Grand Prix Color Code - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Slock Liam Lotto Soudal U23 03:49:42
02 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 00
03 Smeets Tom Jegg-DJR Academy + 00
04 Vandeputte Victor - + 00
05 Visser Guillaume WV West Frisia + 00
06 De Neve Tomas VDM -Trawobo CT + 00
07 Vandenbulcke Alex Basso Team Flanders + 00
08 Van Eetvelt Lennert Lotto Soudal U23 + 00
09 Vermoote Jelle Acrog - Tormans + 00
10 Van Grieken Jarne Acrog - Tormans + 00
11 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
12 De Graef Noah Mini-Discar Academy + 00
13 van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
14 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 00
15 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 05
16 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 08
17 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 10
18 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 10
19 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 18
20 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 18
21 Broex Victor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 23
22 Ponsaerts Thibaut Minerva Cycling Team + 01:11
23 Vandevelde Yentl Minerva Cycling Team + 01:41
24 van den Broek Frank Jegg-DJR Academy + 01:41
25 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 01:52
26 van der Tuuk Axel Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:52
27 Dorenbos Yanne GRC Jan Van Arckel + 02:26
28 Vandenbranden Noah Lotto Soudal U23 + 02:26
29 Potter James WV de Valleirenners Axa + 02:26
30 Heremans Joppe VDM -Trawobo CT + 02:26
31 Buiter Rindert Amsterdam Racing Academy + 02:26
32 Hulsmans Senne Elevate p/b Home Solution-Soenens + 02:26
33 Grave Oliver Cabjaks-Castelli + 02:30
34 Roggeman Sieben RB Zelfbouw UCT + 02:30
35 Drost Melvin Global Cycling Team + 02:30
36 Rouffaer Lars Allinq Continental Cyclingteam + 02:30
37 Deman Brem VDM -Trawobo CT + 02:30
38 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 02:30
39 Kess Alexandre Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 02:30
40 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 02:30
41 Van Mulders Brent EFC - L&R - AGS + 02:30
42 Omloop Mats Crabbe Toitures - CC Chevigny + 02:30
43 Pijnenburg Sven Jegg-DJR Academy + 02:30
44 Van Looveren Thijs Mysenlan-PXL Carpets + 02:30
45 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 02:30
46 Steman Jip Sensa- Kanjers voor Kanjers CT + 02:30
47 van Ekeren Niels Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:30
48 Bonnet Théo Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 02:30
49 Van der Veen Aldert WV West Frisia + 02:30
50 Haex Joris Acrog - Tormans + 02:30
51 Van De Velde Senne RB Zelfbouw UCT + 02:30
52 Stijger Frank Team TWC De Kempen Valkenswaard + 02:30
53 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 02:30
54 Lowie Theo Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 02:30
55 Squire Ben VDM -Trawobo CT + 02:30
56 Vercauteren Maxime Regioteam de Kempen + 02:30
57 De Jong Nino Jegg-DJR Academy + 02:30
58 Day Tom Elevate p/b Home Solution-Soenens + 02:30
59 Portsmouth Tom Mini-Discar Academy + 02:30
60 Lootens Gust Elevate p/b Home Solution-Soenens + 02:30
61 Dethy Matthis Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 02:30
62 Vergote Diel Elevate p/b Home Solution-Soenens + 02:30
63 Punter Lars John Deere Cycling Team - NWVG + 02:30
64 Detalle Noah Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 02:30
65 Luitjen Noel GRC Jan Van Arckel + 02:30
66 Verstegen Kenneth EFC - L&R - AGS + 02:30
67 Eeckhout Arthur VDM -Trawobo CT + 02:48
68 Roesems Siebe Trinity Racing + 02:53
69 Kuypers Milan Basso Team Flanders + 02:53
70 Van Belle Bas Amsterdam Racing Academy + 02:53
71 Mouris Wessel WTC de Amstel + 02:53
72 Luca De Vries Bas WV Kapenga Home Center + 02:53
73 Artz Huub Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:53
74 Voogt Niek WTC de Amstel + 02:53
75 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 03:10
76 Thonnon Senne EFC - L&R - AGS + 03:10
77 Lecerf William Junior Lotto Soudal U23 + 03:20
78 Bronswijk Mike Allinq Continental Cyclingteam + 03:20
79 Coppens Michiel RB Zelfbouw UCT + 03:52
80 Leerkes Bram ASC Olympia + 06:48
81 Van Jaarsveld Joost R&TC Groenewoud + 06:55
82 Bijl Kinley BHST Cycling Team + 06:55
83 Deckers Angel Minerva Cycling Team + 06:55
84 Brouwer Daan - + 06:55
85 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 06:55
86 Van Diepen Gert-Jan - + 06:55
87 Janssens Arne Ind-Belgie + 06:55
88 Pronk Matthé - + 06:55
89 Moonen Zeno Mini-Discar Academy + 07:01
90 Hartman Tristan Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 07:01
91 Baak Jord VolkerWessels Cycling Team + 07:14
92 Dillema Arjen WV Kapenga Home Center + 07:14
93 Willemsen Mees - + 07:22
94 Hollander Sjoerd John Deere Cycling Team - NWVG + 07:56

Information