Front Races Teams Riders Ranking

Visegrad 4 Bicycle Race - GP Hungary | 2019 Results

Information Results Startlist

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Pawel Franczak Voster ATS Team 3:57:2640
02 Kristijan Hocevar Meblo Jogi Pro-Concrete + 0330
03 Ziga Rucigaj Ljubljana Gusto Xaurum + 0325
04 Jodok Salzmann Maloja Pushbikers + 0320
05 Luca Rastelli Delio Gallina Colosio Eurofeed + 0315
06 Martin Boubal CK Pribram - Fany Gastro + 1110
07 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 115
08 Vladimir Miksanik Pardus Tufo - Prostejov + 113
09 Stefano Gandin Delio Gallina Colosio Eurofeed + 153
10 Michael Kukrle Elkov - Author + 183
11 Piotr Pekala CCC Development Team + 21
12 Dominik Neuman Elkov - Author + 21
13 Marton Dina Pannon Cycling Team + 26
14 Karel Tyrpekl Pardus Tufo - Prostejov + 30
15 Patrik Tybor Dukla Banska Bystrica + 42
16 Helmut Trettwer Maloja Pushbikers + 1:06
17 Rok Korosec Ljubljana Gusto Xaurum + 1:08
18 Moran Vermeulen WSA KTM Graz + 1:39
19 Tomas Jakoubek CK Pribram - Fany Gastro + 1:50
20 Matej Zahalka Elkov - Author + 1:52
21 Lukas Schlemmer Maloja Pushbikers + 2:02
22 Tim Roskar Meblo Jogi Pro-Concrete + 2:02
23 Mariusz Gasiorowski Team Hurom + 2:02
24 Stefan Poll WSA KTM Graz + 2:02
25 Timothy Guy Ljubljana Gusto Xaurum + 2:02
26 Yuan Tang Peng Ljubljana Gusto Xaurum + 2:02
27 Juraj Bellan Dukla Banska Bystrica + 2:02
28 Adam Sekanina TJ Favorit Brno + 2:07
29 Tomas Barta Pardus Tufo - Prostejov + 2:08
30 Lubos Malovec CK Spartak Tlmace + 2:10
31 Adrian Babic Central Slovakia + 2:11
32 Andreas Wolfmayr ARBÖ Bundesteam + 2:14
33 Szymon Krawczyk Voster ATS Team + 2:15
34 Adam Kus Team Hurom + 2:15
35 Matic Groselj Ljubljana Gusto Xaurum + 2:21
36 Artur Detko Team Hurom + 2:27
37 Julian Gruber SportLand Niederösterreich Selle + 2:29
38 Daniel Dina Pannon Cycling Team + 2:34
39 Nicolas Pietrula Team Dukla Praha + 2:49
40 Andreas Graf Hrinkow Advarics Cycleang + 2:51
41 Marco Borgo Delio Gallina Colosio Eurofeed + 3:00
42 Michal Rotter TJ Favorit Brno + 3:26
43 Vojtech Modlitba CK Pribram - Fany Gastro + 3:37
44 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 3:45
45 Martin Hebik CK Pribram - Fany Gastro + 3:48
46 Adam Kristof Karl Pecsi JKE Bringa Akademia + 3:52
47 Pavel Gruber CK Pribram - Fany Gastro + 3:52
48 Andrej Liska TJ Slavia SG Trencin + 3:52
49 Stanislav Beres CK Spartak Tlmace + 4:00
50 Paul Hopfgartner ARBÖ Bundesteam + 4:08
51 Vladimir Tsoy Apple Team + 4:10
52 Yuriy Chsherbinin Apple Team + 4:10
53 Jakob Reiter WSA KTM Graz + 4:10
54 Thomas Umhaller SportLand Niederösterreich Selle + 4:17
55 Matteo Gino Pegoraro Delio Gallina Colosio Eurofeed + 4:21
56 Andras Szatmary Pannon Cycling Team + 4:28
57 David Andrle Topforex-Lapierre + 4:45
58 Gabor Fejes CK Spartak Tlmace + 4:52
59 Gergo Gonczi Epronex-BSS Oil Team + 5:14
60 Wojciech Sykala Wibatech Merx 7R + 5:14
61 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 5:14
62 Jan Kraus Team Dukla Praha + 5:14
63 Jakub Varhanovsky Dukla Banska Bystrica + 5:14
64 Gergely Orosz Pannon Cycling Team + 5:14
65 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 5:14
66 Anton Lavrentyev Apple Team + 5:17
67 Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang + 5:17
68 Tomasz Budzinski Team Hurom + 5:17
69 Kamil Zielinski Team Hurom + 5:17
