Memorial Pantani - 2011

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Fabio Taborre Acqua e Sapone 4:25:31
02 Davide Rebellin Miche - Guerciotti + 00
03 Daniel Martin Garmin-Cervélo + 00
04 Giovanni Visconti Farnese Vini - Neri Sottoli + 00
05 Oleg Berdos De Rosa - Ceramica Flaminia + 00
06 Paolo Bailetti De Rosa - Ceramica Flaminia + 00
07 Fabio Felline Geox-TMC + 00
08 Riccardo Chiarini Androni Giocattoli - CIPI + 00
09 Juan José Cobo Geox-TMC + 00
10 Miguel Angel Rubiano D'Angelo & Antenucci - Nippo + 00
11 Damiano Caruso Liquigas-Cannondale + 00
12 Stefan Schumacher Miche - Guerciotti + 00
13 Christophe Le Mével Garmin-Cervélo + 00
14 Emanuele Sella Androni Giocattoli - CIPI + 00
15 Domenico Pozzovivo Colnago - CSF Inox + 00
16 Nicolas Baldo Atlas Personal + 00
17 Federico Canuti Colnago - CSF Inox + 00
18 Carlos Betancur Acqua e Sapone + 00
19 Marco Marzano Lampre-ISD + 06
20 Vincenzo Nibali Liquigas-Cannondale + 06
21 Federico Rocchetti De Rosa - Ceramica Flaminia + 06
22 Przemyslaw Niemiec Lampre-ISD + 11
23 Alessandro Donati Acqua e Sapone + 11
24 Alessandro Proni Acqua e Sapone + 11
25 Michele Scarponi Lampre-ISD + 11
26 Ivan Basso Liquigas-Cannondale + 11
27 Alan Marangoni Liquigas-Cannondale + 11
28 Sergey Rudaskov Itera - Katusha + 1:52
29 Aristide Ratti WIT + 1:52
30 Timofey Kritskiy Itera - Katusha + 1:52
31 Luca Solari Androni Giocattoli - CIPI + 1:52
32 David De la Fuente Geox-TMC + 1:52
33 Vyacheslav Kuznetsov Itera - Katusha + 1:52
34 Ermanno Capelli Team Vorarlberg + 1:52
35 Xavier Florencio Geox-TMC + 1:52
36 Peter Stetina Garmin-Cervélo + 1:52
37 Claudio Corioni Acqua e Sapone + 1:52
38 Alessandro Petacchi Lampre-ISD + 1:52
39 Fausto Fognini WIT + 1:52
40 Carles José Ochoa Androni Giocattoli - CIPI + 1:52
41 Juan Sebastian Tamayo WIT + 1:52
42 Roberto Antonio Richeze Araquistain Ora Hotels - Carrera + 1:52
43 Volodymyr Bileka Amore & Vita + 1:52
44 Giuseppe Di Salvo Miche - Guerciotti + 1:52
45 Andrea Pasqualon Colnago - CSF Inox + 1:52
46 Fabio Sabatini Liquigas-Cannondale + 1:52
47 Matteo Di Serafino Androni Giocattoli - CIPI + 1:52
48 Damiano Margutti De Rosa - Ceramica Flaminia + 1:52
49 José Serpa Androni Giocattoli - CIPI + 1:52
50 Thomas Peterson Garmin-Cervélo + 1:52
51 Luca Mazzanti Farnese Vini - Neri Sottoli + 1:52
52 Luca Zanasca WIT + 1:52
53 Angelo Pagani Colnago - CSF Inox + 1:58
54 Sacha Modolo Colnago - CSF Inox + 2:00
DNF Simone Masciarelli Acqua e Sapone
DNF Vladimir Miholjevic Acqua e Sapone
DNF Danilo Napolitano Acqua e Sapone
DNF Vladislav Borisov Amore & Vita
DNF Kristian Forbord Amore & Vita
DNF Niv Libner Amore & Vita
DNF Yuriy Metlushenko Amore & Vita
DNF Patrik Moren Amore & Vita
DNF Luca Barla Androni Giocattoli - CIPI
DNF Francesco Ginanni Androni Giocattoli - CIPI
DNF Peter Erdin Atlas Personal
DNF Peter Kusztor Atlas Personal
DNF Pirmin Lang Atlas Personal
DNF David Rösch Atlas Personal
