Itzulia Basque Country - 2010

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Joaquim Rodríguez Team Katusha 04:07:52
02 Samuel Sánchez Euskaltel-Euskadi + 14
03 Alejandro Valverde Caisse d'Epargne + 14
04 Chris Horner RadioShack + 14
05 Sandy Casar Française des Jeux + 20
06 Francesco Gavazzi Lampre-Farnese Vini + 20
07 Ryder Hesjedal Garmin-Transitions + 20
08 Dries Devenyns Quick Step + 20
09 Jurgen Van den Broeck Omega Pharma-Lotto + 20
10 Jean-Christophe Péraud Omega Pharma-Lotto + 20
11 Marco Pinotti Team HTC - Columbia + 20
12 Benat Intxausti Euskaltel-Euskadi + 20
13 Andy Schleck Team Saxo Bank + 20
14 Haimar Zubeldia RadioShack + 20
15 Maxime Monfort Team HTC - Columbia + 20
16 Kanstantsin Sivtsov Team HTC - Columbia + 24
17 Evgeni Petrov Team Katusha + 42
18 Daniel Navarro Astana + 51
19 Daniel Martin Garmin-Transitions + 59
20 Alexander Efimkin AG2R La Mondiale + 01:00
21 Ivan Velasco Euskaltel-Euskadi + 01:06
22 Robert Gesink Rabobank + 01:07
23 David Arroyo Caisse d'Epargne + 01:07
24 Alexandr Kolobnev Team Katusha + 01:07
25 Eduard Vorganov Team Katusha + 01:07
26 Peter Velits Team HTC - Columbia + 01:07
27 Valerio Agnoli Liquigas-Doimo + 01:30
28 David López Caisse d'Epargne + 01:56
29 Paolo Tiralongo Astana + 02:35
30 Andreas Klöden RadioShack + 02:35
31 Juan Manuel Garate Rabobank + 02:35
32 Alexandre Botcharov Team Katusha + 02:35
33 Matthias Russ Team Milram + 02:35
34 Gonzalo Rabuñal Rios Xacobeo-Galicia + 02:35
35 Steve Cummings Sky Professional Cycling Team + 02:35
36 Sylvain Calzati Sky Professional Cycling Team + 02:35
37 Francis Mourey Française des Jeux + 03:52
38 Delio Fernandez Xacobeo-Galicia + 04:20
39 Manuel Vazquez Andalucía - Cajasur + 04:20
40 Bram Tankink Rabobank + 04:20
41 Laurens Ten Dam Rabobank + 04:20
42 René Mandri AG2R La Mondiale + 04:52
43 Gustavo Cesar Veloso Xacobeo-Galicia + 05:02
44 Grischa Niermann Rabobank + 05:02
45 Dominik Nerz Team Milram + 05:02
46 David Loosli Lampre-Farnese Vini + 05:37
47 Davide Malacarne Quick Step + 06:33
48 André Steensen Team Saxo Bank + 07:16
49 Manuel Calvente Andalucía - Cajasur + 07:16
50 Andrey Zeits Astana + 07:16
51 Jakob Fuglsang Team Saxo Bank + 07:16
52 Luca Mazzanti Team Katusha + 07:16
53 Serafín Martinez Xacobeo-Galicia + 07:16
54 Rubén Pérez Moreno Euskaltel-Euskadi + 07:16
55 Rémy Di Gregorio Française des Jeux + 07:16
56 Hubert Dupont AG2R La Mondiale + 07:16
57 Serguei Klimov Team Katusha + 07:16
58 Dmitriy Fofonov Astana + 07:16
59 Mario Aerts Omega Pharma-Lotto + 09:25
60 Gianni Meersman Française des Jeux + 09:25
61 Maxim Gourov Astana + 09:25
62 Rasmus Guldhammer Team HTC - Columbia + 09:25
63 Nicki Sørensen Team Saxo Bank + 09:25
64 Johannes Fröhlinger Team Milram + 09:25
65 Laurent Didier Team Saxo Bank + 09:25
66 Thomas Rohregger Team Milram + 09:25
67 Matthew Busche RadioShack + 09:25
68 Christian Knees Team Milram + 09:25
69 Guillaume Bonnafond AG2R La Mondiale + 09:25
70 Matteo Bono Lampre-Farnese Vini + 09:25
71 Iban Mayoz Footon-Servetto + 09:25
72 Aitor Perez Arrieta Footon-Servetto + 09:25
73 Daniele Pietropolli Lampre-Farnese Vini + 09:25
74 Jose Alberto Benitez Footon-Servetto + 09:25
