Baltyk - Karkonosze - 2020

Stage Overall Youth Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Frederik Rodenberg Uno-X Pro Cycling Team 02:49:537
02 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 003
03 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 001
04 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 00
05 Felix Groß Germany + 00
06 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 00
07 Pawel Franczak Voster ATS Team + 00
08 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 00
09 Alain Broos Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
10 Bartlomiej Proc Poland + 00
11 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 00
12 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 00
13 Henrik Hamm Berthold Rad Team + 00
14 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 00
15 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 00
16 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 00
17 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 00
18 Bram Dissel Dutch Food Valley Cycling Team + 00
19 Toni Franz KED Stevens Radteam Berlin + 00
20 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 00
21 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 00
22 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 00
23 Jason Van Dalen Metec - TKH + 00
24 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 00
25 Patrick Reissig Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 00
26 Peter Richter Berthold Rad Team + 00
27 Yannick Mayer Veloclub Ratisbona + 00
28 Lars Boven Jumbo-Visma Development Team + 00
29 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team + 00
30 Jeroen Van Krimpen Dutch Food Valley Cycling Team + 00
31 Moritz Malcharek LKT Team Brandenburg + 00
32 Leon Rohde Germany + 00
33 Tim Nuding Veloclub Ratisbona + 00
34 Jelle Bootsveld Metec - TKH + 00
35 Owen Geleijn Jumbo-Visma Development Team + 00
36 Damien Papierski CCC Development Team + 00
37 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 00
38 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 00
39 Wojciech Sykala Voster ATS Team + 00
40 Mateusz Kostanski Poland + 00
41 Rick Ottema Metec - TKH + 00
42 Tobias Eise Triebwerk Engery + 00
43 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 00
44 Felix Intra Triebwerk Engery + 00
45 Awet Gebremedhin Israel Cycling Academy + 00
46 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
47 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 00
48 Jacob Stenzel Veloclub Ratisbona + 00
49 Johannes Glameyer Berthold Rad Team + 00
50 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 00
51 Jasper Bugter Dutch Food Valley Cycling Team + 00
52 Henri Treimuth Tartu 2024 - BCC + 00
53 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 00
54 Dawid Kloc Poland + 00
55 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 00
56 Carson Miles Israel Cycling Academy + 00
57 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 00
58 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 00
59 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 00
60 Mathias Wiele Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 00
61 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 00
62 Poul Rudolph KED Stevens Radteam Berlin + 00
63 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 00
64 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 00
65 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 00
66 Nepomuk Roth Veloclub Ratisbona + 00
67 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 00
68 Paul Groch Triebwerk Engery + 00
69 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 00
70 Robin Lowik Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
71 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 00
72 Robin Rautzenberg Triebwerk Engery + 00
73 Piotr Pekala CCC Development Team + 00
74 Luis Burghardt Veloclub Ratisbona + 00
75 Jens Van Den Dool Metec - TKH + 00
76 Tim Marsman Metec - TKH + 00
77 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 00
78 Michal Jaskot CCC Development Team + 00
79 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 00
80 Thijs De Lange Metec - TKH + 00
81 Tom Mai Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 00
82 Matthias Herrmann Berthold Rad Team + 00
83 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 00
84 Robert Retschke P&S Metalltechnik + 00
85 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 00
86 Nicolas Heinrich Germany + 00
87 Jelmer Arendshorst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
88 Gijs Leemreize Jumbo-Visma Development Team + 00
89 Axel Scheinpflug Berthold Rad Team + 00
90 Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 00
91 Maximilian Langhans Berthold Rad Team + 00
92 Cory Greenberg Veloclub Ratisbona + 00
93 Geert Van Kappel Dutch Food Valley Cycling Team + 00
94 Harm Celi Allinq-Krush-De IJsselstreek + 00
95 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 00
96 Wojciech Bystrzycki Poland + 00
