Tour of Bihor - Bellotto - 2016

Overall Youth Points Mountain Sprint

Pos Rider Team Time
01 Egan Bernal Androni Giocattoli 12:07:46
02 Rodolfo Torres Androni Giocattoli + 08
03 Matteo Fabbro Cycling Team Friuli + 46
04 Daniele Ratto Androni Giocattoli + 01:07
05 Serghei Tvetcov Androni Giocattoli + 01:14
06 Antonio Santoro Meridiana - Kamen Team + 01:19
07 Devid Tintori Team Differdange - Losch + 01:22
08 Florian Bissinger WSA - Greenlife + 01:46
09 Davide Mucelli Meridiana - Kamen Team + 02:05
10 Stefan Hristov Kocaeli Brisa Spor + 02:47
11 Daniel Ginés Martin D'Amico - Bottechia + 02:52
12 Emanuel Kiserlovski Meridiana - Kamen Team + 02:56
13 Rok Korosec Radenska - Ljubljana + 03:08
14 Marco Tizza D'Amico - Bottechia + 03:13
15 Roberto Giacobazzi Cycling Team Friuli + 03:17
16 Stefan Poll WSA - Greenlife + 03:17
17 Gabriel Reguero Team Differdange - Losch + 03:18
18 Uros Repse Meridiana - Kamen Team + 03:18
19 Paolo Ciavatta D'Amico - Bottechia + 03:40
20 Juraj Bellan Dukla Banska Bystrica + 03:59
21 Milos Borisavljevic Metalac Quick Kraljevo + 04:02
22 Matteo Spreafico Kolss - BDC Team + 04:03
23 Michail Mavrikakis Greece + 04:03
24 Mattia Bais Cycling Team Friuli + 04:05
25 Dmitro Krivtsov ISD - Jorbi Continental Team + 04:05
26 Martin Mahdar Dukla Banska Bystrica + 04:07
27 Izidor Penko Radenska - Ljubljana + 04:16
28 Georgi Georgiev Petrov Kocaeli Brisa Spor + 04:19
29 Stanamir Cholakov Hemus 1896-Troyan + 04:26
30 Velizar Furlanski Hemus 1896-Troyan + 04:34
31 Krisztian Lovassy Team Differdange - Losch + 05:16
32 Martin Lestido Rey Tusnad Cycling Team + 05:26
33 Georgios Nileas Greece + 05:28
34 Matteo Rabottini Meridiana - Kamen Team + 05:32
35 Nicola Genovese D'Amico - Bottechia + 05:46
36 Luca Pacioni Androni Giocattoli + 05:53
37 Tom Thill Team Differdange - Losch + 05:55
38 Volodymyr Dzhus Kolss - BDC Team + 05:55
39 Vasyl Malyvnivskiy Kolss - BDC Team + 05:57
40 Michele Viola Meridiana - Kamen Team + 05:57
41 Iltjan Nika D'Amico - Bottechia + 06:01
42 Fabio Tommassini D'Amico - Bottechia + 06:12
43 Ahmet Örken Konya Buyuksehir Belediye SK + 06:33
44 Tilen Finkst Radenska - Ljubljana + 06:44
45 Dusan Kalaba Serbia + 06:49
46 Kemal Kücükbay Kocaeli Brisa Spor + 06:50
47 Josep Miralles Tusnad Cycling Team + 06:54
48 Fatih Keles Konya Buyuksehir Belediye SK + 06:54
49 Panagiotis Christopoulus-Heller Greece + 06:58
50 Serkan Balkan Kocaeli Brisa Spor + 07:10
51 Marko Danilovic Serbia + 07:11
52 Ivan Azhi Hemus 1896-Troyan + 07:18
53 Sebastian Mascaro Rigo Tusnad Cycling Team + 07:21
54 Ziga Rucigaj Radenska - Ljubljana + 07:50
55 David Jabuka Meridiana - Kamen Team + 07:53
56 Onur Balkan Kocaeli Brisa Spor + 07:58
57 Daniel Moricz Szuper Beton + 08:03
58 Oleksandr Golovash Kolss - BDC Team + 08:08
59 Bence Loki Szuper Beton + 08:22
60 Yegor Dementyev ISD - Jorbi Continental Team + 09:27
61 Andrii Kulyk Kolss - BDC Team + 09:27
62 Enes Talha Ay Konya Buyuksehir Belediye SK + 09:35
63 Gediminas Kaupas Team Differdange - Losch + 09:42
64 Stefan Stefanovic Serbia + 09:47
65 Jovan Zekavica Metalac Quick Kraljevo + 09:50
66 Panagiotis Chatzakis Greece + 09:51
67 Szabolcs Sebestyen Tusnad Cycling Team + 10:07
