Vuelta a Extremadura

Amateur, 15th -17th March 2024, Spain

GC Youth Points Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo 10:28:10
02 Delcros Clément AVC Aix-en-Provence + 10
03 Sossa Juan Vigo-Rias Baixas + 12
04 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 13
05 Garcia Pablo Polti-KOMETA U23 + 25
06 Marin Aragón Jose NIPPO-EF-Martigues + 28
07 Carrascosa Pablo Equipo Finisher + 30
08 Torres Marc Padrones Cortizo + 32
09 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 39
10 Lospitao Pablo Caja Rural-Alea + 41
11 Diaz Alex Caja Rural-Alea + 58
12 Lopes Lucas Supermercados Froiz + 01:04
13 Jimenez Dylan Vigo-Rias Baixas + 01:16
14 Brookes Joseph AVC Aix-en-Provence + 01:31
15 Ramirez Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 01:43
16 Fernandez Ramon Padrones Cortizo + 01:49
17 Vierge Mateo Grupo Eulen-NUUK + 01:50
18 Ropero Alejandro Equipo Gomur + 02:18
19 Álvarez Alberto Extremadura-Pebetero + 02:18
20 Raus Jerome AVC Aix-en-Provence + 02:47
21 Irisarri Ibai Grupo Eulen-NUUK + 02:49
22 Ortega Sanz Pablo High Level-GSport + 02:32
23 Cano Perez Juan Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes + 03:33
24 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 04:04
25 Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes + 04:19
26 Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés + 04:22
27 Benito Adrián Extremadura-Pebetero + 04:35
28 Barrero Lopez Martin Polti-KOMETA U23 + 04:54
29 Artero Daniel Equipo Finisher + 05:10
30 Soriano Iker Brocar-Ale + 05:33
31 Maneiro Rodriguez Angel Supermercados Froiz + 05:46
32 Ortega Juan Pablo Supermercados Froiz + 06:31
33 Bel Guillem Technosylva Maglia Bembibre + 06:47
34 Navarro Inaki Caja Rural-Alea + 06:48
35 García Gozalves Pablo Supermercados Froiz + 06:51
36 Gonzalez Antonio Polti-KOMETA U23 + 07:15
37 Bilyi Maksym Padrones Cortizo + 07:19
38 Towers Lucas Caja Rural-Alea + 07:26
39 Bagnara Luca Polti-KOMETA U23 + 07:41
40 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Ricardo Fuentes + 07:41
41 Hashikawa Jo NIPPO-EF-Martigues + 07:43
42 Criado Daniel Equipo Finisher + 07:57
43 Ripoll Lopez Andres High Level-GSport + 08:09
44 De Paula Victor Cesar Valverde Team-Ricardo Fuentes + 08:55
45 Rodas Jimeno Gabriel High Level-GSport + 08:59
46 Fuentes Antonio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 09:16
47 Diaz Rodriguez Mario Vigo-Rias Baixas + 09:38
48 Imperial Andres Valverde Team-Ricardo Fuentes + 09:45
49 Gutiérrez Carlos Padrones Cortizo + 09:50
50 Chamorro David Extremadura-Pebetero + 09:51
51 Mena Bustos Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 10:13
52 Gil Jon Supermercados Froiz + 10:18
53 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 10:21
54 Gutiérrez Sergio Equipo Gomur + 10:30
55 Moya Cano Miguel High Level-GSport + 11:04
56 Diribarne Maxime Equipo Gomur + 11:27
57 Tsuda Yugi NIPPO-EF-Martigues + 11:49
58 Herrán Diego Equipo Gomur + 11:52
59 Castellon Jan Caja Rural-Alea + 12:34
60 Crozzolo Fabricio Technosylva Maglia Bembibre + 13:02
61 Morras Huerta Ekai Telcom-On Clima-Osés + 13:30
62 Perez Lucas Iker Caja Rural-Alea + 13:59
63 Domingos Werik Kaua Valverde Team-Ricardo Fuentes + 14:12
64 Lasa Ailetz Telcom-On Clima-Osés + 14:21
65 Scully Conal NIPPO-EF-Martigues + 14:23
66 Miralles Sendra Tomas Vigo-Rias Baixas + 14:28
67 Lennartsson Hugo AVC Aix-en-Provence + 15:14
68 Losarcos Adrian Telcom-On Clima-Osés + 15:21
69 Domenech Callau Pau High Level-GSport + 15:53
70 Galiano Torres Lucas Extremadura-Pebetero + 15:53
71 Gamundi Joan Padrones Cortizo + 15:53
72 Meunier Nériah NIPPO-EF-Martigues + 16:08
73 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 16:16
74 Fernandez Heres Samuel Equipo Gomur + 17:11
75 La Grenade Jeremie AVC Aix-en-Provence + 17:38
76 Artigues Jordi High Level-GSport + 17:42
77 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 18:08
78 Llopis Emilio High Level-GSport + 18:30
79 Houcou Emmanuel AVC Aix-en-Provence + 18:33
80 Berango Aimar Telcom-On Clima-Osés + 18:33
81 Aransolo Xabier Grupo Eulen-NUUK + 18:39
82 Garcia Nunez Jorge Supermercados Froiz + 19:02
83 Garaiar Benat Telcom-On Clima-Osés + 19:36
84 Ortiz Heer Flavio Grupo Eulen-NUUK + 19:54
85 Gracia Berroa Isaac Equipo Gomur + 19:58
86 Gomez Marcos Technosylva Maglia Bembibre + 20:36
87 Alarcia Aimar Grupo Eulen-NUUK + 21:03
88 Kolehmainen Oskari NIPPO-EF-Martigues + 23:07
89 Rosado Novillo Abel Equipo Finisher + 24:08
90 Jarrett Deetray Technosylva Maglia Bembibre + 25:01
91 Garcia Alex Polti-KOMETA U23 + 25:36
92 Granero Mario Brocar-Ale + 25:57
93 Florez Joseph Technosylva Maglia Bembibre + 25:57
94 Tomas Josep Brocar-Ale + 26:13
95 Trueba Sergio Equipo Gomur + 27:02
96 Camara Murcia Pedro Brocar-Ale + 27:52
97 Pascual Eusebio Vigo-Rias Baixas + 27:52
98 Tenorio Daniel Polti-KOMETA U23 + 28:02
99 Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero + 28:10
100 del Ojo Joel Extremadura-Pebetero + 28:15
101 Durand Dorian NIPPO-EF-Martigues + 29:24
102 Salegi Mattin Grupo Eulen-NUUK + 33:41
103 Romeo Sergio Equipo Finisher + 34:33
104 Ceballos Javier Extremadura-Pebetero + 35:11
105 Muntanya Albert Equipo Finisher + 35:51
DNF Melot Noé AVC Aix-en-Provence
DNF Dols Marc Brocar-Ale
DNF Abril Alejandro Equipo Finisher
DNF Romero Jaime Grupo Eulen-NUUK
DNF Cano Gerard Polti-KOMETA U23
DNF Garbajosa Adrian Supermercados Froiz
DNF Maciejewski Szymon Telcom-On Clima-Osés

Information