Right now | 2020 Tour de France Stages | Confirmed transfers | Cyclo-cross | Results grid | FC Awards

2018 Szlakiem Walk Majora Hubala

Race mainpage Info Results Stages Startlist Stats Comments

General Youth Points Mountain

Results FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC UCI
01 Mateusz Taciak 1984 CCC Sprandi Polkowice 12:09:3150125
02 Filip Maciejuk 1999 Poland + 034085
03 Kamil Gradek 1990 CCC Sprandi Polkowice + 103070
04 Jan Barta 1984 Elkov - Author + 242560
05 Josef Cerny 1993 Elkov - Author + 312350
06 Juri Hollmann 1999 Heizomat Rad-Net.De + 392040
07 Szymon Sajnok 1997 CCC Sprandi Polkowice + 401835
08 Jure Golcer 1977 Adria Mobil + 561630
09 Maciej Paterski 1986 Wibatech Merx 7R + 01:021525
10 Adam Stachowiak 1989 Voster Uniwheels + 01:041320
11 Victor Manakov 1992 Marathon Tula CT + 01:061215
12 Bartosz Warchol 1992 Wibatech Merx 7R + 01:101110
13 Marek Rutkiewicz 1981 Wibatech Merx 7R + 01:12105
14 Andriy Vasylyuk 1987 Team Hurom + 01:1495
15 Michael Kukrle 1994 Elkov - Author + 01:1585
16 Patrick Haller 1997 Heizomat Rad-Net.De + 01:1983
17 Wim Kleiman 1993 Monkey Town + 01:2273
18 Janos Pelikan 1995 My Bike - Stevens + 01:2573
19 Leon Rohde 1995 Heizomat Rad-Net.De + 01:2863
20 Vladimir Tsoy 1997 Astana City + 01:3163
21 Grzegorz Stepniak 1989 Wibatech Merx 7R + 01:3253
22 Matthias Krizek 1988 Team Felbermayr - Simplon Wels + 01:3253
23 Jakub Kaczmarek 1993 Team Hurom + 01:3443
24 Janez Brajkovic 1983 Adria Mobil + 01:3643
25 Pawel Bernas 1990 CCC Sprandi Polkowice + 01:3733
26 Dusan Rajovic 1997 Adria Mobil + 01:383
27 Lars Oreel 1999 Destil - Parkhotel Valkenburg + 01:432
28 Michal Paluta 1995 CCC Sprandi Polkowice + 01:452
29 Tobias Nolde 1998 Heizomat Rad-Net.De + 01:471
30 Patrik Tybor 1987 Dukla Banska Bystrica + 01:541
31 Jacek Morajko 1981 Wibatech Merx 7R + 01:55
32 Jordi Van Loon 1996 Destil - Parkhotel Valkenburg + 01:56
33 Karol Domagalski 1989 Poland + 01:57
34 Stef Krul 1995 Metec - TKH p/b Mantel + 01:57
35 Szymon Krawczyk 1998 Voster Uniwheels + 01:58
36 Radoslav Rogina 1979 Adria Mobil + 01:58
37 Peter Kusztor 1984 My Bike - Stevens + 02:04
38 Emanuel Piaskowy 1991 Team Hurom + 02:04
39 Filippo Fortin 1989 Team Felbermayr - Simplon Wels + 02:05
40 Vitaliy Buts 1986 Team Hurom + 02:07
41 Maximilian Kuen 1992 My Bike - Stevens + 02:08
42 Jaroslaw Marycz 1987 Wibatech Merx 7R + 02:10
43 Maarten De Jonge 1985 Monkey Town + 02:10
44 Gorazd Per 1997 Adria Mobil + 02:11
45 Tijmen Eising 1991 Metec - TKH p/b Mantel + 02:12
46 Tobiasz Pawlak 1995 Poland + 02:15
47 Thomas Buchacek 1978 Elkov - Author + 02:15
48 Patrick Bosman 1994 Hrinkow Advarics CT + 02:16
49 Yauheni Sobal 1981 Minsk Cycling Club + 02:16
