2017 Baltyk - Karkonosze Tour

Race mainpage Info Results Stages Startlist Stats Comments

General Youth Mountain Sprint

Results FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC
01 Marek Rutkiewicz 1981 Wibatech - Fuji 16:27:2635
02 Vadim Pronskiy 1998 Astana City + 1228
03 Adam Stachowiak 1989 Voster Uniwheels + 1921
04 Bartosz Warchol 1992 Team Hurom + 5118
05 Leszek Plucinski 1990 CCC Sprandi Polkowice + 5716
06 Pawel Bernas 1990 Domin Sport + 5914
07 Dinmukhammed Ulysbayev 1998 Astana City + 01:2013
08 Emanuel Piaskowy 1991 Team Hurom + 01:2111
09 Kamil Zielinski 1988 Domin Sport + 01:2610
10 Lars Van Den Berg 1998 Metec - TKH p/b Mantel + 01:469
11 Grigoriy Shtein 1996 Astana City + 01:508
12 Vladyslav Soltasiuk 1997 Kolss - BDC Team + 02:048
13 Andrii Bratashchuk 1992 Kolss - BDC Team + 02:197
14 Marcin Mrozek 1990 CCC Sprandi Polkowice + 03:036
15 Jasper Hamelink 1990 Metec - TKH p/b Mantel + 04:026
16 Sergey Luchshenko 1994 Astana City + 04:115
17 Mateusz Taciak 1984 CCC Sprandi Polkowice + 04:215
18 Juraj Bellan 1996 Slovakia + 04:485
19 Venantas Lasinis 1997 Staki - Technorama + 04:514
20 Jonathan Dinkler 1995 Thuringen + 05:044
21 Jarno Gmelich Meijling 1989 Metec - TKH p/b Mantel + 05:104
22 Jan Kraus 1993 Team Dukla Praha + 05:163
23 Dominik Oborsky 1992 Wibatech - Fuji + 05:213
24 Hannes Bergström 1995 Ryska Posten RT + 05:232
25 Jaroslaw Marycz 1987 Domin Sport + 05:282
26 Dennis Van Der Horst 1998 Metec - TKH p/b Mantel + 05:382
27 Cameron Beard 1998 CCB Team + 05:571
28 Nikita Panassenko 1992 Astana City + 06:051
29 Yuriy Natarov 1996 Astana City + 06:081
30 Patrick Collins 1995 CCB Team + 06:11-
31 Wojciech Franczak 1993 Team Hurom + 06:19
32 Willi Thielebeule 1983 Team Isaac Torgau + 06:21
33 Pawel Franczak 1991 Team Hurom + 06:39
34 Adrian Honkisz 1988 Wibatech - Fuji + 08:17
35 Stefan Schäfer 1986 Team Isaac Torgau + 08:25
36 Nicolas Pietrula 1995 Team Dukla Praha + 08:29
37 Mateusz Komar 1985 Voster Uniwheels + 08:42
38 Pavlo Bondarenko 1996 Kolss - BDC Team + 09:11
39 Andriey Kulyk 1989 Kolss - BDC Team + 09:18
40 Artur Detko 1983 Domin Sport + 09:53
41 Mateusz Nowaczek 1991 Voster Uniwheels + 10:21
42 Robert Walther 1981 Thuringen + 11:21
43 Matvey Nikitin 1992 Astana City + 12:01
44 Llibert Sendros Juvé 1991 Kolss - BDC Team + 12:19
45 Sandro Kuhmel 1980 Thuringen + 12:42
46 Anders Oddli 1994 Ryska Posten RT + 13:07
47 Johim Ariesen 1988 Metec - TKH p/b Mantel + 13:40
48 Sylwester Janiszewski 1988 Wibatech - Fuji + 13:50
49 Ansel Dickey 1995 CCB Team + 14:08
50 Vasyl Malyvnivskiy 1992 Kolss - BDC Team + 14:14
51 Nubolat Kulimbetov 1992 Astana City + 14:19
52 Stefan Kreder 1996 Metec - TKH p/b Mantel + 14:36
53 Jelle Nieuwpoort 1997 Metec - TKH p/b Mantel + 14:50
54 Gediminas Kaupas 1988 Staki - Technorama + 14:58
55 Konrad Tomasiak 1991 Team Hurom + 16:03
