LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Estivale Bretonne - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Baguelin Jocelyn WB - Fybolia Morbihan 03:20:17
02 Racault Ronan Guidon Chalettois + 00
03 Fede Gabriel AG2R Citroën U23 Team + 00
04 Morichon Thomas AC Bisontine + 00
05 Campistrous Romain Occitane CF + 00
06 Saint-Guilhem Thibaud AVC Aix-en-Provence + 04
07 Le Ny Jean-Louis WB - Fybolia Morbihan + 04
08 Breuillard Nicolas AVC Aix-en-Provence + 04
09 Jeannière Emilien Vendée U - Pays de la Loire + 01:10
10 Bourgoyne Lucas WB - Fybolia Morbihan + 01:10
11 Gautherat Pierre SCO Dijon-Team Material-velo.com + 01:10
12 Johannink Jelle Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:10
13 Kiskonen Siim EC Saint-Etienne Loire + 01:10
14 De Laat Jasper TWC De Kempen + 01:10
15 Navarro Corentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 01:10
16 Buller John AC Bisontine + 01:10
17 Buiter Rindert Amsterdam Racing Academy + 01:10
18 Haines Alex GSC Blagnac Velo Sport 31 + 01:10
19 Germain Thibault AC Bisontine + 01:10
20 Briand Killian Côtes d'Armor - Marie Morin + 01:10
21 Labrosse Jordan AG2R Citroën U23 Team + 01:10
22 Renault Baptiste Dinan Sport Cycling + 01:10
23 Silliau Nicolas UC Briochine-Bleu Mercure + 01:10
24 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 01:10
25 Rye-Johnsen Jon CC Etupes + 01:10
26 Souton Julien SCO Dijon-Team Material-velo.com + 01:10
27 Le Piouffe Nathan Sojasun Espoir-ACNC + 01:10
28 Huyet Baptiste CC Etupes + 01:10
29 Lagnet Gari Sojasun Espoir-ACNC + 01:10
30 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 01:10
31 Narbonne-Zuccarelli Axel AVC Aix-en-Provence + 01:10
32 Gloux Swann Côtes d'Armor - Marie Morin + 01:10
33 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 01:10
34 George Alfie Vendée U - Pays de la Loire + 01:10
35 Dekoning Fabrizio Dovy Keukens- FCC + 01:10
36 Rigollot Mathieu SCO Dijon-Team Material-velo.com + 01:10
37 Rouxel Maxime Côtes d'Armor - Marie Morin + 01:10
38 Schmidt Fabien UC Briochine-Bleu Mercure + 01:10
39 Bown Morgan EC Saint-Etienne Loire + 01:10
40 Plusquellec Quentin La Crêpe de Brocéliande-BLC + 01:10
41 Tachot Thomas AG2R Citroën U23 Team + 01:10
42 Bridron Thibaud Guidon Chalettois + 01:10
43 Saillenfest Léo Dinan Sport Cycling + 01:10
44 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 01:10
45 Demeautis Matthieu Océane Top 16 + 01:10
46 Langella Lilian GSC Blagnac Velo Sport 31 + 01:10
47 Guichard Mickaël WB - Fybolia Morbihan + 01:10
48 Provost Maximillien VC Pays de Loudéac + 01:10
49 Delphis Thomas AG2R Citroën U23 Team + 01:10
50 Ten Boske Kars Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 01:10
51 Roma Jérémy Paris Cycliste Olympique + 01:10
52 Ansons Kristers EC Saint-Etienne Loire + 01:10
53 Le Fur Mathéo CC Etupes + 01:10
54 Rondel Mathys VC Pays de Loudéac + 01:10
55 Konijn Alexander AVC Aix-en-Provence + 01:10
56 Boulais Jules Sojasun Espoir-ACNC + 01:10
57 Lavidalie Lucas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 01:10
58 Bourg Quentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 01:10
59 Lawton Henry AG2R Citroën U23 Team + 01:10
60 Marcoux Rémi Paris Cycliste Olympique + 01:10
61 Vermeulen Jordy TWC De Kempen + 01:10
62 Boileau Léo EC Saint-Etienne Loire + 01:10
63 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 01:10
64 Helary Steven UC Briochine-Bleu Mercure + 01:10
65 Verloo Rémi CC Etupes + 01:10
66 Fiefvez Rudy Océane Top 16 + 01:10
67 De Bruin Tjalle Amsterdam Racing Academy + 01:10