50 Twan Brusselman 1993 Destil - Parkhotel Valkenburg + 02:17
51 Ziga Groselj 1993 Adria Mobil + 02:18
52 Thijs De Lange 1994 Metec - TKH p/b Mantel + 02:19
53 Jarno Gmelich Meijling 1989 Metec - TKH p/b Mantel + 02:21
54 Timon Loderer 1991 Hrinkow Advarics CT + 02:21
55 Jasper De Laat 1994 Metec - TKH p/b Mantel + 02:22
56 Lukas Schlemmer 1995 Team Felbermayr - Simplon Wels + 02:23
57 Eduard Vorganov 1982 Minsk Cycling Club + 02:23
58 Andrea Peron 1988 Team Novo Nordisk + 02:24
59 Charles Planet 1993 Team Novo Nordisk + 02:25
60 Florian Kierner 1999 Team Felbermayr - Simplon Wels + 02:26
61 Matvey Nikitin 1992 Astana City + 02:33
62 Daniel Lehner 1994 Team Felbermayr - Simplon Wels + 02:35
63 Piotr Konwa 1995 Elkov - Author + 02:36
64 Matej Zahalka 1993 Elkov - Author + 02:41
65 Gasper Katrasnik 1995 Adria Mobil + 02:43
66 Mateusz Grabis 1994 Voster Uniwheels + 02:44
67 Andi Bajc 1988 My Bike - Stevens + 02:45
68 Peter Simon 1991 Pannon Cycling Team + 02:47
69 Rok Korosec 1993 My Bike - Stevens + 02:51
70 Martins Pluto 1998 Monkey Town + 02:51
71 Pawel Franczak 1991 CCC Sprandi Polkowice + 02:53
72 Sven Van Luijk 1989 Monkey Town + 02:59
73 Kamil Zielinski 1988 Team Hurom + 03:02
74 Joonas Henttala 1991 Team Novo Nordisk + 03:06
75 Tomas Barta 1999 Pardus Tufo - Prostejov + 03:14
76 Artur Ershov 1990 Marathon Tula CT + 03:16
77 David Lozano Riba 1988 Team Novo Nordisk + 03:24
78 Michal Podlaski 1988 Voster Uniwheels + 03:27
79 Patryk Kostecki 1993 Poland + 03:29
80 Johim Ariesen 1988 Metec - TKH p/b Mantel + 03:32
81 Daniel Dina 1997 Pannon Cycling Team + 03:34
82 Karel Hnik 1991 Pardus Tufo - Prostejov + 03:36
83 Vojtech Hacecky 1987 Elkov - Author + 03:52
84 Orluis Aular 1996 Start Team Gusto + 04:12
85 Denis Nekrasov 1997 Marathon Tula CT + 04:14
86 Andras Szatmary 1990 Pannon Cycling Team + 04:42
87 Umberto Poli 1996 Team Novo Nordisk + 04:57
88 Antonio Santoro 1989 Monkey Town + 05:12
89 Vladislav Duiunov 1994 Marathon Tula CT + 05:16
90 Richard Banusch 1998 LKT Team Brandenburg + 05:27
91 Mykyta Zubenko 1995 Pardus Tufo - Prostejov + 05:50
92 Markus Eibegger 1984 Team Felbermayr - Simplon Wels + 05:50
93 Eryk Laton 1993 Team Hurom + 05:56
94 Tim Kerkhof 1993 Destil - Parkhotel Valkenburg + 06:01
95 Venantas Lasinis 1997 Staki - Technoroma + 06:22
96 Anton Kuzmin 1996 Astana City + 06:28
97 Eriks Toms Gavars 1997 Latvia + 06:34
98 Jasper Hamelink 1990 Metec - TKH p/b Mantel + 06:40
99 Paul Taebling 1999 LKT Team Brandenburg + 06:46
100 Maiko Van Der Heijden 1997 Destil - Parkhotel Valkenburg + 07:12
101 Ferenc Szöllosi 1998 Pannon Cycling Team + 07:23
102 Fabio Calabria 1987 Team Novo Nordisk + 07:28
103 Oscar Nehuen Bazan Claveles 1999 Start Team Gusto + 07:28
