CX - Meulebeke - 2019

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Vanthourenhout Michael Marlux - Bingoal 01:00:44
02 Iserbyt Eli Marlux - Bingoal + 06
03 Aerts Toon Telenet - Fidea Lions + 20
04 Soete Daan Marlux - Bingoal + 40
05 Van Der Haar Lars Telenet - Fidea Lions + 45
06 Hermans Quinten Telenet - Fidea Lions + 45
07 Van Kessel Corne Telenet - Fidea Lions + 01:10
08 Meeusen Tom Corendon - Circus + 01:15
09 Cleppe Nicolas Telenet - Fidea Lions + 01:20
10 Vanthourenhout Dieter Marlux - Bingoal + 01:20
11 Aernouts Jim Telenet - Fidea Lions + 01:20
12 Kamp Ryan Marlux - Bingoal + 01:38
13 Turner Ben Iko-Beobank + 01:50
14 Bellens Jarno Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 01:50
15 Vandeputte Niels Iko-Beobank + 01:50
16 Vandebosch Toon Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 01:52
17 van der Poel David Corendon - Circus + 02:18
18 Ferdinande Anton Marlux - Bingoal + 02:24
19 Benoist Antoine Corendon - Circus + 02:24
20 Mein Thomas Tarteletto-Isorex Cyclocrossteam + 02:24
21 Camps Jelle Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 03:03
22 Van Den Broeck Arno Ind-Belgie + 03:10
23 Van Der Heijden Maiko Orange Babies Cycling Team + 03:16
24 Vliegen Pieter-Jan Iko-Beobank + 03:16
25 Bekaert Yentl Telenet - Fidea Lions + 03:16
26 Alderweireld Robin Ind-Belgie + 03:33
27 Van Tichelt Yorben Ind-Belgie + 03:33
28 Vervoort Wout Iko-Beobank + 03:40
29 Debeir Arno Marlux - Bingoal + 03:49
30 Godrie Stan Willebord Wil Vooruit + 03:56
31 van Dijke Tim ZRTC Theo Middelkamp + 04:02
32 Dubau Lucas Team Peltrax-CSD + 04:10
33 Dubau Joshua Team Peltrax-CSD + 04:10
34 Lemmens Sander Acrog-Pauwels-Sauzen-Balen BC + 04:16
35 Goeman Andreas Telenet - Fidea Lions + 04:16
36 Wyseure Joran Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 04:16
37 Dewulf Maxim Marlux - Bingoal + 04:20
38 Peirens Yente Acrog-Pauwels Sauzen-Balen BC + 04:25
39 Gys Jens Young Cycling Talent D & D + 04:35
40 Verdonck Andres VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 04:47
41 Vandebosch Victor Pauwels Sauzen - Vastgoedservice + 04:47
42 Boom Lars Roompot - Charles + 04:57
43 Roelandt Kenny C.T.Houtland-Westkust + 05:03
44 Tielen Dario Keukens Buysse Knesselaere + 05:20
45 Verburg Luke Callant-Doltcini CT + 06:02
46 Willemyns Mathieu DL Chemicals- Ruwomat-IVT
47 Vreeswijk Noah WV Schijndel U19
48 Pemen Dolf Antwerpen Prov.Selec.
49 Vanluchene Maxim -
50 Smets Gert Iko-Beobank
51 Verheyen Thomas Aluvano Development Team
52 Vandenheede Brecht -
53 Jot Hugo UVC Charleville-Mézières U19
54 Clauwaert Maarten Vetrapo Cycling Team
55 Sweeck Hendrik Ind-Belgie
56 Peers Nick Young Cycling Talent D & D
57 Bonne Jenko Tarteletto-Isorex Cyclocrossteam
58 Goosen Wouter VP Consulting-Zannata Cycling Team
59 Van Compernolle Kenneth Asfra Racing Team
60 Gagnaire Maxime -
61 De Smet Nicolas Milwaukee- Alpha Motorhomes
62 Koyen Niels -
63 Tormans Siebe Ind-Belgie
64 Van Der Smissen Lennick -
65 Van Compernolle Jason Asfra Racing Team
66 Cas Stijn -
67 Williams Joe Asfra Racing Team
68 Laverge Maxim -
69 Vandenborre Mathias Spider King-Soenens U19
70 Laevens Justin -
71 Salomez Ydris Jun-Bel
72 Meelberghs Pieter -
73 Oger Vincent -
74 Heymes Gauthier -
DNF Groenen Klaas -
DNF Dejonghe Len Ind-Belgie
DNF Kopecky Tomas Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF Sweeck Diether Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF De Wit Edwin Reno Systems CT
DNF Geysels Xander Tarteletto-Isorex Cyclocrossteam
DNF Uptegrove Pete WV Schijndel U19

Information