Vuelta a Extremadura

Amateur, 3rd stage, 17th March 2024, Spain

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Sossa Juan Vigo-Rias Baixas 03:47:41
02 Lopes Lucas Supermercados Froiz + 00
03 Delcros Clément AVC Aix-en-Provence + 00
04 Torres Marc Padrones Cortizo + 00
05 Garcia Pablo Polti-KOMETA U23 + 19
06 Marin Aragón Jose NIPPO-EF-Martigues + 19
07 Lospitao Pablo Caja Rural-Alea + 19
08 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo + 19
09 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 19
10 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 19
11 Diaz Alex Caja Rural-Alea + 42
12 Ropero Alejandro Equipo Gomur + 48
13 Brookes Joseph AVC Aix-en-Provence + 51
14 Jimenez Dylan Vigo-Rias Baixas + 52
15 Vierge Mateo Grupo Eulen-NUUK + 54
16 Carrascosa Pablo Equipo Finisher + 55
17 Ramirez Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 55
18 Fernandez Ramon Padrones Cortizo + 01:07
19 Álvarez Alberto Extremadura-Pebetero + 01:17
20 Irisarri Ibai Grupo Eulen-NUUK + 01:57
21 Barrero Lopez Martin Polti-KOMETA U23 + 02:23
22 Ortega Sanz Pablo High Level-GSport + 02:23
23 Raus Jerome AVC Aix-en-Provence + 02:23
24 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 02:23
25 Cano Perez Juan Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:23
26 Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés + 02:36
27 Benito Adrián Extremadura-Pebetero + 02:47
28 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:47
29 Criado Daniel Equipo Finisher + 03:10
30 Artero Daniel Equipo Finisher + 04:54
31 Maneiro Rodriguez Angel Supermercados Froiz + 05:30
32 Ortega Juan Pablo Supermercados Froiz + 05:30
33 García Gozalves Pablo Supermercados Froiz + 05:30
34 Navarro Inaki Caja Rural-Alea + 05:30
35 Rodas Jimeno Gabriel High Level-GSport + 05:30
36 Soriano Iker Brocar-Ale + 05:30
37 Bel Guillem Technosylva Maglia Bembibre + 05:59
38 Towers Lucas Caja Rural-Alea + 05:59
39 Ripoll Lopez Andres High Level-GSport + 06:18
40 Diribarne Maxime Equipo Gomur + 06:23
41 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 06:28
42 Gonzalez Antonio Polti-KOMETA U23 + 06:40
43 Fuentes Antonio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 06:55
44 De Paula Victor Cesar Valverde Team-Ricardo Fuentes + 06:55
45 Bilyi Maksym Padrones Cortizo + 06:55
46 Diaz Rodriguez Mario Vigo-Rias Baixas + 06:55
47 Hashikawa Jo NIPPO-EF-Martigues + 06:55
48 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Ricardo Fuentes + 06:55
49 Bagnara Luca Polti-KOMETA U23 + 07:06
50 Imperial Andres Valverde Team-Ricardo Fuentes + 07:08
51 Gutiérrez Sergio Equipo Gomur + 08:08
52 Mena Bustos Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 08:30
53 Gil Jon Supermercados Froiz + 08:30
54 Gutiérrez Carlos Padrones Cortizo + 09:09
55 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 09:41
56 Morras Huerta Ekai Telcom-On Clima-Osés + 09:47
57 Tsuda Yugi NIPPO-EF-Martigues + 09:58
58 Lasa Ailetz Telcom-On Clima-Osés + 10:39
59 Herrán Diego Equipo Gomur + 10:39
60 Miralles Sendra Tomas Vigo-Rias Baixas + 11:06
61 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 11:30
62 Chamorro David Extremadura-Pebetero + 11:30
63 Crozzolo Fabricio Technosylva Maglia Bembibre + 11:30
64 Castellon Jan Caja Rural-Alea + 11:52
65 Perez Lucas Iker Caja Rural-Alea + 11:52
66 Scully Conal NIPPO-EF-Martigues + 11:52
67 Losarcos Adrian Telcom-On Clima-Osés + 12:03
68 Domingos Werik Kaua Valverde Team-Ricardo Fuentes + 12:03
69 Lennartsson Hugo AVC Aix-en-Provence + 12:03
70 Domenech Callau Pau High Level-GSport + 12:39
71 Meunier Nériah NIPPO-EF-Martigues + 12:39
72 Aransolo Xabier Grupo Eulen-NUUK + 12:51
73 Galiano Torres Lucas Extremadura-Pebetero + 13:33
74 Tomas Josep Brocar-Ale + 14:29
75 Garaiar Benat Telcom-On Clima-Osés + 15:07
76 Fernandez Heres Samuel Equipo Gomur + 15:07
77 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 15:07
78 Artigues Jordi High Level-GSport + 15:07
79 Alarcia Aimar Grupo Eulen-NUUK + 15:07
80 Berango Aimar Telcom-On Clima-Osés + 15:07
81 Llopis Emilio High Level-GSport + 15:07
82 Ortiz Heer Flavio Grupo Eulen-NUUK + 15:07
83 Gamundi Joan Padrones Cortizo + 15:07
84 Rosado Novillo Abel Equipo Finisher + 15:07
85 La Grenade Jeremie AVC Aix-en-Provence + 15:07
86 Gracia Berroa Isaac Equipo Gomur + 15:07
87 Gomez Marcos Technosylva Maglia Bembibre + 16:10
88 Garcia Nunez Jorge Supermercados Froiz + 16:10
89 Houcou Emmanuel AVC Aix-en-Provence + 17:28
90 Kolehmainen Oskari NIPPO-EF-Martigues + 17:31
91 Jarrett Deetray Technosylva Maglia Bembibre + 22:49
92 Camara Murcia Pedro Brocar-Ale + 23:41
93 Tenorio Daniel Polti-KOMETA U23 + 23:41
94 Pascual Eusebio Vigo-Rias Baixas + 23:41
95 Granero Mario Brocar-Ale + 23:41
96 Trueba Sergio Equipo Gomur + 23:41
97 Florez Joseph Technosylva Maglia Bembibre + 23:41
98 Garcia Alex Polti-KOMETA U23 + 23:41
99 del Ojo Joel Extremadura-Pebetero + 23:41
100 Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero + 23:41
101 Durand Dorian NIPPO-EF-Martigues + 23:41
102 Ceballos Javier Extremadura-Pebetero + 23:41
103 Salegi Mattin Grupo Eulen-NUUK + 27:29
104 Romeo Sergio Equipo Finisher + 27:29
105 Muntanya Albert Equipo Finisher + 28:48
DNF Abril Alejandro Equipo Finisher
DNF Garbajosa Adrian Supermercados Froiz
DNF Romero Jaime Grupo Eulen-NUUK

Information