LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Estivale Bretonne - 2022

GC Youth Mountain Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Le Ny Jean-Louis WB - Fybolia Morbihan 13:10:52
02 Guichard Mickaël WB - Fybolia Morbihan + 01:13
03 Campistrous Romain Occitane CF + 01:59
04 Saint-Guilhem Thibaud AVC Aix-en-Provence + 02:08
05 Fede Gabriel AG2R Citroën U23 Team + 02:33
06 Baguelin Jocelyn WB - Fybolia Morbihan + 02:56
07 Souton Julien SCO Dijon-Team Material-velo.com + 02:59
08 Morichon Thomas AC Bisontine + 03:03
09 Huyet Baptiste CC Etupes + 03:21
10 Poirier Clément Sojasun Espoir-ACNC + 03:33
11 Racault Ronan Guidon Chalettois + 03:45
12 Poisson Damien Dinan Sport Cycling + 03:50
13 Lagnet Gari Sojasun Espoir-ACNC + 04:06
14 Buller John AC Bisontine + 04:10
15 Combes Simon AC Bisontine + 04:13
16 Castellarnau Florent Occitane CF + 04:22
17 Johannink Jelle Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 04:31
18 Kiskonen Siim EC Saint-Etienne Loire + 04:33
19 Boileau Léo EC Saint-Etienne Loire + 04:33
20 Haines Alex GSC Blagnac Velo Sport 31 + 04:39
21 Leerkes Bram Amsterdam Racing Academy + 04:39
22 Fiefvez Rudy Océane Top 16 + 04:39
23 George Alfie Vendée U - Pays de la Loire + 04:39
24 Rigollot Mathieu SCO Dijon-Team Material-velo.com + 04:44
25 Renault Baptiste Dinan Sport Cycling + 04:47
26 Provost Maximillien VC Pays de Loudéac + 04:51
27 Tachot Thomas AG2R Citroën U23 Team + 04:51
28 Vermeulen Jordy TWC De Kempen + 04:51
29 Briand Killian Côtes d'Armor - Marie Morin + 04:52
30 Bown Morgan EC Saint-Etienne Loire + 04:54
31 Konijn Alexander AVC Aix-en-Provence + 04:55
32 Jacobs Arne TWC De Kempen + 05:01
33 Demeautis Matthieu Océane Top 16 + 05:08
34 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 05:14
35 Ferreira Louis GSC Blagnac Velo Sport 31 + 05:24
36 Langella Lilian GSC Blagnac Velo Sport 31 + 05:26
37 Rouxel Maxime Côtes d'Armor - Marie Morin + 06:44
38 Chandemerle Hugo Dinan Sport Cycling + 07:07
39 Saillenfest Léo Dinan Sport Cycling + 07:14
40 Delphis Thomas AG2R Citroën U23 Team + 07:33
41 Morice Ludovic Bretagne Sud Cyclisme + 07:52
42 Vandaele Thijs Dovy Keukens- FCC + 09:00
43 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 09:05
44 Ansons Kristers EC Saint-Etienne Loire + 09:10
45 Jeannière Emilien Vendée U - Pays de la Loire + 09:47
46 Narbonne-Zuccarelli Axel AVC Aix-en-Provence + 10:35
47 Gloux Swann Côtes d'Armor - Marie Morin + 10:35
48 Vercauteren Maxime TWC De Kempen + 10:45
49 Dekoning Fabrizio Dovy Keukens- FCC + 10:52
50 Voogt Niek Amsterdam Racing Academy + 10:55
51 Germain Thibault AC Bisontine + 10:56
52 Villemin Alan Guidon Chalettois + 11:16
53 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 11:16
54 Lawton Henry AG2R Citroën U23 Team + 11:42
55 Garel Adrien Sojasun Espoir-ACNC + 12:10
56 Jamet Alexandre EC Saint-Etienne Loire + 12:24
57 Marcoux Rémi Paris Cycliste Olympique + 12:29
58 Schneider Lilian Cross Team Legendre + 12:46
59 Le Bon Johan Dinan Sport Cycling + 12:56
60 Bourg Quentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 13:01
61 Rallé Anthony Dinan Sport Cycling + 13:11
62 Van Den Heede Niels Dovy Keukens- FCC + 13:19
63 Le Bot Enzo La Crêpe de Brocéliande-BLC + 13:31
64 Ten Boske Kars Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 13:38
65 Plusquellec Quentin La Crêpe de Brocéliande-BLC + 13:39
66 Hernot Guirec La Crêpe de Brocéliande-BLC + 13:44
67 Buiter Rindert Amsterdam Racing Academy + 14:39
68 Daudin Guenegou Franck Bretagne Sud Cyclisme + 15:14
69 De Laat Jasper TWC De Kempen + 15:59
