Baltyk - Karkonosze - 2020

Overall Youth Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team 06:24:4240
02 Maciej Paterski Wibatech Merx 7R + 1130
03 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 2125
04 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 2320
05 Daniel Turek Israel Cycling Academy + 2415
06 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 2510
07 Archie Ryan Jumbo-Visma Development Team + 255
08 Piotr Pekala CCC Development Team + 253
09 Edwin Avila Israel Cycling Academy + 483
10 Jason Van Dalen Metec - TKH + 01:063
11 Pawel Bernas Mazowsze - Serce Polski + 01:06
12 John Mandrysch P&S Metalltechnik + 01:10
13 Thijs De Lange Metec - TKH + 01:10
14 Markus Pajur Tartu 2024 - BCC + 01:11
15 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team + 01:11
16 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 01:11
17 Tobias Eise Triebwerk Engery + 01:11
18 Tim Marsman Metec - TKH + 01:11
19 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 01:11
20 Gijs Leemreize Jumbo-Visma Development Team + 01:11
21 Rick Ottema Metec - TKH + 01:14
22 Paul Rudys LKT Team Brandenburg + 01:17
23 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 01:17
24 Antti-Jussi Juntunen Tartu 2024 - BCC + 01:17
25 Jens Van Den Dool Metec - TKH + 01:17
26 Albert Gathemann LKT Team Brandenburg + 01:23
27 Robin Lowik Allinq-Krush-De IJsselstreek + 01:25
28 Awet Gebremedhin Israel Cycling Academy + 01:26
29 Pawel Szostka Wibatech Merx 7R + 01:26
30 Patrick Reissig Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 01:26
31 Carson Miles Israel Cycling Academy + 01:26
32 Marcin Budzinski Wibatech Merx 7R + 01:26
33 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 01:59
34 Tim Bierkens Allinq-Krush-De IJsselstreek + 02:09
35 Jeroen Van Krimpen Dutch Food Valley Cycling Team + 02:22
36 Jacob Stenzel Veloclub Ratisbona + 02:22
37 Felix Intra Triebwerk Engery + 02:24
38 Mathias Wiele Team schnelleStelle Ur-Krostitzer + 02:24
39 Matthias Herrmann Berthold Rad Team + 02:24
40 Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy + 03:08
41 Tomasz Budzinski Wibatech Merx 7R + 03:31
42 Nepomuk Roth Veloclub Ratisbona + 03:52
43 Bartlomiej Proc Poland + 05:09
44 Alan Banaszek Mazowsze - Serce Polski + 05:53
45 Tim Van Dijke Jumbo-Visma Development Team + 05:55
46 Rait Ärm Tartu 2024 - BCC + 05:57
47 Alain Broos Allinq-Krush-De IJsselstreek + 05:57
48 Hidde Van Veenendaal Jumbo-Visma Development Team + 05:57
49 Owen Geleijn Jumbo-Visma Development Team + 05:57
50 Pawel Franczak Voster ATS Team + 05:59
51 Szymon Krawczyk CCC Development Team + 05:59
52 Hannes Augustin KED Stevens Radteam Berlin + 06:49
53 Jelmer Arendshorst Allinq-Krush-De IJsselstreek + 06:49
54 Robert Retschke P&S Metalltechnik + 06:49
55 Artjom Mirzojev Tartu 2024 - BCC + 07:05
56 Theo Reinhardt Germany + 07:10
57 Lars Boven Jumbo-Visma Development Team + 07:27
58 Adrian Kurek Mazowsze - Serce Polski + 07:34
59 Luke Wilk P&S Metalltechnik + 10:46
60 Theo Zetzsche LKT Team Brandenburg + 10:51
DNF Felix Groß Germany
DNF Nicolas Heinrich Germany
DNF Leon Rohde Germany
DNF Nils Schomber Germany
DNF Domenic Weinstein Germany
DNF Wojciech Bystrzycki Poland
DNF Krzysztof Domin Poland
DNF Dawid Kloc Poland
DNF Mateusz Kostanski Poland
DNF Filip Maciejuk Poland
DNF Harm Celi Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Lars Van Uum Allinq-Krush-De IJsselstreek
DNF Johannes Glameyer Berthold Rad Team
DNF Henrik Hamm Berthold Rad Team
DNF Maximilian Langhans Berthold Rad Team
DNF Peter Richter Berthold Rad Team
DNF Axel Scheinpflug Berthold Rad Team
DNF Michal Jaskot CCC Development Team
DNF Damien Papierski CCC Development Team
DNF Karol Wawrzyniak CCC Development Team
DNF Jasper Bugter Dutch Food Valley Cycling Team
DNF Bram Dissel Dutch Food Valley Cycling Team
DNF Roderik Egberink Dutch Food Valley Cycling Team
DNF Hugo Heijer Dutch Food Valley Cycling Team
DNF Geert Van Kappel Dutch Food Valley Cycling Team
DNF Max Benz-Kuch KED Stevens Radteam Berlin
DNF Toni Franz KED Stevens Radteam Berlin
DNF Poul Rudolph KED Stevens Radteam Berlin
DNF Franz Gross LKT Team Brandenburg
DNF Moritz Malcharek LKT Team Brandenburg
DNF Philip Weber LKT Team Brandenburg
DNF Norbert Banaszek Mazowsze - Serce Polski
DNF Tobiasz Pawlak Mazowsze - Serce Polski
DNF Daniel Staniszewski Mazowsze - Serce Polski
DNF Jelle Bootsveld Metec - TKH
DNF Robert Jägeler P&S Metalltechnik
DNF Henri Treimuth Tartu 2024 - BCC
DNF Daniel Harnisch Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
DNF Tom Mai Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
DNF Maximilian Meyer Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
DNF Paul Groch Triebwerk Engery
DNF Jeremy Matern Triebwerk Engery
DNF Robin Rautzenberg Triebwerk Engery
DNF Jonas Wehrmann Triebwerk Engery
DNF Johan Price-Pejtersen Uno-X Pro Cycling Team
DNF Frederik Rodenberg Uno-X Pro Cycling Team
DNF Syver Wærsted Uno-X Pro Cycling Team
DNF Luis Burghardt Veloclub Ratisbona
DNF Cory Greenberg Veloclub Ratisbona
DNF Yannick Mayer Veloclub Ratisbona
DNF Tim Nuding Veloclub Ratisbona
DNF Krzysztof Parma Voster ATS Team
DNF Wojciech Sykala Voster ATS Team
DNF Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R
Information
Nation Poland
Date 4th - 6th September
CAT 2.2
Other
Embed Results