Front Races Teams Riders Ranking

Baltyk - Karkonosze | 2018

Information Results StagesStartlist

Main page

Overall Youth Mountain Sprint

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Philip Walsleben P&S Team Thüringen 13:37:1340
02 Mateusz Taciak CCC Sprandi Polkowice + 01:0530
03 Pawel Cieslik CCC Sprandi Polkowice + 02:2725
04 Adam Stachowiak Voster Uniwheels + 02:4520
05 Victor Manakov Marathon Tula CT + 03:1815
06 Jonas Rapp Hrinkow Advarics CT + 04:1810
07 Patryk Stosz CCC Sprandi Polkowice + 04:595
08 Leszek Plucinski CCC Sprandi Polkowice + 07:053
09 Anton Kuzmin Astana City + 07:073
10 Dominik Hrinkow Hrinkow Advarics CT + 07:083
11 Dion Beukeboom Vlasman Cycling Team + 07:12
12 Piotr Brozyna CCC Sprandi Polkowice + 07:16
13 Vladimir Tsoy Astana City + 07:18
14 Galym Akhmetov Astana City + 07:24
15 Anton Vorobyev Gazprom + 07:26
16 Vladislav Kulikov Gazprom + 07:31
17 Dinmukhammed Ulysbayev Astana City + 07:33
18 Luca Henn Team Lotto - Kern Haus + 07:52
19 Beau Duvigneau Vlasman Cycling Team + 07:54
20 Joann Leinau Team Sauerland NRW + 07:56
21 Denis Nekrasov Marathon Tula CT + 08:02
22 Andreas Graf Hrinkow Advarics CT + 08:05
23 Alberto Marengo Kobanya Cycling Team + 08:40
24 Markus Freiberger Hrinkow Advarics CT + 09:51
25 Sergey Luchshenko Astana City + 09:52
26 Emanuel Piaskowy Team Hurom + 10:54
27 Szymon Krawczyk Voster Uniwheels + 10:57
28 Hannes Bergström Frisk Ryska Posten RT + 11:02
29 Florian Nowak Team Lotto - Kern Haus + 11:02
30 Adam Wojcik Domin Sport + 11:07
31 Andreas Hofer Hrinkow Advarics CT + 11:19
32 Lukas Malgay Veloclub Ratisbona + 11:23
33 Kamil Malecki CCC Sprandi Polkowice + 11:30
34 Matvey Nikitin Astana City + 11:31
35 Michal Podlaski Voster Uniwheels + 11:38
36 Philipp Mamos Dauner D&DQ - Akkon + 11:42
37 Jan Hugger Team Lotto - Kern Haus + 11:47
38 Julian Braun Dauner D&DQ - Akkon + 11:48
39 Vladislav Duiunov Marathon Tula CT + 11:52
40 Sindre Bjerkestrand Haugsvær Ryska Posten RT + 12:02
41 Jasper Bovenhuis Vlasman Cycling Team + 12:11
42 Joost Van der Burg Vlasman Cycling Team + 12:13
43 Nicolas Brandt Triebwerk-Energy CT + 12:19
44 Carl Ljunggren Ryska Posten RT + 12:23
45 Kansatansin Klimiankou Belarus + 12:24
46 Markus Wille P&S Team Thüringen + 12:24
47 Patryk Kostecki Domin Sport + 12:25
48 Stefan Brandlmeier Veloclub Ratisbona + 12:33
49 Yoeri Havik Vlasman Cycling Team + 12:37
50 Bjørnar Vevatne Øverland Kobanya Cycling Team + 12:38
51 Karl-Arnold Vendelin Cycling Tartu + 12:40
52 Dominik Röber P&S Team Thüringen + 12:48
53 Michel Gießelmann Team Sauerland NRW + 12:50
54 Tobias Knaup Team Lotto - Kern Haus + 12:59
55 Sven Thurau Dauner D&DQ - Akkon + 12:59
56 Peter Clauss Rad Union 1913 Wangen i. A. e.V. + 13:00
57 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics CT + 13:04
58 Mamyr Stash Gazprom + 13:04
59 Ivan Zaitsev Astana City + 13:16
60 Pawel Franczak CCC Sprandi Polkowice + 13:38
61 Fabian Schormair Team Lotto - Kern Haus + 14:03
62 Andrey Prostokishin Marathon Tula CT + 14:47
63 Krisztian Lovassy Kobanya Cycling Team + 15:18
64 Wojciech Ziolkowski Domin Sport + 18:45
65 Julius Gartner Veloclub Ratisbona + 20:54
66 Jonathan Dinkler P&S Team Thüringen + 22:31
67 Andrey Sazanov Gazprom + 27:22
68 David Kasko Slovakia + 32:06
DNF Aleh Ahiyevich Belarus
DNF Yauheni Akhramenka Belarus
DNF Kanstantsin Bialiauski Belarus
DNF Mikhail Shemetau Belarus
DNF Hardzei Tsishchanka Belarus