75 David De la Fuente Astana + 09:25
76 Marco Marzano Lampre-Farnese Vini + 09:25
77 Paul Martens Rabobank + 09:25
78 Charles Wegelius Omega Pharma-Lotto + 09:25
79 Sergio Carrasco Garcia Andalucía - Cajasur + 09:25
80 Sergio Paulinho RadioShack + 09:25
81 Egoi Martinez Euskaltel-Euskadi + 09:25
82 Óscar Freire Rabobank + 09:25
83 Jens Voigt Team Saxo Bank + 09:25
84 José Luis Arrieta AG2R La Mondiale + 09:25
85 Juan José Oroz Euskaltel-Euskadi + 09:25
86 Simon Gerrans Sky Professional Cycling Team + 09:25
87 Thomas Löfkvist Sky Professional Cycling Team + 09:25
88 Bradley Wiggins Sky Professional Cycling Team + 09:25
89 Wesley Sulzberger Française des Jeux + 09:25
90 Kjell Carlström Sky Professional Cycling Team + 09:25
91 Jussi Veikkanen Française des Jeux + 09:25
92 Davide Vigano Sky Professional Cycling Team + 09:25
93 Bauke Mollema Rabobank + 09:25
94 Nicolas Portal Sky Professional Cycling Team + 09:25
95 Blel Kadri AG2R La Mondiale + 09:25
96 Michael Rogers Team HTC - Columbia + 09:25
97 Christian Meier Garmin-Transitions + 09:25
98 Ezequiel Mosquera Xacobeo-Galicia + 09:25
99 Jurgen Van De Walle Quick Step + 09:25
100 Rigoberto Uran Caisse d'Epargne + 09:25
101 Vasil Kiryienka Caisse d'Epargne + 09:25
102 Ivan Santaromita Liquigas-Doimo + 09:25
103 David Zabriskie Garmin-Transitions + 09:25
104 Dario Cataldo Quick Step + 09:25
105 Michael Albasini Team HTC - Columbia + 09:25
106 Kevin Seeldraeyers Quick Step + 09:25
107 Addy Engels Quick Step + 09:25
108 Olivier Kaisen Omega Pharma-Lotto + 09:54
109 Mauro Finetto Liquigas-Doimo + 11:21
110 Matthias Brändle Footon-Servetto + 11:21
111 Markus Eibegger Footon-Servetto + 11:21
112 Thomas Peterson Garmin-Transitions + 11:21
113 Alan Perez Lezaun Euskaltel-Euskadi + 11:54
114 Markus Fothen Team Milram + 13:26
115 Xabier Zandio Caisse d'Epargne + 14:15
116 Trent Lowe Garmin-Transitions + 14:15
117 Amets Txurruka Euskaltel-Euskadi + 14:15
118 Peter Stetina Garmin-Transitions + 19:55
119 Jonas Aaen Jørgensen Team Saxo Bank + 19:55
120 Bolat Raimbekov Astana + 19:55
121 Juan Javier Estrada Andalucía - Cajasur + 19:55
122 Christophe Brandt Omega Pharma-Lotto + 19:55
123 Martin Pedersen Footon-Servetto + 19:55
124 Francesco Reda Quick Step + 19:55
125 Fuyu Li RadioShack + 19:55
126 Matthew Lloyd Omega Pharma-Lotto + 19:55
DNS Antonio Piedra Andalucía - Cajasur
DNS Linus Gerdemann Team Milram
DNF Javier Ramirez Andalucía - Cajasur
DNF Francisco Pérez Caisse d'Epargne
DNF Marzio Bruseghin Caisse d'Epargne
DNF Eros Capecchi Footon-Servetto
DNF Rafael Valls Footon-Servetto
DNF Christophe Le Mével Française des Jeux
DNF Fredrik Kessiakoff Garmin-Transitions
DNF Damiano Cunego Lampre-Farnese Vini
DNF Simone Ponzi Lampre-Farnese Vini
DNF Alessandro Spezialetti Lampre-Farnese Vini
DNF Kristjan Koren Liquigas-Doimo
DNF Artur Gajek Team Milram
DNF Ben Hermans RadioShack
DNF Marcos Garcia Xacobeo-Galicia
DNF Rodrigo Garcia Rena Xacobeo-Galicia
Information
Nation Spain
Date 9th April
Where Eibar -> Orio
What 5th stage
Distance 170 km
Leader A.Valverde
Points A.Valverde
Mountain A.Txurruka
Sprint C.Meier
Other
Embed Results