97 Daniel Staniszewski Mazowsze - Serce Polski + 00
98 Hugo Heijer Dutch Food Valley Cycling Team + 00
99 Theo Reinhardt Germany + 00
100 Jeremy Matern Triebwerk Engery + 27
101 Daniel Harnisch Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 27
102 Lars Van Uum Allinq-Krush-De IJsselstreek + 27
103 Nils Schomber Germany + 27
104 Krzysztof Domin Poland + 27
105 Domenic Weinstein Germany + 27
106 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 42
107 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 00
108 Roderik Egberink Dutch Food Valley Cycling Team + 03:37
109 Luke Wilk P&S Metalltechnik + 04:07
110 Maximilian Meyer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 05:21
111 Johan Price-Pejtersen Uno-X Pro Cycling Team + 08:36
112 Jonas Wehrmann Triebwerk Engery + 08:36
DNS Filip Maciejuk Poland
DNS Franz Gross LKT Team Brandenburg
Pos Rider Team Time
01 Frederik Rodenberg Uno-X Pro Cycling Team 02:49:43
02 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 04
03 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 04
04 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 07
05 Rick Ottema Metec - TKH + 07
06 Thijs De Lange Metec - TKH + 07
07 Jason Van Dalen Metec - TKH + 08
08 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 08
09 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 08
10 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 09
11 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 10
12 Felix Groß Germany + 10
13 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 10
14 Pawel Franczak Voster ATS Team + 10
15 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 10
16 Alain Broos Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
17 Bartlomiej Proc Poland + 10
18 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 10
19 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 10
20 Henrik Hamm Berthold Rad Team + 10
21 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 10
22 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 10
23 Bram Dissel Dutch Food Valley Cycling Team + 10
24 Toni Franz KED Stevens Radteam Berlin + 10
25 Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team + 10
26 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 10
27 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 10
28 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 10
29 Patrick Reissig Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 10
30 Peter Richter Berthold Rad Team + 10
31 Yannick Mayer Veloclub Ratisbona + 10
32 Lars Boven Jumbo-Visma Development Team + 10
33 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team + 10
34 Jeroen Van Krimpen Dutch Food Valley Cycling Team + 10
35 Moritz Malcharek LKT Team Brandenburg + 10
36 Leon Rohde Germany + 10
37 Tim Nuding Veloclub Ratisbona + 10
38 Jelle Bootsveld Metec - TKH + 10
39 Owen Geleijn Jumbo-Visma Development Team + 10
40 Damien Papierski CCC Development Team + 10
41 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 10
42 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 10
43 Wojciech Sykala Voster ATS Team + 10
44 Mateusz Kostanski Poland + 10
45 Tobias Eise Triebwerk Engery + 10
46 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 10
47 Felix Intra Triebwerk Engery + 10
48 Awet Gebremedhin Israel Cycling Academy + 10
49 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
50 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 10
51 Jacob Stenzel Veloclub Ratisbona + 10
52 Johannes Glameyer Berthold Rad Team + 10
53 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 10
54 Jasper Bugter Dutch Food Valley Cycling Team + 10
55 Henri Treimuth Tartu 2024 - BCC + 10
56 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 10
57 Dawid Kloc Poland + 10
58 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 10
59 Carson Miles Israel Cycling Academy + 10
60 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 10
61 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 10
62 Mathias Wiele Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 10
63 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 10
64 Poul Rudolph KED Stevens Radteam Berlin + 10
65 Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski + 10
66 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 10
67 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 10
68 Nepomuk Roth Veloclub Ratisbona + 10
69 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 10
70 Paul Groch Triebwerk Engery + 10
71 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 10
72 Robin Lowik Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
73 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 10
74 Robin Rautzenberg Triebwerk Engery + 10
75 Piotr Pekala CCC Development Team + 10
76 Luis Burghardt Veloclub Ratisbona + 10
77 Jens Van Den Dool Metec - TKH + 10
78 Tim Marsman Metec - TKH + 10
79 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 10
80 Michal Jaskot CCC Development Team + 10
81 Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 10
