Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
TS-Kortteliajot-Turku
Finland
Overview
Statistics
Edition
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1960
1959
1958
1957
Year
CAT
Links
Winner
Second
Third
2023
NE
Results
Kolehmainen
Oskari
Makogon
Vladyslav
Bäckman
Anders
2022
NE
Results
Juntunen
Antti-Jussi
Bäckman
Anders
Övermark
Riku
2021
NE
Results
Bäckman
Anders
Simola
Mika
Aalto
Jimi
2019
NE
Results
Manninen
Matti
Strelkov
Nikita
Halme
Sasu
2018
NE
Results
Manninen
Matti
Kanerva
Joni
Juntunen
Antti-Jussi
2017
NE
Results
Pökälä
Samuel
Halme
Sasu
Uusiperhe
Jesse
2016
NE
Results
Hänninen
Jaakko
Sukhov
Maxim
Niemi
Jarkko
2015
NE
Results
Sukhov
Maxim
Nurmi
Roope
Tiainen
Sami
2014
NE
Results
Kahila
Ilari
Nurmi
Roope
Paajanen
Mikko
2013
NE
Results
Aaltio
Risto
Preimanis
Matiss
Racenajs
Kristofers
2012
NE
Results
Pökälä
Samuel
Savickis
Martins
Eskelinen
Jussi
2011
NE
Results
Paajanen
Mikko
Räim
Mihkel
Racenajs
Kristofers
2010
NE
Results
Aaltio
Risto
Henttala
Joonas
Hämeenaho
Tero
2009
NE
Results
Utar
Urmo
Aaltio
Risto
Utar
Ardy
2008
NE
Results
Viholainen
Teemu
Salermo
Marek
Vastaranta
Mikko
2007
NE
Results
Kirsipuu
Jaan
Alaluusua
Juha-Matti
Pajari
Matti
2006
NE
Results
Kudentsov
Sergey
Salermo
Marek
Fingerson
Eärendel
2005
NE
Results
Salermo
Marek
Martikainen
Tommi
Siltanen
Mikko
2004
NE
Results
Salermo
Marek
Valvas
Vahur
Vilen
Mika
2003
NE
Results
Kukk
Sigvard
Hämeenaho
Tero
Hiltunen
Sami
2002
NE
Results
Kananen
Kimmo
Myyryläinen
Kari
Kargu
Oskari
2001
NE
Results
Kukk
Sigvard
Yakovlev
Yevgeniy
Kargu
Oskari
2000
NE
Results
Aug
Andrus
Tamkõrv
Helmet
Carlström
Kjell
1999
NE
Results
Aug
Andrus
Lauk
Andres
Salermo
Marek
1998
NE
Results
Lauk
Andres
Aug
Andrus
Kukk
Sigvard
1997
NE
Results
Aug
Andrus
Nielsen
Bjarke
Lauk
Andres
1996
NE
Results
Myyryläinen
Kari
Lauk
Andres
Tamkõrv
Helmet
1995
NE
Results
Myyryläinen
Kari
Kuznetsov
Nikolay
Gritsoun
Edouard
1994
NE
Results
Jamalis
Andrejs
Hietanen
Miika
Andersson
Stefan
1993
NE
Results
Rizi
Tadeusz
Karhu
Kimmo
Niemi
Tapio
1992
NE
Results
Niemi
Tapio
Nihlen
Kent
Terävuo
Jyrki
1991
NE
Results
Jamalis
Andrejs
Tujunen
Jyrki
-
1990
NE
Results
Myyryläinen
Kari
Hietanen
Miika
Niemi
Tapio
1989
NE
Results
Myyryläinen
Kari
-
-
1988
NE
Results
Niemi
Tapio
-
-
1987
NE
Results
Leppänen
Petri P.
-
-
1986
NE
Results
Heiskari
Hannu
-
-
1985
NE
Results
Myyryläinen
Kari
-
-
1984
NE
Results
Pettersson
Ingemar
-
-
1983
NE
Results
Hannus
Harry
-
-
1982
NE
Results
Wackström
Patrick
-
-
1981
NE
Results
Wackström
Patrick
-
-
1980
NE
Results
Pjasjatskis
Edmundas
-
-
1979
NE
Results
Wackström
Patrick
-
-
1978
NE
Results
Hannus
Harry
-
-
1977
NE
Results
Mansner
Magnus
-
-
1976
NE
Results
Uusimäki
Jaakko
-
-
1975
NE
Results
Ericsson
Lars
-
-
1974
NE
Results
Uusivirta
Mauno
-
-
1973
NE
Results
Eräjää
Pekka
-
-
1972
NE
Results
Suikkanen
Raimo
-
-
1971
NE
Results
Uusivirta
Mauno
-
-
1970
NE
Results
Suikkanen
Raimo
-
-
1969
NE
Results
Wackström
Ole
-
-
1968
NE
Results
Ripfel
Jupp
-
-
1967
NE
Results
Honkanen
Raimo
-
-
1966
NE
Results
Karasjärvi
Markku
-
-
1965
NE
Results
Jansson
Bengt
-
-
1964
NE
Results
Honkanen
Raimo
-
-
1963
NE
Results
Salmela
Matti
-
-
1962
NE
Results
Lumme
Antero
-
-
1960
NE
Results
Nyman
Paul
-
-
1959
NE
Results
Nyman
Paul
-
-
1958
NE
Results
Nyman
Paul
-
-
1957
NE
Results
Niittynen
Armas
-
-