104 Sven Reutter 1996 Heizomat Rad-Net.De + 07:33
105 Stefan Mastaller 1995 My Bike - Stevens + 07:45
106 Daniel Eichinger 1995 Hrinkow Advarics CT + 07:59
107 Maksim Piskunov 1997 Marathon Tula CT + 08:05
108 Kristaps Pelcers 1999 Latvia + 08:16
109 Artur Detko 1983 Poland + 08:23
110 Thomas Umhaller 1995 My Bike - Stevens + 08:27
111 Adam Wojcik 1990 Poland + 08:28
112 Matthias Mangertseder 1998 Team Felbermayr - Simplon Wels + 08:32
113 Elyas Afewerki 1992 Start Team Gusto + 08:56
114 Kaspars Sergis 1992 Latvia + 09:09
115 Andrey Prostokishin 1996 Marathon Tula CT + 09:52
116 Mel Van Der Veekens 1998 Monkey Town + 10:05
117 Jaroslaw Rebiewski 1974 Poland + 11:22
118 Samuel Oros 1998 Dukla Banska Bystrica + 11:46
119 Botond Hollo 1992 Pannon Cycling Team + 12:15
120 Anton Ivashkin 1996 Minsk Cycling Club + 12:32
121 Ivan Zaitsev 1999 Astana City + 13:08
122 Jonas Rapp 1994 Hrinkow Advarics CT + 13:34
123 Ludek Lichnovsky 1995 Pardus Tufo - Prostejov + 13:56
124 Kristers Ansons 1999 Latvia + 14:05
125 Andreas Hofer 1991 Hrinkow Advarics CT + 14:05
126 Maxim Sukhov 1997 Marathon Tula CT + 15:40
127 Nils Friedl 1997 Hrinkow Advarics CT + 16:55
128 Saymon Musie 1998 Start Team Gusto + 18:06
129 Moritz Malcharek 1997 LKT Team Brandenburg + 18:19
130 Gergely Orosz 1999 Pannon Cycling Team + 23:41
131 Krzysztof Parma 1987 Voster Uniwheels + 27:56
DNF Deins Kanepejs 1995 Latvia
DNF Ulvis Horens Korbergs 1998 Latvia
DNF Andris Vosekalns 1992 Latvia
DNF Galym Akhmetov 1995 Astana City
DNF Sergey Luchshenko 1994 Astana City
DNF Piotr Brozyna 1995 CCC Sprandi Polkowice
DNF Robin Blummel 1999 Destil - Parkhotel Valkenburg
DNF Camden Vodicka 1999 Destil - Parkhotel Valkenburg
DNF Marek Canecky 1988 Dukla Banska Bystrica
DNF Matus Melis 1999 Dukla Banska Bystrica
DNF Filip Taragel 1992 Dukla Banska Bystrica
DNF Pascal Treubel 1997 Heizomat Rad-Net.De
DNF Andreas Graf 1985 Hrinkow Advarics CT
DNF Leo Appelt 1997 LKT Team Brandenburg
DNF Jonas Bokeloh 1996 LKT Team Brandenburg
DNF Paul Rudys 1998 LKT Team Brandenburg
DNF Siarhei Papok 1988 Minsk Cycling Club
DNF Raman Ramanau 1994 Minsk Cycling Club
DNF Andre Looij 1995 Monkey Town
DNF Mark Zathureczky 1997 Pannon Cycling Team
DNF Marek Dolnicek 1999 Pardus Tufo - Prostejov
DNF Karel Tyrpekl 1999 Pardus Tufo - Prostejov
DNF Artur Ceremisinov 1999 Staki - Technoroma
DNF Tomas Gembeckas 1996 Staki - Technoroma
DNF Povilas Kupstaitis 1999 Staki - Technoroma
DNF Paulius Siskevicius 1993 Staki - Technoroma
DNF Gert-Jan Devos 1991 Start Team Gusto
DNF Andrzej Bartkiewicz 1991 Team Hurom
DNF Brian Kamstra 1993 Team Novo Nordisk
DNF Adrian Banaszek 1993 Voster Uniwheels
DNF Mateusz Komar 1985 Voster Uniwheels
DNF Sylwester Janiszewski 1988 Wibatech Merx 7R