LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Estivale Bretonne - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Guichard Mickaël WB - Fybolia Morbihan 03:04:59
02 Le Ny Jean-Louis WB - Fybolia Morbihan + 00
03 Poirier Clément Sojasun Espoir-ACNC + 01:42
04 Souton Julien SCO Dijon-Team Material-velo.com + 01:43
05 Baguelin Jocelyn WB - Fybolia Morbihan + 02:39
06 Campistrous Romain Occitane CF + 02:39
07 Marcerou Nicola Vendée U - Pays de la Loire + 02:44
08 Buller John AC Bisontine + 02:47
09 Saint-Guilhem Thibaud AVC Aix-en-Provence + 02:49
10 Huyet Baptiste CC Etupes + 02:49
11 Roma Jérémy Paris Cycliste Olympique + 02:54
12 Johannink Jelle Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:04
13 Lagnet Gari Sojasun Espoir-ACNC + 03:04
14 Silliau Nicolas UC Briochine-Bleu Mercure + 03:07
15 Garel Adrien Sojasun Espoir-ACNC + 03:07
16 Boulais Jules Sojasun Espoir-ACNC + 03:07
17 Gautherat Pierre SCO Dijon-Team Material-velo.com + 03:07
18 Rigollot Mathieu SCO Dijon-Team Material-velo.com + 03:07
19 Vermeulen Jordy TWC De Kempen + 03:07
20 Fede Gabriel AG2R Citroën U23 Team + 03:07
21 Ferreira Louis GSC Blagnac Velo Sport 31 + 03:07
22 Briand Killian Côtes d'Armor - Marie Morin + 03:07
23 Morichon Thomas AC Bisontine + 03:10
24 Renault Baptiste Dinan Sport Cycling + 03:10
25 Le Piouffe Nathan Sojasun Espoir-ACNC + 03:10
26 Navarro Corentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 03:10
27 Racault Ronan Guidon Chalettois + 03:10
28 Boileau Léo EC Saint-Etienne Loire + 03:10
29 Fiefvez Rudy Océane Top 16 + 03:10
30 Provost Maximillien VC Pays de Loudéac + 03:10
31 Langella Lilian GSC Blagnac Velo Sport 31 + 03:10
32 Guern Ilan La Crêpe de Brocéliande-BLC + 03:10
33 Combes Simon AC Bisontine + 03:10
34 Rondel Mathys VC Pays de Loudéac + 03:10
35 Kiskonen Siim EC Saint-Etienne Loire + 03:10
36 Castellarnau Florent Occitane CF + 03:10
37 Maire Adrien AVC Aix-en-Provence + 03:10
38 Do Rego Fabio Paris Cycliste Olympique + 03:10
39 Haines Alex GSC Blagnac Velo Sport 31 + 03:10
40 Tachot Thomas AG2R Citroën U23 Team + 03:10
41 Rye-Johnsen Jon CC Etupes + 03:10
42 Verloo Rémi CC Etupes + 03:10
43 Demeautis Matthieu Océane Top 16 + 03:10
44 George Alfie Vendée U - Pays de la Loire + 03:10
45 Villemin Alan Guidon Chalettois + 03:10
46 Rouxel Maxime Côtes d'Armor - Marie Morin + 03:10
47 Konijn Alexander AVC Aix-en-Provence + 03:10
48 Poisson Damien Dinan Sport Cycling + 03:10
49 Bown Morgan EC Saint-Etienne Loire + 03:10
50 De Bruin Tjalle Amsterdam Racing Academy + 03:10
51 Saillenfest Léo Dinan Sport Cycling + 03:10
52 Morice Ludovic Bretagne Sud Cyclisme + 03:10
53 Ansons Kristers EC Saint-Etienne Loire + 03:10
54 Le Bot Enzo La Crêpe de Brocéliande-BLC + 03:10
55 Delphis Thomas AG2R Citroën U23 Team + 03:10
56 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 03:10
57 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 03:10
58 Roussel Hugo Paris Cycliste Olympique + 03:10
59 Jacobs Arne TWC De Kempen + 03:10
60 Van Den Heede Niels Dovy Keukens- FCC + 03:23
61 Lacheny Rayann Océane Top 16 + 03:26
62 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 03:28
63 Vandaele Thijs Dovy Keukens- FCC + 03:30
64 Bridron Thibaud Guidon Chalettois + 03:30
65 De Laat Jasper TWC De Kempen + 03:30
66 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 03:30
67 Steman Jip Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 03:30
68 Jalabert Jules Occitane CF + 03:34
69 Arzel Maxime La Crêpe de Brocéliande-BLC + 03:48
70 Morvan Lucas UC Briochine-Bleu Mercure + 03:52
71 Buiter Rindert Amsterdam Racing Academy + 03:56
72 van Hoorn Mart Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:18
73 Sagnier Théo Paris Cycliste Olympique + 04:24