68 Balazs Rozsa Szuper Beton + 10:27
69 Vlad-Nicolae Dobre Romania + 10:33
70 Ioannis Iliadis Greece + 10:34
71 Daniel Crista Tusnad Cycling Team + 11:18
72 Jure Miskulin Radenska - Ljubljana + 11:20
73 Markus Kopfauf WSA - Greenlife + 11:21
74 Mate Mogyorosi Szuper Beton + 11:24
75 Lukas Schlemmer WSA - Greenlife + 11:24
76 Marko Stankovic Serbia + 11:28
77 Etienne Bonello Malta + 11:30
78 Istvan Molnar Mugenrace Team Prolog + 11:47
79 Polychronis Tzortzakis Greece + 13:04
80 Viktor Filutas Szuper Beton + 13:13
81 Maksym Vasilyev Kolss - BDC Team + 13:44
82 Fethi Acar Konya Buyuksehir Belediye SK + 13:51
83 Zoltan Ruttkay Mugenrace Team Prolog + 13:54
84 Zoltan Lengyel Szuper Beton + 14:07
85 Ilya Klepikov ISD - Jorbi Continental Team + 14:10
86 Plamen Dimov Hemus 1896-Troyan + 14:26
87 Csaba Palyi DKSI-Kontent-Debrecen + 14:46
88 Maros Kovac Dukla Banska Bystrica + 14:51
89 Andrei Sobennicov Moldova + 16:00
90 Mustafa Koklu Kocaeli Brisa Spor + 16:04
91 Marco Benfatto Androni Giocattoli + 17:10
92 Kristan Zimany Dukla Banska Bystrica + 17:32
93 Ivan Stevic Serbia + 17:32
94 Alessandro Pessot Cycling Team Friuli + 17:35
95 Bruno Maltar Radenska - Ljubljana + 17:46
96 Tamas Takacs Szuper Beton + 17:48
97 Maté Fegyveres DKSI-Kontent-Debrecen + 17:58
98 Wayne Stijns Team Differdange - Losch + 18:00
99 Juraj Lajcha Dukla Banska Bystrica + 18:03
100 Nicola-Andrei Barbu Tusnad Cycling Team + 18:44
101 Milan Dragojevic Metalac Quick Kraljevo + 18:53
102 Csaba Kadar DKSI-Kontent-Debrecen + 18:54
103 Giorgio Bocchiola D'Amico - Bottechia + 19:09
104 Barna Hajdu DKSI-Kontent-Debrecen + 19:50
105 Robin Ratkic WSA - Greenlife + 19:57
106 Giorgio Cecchinel Androni Giocattoli + 21:31
107 Christian Dallinger WSA - Greenlife + 22:01
108 Nikola Kozomara Metalac Quick Kraljevo + 22:02
109 Vedat Koc Konya Buyuksehir Belediye SK + 23:15
110 Goran Antonijevic Metalac Quick Kraljevo + 23:25
111 Mate Kovacs DKSI-Kontent-Debrecen + 25:01
112 Valentin Plesea Romania + 35:49
113 Sdraila Ionut Romania + 36:47
114 Miloje Bazalac Metalac Quick Kraljevo + 38:28
115 Feritcan Samli Konya Buyuksehir Belediye SK + 39:25
116 Jozsef Hartmann Mugenrace Team Prolog + 49:28
117 Leonard Barbu Romania + 57:52
DNF Alex Buttazzoni Cycling Team Friuli
DNF Mattia De Marchi Cycling Team Friuli
DNF Vladimir Kovacik Dukla Banska Bystrica
DNF Yordan Andreev Hemus 1896-Troyan
DNF Denys Kostyuk ISD - Jorbi Continental Team
DNF Vladyslav Kremynskiy ISD - Jorbi Continental Team
DNF Oleksii Shcherbakov ISD - Jorbi Continental Team
DNF Mykyta Skorenko Kolss - BDC Team
DNF Alihan Demirbag Konya Buyuksehir Belediye SK
DNF Mark Bonnici Malta
DNF Christian Formosa Malta
DNF Maurice Formosa Malta
DNF William Hili Malta
DNF James Mifsud Malta
DNF Alexander Pettett Malta
DNF Dejan Maric Metalac Quick Kraljevo
DNF Dumitru Bumbu Moldova
DNF Andrei Covalciuc Moldova
DNF Scripniciuc Iurii Moldova
DNF Maxim Reabuha Moldova
DNF Balasz Bertalan Mugenrace Team Prolog
DNF Robert Jenko Radenska - Ljubljana
DNF Roland Horvath Romania
DNF Lars Pria Romania
DNF Ernad Beganovic Serbia
DNF Andrej Galovic Serbia
DNF Eduard Novak Tusnad Cycling Team
Information
Nation Romania
Date 19th - 22nd May
CAT 2.2
Other
Embed Results