DNF Florian Salzinger Atlas Personal
DNF Manuel Belletti Colnago - CSF Inox
DNF Gianluca Brambilla Colnago - CSF Inox
DNF Alberto Contoli Colnago - CSF Inox
DNF Simone Campagnaro D'Angelo & Antenucci - Nippo
DNF Henry Frusto D'Angelo & Antenucci - Nippo
DNF Davide Torosantucci D'Angelo & Antenucci - Nippo
DNF Kohei Uchima D'Angelo & Antenucci - Nippo
DNF Alexander Zdanov D'Angelo & Antenucci - Nippo
DNF Filippo Baggio De Rosa - Ceramica Flaminia
DNF Giuseppe De Maria De Rosa - Ceramica Flaminia
DNF Edoardo Girardi De Rosa - Ceramica Flaminia
DNF Gianluca Maggiore De Rosa - Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Bisolti Farnese Vini - Neri Sottoli
DNF Roberto De Patre Farnese Vini - Neri Sottoli
DNF Oscar Gatto Farnese Vini - Neri Sottoli
DNF Gianluca Mirenda Farnese Vini - Neri Sottoli
DNF Matteo Rabottini Farnese Vini - Neri Sottoli
DNF Davide Ricci Bitti Farnese Vini - Neri Sottoli
DNF Ramunas Navardauskas Garmin-Cervélo
DNF Daniele Colli Geox-TMC
DNF Fabio Duarte Geox-TMC
DNF Maurizio Gorato Geox-TMC
DNF David Gutierrez G. Geox-TMC
DNF Mikhail Antonov Itera - Katusha
DNF Pavel Kochetkov Itera - Katusha
DNF Dmitriy Kosyakov Itera - Katusha
DNF Andrey Solomennikov Itera - Katusha
DNF Grega Bole Lampre-ISD
DNF Oleksandr Kvachuk Lampre-ISD
DNF Enrico Magazzini Lampre-ISD
DNF Thomas Tiozzo Lampre-ISD
DNF Eros Capecchi Liquigas-Cannondale
DNF Simone Ponzi Liquigas-Cannondale
DNF Cristiano Salerno Liquigas-Cannondale
DNF Emanuele Bindi Meridiana - Kamen Team
DNF Darko Blazevic Meridiana - Kamen Team
DNF Blaz Bonca Meridiana - Kamen Team
DNF Alberto Di Lorenzo Meridiana - Kamen Team
DNF Mariano Giallorenzo Meridiana - Kamen Team
DNF David McLean Meridiana - Kamen Team
DNF Bruno Radotic Meridiana - Kamen Team
DNF Omar Sottocornola Meridiana - Kamen Team
DNF Michele Gaia Miche - Guerciotti
DNF Slawomir Kohut Miche - Guerciotti
DNF Leopoldo Rocchetti Miche - Guerciotti
DNF Krzysztof Szczawinski Miche - Guerciotti
DNF Volodymyr Zagorodny Miche - Guerciotti
DNF Bernard Bendeguz Ora Hotels - Carrera
DNF Simone Boifava Ora Hotels - Carrera
DNF Miklos Durucz Ora Hotels - Carrera
DNF Krisztian Lovassy Ora Hotels - Carrera
DNF Alessandro Malaguti Ora Hotels - Carrera
DNF Walter Proch Ora Hotels - Carrera
DNF Marcel Aregger Price Your Bike
DNF Joel Eglin Price Your Bike
DNF Daniel Henggeler Price Your Bike
DNF Samuel Horstmann Price Your Bike
DNF Lukas Kalt Price Your Bike
DNF Bernhard Oberholzer Price Your Bike
DNF Andreas Rutishauser Price Your Bike
DNF Patrick Schelling Price Your Bike
DNF Josef Benetseder Team Vorarlberg
DNF Dominik Brändle Team Vorarlberg
DNF Reto Hollenstein Team Vorarlberg
DNF Stefan Poll Team Vorarlberg
DNF René Weissinger Team Vorarlberg
DNF Tyron Giorgieri WIT
DNF Enrico Montanari WIT
DNF Diego Alejandro Tamayo WIT
Information
Nation Italy
Date 1st October
Distance 183.7 km
CAT 1.1
Other
Embed Results