Ronde Oost-Vlaanderen - 2019

Overall Youth Points Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Florian Vermeersch Lotto - Soudal U23 13:26:52
02 Jasper De Plus Home Solution-Soenens + 13
03 Sander De Pestel Lotto - Soudal U23 + 16
04 Lennert Cappan Nano Development Team + 21
05 Arne Marit Lotto - Soudal U23 + 23
06 Sébastien Grignard Lotto - Soudal U23 + 34
07 Sondre Midtsveen Ringerike SK + 36
08 Raoul Decraene Home Solution-Soenens + 51
09 Jens Bouts EFC-L&R-Vulsteke + 53
10 Jarne Van De Paar Lotto - Soudal U23 + 01:02
11 Jens Vanoverberghe EFC-L&R-Vulsteke + 01:04
12 Marius Wold Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 01:08
13 Mathisse Grootaert Gaverzicht-BE Okay + 01:09
14 Louis Blouwe EFC-L&R-Vulsteke + 01:13
15 Dries Vastmans Regioteam 2 + 01:22
16 Brent Van Mulders Home Solution-Soenens + 01:24
17 Arno Claeys Regioteam 1 + 01:26
18 Andreas Staune-Mittet Ringerike SK + 01:31
19 Joren Van Caneyt Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 01:32
20 Gilles Borra EFC-L&R-Vulsteke + 01:32
21 Davide Bomboi Home Solution-Soenens + 01:36
22 Ruben Dillen Regioteam 2 + 01:36
23 Jens Moerman VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 01:37
24 Aaron Stockx Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 01:38
25 Bailey O'Donnell Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 01:39
26 Ben Baele VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 01:41
27 Luca De Meester EFC-L&R-Vulsteke + 01:41
28 Yentl Vandevelde VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 01:48
29 Robbe Claeys Regioteam 1 + 01:49
30 Jonas Volkaert VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 01:54
31 Lars Timmers Stageco CT + 01:57
32 Tibo Nevens Home Solution-Soenens + 02:00
33 Jens Vertongen Davo-United CT + 02:04
34 Joerik De Neve VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 02:05
35 Tom Plovie Gaverzicht-BE Okay + 02:09
36 Maxwell De Broeder Regioteam 1 + 02:09
37 Lander Scheers Davo-United CT + 02:12
38 Thomas Vansteelandt EFC-L&R-Vulsteke + 02:13
39 Pierre Despontin Alfasun Alfacool CT + 02:14
40 Thomas Dhooge Nano Development Team + 02:15
41 Robin Rosseeuw VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 02:21
42 Daichi Yamagishi Team Eurasia - IRC Tire + 02:29
43 Elias Vanheel Davo-United CT + 02:33
44 Valentin Lefever Regioteam 2 + 02:44
45 Wannes Debuysere Gaverzicht-BE Okay + 02:56
46 Melvin Lindelauf Davo-United CT + 02:59
47 Aaron Vervaeke Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 03:04
48 Tom Geysegoms Stageco CT + 03:09
49 Jari Wante VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 03:16
50 Tristan Scherpenbergh Davo-United CT + 03:21
51 Marc Heaney Asfra Racing Team + 03:23
52 Darcy Pirotta Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 03:26
53 Tjorven Cleenewerck Dovy Keukens FCC + 03:35
54 Ronan Van Den Put Stageco CT + 03:37
55 Jarne Van Der Haeghen Alfasun Alfacool CT + 03:41
56 Arnoud Dhont VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 04:08
57 Bo Godart Davo-United CT + 04:10
58 Lars Collie Nano Development Team + 04:15
59 Gianni Forrier VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 04:48
60 Tore Andre Vabø Ringerike SK + 04:54
61 Dylan Hughes Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 04:57
62 Lars Daniels Nano Development Team + 05:29
63 Stephen Dent Baguet - MIBA Poorten - Indulek + 05:41
64 Robbe De Schutter Stageco CT + 06:14
65 Andre Heggø Ringerike SK + 06:33
66 Kilian Baillievier VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 06:33
67 Michiel Van Hauwermeiren Nano Development Team + 07:01
68 Arne De Groote Nano Development Team + 07:16
69 Wesley Vercamst Home Solution-Soenens + 07:29
70 Milan Gosseye VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT + 07:35
71 Jelle De Geyter Regioteam 1 + 07:39
72 Dieter Witman KVC Deinze VZW + 08:16
73 Maxim Andrieu Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 08:34
74 Tiebo Devoogdt Dovy Keukens FCC + 08:36
75 Bastien Willemot Gaverzicht-BE Okay + 08:41
76 Thibau Verhofstadt Regioteam 1 + 08:51
77 Arne Santy Gaverzicht-BE Okay + 09:00
78 Sander Devenijns KVC Deinze VZW + 09:00
79 Bjorn Van Malderen Asfra Racing Team + 09:08
80 Eugene Kakizaki Team Eurasia - IRC Tire + 09:10
81 Gilles De Wilde Home Solution-Soenens + 09:11
82 David Fransen Asfra Racing Team + 09:41
83 Robbe Van Praet Nano Development Team + 10:08
84 Wannes Geldhof Dovy Keukens FCC + 11:31
85 Michiel Desnoeck VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 11:35
86 Kiyomasa Hanada Team Eurasia - IRC Tire + 14:33
87 Jarne Jacques Gaverzicht-BE Okay + 18:48
DNF Jules Vandekerckhove Regioteam 1
DNF Jenno Adriaenssens Regioteam 2
DNF Gillan Demuynck Regioteam 2
DNF Branko Lauwers Regioteam 2
DNF Liebert Michiels Regioteam 2
DNF Pieter-Jan De Lange Alfasun Alfacool CT
DNF Lorenz De Troyer Alfasun Alfacool CT
DNF Louis Moreels Alfasun Alfacool CT
DNF Liam Vagenende Alfasun Alfacool CT
DNF Jacob Ingwersen Asfra Racing Team
DNF Jason Van Compernolle Asfra Racing Team
DNF Conor Davies Baguet - MIBA Poorten - Indulek
DNF Jonas Smet Baguet - MIBA Poorten - Indulek
DNF Justin Compernolle Dovy Keukens FCC
DNF Fabrizio Dekoning Dovy Keukens FCC
DNF Vito Braet EFC-L&R-Vulsteke
DNF Brent Govaerts Gaverzicht-BE Okay
DNF Gilles Beuselinck KVC Deinze VZW
DNF Zian De Bock KVC Deinze VZW
DNF Matthias Leten KVC Deinze VZW
DNF Torsten Demeyere Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Mathias Vanoverberghe Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Øyvind Brekke Fløtten Ringerike SK
DNF Magnus Brynsrud Ringerike SK
DNF Vince Gerits Stageco CT
DNF Ward Schoevaers Stageco CT
DNF Siebe Van Olmen Stageco CT
DNF Shiryu Suzuki Team Eurasia - IRC Tire
DNF Hideyuki Takagi Team Eurasia - IRC Tire
DNF Riku Takiyama Team Eurasia - IRC Tire
DNF Takuya Yoshioka Team Eurasia - IRC Tire
DNF Guy Weinberg VDM Van Durme-Michiels-Trawobo CT
Information
Nation Belgium
Date 21st - 25th August
CAT 2.IC
Other
Embed Results