74 Soulabaille Dimitri VC Pays de Loudéac + 06:01
75 Vermeulen Rens TWC De Kempen + 06:47
76 Lubbers Christiaan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:48
77 Vercauteren Maxime TWC De Kempen + 06:51
78 Dekoning Fabrizio Dovy Keukens- FCC + 06:51
79 Sanlaville Mathias AG2R Citroën U23 Team + 06:51
80 Lavole Alexis Bretagne Sud Cyclisme + 06:53
81 Delnoije Remon TWC De Kempen + 06:53
82 Moulin Alan UC Briochine-Bleu Mercure + 06:53
83 Rambault Axel SCO Dijon-Team Material-velo.com + 06:53
84 Ten Boske Kars Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:53
85 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 06:59
86 Verbruggen Luuk Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 06:59
87 Bourg Quentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 07:01
88 Chaillan Emanuel EC Saint-Etienne Loire + 07:01
89 Madorre Thibaut Paris Cycliste Olympique + 07:06
90 Pijourlet Louis AC Bisontine + 09:14
91 Jeannière Emilien Vendée U - Pays de la Loire + 09:19
92 Laurans Theo WB - Fybolia Morbihan + 09:19
93 Jolly Maxime WB - Fybolia Morbihan + 09:19
94 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 09:19
95 Helary Steven UC Briochine-Bleu Mercure + 09:19
96 Orosz Gergely Cross Team Legendre + 09:19
97 Tanguy Hugo Bretagne Sud Cyclisme + 09:19
98 Bourgoyne Lucas WB - Fybolia Morbihan + 09:19
99 Seguin Yanis Vendée U - Pays de la Loire + 09:19
100 Cowan Quentin Vendée U - Pays de la Loire + 09:19
101 Monnier Bryan VC Pays de Loudéac + 09:19
102 Jamin Leo-Paul Sojasun Espoir-ACNC + 09:19
103 Hernot Guirec La Crêpe de Brocéliande-BLC + 09:19
104 Schneider Lilian Cross Team Legendre + 09:19
105 Bibet Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 09:19
106 Bonnet Thomas Vendée U - Pays de la Loire + 09:19
107 Leturgie Bastien Occitane CF + 09:19
108 Le Pennec Guerand VC Pays de Loudéac + 09:19
109 Schmidt Fabien UC Briochine-Bleu Mercure + 09:19
110 Plusquellec Quentin La Crêpe de Brocéliande-BLC + 09:19
111 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 09:19
112 Harvey Dean CC Etupes + 09:19
113 Batista Camille Guidon Chalettois + 09:19
114 Gloux Swann Côtes d'Armor - Marie Morin + 09:19
115 Bareille Bastien Océane Top 16 + 09:19
116 Richard Maxime CC Etupes + 09:19
117 Le Fur Mathéo CC Etupes + 09:19
118 Tricot Corentin Guidon Chalettois + 09:19
119 Lawton Henry AG2R Citroën U23 Team + 09:19
120 Marcoux Rémi Paris Cycliste Olympique + 09:19
121 Roger Gabriel AVC Aix-en-Provence + 09:19
122 Germain Thibault AC Bisontine + 09:19
123 Breuillard Nicolas AVC Aix-en-Provence + 09:19
124 Narbonne-Zuccarelli Axel AVC Aix-en-Provence + 09:19
125 Jamet Alexandre EC Saint-Etienne Loire + 09:19
126 Gappini Killian Guidon Chalettois + 09:19
127 Jeannès Matthieu Côtes d'Armor - Marie Morin + 09:19
128 Daudin Guenegou Franck Bretagne Sud Cyclisme + 09:19
129 Labrosse Jordan AG2R Citroën U23 Team + 09:26
130 Musset Owen La Crêpe de Brocéliande-BLC + 09:26
131 Roméo Hugo Occitane CF + 09:26
132 Lavidalie Lucas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 09:26
133 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 09:26
134 Costeplane Aurélien Occitane CF + 09:26
135 Rivallain Hugo UC Briochine-Bleu Mercure + 13:20
136 Deweer Jochen Dovy Keukens- FCC + 13:20
137 Conan Guerlain Bretagne Sud Cyclisme + 15:11
138 Cordon Paul VC Pays de Loudéac + 15:37
OOT Tardivel Théo Bretagne Sud Cyclisme
DNS Chassagne Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31
DNF Chouffe Lenny AC Bisontine
DNF Crispin Mickaël Cross Team Legendre
DNF Rouiller Loris Cross Team Legendre
DNF Vezie Valentin Côtes d'Armor - Marie Morin
DNF Diligeart Alexis Océane Top 16
DNF Bacco Theo Océane Top 16
DNF Baars Igor Amsterdam Racing Academy

Information