70 Navarro Corentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 16:02
71 Lavidalie Lucas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 16:03
72 Rye-Johnsen Jon CC Etupes + 16:21
73 Steman Jip Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 17:26
74 Vermeulen Rens TWC De Kempen + 19:03
75 Lubbers Christiaan Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 19:07
76 Tanguy Hugo Bretagne Sud Cyclisme + 19:14
77 Rivallain Hugo UC Briochine-Bleu Mercure + 19:20
78 Rambault Axel SCO Dijon-Team Material-velo.com + 19:35
79 Delnoije Remon TWC De Kempen + 19:51
80 Bourgoyne Lucas WB - Fybolia Morbihan + 20:00
81 Chaillan Emanuel EC Saint-Etienne Loire + 20:41
82 Lavole Alexis Bretagne Sud Cyclisme + 20:55
83 Batista Camille Guidon Chalettois + 21:32
84 Laurans Theo WB - Fybolia Morbihan + 21:54
85 Leturgie Bastien Occitane CF + 22:46
86 Costeplane Aurélien Occitane CF + 23:28
87 Bibet Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 25:55
88 Moulin Alan UC Briochine-Bleu Mercure + 26:31
89 Roger Gabriel AVC Aix-en-Provence + 27:24
90 Cordon Paul VC Pays de Loudéac + 28:06
91 Verbruggen Luuk Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 28:13
92 Roussel Hugo Paris Cycliste Olympique + 30:46
93 Musset Owen La Crêpe de Brocéliande-BLC + 31:20
94 Pijourlet Louis AC Bisontine + 31:54
95 Madorre Thibaut Paris Cycliste Olympique + 33:58
96 Orosz Gergely Cross Team Legendre + 44:22
97 Deweer Jochen Dovy Keukens- FCC + 46:30
DNF Chouffe Lenny AC Bisontine
DNF Labrosse Jordan AG2R Citroën U23 Team
DNF Sanlaville Mathias AG2R Citroën U23 Team
DNF Baars Igor Amsterdam Racing Academy
DNF De Bruin Tjalle Amsterdam Racing Academy
DNF Breuillard Nicolas AVC Aix-en-Provence
DNF Maire Adrien AVC Aix-en-Provence
DNF Conan Guerlain Bretagne Sud Cyclisme
DNF Tardivel Théo Bretagne Sud Cyclisme
DNF Harvey Dean CC Etupes
DNF Le Fur Mathéo CC Etupes
DNF Richard Maxime CC Etupes
DNF Verloo Rémi CC Etupes
DNF Jeannès Matthieu Côtes d'Armor - Marie Morin
DNF Vezie Valentin Côtes d'Armor - Marie Morin
DNF Crispin Mickaël Cross Team Legendre
DNF Rouiller Loris Cross Team Legendre
DNF Chassagne Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31
DNF Bridron Thibaud Guidon Chalettois
DNF Gappini Killian Guidon Chalettois
DNF Tricot Corentin Guidon Chalettois
DNF Arzel Maxime La Crêpe de Brocéliande-BLC
DNF Guern Ilan La Crêpe de Brocéliande-BLC
DNF Bacco Theo Océane Top 16
DNF Bareille Bastien Océane Top 16
DNF Diligeart Alexis Océane Top 16
DNF Lacheny Rayann Océane Top 16
DNF Jalabert Jules Occitane CF
DNF Roméo Hugo Occitane CF
DNF Do Rego Fabio Paris Cycliste Olympique
DNF Roma Jérémy Paris Cycliste Olympique
DNF Sagnier Théo Paris Cycliste Olympique
DNF Gautherat Pierre SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF van Hoorn Mart Sensa- Kanjers voor Kanjers CT
DNF Boulais Jules Sojasun Espoir-ACNC
DNF Jamin Leo-Paul Sojasun Espoir-ACNC
DNF Le Piouffe Nathan Sojasun Espoir-ACNC
DNF Helary Steven UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Morvan Lucas UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Schmidt Fabien UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Silliau Nicolas UC Briochine-Bleu Mercure
DNF Le Pennec Guerand VC Pays de Loudéac
DNF Monnier Bryan VC Pays de Loudéac
DNF Rondel Mathys VC Pays de Loudéac
DNF Soulabaille Dimitri VC Pays de Loudéac
DNF Bonnet Thomas Vendée U - Pays de la Loire
DNF Cowan Quentin Vendée U - Pays de la Loire
DNF Marcerou Nicola Vendée U - Pays de la Loire
DNF Seguin Yanis Vendée U - Pays de la Loire
DNF Jolly Maxime WB - Fybolia Morbihan

Information