CX - Bagnoles de l'Orne - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Rüegg Timon Cross Team Legendre 1:00:12
02 Dubau Joshua Team Peltrax-CSD + 22
03 Periou Tony V.C.Pays de Loudéac + 1:05
04 Castille Noé Cross Team Legendre + 1:32
05 Lelandais Rémi Cross Team Legendre + 1:46
06 Chainel Steve Cross Team Legendre + 1:51
07 Gras Yan AAA Sörius + 1:52
08 Philibert Aurélien Ardennes CrossTeam-Gecibat + 1:55
09 Alleno Clement V.C.Pays de Loudéac + 2:20
10 Falenta Alois - + 2:29
11 Chamerat Dumont Antony V.C.Villefranche Beaujolais + 2:34
12 Delbove Joris St Michel-Auber 93 + 2:54
13 Richard-Andrade Florian Team UC Nantes - Atlantique + 3:00
14 Ananie Ugo Cross Team Legendre + 3:00
15 Horny Clément Bingoal-WB DT + 3:02
16 Beton Damien UC Pélussin + 3:02
17 Taburet Mathieu U.C.Cholet 49 + 3:10
18 Daniel Thibault Team Sprinter Nice Métropole + 3:10
19 Dubau Lucas Team Peltrax-CSD + 3:13
20 Tropardy Arthur USSA Pavilly Barentin + 3:13
21 Ponchon Eliote V.C.Villefranche Beaujolais Juniors + 3:15
22 Marasco Lorenzo Team Macadam's Cowboys + 3:32
23 Jauregui Quentin B&B Hotels p/b KTM + 3:45
24 Humbert Valentin A.C.Bisontine + 3:50
25 Remondet Valentin A.S Bike Cross Team + 3:53
26 Jot Mateo Ardennes CrossTeam-Gecibat + 3:57
27 Boulanger Hugo VTT Conliège-Jura Bassin de Lons-le + 4:04
28 Reculeau Nicolas - + 4:15
29 Fillaut Miguel - + 4:17
30 Gilles Cyprien Côtes d'Armor-Marie Morin + 4:19
31 Morichon Mathieu C.C.Périgueux-Dordogne + 4:22
32 Jot Hugo C.C.Nogent-sur-Oise + 4:30
33 Verrier Tristan - + 4:37
34 Valognes Thibault V.C.Rouen 76 + 4:43
35 Gabriel Timothé V.C.Unité Schwenheim + 4:45
36 Rouxel Gauthier Cross Team Legendre + 4:52
37 Navarro Quentin S1Neo-Graal-Bjorka + 4:52
38 Havot Sébastien V.C.Rouen 76 + 4:57
39 Bolgiani Gabriel V.C.Pays de Loudéac + 5:00
40 Verschuren Killian Team UC Nantes - Atlantique + 5:01
41 Deloison Lucas UV Aube-Club Champagne Charlott + 5:01
42 Guilbaud Guilaume VC Essartais + 5:08
43 Boulo Matthieu Dinan Sport Cycling + 5:12
44 Lavignac Matthieu Occitane CF + 5:12
45 Gueret Theo Moyon Percy VC + 5:18
46 Anchain Paul Team Podiocom CC + 5:21
47 Rossion Tom EC Château Thierry + 5:31
48 Lauger Yvonnick VS Fertois + 5:39
49 Guezingar Alan - + 5:42
50 Peuget Clément UC Pontcharra + 5:45
51 Auffret Ronan Team Podiocom CC + 5:45
52 Boileau Killian V.C.Pays de Loudéac + 5:50
53 Gagnaire Maxime VC Ambérieu + 5:59
54 Guillon Célestin Laval Cyclisme 53 + 6:09
55 Grégoire Romain AG2R Citroën U19 Team + 6:11
56 Suzuki Raito Bonne Chance ACA + 6:16
57 Fernandes Jules - + 6:16
58 Liardet Arthur - + 6:18
59 Burnet Pierrick A.S Bike Cross Team + 6:18
60 Jumeaux Louis Team Elite Restauration 89 + 6:29
61 Perraud Christopher - + 6:37
62 Farnier Julien VS Romanais Péageois + 6:42
63 Bancharel Valentin - + 6:43
64 Schneider Lilian Cross Team Legendre + 6:47
65 Mulon Hugo Team Mayenne Junior + 6:49
66 Lemardele Maxence - + 6:52
67 Courriere Anthony Team Cycliste Perigord 24 + 6:58
68 Thomas Victor La Pédale D'Alsace + 7:03
69 Hubert Teddy - + 7:11
70 Barbier Pierre Delko + 7:17
71 Mahoudo Nolann V.C.Pays de Loudéac + 7:23
72 Conor Paul Charente Maritime Juniors + 7:31
73 Trioux Martin - + 7:35
74 Millat Adrien Charvieu-Chavagneux IC + 8:07
75 Delmas Theo C.A.Castelsarrasin
76 Hardouin Louis Orleans Loiret Cyclisme
77 Guerin Marius Team Sprinter Nice Métropole
78 Cadot-Roger Sammy -
79 Malaquin Amaury -
80 Delprat Steven E.S.Torigni
81 Guilbert Clement Moyon Percy VC
82 Pichon Hugo -
83 Leblond Loïc SCO Dijon-Team Material-velo.com
84 Chopineaux Enzo -
85 Gautherat Pierre AG2R Citroën U19 Team
86 Laumonier Raphael -
87 Reynaud Jeremy -
88 Dreano Victor OC Locmine
89 Gaudin Guillaume -
90 Renard-Haquin Henri-Francois -
91 Meyer Arthur Grenoble Metropole Cyclisme 38
92 Bisquay Yoen Hennebont Cyclisme
93 Ledocq Tom -
94 Taudon Matheo -
95 Nugue Julien V.S. Hyérois
96 Texier Alexis -
97 Martineau Nolan -
98 Jamot Aurelien -
99 Pouillard Hugo -
100 Uzon Aurelien -
101 Barlier Antoine -
102 Derudder Thomas -
103 Cadeau Florentin -
104 Durand Emile Guidon Chalettois U19
105 Sivignon Pierrick EC Quévenoise
106 Loiseau Paul -
107 Hamelin Marc Roche Vendee Cyclisme U19
108 Petiteau Valentin -
109 Plauche Romaric -
110 Chantier Moltrecht Nicolas -
111 Billet Adrien -
112 Portet Damien -
113 Hebert Theo -
114 Bruhier Matteo Olimpique Hesdin Marconne Junior
115 Poletto Antoine Team Elite Restauration 89
116 Lucet Matheo -
117 Patrigeon Noam -
118 Hebert Ambroise Team Bricquebec Cotentin
119 Pains Xavier -
120 Menglier Killian -
121 Vernezoul Elian Occitane CF U19
122 Théot Killian C.C.Nogent-sur-Oise
123 Sculfort Tom -
124 Krawczyk Benjamin -
125 Loison Killian -
DNF Sparfel Louis Cycle Golbeen
DNF Mainguenaud Tom Sojasun espoir-ACNC
DNF Lepoittevin-Dubost Joris V.C.Rouen 76

Information