Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
GP Beeckman
Belgium
Overview
Statistics
Edition
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
Year
CAT
Links
Winner
Second
Third
2021
KP
Results
Reynders
Jens
Van Staeyen
Michael
De Wilde
Gilles
2019
KP
Results
De Bondt
Dries
Freiberg
Michael
Leroux
Samuel
2018
KP
Results
Van Asbroeck
Tom
Van Staeyen
Michael
Dehaes
Kenny
2017
KP
Results
Bokeloh
Jonas
Evans
Brad
Coenen
Dennis
2016
KP
Results
Koning
Peter
Baugnies
Jérôme
Bevin
Patrick
2015
KP
Results
Tjallingii
Maarten
Mol
Wouter
Koning
Peter
2014
KP
Results
Van Asbroeck
Tom
Van Staeyen
Michael
Salomein
Jarl
2013
KP
Results
Démare
Arnaud
van Dijk
Stefan
Pichon
Laurent
2012
KP
Results
McNally
Mark
Lalouette
Kevin
Eeckhout
Nico
2011
KP
Results
Stallaert
Joeri
Pauwels
Kevin
Peeters
Kevin
2010
KP
Results
Dehaes
Kenny
Leukemans
Björn
Commeyne
Davy
2009
KP
Results
Dehaes
Kenny
van Dijk
Stefan
Flahaut
Denis
2008
KP
Results
Baugnies
Jérôme
Honig
Reinier
Ghyllebert
Pieter
2007
KP
Results
Omloop
Geert
Van Avermaet
Greg
Amorison
Frédéric
2006
KP
Results
Wynants
Maarten
Cappelle
Andy
Amorison
Frédéric
2005
KP
Results
Eeckhout
Nico
Van Mechelen
Wouter
Keisse
Iljo
2004
KP
Results
Thijs
Erwin
De Clercq
Mario
Demeyere
Geoffrey
2003
KP
Results
Desmet
Andy
Vansevenant
Wim
Trouve
Kristof
2002
KP
Results
Leukemans
Björn
Gardeyn
Gorik
De Waele
Bert
2001
KP
Results
De Clercq
Eric
Eeckhout
Nico
Vanfrachem
Jarno
2000
KP
Results
Vansevenant
Wim
Michaelsen
Lars
Dierckxsens
Ludo
1999
KP
Results
Heirewegh
Bart
Vermeersch
Jürgen
Lafis
Michel
1998
KP
Results
Van Petegem
Peter
Piziks
Arvis
Verstrepen
Johan
1997
NE
Results
De Geyter
Johan
Desmet
Andy
Gilmore
Matthew
1996
NE
Results
Bracke
Tony
Peers
Chris
Pospyeyev
Kyrlyo
1995
NE
Results
Vanhaecke
Michel
Verelst
Danny
Heynderyckx
Jean-Pierre
1994
NE
Results
Veenstra
Wiebren
Dierckxsens
Ludo
De Wael
Patrick
1993
NE
Results
Van Itterbeeck
Benjamin
Hopmans
Kees
Goessens
Jan
1992
NE
Results
Priem
Didier
De Koning
Louis
De Clercq
Eric
1991
NE
Results
Imboden
Heinz
Neskens
Danny
Spaenhoven
Peter
1990
NE
Results
De Koning
Louis
Roelandt
Patrick
De Wilde
Etienne
1989
NE
Results
Vekemans
Koen
Dierickx
Ferdi
Dalgal
Walter
1988
NE
Results
De Clercq
Peter
Wegmüller
Thomas
Habets
Jean
1987
NE
Results
De Wilde
Etienne
Van Vooren
Filip
Clark
Danny
1986
NE
Results
Heirweg
Dirk
Meuwissen
André
De Wolf
Alfons
1985
NE
Results
Segers
Noel
Cambier
Jacques
Van Eynde
Willem
1984
NE
Results
Heirweg
Dirk
Teirlinck
Willy
Foubert
Diederik
1983
NE
Results
Heirweg
Dirk
Peiper