68 Garel Adrien Sojasun Espoir-ACNC + 01:10
69 Castellarnau Florent Occitane CF + 01:10
70 Jacobs Arne TWC De Kempen + 01:10
71 Villemin Alan Guidon Chalettois + 01:10
72 Le Bot Enzo La Crêpe de Brocéliande-BLC + 01:10
73 Bareille Bastien Océane Top 16 + 01:10
74 Morice Ludovic Bretagne Sud Cyclisme + 01:10
75 Combes Simon AC Bisontine + 01:10
76 Poirier Clément Sojasun Espoir-ACNC + 01:10
77 Poisson Damien Dinan Sport Cycling + 01:10
78 Le Pennec Guerand VC Pays de Loudéac + 01:10
79 Laurans Theo WB - Fybolia Morbihan + 01:10
80 Bonnet Thomas Vendée U - Pays de la Loire + 01:10
81 Rivallain Hugo UC Briochine-Bleu Mercure + 01:10
82 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor - Marie Morin + 01:10
83 Jamet Alexandre EC Saint-Etienne Loire + 01:32
84 Maire Adrien AVC Aix-en-Provence + 02:37
85 Steman Jip Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:46
86 Jalabert Jules Occitane CF + 02:48
87 Vandaele Thijs Dovy Keukens- FCC + 02:48
88 Van Den Heede Niels Dovy Keukens- FCC + 02:48
89 Verbruggen Luuk Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:48
90 Schneider Lilian Cross Team Legendre + 02:48
91 Daudin Guenegou Franck Bretagne Sud Cyclisme + 02:48
92 Batista Camille Guidon Chalettois + 02:53
93 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 02:53
94 Cordon Paul VC Pays de Loudéac + 02:53
95 Ferreira Louis GSC Blagnac Velo Sport 31 + 02:53
96 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 02:53
97 Vermeulen Rens TWC De Kempen + 03:09
98 Marcerou Nicola Vendée U - Pays de la Loire + 03:11
99 Jolly Maxime WB - Fybolia Morbihan + 03:11
100 Lavole Alexis Bretagne Sud Cyclisme + 03:11
101 Richard Maxime CC Etupes + 03:17
102 Do Rego Fabio Paris Cycliste Olympique + 03:18
103 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 03:18
104 Rambault Axel SCO Dijon-Team Material-velo.com + 03:22
105 Seguin Yanis Vendée U - Pays de la Loire + 03:24
106 Delnoije Remon TWC De Kempen + 03:25
107 Chaillan Emanuel EC Saint-Etienne Loire + 03:33
108 Musset Owen La Crêpe de Brocéliande-BLC + 03:41
109 Vercauteren Maxime TWC De Kempen + 03:41
110 Hernot Guirec La Crêpe de Brocéliande-BLC + 03:44
111 Soulabaille Dimitri VC Pays de Loudéac + 03:47
112 Jamin Leo-Paul Sojasun Espoir-ACNC + 03:50
113 Sanlaville Mathias AG2R Citroën U23 Team + 03:50
114 Gappini Killian Guidon Chalettois + 03:50
115 Lacheny Rayann Océane Top 16 + 03:50
116 Roméo Hugo Occitane CF + 03:52
117 Costeplane Aurélien Occitane CF + 03:54
118 Leturgie Bastien Occitane CF + 03:56
119 Lubbers Christiaan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 05:25
120 Roger Gabriel AVC Aix-en-Provence + 06:46
121 Arzel Maxime La Crêpe de Brocéliande-BLC + 07:33
122 Moulin Alan UC Briochine-Bleu Mercure + 09:00
123 Tanguy Hugo Bretagne Sud Cyclisme + 09:00
124 Pijourlet Louis AC Bisontine + 12:41
125 Deweer Jochen Dovy Keukens- FCC + 12:43
126 Orosz Gergely Cross Team Legendre + 14:53
127 Madorre Thibaut Paris Cycliste Olympique + 15:36
128 Bibet Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 15:36
129 van Hoorn Mart Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 15:36
130 Roussel Hugo Paris Cycliste Olympique + 15:36
131 Guern Ilan La Crêpe de Brocéliande-BLC + 17:27
OOT Sagnier Théo Paris Cycliste Olympique
DNF Harvey Dean CC Etupes
DNF Tricot Corentin Guidon Chalettois
DNF Morvan Lucas UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Conan Guerlain Bretagne Sud Cyclisme
DNF Monnier Bryan VC Pays de Loudéac
DNF Cowan Quentin Vendée U - Pays de la Loire

Information