56 Toni Franz 1997 Thuringen + 16:31
57 Michal Kohout 1996 Team Dukla Praha + 16:40
58 Dominik Merseburg 1991 Erdinger Alkoholfrei + 17:42
59 Bob Olieslagers 1997 Metec - TKH p/b Mantel + 18:17
60 Dusan Vala 1998 Slovakia + 18:57
61 Tim Mitchell 1978 CCB Team + 19:03
62 Benedikt Becker 1985 Erdinger Alkoholfrei + 19:09
63 Tobias Ohlenschläger 1989 Erdinger Alkoholfrei + 19:09
64 Jan Kohnen 1989 Team Isaac Torgau + 19:25
65 Matyas Strupek 1997 Team Dukla Praha + 19:26
66 Michael Gannopolskiy 1985 Erdinger Alkoholfrei + 19:26
67 Patrick Schubert 1984 Team Isaac Torgau + 19:29
68 Nikolay Mihaylov 1988 CCC Sprandi Polkowice + 19:40
69 Jesko Vietense 1985 Matrix-Rockpalast-Racingteam + 19:41
70 Adrian Banaszek 1993 Kolss - BDC Team + 19:42
71 Jonas Orset 1990 Ryska Posten RT + 20:06
72 Miklos Szabo 1998 Slovakia + 20:31
73 Krzysztof Parma 1987 Voster Uniwheels + 20:49
74 Erik From 1985 Ryska Posten RT + 21:06
75 Hans Hutschenreuter 1981 Matrix-Rockpalast-Racingteam + 21:13
76 Alexander Müller 1986 Team Isaac Torgau + 21:27
77 Jiri Hochmann 1986 Team Dukla Praha + 21:36
78 Jakub Najs 1994 Voster Uniwheels + 22:34
79 John Harris 1993 CCB Team + 25:14
80 Sven Kirsten 1988 Team Isaac Torgau + 25:15
81 Bastian Becker 1988 Erdinger Alkoholfrei + 25:57
82 Mykolas Raciunas 1995 Staki - Technorama + 25:59
83 Mykyta Skorenko 1993 Kolss - BDC Team + 26:05
84 Carsten Siegel 1998 Erdinger Alkoholfrei + 27:26
85 Martin Bauer 1994 Thuringen + 30:41
DNF Maximilian Beyer 1993 Erdinger Alkoholfrei
DNF Daniel Erb 1984 Erdinger Alkoholfrei
DNF Adrian Babic 1996 Slovakia
DNF Adrian Foltan 1998 Slovakia
DNF Michal Hloza 1997 Slovakia
DNF Halvard Schommartz 1994 Thuringen
DNF Sam Rosenholtz 1984 CCB Team
DNF Antti Sizko 1982 CCB Team
DNF Alan Banaszek 1997 CCC Sprandi Polkowice
DNF Pawel Charucki 1988 Domin Sport
DNF Kacper Gronkiewicz 1993 Domin Sport
DNF Jaroslaw Rebiewski 1974 Domin Sport
DNF Piotr Skarzynski 1990 Domin Sport
DNF Alexander Bauer 1968 Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Eiko Valentin Berlitz - Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Lukas Diederich 1994 Matrix-Rockpalast-Racingteam
DNF Sindre Bjerkestrand Haugsvær 1994 Ryska Posten RT
DNF Jacob Wihk 1987 Ryska Posten RT
DNF Tomas Gembeckas 1996 Staki - Technorama
DNF Kasparas Punkrys 1998 Staki - Technorama
DNF Paulius Siskevicius 1993 Staki - Technorama
DNF Martin Blaha 1977 Team Dukla Praha
DNF Mikolaj Gutek 1996 Team Hurom
DNF Eryk Laton 1993 Team Hurom
DNF Bartlomiej Matysiak 1984 Team Hurom
DNF Robert Wittenburg 1986 Team Isaac Torgau
DNF Dawid Czubak 1998 Voster Uniwheels
DNF Mateusz Grabis 1994 Voster Uniwheels
DNF Szymon Krawczyk 1998 Voster Uniwheels
DNF Andrzej Bartkiewicz 1991 Wibatech - Fuji
DNF Grzegorz Stepniak 1989 Wibatech - Fuji
DNF Wojciech Sykala 1994 Wibatech - Fuji