Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Baltyk - Karkonosze
UCI, Stage race, 22nd -26th May 2019, Poland
Race info
Results
Stage profiles
Startlist
History
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
GC
Youth
Mountain
Sprint
GC
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Stage: 04
Stage: 05
Embed Results
Nations
Austria
Denmark
Germany
Great Britain
Hungary
Kazakhstan
Lithuania
Netherlands
Norway
Poland
Russia
Slovakia
Sweden
Teams
KED Stevens Radteam Berlin
Arbo Headstart on Fahrrad
Astana City
Berthold Rad Team
Bike Market Team
CCC Development Team
Klaipeda CT
LKT Team Brandenburg
Maifracing
Matrix - DO-Nord-79 e.V
P&S Metalltechnik
Pannon Cycling Team
Ryska Posten RT
Sandnes SK
Spirit Tifosi RT
SSHOR Im. Korenkova
TC Chrobry Scott Glogow
Team AURA Energi - CK Aarhus
Team Dauner D&DQ - Akkon
Team Hurom
Team Isaac Torgau
Team Lotto - Kern Haus
Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
Tønsberg CK
Veloclub Ratisbona
Vlasman CT
Voster ATS Team
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Valter
Attila
1998
CCC Development Team
12:41:48
02
Rutsch
Jonas
1998
Team Lotto - Kern Haus
+ 34
03
Pekala
Piotr
1998
CCC Development Team
+ 59
04
Knotten
Iver
1998
Tønsberg CK
+ 01:24
05
Rudys
Paul
1998
LKT Team Brandenburg
+ 01:46
06
Hugger
Jan
1998
Team Lotto - Kern Haus
+ 01:53
07
Henn
Luca
1997
Team Lotto - Kern Haus
+ 01:57
08
Bieniek
Damian
2000
TC Chrobry Scott Glogow
+ 02:20
09
Lübbers
Dorian
1997
Team Lotto - Kern Haus
+ 02:28
10
Bekken
Jon-Anders
1998
Tønsberg CK
+ 02:42
11
Pakalski
Henrik
1999
KED Stevens Radteam Berlin
+ 03:01
12
Nurlykhassym
Nurbergen
2000
Astana City
+ 03:23
13
Krawczyk
Szymon
1998
Voster ATS Team
+ 04:59
14
Gieracki
Patryk
1999
TC Chrobry Scott Glogow
+ 05:18
15
Kässmann
Fabian
1998
P&S Metalltechnik
+ 05:42
16
Banusch
Richard
1998
LKT Team Brandenburg
+ 06:12
17
Taebling
Paul
1999
LKT Team Brandenburg
+ 06:42
18
Dversnes
Fredrik
1997
Sandnes SK
+ 09:21
19
Hamm
Henrik
1997
Berthold Rad Team
+ 09:33
20
Ahlsson
Jacob
1998
Maifracing
+ 11:17
21
Gebauer
Oskar
1998
KED Stevens Radteam Berlin
+ 11:33
22
Dinmukhametov
Ramis
2000
Astana City
+ 12:13
23
Nolde
Tobias
1998
P&S Metalltechnik
+ 12:54
24
Clark
George
1997
Spirit Tifosi RT
+ 12:56
25
Gilje
Tor Arne
1997
Sandnes SK
+ 15:09
26
Wolfmayr
Andreas
1998
Arbo Headstart on Fahrrad
+ 15:13
27
Szabo
Miklos
1998
Pannon Cycling Team
+ 16:14
28
Tallaksen
Leif Christian
1999
Sandnes SK
+ 16:27
29
Lindh
Vilgot
2000
Maifracing
+ 16:32
30
Steigner
Kilian
2000
Team Dauner D&DQ - Akkon
+ 16:35
31
Yatsenko
Ivan
2000
SSHOR Im. Korenkova
+ 16:57
32
Orosz
Gergely
1999
Pannon Cycling Team
+ 17:46
33
Jagerstal
Niklas
1999
Maifracing
+ 18:04
34
Belyakov
Sergey
2000
SSHOR Im. Korenkova
+ 18:38
35
Dina
Daniel
1997
Pannon Cycling Team
+ 19:06
36
Werner
Franz
2000
LKT Team Brandenburg
+ 19:13
37
Meyer
Maximilian
2000
Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
+ 19:47
38
Mai
Tom
2000
Team schnelleStelle Ur-Krostitzer
+ 20:29
39
Sonnleitner
Jonas
1997
P&S Metalltechnik
+ 21:06
40
Konieczny
Mikolaj
1999
TC Chrobry Scott Glogow
+ 22:12
41
Johansson
Gustav
1999
Ryska Posten RT
+ 22:34
42
Rudolph
Poul
1998
KED Stevens Radteam Berlin
+ 22:36
43
Augustin
Hannes
1997
KED Stevens Radteam Berlin
+ 23:25
44
Kuklewicz
Karol
1997
TC Chrobry Scott Glogow
+ 23:31
45
Benz-Kuch
Max
2000
KED Stevens Radteam Berlin
+ 25:34
46
Giessibl
Severin
1999
Veloclub Ratisbona
+ 27:38
47
Masiulis
Denas
1999
Klaipeda CT
+ 27:39
48
Januskevicius
Mantas
1999
Klaipeda CT
+ 28:03
49
Kelmelis
Aristidas
2000
Klaipeda CT
+ 28:13
50
Obermann
Vitus
2000
Matrix - DO-Nord-79 e.V
+ 29:40
51
Potekalo
Nikolai
2000
SSHOR Im. Korenkova
+ 30:25
52
Glameyer
Johannes
1998
Berthold Rad Team
+ 35:26
53
Hoffmann
Tristan
1998
Arbo Headstart on Fahrrad
+ 44:54
Information
Baltyk - Karkonosze
Poland
22nd -26th May 2019
2.2