghardt Veloclub Ratisbona + 12
75 18 Geert Van Kappel Dutch Food Valley Cycling Team + 12
76 4 Robin Lowik Allinq-Krush-De IJsselstreek + 12
77 14 Maximilian Langhans Berthold Rad Team + 12
78 1 Jens Van Den Dool Metec - TKH + 12
79 6 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 12
80 3 Matthias Herrmann Berthold Rad Team + 12
81 19 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 12
82 - Tom Mai Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 12
83 3 Michal Jaskot CCC Development Team + 12
84 5 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 12
85 - Robert Retschke P&S Metalltechnik + 12
86 15 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 12
87 3 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 12
88 7 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 12
89 - Axel Scheinpflug Berthold Rad Team + 12
90 4 Harm Celi Allinq-Krush-De IJsselstreek + 12
91 3 Gijs Leemreize Jumbo-Visma Development Team + 12
92 2 Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 12
93 1 Cory Greenberg Veloclub Ratisbona + 12
94 4 Hugo Heijer -Dutch Food Valley Cycling Team + 12
95 - Krzysztof Parma Voster ATS Team + 12
96 1 Daniel Staniszewski Mazowsze - Serce Polski + 12
97 1 Wojciech Bystrzycki Poland + 12
98 1 Theo Reinhardt Germany + 28
99 13 Nicolas Heinrich Germany + 36
100 3 Lars Van Uum Allinq-Krush-De IJsselstreek + 39
101 - Jeremy Matern Triebwerk Engery + 39
102 - Daniel Harnisch Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 39
103 2 Krzysztof Domin Poland + 39
104 64 Damien Papierski CCC Development Team + 48
105 2 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 54
106 2 Nils Schomber Germany + 01:03
107 1 Domenic Weinstein Germany + 01:21
108 - Roderik Egberink Dutch Food Valley Cycling Team + 03:49
109 - Luke Wilk P&S Metalltechnik + 05:01
110 - Maximilian Meyer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 05:33
111 1 Jonas Wehrmann Triebwerk Engery + 08:48
112 1 Johan Price-Pejtersen Uno-X Pro Cycling Team + 08:48
Pos Rider Team Time
01 Lars Boven Jumbo-Visma Development Team 04:16:51
02 Frederik Rodenberg Uno-X Pro Cycling Team + 02
03 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 10
04 Felix Groß Germany + 12
05 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 12
06 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 12
07 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 12
08 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 12
09 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 12
10 Bartlomiej Proc Poland + 12
11 Bram Dissel Dutch Food Valley Cycling Team + 12
12 Alain Broos Allinq-Krush-De IJsselstreek + 12
13 Jelle Bootsveld Metec - TKH + 12
14 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team + 12
15 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 12
16 Jeroen Van Krimpen Dutch Food Valley Cycling Team + 12
17 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 12
18 Owen Geleijn Jumbo-Visma Development Team + 12
19 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 12
20 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 12
21 Mateusz Kostanski Poland + 12
22 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 12
23 Johannes Glameyer Berthold Rad Team + 12
24 Carson Miles Israel Cycling Academy + 12
25 Dawid Kloc Poland + 12
26 Robin Rautzenberg Triebwerk Engery + 12
27 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 12
28 Henri Treimuth Tartu 2024 - BCC + 12
29 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 12
30 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 12
31 Tim Marsman Metec - TKH + 12
32 Nepomuk Roth Veloclub Ratisbona + 12
33 Jelmer Arendshorst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 12
34 Paul Groch Triebwerk Engery + 12
35 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 12
36 Poul Rudolph KED Stevens Radteam Berlin + 12
37 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 12
38 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 12
39 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 12
40 Piotr Pekala CCC Development Team + 12
41 Luis Burghardt Veloclub Ratisbona + 12
42 Geert Van Kappel Dutch Food Valley Cycling Team + 12
43 Jens Van Den Dool Metec - TKH + 12
44 Matthias Herrmann Berthold Rad Team + 12
45 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 12
46 Tom Mai Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 12
47 Michal Jaskot CCC Development Team + 12
48 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 12
49 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 12
50 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 12
51 Harm Celi Allinq-Krush-De IJsselstreek + 12
52 Gijs Leemreize Jumbo-Visma Development Team + 12
53 Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 12
54 Hugo Heijer -Dutch Food Valley Cycling Team + 12
55 Wojciech Bystrzycki Poland + 12
56 Nicolas Heinrich Germany + 36
57 Lars Van Uum Allinq-Krush-De IJsselstreek + 39
58 Jeremy Matern Triebwerk Engery + 39
59 Krzysztof Domin Poland + 39
60 Damien Papierski CCC Development Team + 48
61 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 54
62 Luke Wilk P&S Metalltechnik + 05:01
63 Maximilian Meyer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 05:33
64 Johan Price-Pejtersen Uno-X Pro Cycling Team + 08:48
Information
Nation Poland
Date 5th September
Where Kożuchów -> Lubań
What 2nd stage
Distance 62 km
Other
Embed Results