Allan
Dalgal
Walter
1982
NE
Results
Peeters
Willem
Heirweg
Dirk
De Nul
Johnny
1981
NE
Results
Teirlinck
Willy
Van Springel
Herman
Wellens
Leo
1980
NE
Results
Teirlinck
Willy
Van Den Haute
Ferdi
De Wolf
Alfons
1979
NE
Results
Vandenbroucke
Jean-Luc
Van Landeghem
Ghislain
Van Den Haute
Ferdi
1978
NE
Results
Verlinden
Gery
Schurgers
Ludo
Sprangers
Willy
1977
NE
Results
Delcroix
André
Van Den Haute
Ferdi
Teirlinck
Willy
1976
NE
Results
Dierickx
André
Clinckaert
Paul
Jimenez Ocampo
Giovanni
1975
NE
Results
Dierickx
André
Vrijders
Herman
Abelshausen
Joseph
1974
NE
Results
Van Vlierberghe
Albert
Hermie
Fernand
Opdebeeck
Englebert
1973
NE
Results
Janssens
Edward
Dury
Maurice
Verboven
Julien
1972
NE
Results
Nassen
Pieter
Van Der Linden
Ludo
Van den Daele
Luc
1971
NE
Results
Dury
Maurice
Sonck
Etienne
Verstraeten
Eddy
1970
NE
Results
Dierickx
André
Ongenae
Flory
Wuytack
Gilbert
1969
NE
Results
Van Den Bossche
Martin
De Block
Marc
Peffgen
Wilfred
1968
NE
Results
Sonck
Etienne
Meyhi
Jean-Pierre
Van Elsuwe
Willy
1967
NE
Results
Van Vreckom
Remi
Hellemans
Hugo
Boons
Jozef
1966
NE
Results
Godefroot
Walter
Van den Neste
Leopold
Van Vreckom
Remi
1965
NE
Results
Van Looy
Rik
Monty
Willy
Denson
Vincent
1964
NE
Results
Cooreman
Roger
Verbruggen
Willy
Van Driessche
Willy
1963
NE
Results
Janssens
Ludo
Demaer
Guillaume
Raes
Willy
1962
NE
Results
Kerckhove
Norbert
Coppens
Roger
Rentmeester
Piet
1961
NE
Results
Luyten
Rik
Vloebergs
Joseph
Daems
Emile
1960
NE
Results
Schroeders
Willy
Bosmans
Joseph
Clerckx
Karel
1959
NE
Results
Voorting
Gerrit
Clerckx
Karel
Sels
Joseph
1958
NE
Results
Saelens
Gentiel
De Baere
Karel
Meuleman
Maurice
1957
NE
Results
van Gompel
Jan
Hoevenaers
Joseph
Reyns
Josef
1956
NE
Results
Van Cauter
Emiel
Jonckheere
Rafael
Sorgeloos
Edgard
1955
NE
Results
Schoubben
Frans
De Smet
Rene
Schoubben
Jacques
1954
NE
Results
Cerami
Pino
Sterckx
Ernest
Schils
Jozef
1953
NE
Results
Schils
Jozef
Van Dycke
Julien
De Baere
Karel
1952
NE
Results
de Corte
Roger
Brusselmans
Louis
Desmet I
Gilbert
1951
NE
Results
Mertens
René
De Feyter
Jozef
Loyaerts
Frans
1950
NE
Results
Ramon
Albert
Van den Broeck
Martin
Robberechts
Auguste
1949
NE
Results
Anthonis
Lode
De Baere
Karel
Remue
Michel
1948
NE
Results
Rogiers
Emile
Buysse
Achiel
Peeters
Edward
1947
NE
Results
Depoorter
Jules
van Herzele
Albert
Stadsbader
Desire
1946
NE
Results
Van Dijck
Edward
Van Overloop
Gustaaf
Ramon
Albert
1945
NE
Results
De Caluwé
Edgard
Van Verre
Petrus
Buyl
Gerard
1944
NE
Results
Kint
Marcel
-
-
1943
NE
Results
Cools
Frans
-
-