LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Estivale Bretonne - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Guichard Mickaël WB - Fybolia Morbihan 03:29:15
02 Navarro Corentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 10
03 Jeannière Emilien Vendée U - Pays de la Loire + 10
04 Bourgoyne Lucas WB - Fybolia Morbihan + 10
05 Buller John AC Bisontine + 10
06 Johannink Jelle Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 10
07 Konijn Alexander AVC Aix-en-Provence + 10
08 Saillenfest Léo Dinan Sport Cycling + 10
09 Chaillan Emanuel EC Saint-Etienne Loire + 10
10 Baguelin Jocelyn WB - Fybolia Morbihan + 10
11 Rye-Johnsen Jon CC Etupes + 10
12 Roussel Hugo Paris Cycliste Olympique + 10
13 Garel Adrien Sojasun Espoir-ACNC + 10
14 Lawton Henry AG2R Citroën U23 Team + 10
15 De Laat Jasper TWC De Kempen + 10
16 Plusquellec Quentin La Crêpe de Brocéliande-BLC + 10
17 Fiefvez Rudy Océane Top 16 + 10
18 Kiskonen Siim EC Saint-Etienne Loire + 10
19 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 10
20 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 10
21 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 10
22 Rouxel Maxime Côtes d'Armor - Marie Morin + 10
23 Provost Maximillien VC Pays de Loudéac + 10
24 Demeautis Matthieu Océane Top 16 + 10
25 Schneider Lilian Cross Team Legendre + 10
26 Dekoning Fabrizio Dovy Keukens- FCC + 10
27 Racault Ronan Guidon Chalettois + 10
28 Langella Lilian GSC Blagnac Velo Sport 31 + 10
29 Haines Alex GSC Blagnac Velo Sport 31 + 10
30 Le Bot Enzo La Crêpe de Brocéliande-BLC + 10
31 Tachot Thomas AG2R Citroën U23 Team + 10
32 Bibet Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 10
33 Tanguy Hugo Bretagne Sud Cyclisme + 10
34 Renault Baptiste Dinan Sport Cycling + 10
35 Madorre Thibaut Paris Cycliste Olympique + 10
36 Saint-Guilhem Thibaud AVC Aix-en-Provence + 10
37 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 10
38 Bourg Quentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 10
39 Lagnet Gari Sojasun Espoir-ACNC + 10
40 Huyet Baptiste CC Etupes + 10
41 Rivallain Hugo UC Briochine-Bleu Mercure + 10
42 Boileau Léo EC Saint-Etienne Loire + 10
43 Steman Jip Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 10
44 Campistrous Romain Occitane CF + 10
45 Castellarnau Florent Occitane CF + 10
46 Vercauteren Maxime TWC De Kempen + 10
47 Hernot Guirec La Crêpe de Brocéliande-BLC + 10
48 Germain Thibault AC Bisontine + 10
49 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 10
50 Delnoije Remon TWC De Kempen + 10
51 Vermeulen Rens TWC De Kempen + 10
52 Le Ny Jean-Louis WB - Fybolia Morbihan + 10
53 Buiter Rindert Amsterdam Racing Academy + 10
54 Narbonne-Zuccarelli Axel AVC Aix-en-Provence + 10
55 Rambault Axel SCO Dijon-Team Material-velo.com + 10
56 Fede Gabriel AG2R Citroën U23 Team + 10
57 Lubbers Christiaan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 10
58 Souton Julien SCO Dijon-Team Material-velo.com + 10
59 Jacobs Arne TWC De Kempen + 10
60 Vandaele Thijs Dovy Keukens- FCC + 10
61 Morichon Thomas AC Bisontine + 10
62 Rigollot Mathieu SCO Dijon-Team Material-velo.com + 10
63 Ansons Kristers EC Saint-Etienne Loire + 10
64 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 10
65 Costeplane Aurélien Occitane CF + 10
66 George Alfie Vendée U - Pays de la Loire + 10
67 Laurans Theo WB - Fybolia Morbihan + 10
68 Roger Gabriel AVC Aix-en-Provence + 10
69 Poisson Damien Dinan Sport Cycling + 10
70 Briand Killian Côtes d'Armor - Marie Morin + 10
71 Ferreira Louis GSC Blagnac Velo Sport 31 + 10
72 Poirier Clément Sojasun Espoir-ACNC + 10
73 Combes Simon AC Bisontine + 10
74 Vermeulen Jordy TWC De Kempen + 10
75 Batista Camille Guidon Chalettois + 10
76 Morice Ludovic Bretagne Sud Cyclisme + 10
77 Daudin Guenegou Franck Bretagne Sud Cyclisme + 10
78 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 10
79 Delphis Thomas AG2R Citroën U23 Team + 10
80 Van Den Heede Niels Dovy Keukens- FCC + 10
81 Bown Morgan EC Saint-Etienne Loire + 10
82 Gloux Swann Côtes d'Armor - Marie Morin + 10
83 Villemin Alan Guidon Chalettois + 10
84 Leturgie Bastien Occitane CF + 10
85 Lavidalie Lucas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 10
86 Cordon Paul VC Pays de Loudéac + 26
87 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 38
88 Moulin Alan UC Briochine-Bleu Mercure + 01:19
89 Marcoux Rémi Paris Cycliste Olympique + 01:43
90 Jamet Alexandre EC Saint-Etienne Loire + 02:17
91 Ten Boske Kars Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:54
92 Lavole Alexis Bretagne Sud Cyclisme + 03:47
93 Verbruggen Luuk Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 07:17
94 Deweer Jochen Dovy Keukens- FCC + 08:55
95 Orosz Gergely Cross Team Legendre + 08:55
96 Musset Owen La Crêpe de Brocéliande-BLC + 08:55
97 Pijourlet Louis AC Bisontine + 10:29
DNS Breuillard Nicolas AVC Aix-en-Provence
DNS Maire Adrien AVC Aix-en-Provence
DNS Verloo Rémi CC Etupes
DNS Bridron Thibaud Guidon Chalettois
DNS Labrosse Jordan AG2R Citroën U23 Team
DNS Silliau Nicolas UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Le Fur Mathéo CC Etupes
DNF Richard Maxime CC Etupes
DNF Jeannès Matthieu Côtes d'Armor - Marie Morin
DNF Gappini Killian Guidon Chalettois
DNF Roméo Hugo Occitane CF
DNF Lacheny Rayann Océane Top 16
DNF Do Rego Fabio Paris Cycliste Olympique
DNF Gautherat Pierre SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Boulais Jules Sojasun Espoir-ACNC
DNF Jamin Leo-Paul Sojasun Espoir-ACNC
DNF Guern Ilan La Crêpe de Brocéliande-BLC
DNF Schmidt Fabien UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Soulabaille Dimitri VC Pays de Loudéac
DNF Bonnet Thomas Vendée U - Pays de la Loire
DNF Seguin Yanis Vendée U - Pays de la Loire
DNF Marcerou Nicola Vendée U - Pays de la Loire
DNF De Bruin Tjalle Amsterdam Racing Academy

Information