DNF Raman Tsishkou Belarus
DNF Kirill Bochkov Gazprom
DNF Dmitry Markov Gazprom
DNF Evgenii Tikhonin Gazprom
DNF Adrian Babic Slovakia
DNF Adrian Foltan Slovakia
DNF Michal Hloza Slovakia
DNF Andrej Strmiska Slovakia
DNF Adam Szasz Slovakia
DNF Filip Vanco Slovakia
DNF Marten Joeäär Cycling Tartu
DNF Gert Kivistik Cycling Tartu
DNF Kristo Prangel Cycling Tartu
DNF Peeter Pung Cycling Tartu
DNF Norman Vahtra Cycling Tartu
DNF Artur Detko Domin Sport
DNF Tobiasz Pawlak Domin Sport
DNF Jaroslaw Rebiewski Domin Sport
DNF Johannes Banzer elektroland24 Cycling Team
DNF Bjorn Büttner elektroland24 Cycling Team
DNF Alexander Franz elektroland24 Cycling Team
DNF Felix Holst elektroland24 Cycling Team
DNF Tim Rieckmann elektroland24 Cycling Team
DNF Adrian Rips elektroland24 Cycling Team
DNF Fritjof Schubert elektroland24 Cycling Team
DNF Bernard Bendeguz Kobanya Cycling Team
DNF Balasz Czeh Kobanya Cycling Team
DNF Bence Loki Kobanya Cycling Team
DNF Sergey Mosin Marathon Tula CT
DNF Maxim Sukhov Marathon Tula CT
DNF Patrick Altefrohne Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Alexander Bauer Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Jan Deutschmann Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Timo Niesing Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Jan Henrik Otto Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Jesko Vietense Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Stefan Wahner Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Michel Aschenbrenner P&S Team Thüringen
DNF Robert Jägeler P&S Team Thüringen
DNF Marco Barke Rad Union 1913 Wangen i. A. e.V.
DNF Fabian Brämer Rad Union 1913 Wangen i. A. e.V.
DNF Hermann Keller Rad Union 1913 Wangen i. A. e.V.
DNF Thomas Lienert Rad Union 1913 Wangen i. A. e.V.
DNF Silias Motzkus Rad Union 1913 Wangen i. A. e.V.
DNF Erik From Ryska Posten RT
DNF Richard Larsen Ryska Posten RT
DNF Jacob Wihk Ryska Posten RT
DNF Dominik Bauer Dauner D&DQ - Akkon
DNF Marc Clauss Dauner D&DQ - Akkon
DNF Christopher Heider Dauner D&DQ - Akkon
DNF Daniel Erb Team Erdinger Alkoholfrei
DNF Robin Fischer Team Erdinger Alkoholfrei
DNF Dominik Merseburg Team Erdinger Alkoholfrei
DNF Felix Wilhelm Team Erdinger Alkoholfrei
DNF Stanislaw Aniolkowski Team Hurom
DNF Andrzej Bartkiewicz Team Hurom
DNF Jakub Kaczmarek Team Hurom
DNF Eryk Laton Team Hurom
DNF Mateusz Manowski Team Hurom
DNF Kamil Zielinski Team Hurom
DNF Bastian Becker Team Isaac Torgau
DNF Benedikt Becker Team Isaac Torgau
DNF Sven Kirsten Team Isaac Torgau
DNF Alexander Müller Team Isaac Torgau
DNF Patrick Schubert Team Isaac Torgau
DNF Joshua Huppertz Team Lotto - Kern Haus
DNF Jonas Rutsch Team Lotto - Kern Haus
DNF Aaron Grosser Team Sauerland NRW
DNF Viktor Müller Team Sauerland NRW
DNF Per Münstermann Team Sauerland NRW
DNF Christoph Schweizer Team Sauerland NRW
DNF Benjamin Ahrendt Triebwerk-Energy CT
DNF Erik Kohler Triebwerk-Energy CT
DNF Jeremy Lendowski Triebwerk-Energy CT
DNF Patrick Nagler Triebwerk-Energy CT
DNF Justin Rudolph Triebwerk-Energy CT
DNF Franz Schiewer Triebwerk-Energy CT
DNF Severin Giessibl Veloclub Ratisbona
DNF Christoph Kaspera Veloclub Ratisbona
DNF Yannick Mayer Veloclub Ratisbona
DNF Jonas Sonnleitner Veloclub Ratisbona
DNF Adrian Banaszek Voster Uniwheels
DNF Mateusz Grabis Voster Uniwheels
DNF Mateusz Komar Voster Uniwheels
DNF Krzysztof Parma Voster Uniwheels
Information
Nations Poland
Date May 16th-20th
CAT 2.2