82 Tom Mai Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 10
83 Matthias Herrmann Berthold Rad Team + 10
84 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 10
85 Robert Retschke P&S Metalltechnik + 10
86 Nicolas Heinrich Germany + 10
87 Jelmer Arendshorst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
88 Gijs Leemreize Jumbo-Visma Development Team + 10
89 Axel Scheinpflug Berthold Rad Team + 10
90 Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 10
91 Maximilian Langhans Berthold Rad Team + 10
92 Cory Greenberg Veloclub Ratisbona + 10
93 Geert Van Kappel Dutch Food Valley Cycling Team + 10
94 Harm Celi Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
95 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 10
96 Wojciech Bystrzycki Poland + 10
97 Daniel Staniszewski Mazowsze - Serce Polski + 10
98 Hugo Heijer -Dutch Food Valley Cycling Team + 10
99 Theo Reinhardt Germany + 10
100 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 10
101 Jeremy Matern Triebwerk Engery + 37
102 Daniel Harnisch Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 37
103 Lars Van Uum Allinq-Krush-De IJsselstreek + 37
104 Nils Schomber Germany + 37
105 Krzysztof Domin Poland + 37
106 Domenic Weinstein Germany + 37
107 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 52
108 Roderik Egberink Dutch Food Valley Cycling Team + 03:47
109 Luke Wilk P&S Metalltechnik + 04:17
110 Maximilian Meyer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 05:31
111 Johan Price-Pejtersen Uno-X Pro Cycling Team + 08:46
112 Jonas Wehrmann Triebwerk Engery + 08:46
Pos Rider Team Time
01 Frederik Rodenberg Uno-X Pro Cycling Team 02:49:43
02 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 08
03 Felix Groß Germany + 10
04 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 10
05 Alain Broos Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
06 Bartlomiej Proc Poland + 10
07 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 10
08 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 10
09 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 10
10 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 10
11 Bram Dissel Dutch Food Valley Cycling Team + 10
12 Philip Weber LKT Team Brandenburg + 10
13 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 10
14 Lars Boven Jumbo-Visma Development Team + 10
15 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team + 10
16 Jeroen Van Krimpen Dutch Food Valley Cycling Team + 10
17 Jelle Bootsveld Metec - TKH + 10
18 Owen Geleijn Jumbo-Visma Development Team + 10
19 Damien Papierski CCC Development Team + 10
20 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 10
21 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 10
22 Mateusz Kostanski Poland + 10
23 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 10
24 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
25 Johannes Glameyer Berthold Rad Team + 10
26 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 10
27 Henri Treimuth Tartu 2024 - BCC + 10
28 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 10
29 Dawid Kloc Poland + 10
30 Carson Miles Israel Cycling Academy + 10
31 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 10
32 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 10
33 Poul Rudolph KED Stevens Radteam Berlin + 10
34 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 10
35 Nepomuk Roth Veloclub Ratisbona + 10
36 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 10
37 Paul Groch Triebwerk Engery + 10
38 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 10
39 Robin Rautzenberg Triebwerk Engery + 10
40 Piotr Pekala CCC Development Team + 10
41 Luis Burghardt Veloclub Ratisbona + 10
42 Jens Van Den Dool Metec - TKH + 10
43 Tim Marsman Metec - TKH + 10
44 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 10
45 Michal Jaskot CCC Development Team + 10
46 Tom Mai Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 10
47 Matthias Herrmann Berthold Rad Team + 10
48 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 10
49 Nicolas Heinrich Germany + 10
50 Jelmer Arendshorst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
51 Gijs Leemreize Jumbo-Visma Development Team + 10
52 Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin + 10
53 Geert Van Kappel Dutch Food Valley Cycling Team + 10
54 Harm Celi Allinq-Krush-De IJsselstreek + 10
55 Wojciech Bystrzycki Poland + 10
56 Hugo Heijer -Dutch Food Valley Cycling Team + 10
57 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 10
58 Jeremy Matern Triebwerk Engery + 37
59 Lars Van Uum Allinq-Krush-De IJsselstreek + 37
60 Krzysztof Domin Poland + 37
61 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 52
62 Luke Wilk P&S Metalltechnik + 04:17
63 Maximilian Meyer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 05:31
64 Johan Price-Pejtersen Uno-X Pro Cycling Team + 08:46
Information
Nation Poland
Date 4th September
Where Babimost -> Zbąszynek
What 1st stage
Distance 128.5 km
Other
Embed Results