70 Wojciech Pszczolarski Pardus Tufo - Prostejov + 5:17
71 Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang + 5:17
72 Marvin Hammerschmid SportLand Niederösterreich Selle + 5:17
73 Eric Polansek ARBÖ Bundesteam + 5:17
74 Kacper Walkowiak CCC Development Team + 5:17
75 Robert Malik CK Pribram - Fany Gastro + 5:17
76 Stefan Nota CK Spartak Tlmace + 5:34
77 Riccardo Bobbo Delio Gallina Colosio Eurofeed + 6:01
78 Robert Jenko Meblo Jogi Pro-Concrete + 6:16
79 Balazs Vas Epronex-BSS Oil Team + 6:16
80 Anze Skok Ljubljana Gusto Xaurum + 7:04
81 Petr Hampl TJ Favorit Brno + 7:10
82 David Kulhanek TJ Favorit Brno + 7:10
83 Kacper Kistowski Wibatech Merx 7R + 7:10
84 Norbert Banaszek Team Hurom + 7:10
85 Adrian Banaszek Voster ATS Team + 7:10
86 Ondrej Vendolsky Team Dukla Praha + 7:10
87 Martin Mahdar Dukla Banska Bystrica + 7:10
88 Gergely Kiss Epronex-BSS Oil Team + 7:10
89 Juraj Lajcha TJ Slavia SG Trencin + 7:10
90 Mark Zathureczky Kontent-DKSI + 7:10
91 Csaba Palyi Epronex-BSS Oil Team + 7:10
92 Michal Kohout Team Dukla Praha + 7:17
93 Samuel Oros Dukla Banska Bystrica + 7:21
94 Alois Kankovsky Elkov - Author + 7:21
95 Marton Solymosi Epronex-BSS Oil Team + 7:50
96 Daniel Moricz Pannon Cycling Team + 8:03
97 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 8:38
98 Bartosz Warchol Wibatech Merx 7R + 10:26
99 David Kasko Central Slovakia + 10:35
100 Stefan Taferner WSA KTM Graz + 11:39
101 Valentin Gotzinger Maloja Pushbikers + 11:39
102 Lajos Balogh Autocity Skoda + 12:05
103 Karol Kuba Topforex-Lapierre
104 Aspan Zhukenov Apple Team
105 Luka Sagadin Meblo Jogi Pro-Concrete
106 Simon Cibej Meblo Jogi Pro-Concrete
DNS Yersaiyn Sapar Apple Team
DNS Zsolt Istlstekker Kontent-DKSI
DNS Ferenc Szöllosi Kontent-DKSI
DNS Tevz Gorjanc Meblo Jogi Pro-Concrete
DNF Karoly Oliver Bodzan Autocity Skoda
DNF Attila Bokor Autocity Skoda
DNF Zalam Budai Autocity Skoda
DNF Tamas Molnar Autocity Skoda
DNF Daniel Puspoki Autocity Skoda
DNF Richard Coma Central Slovakia
DNF Michal Hloza Central Slovakia
DNF Juraj Karas Central Slovakia
DNF Adam Szasz Central Slovakia
DNF Ondrej Macaj CK Spartak Tlmace
DNF Martin Wachs CK Spartak Tlmace
DNF Hurgali Turebekov Apple Team
DNF Peter Ochsenhofer ARBÖ Bundesteam
DNF Sergio Tu CCC Development Team
DNF Nicolo Tamussi Delio Gallina Colosio Eurofeed
DNF Gergely Szarka Epronex-BSS Oil Team
DNF Lukas Reckendorfer Hrinkow Advarics Cycleang
DNF Adam Janoki Kontent-DKSI
DNF Sebestyen Schneider Kontent-DKSI
DNF Andras Szentpeteri Kontent-DKSI
DNF Bastian Frick Maloja Pushbikers
DNF Stefan Kolb Maloja Pushbikers
DNF Janos Pelikan Pannon Cycling Team
DNF Daniel Babor Pardus Tufo - Prostejov
DNF Ludek Lichnovsky Pardus Tufo - Prostejov
DNF Attila Balas Pecsi JKE Bringa Akademia
DNF Daniel Devai Pecsi JKE Bringa Akademia
DNF Balazs Gernyi Pecsi JKE Bringa Akademia
DNF Tamas Szilagiy Pecsi JKE Bringa Akademia
DNF Ferenc Voros Pecsi JKE Bringa Akademia
DNF Raphael Hammerschmidt SportLand Niederösterreich Selle
DNF Stefan Mastaller SportLand Niederösterreich Selle
DNF Antonin Kostiha Team Dukla Praha
DNF Vojtech Kminek TJ Favorit Brno
DNF Jan Vones TJ Favorit Brno
DNF Martin Gavenda TJ Slavia SG Trencin
DNF Miroslav Gavenda TJ Slavia SG Trencin
DNF Radovan Vrabel TJ Slavia SG Trencin
DNF Alex Zeman TJ Slavia SG Trencin
DNF Jonas Brezina Topforex-Lapierre
DNF Tomas Capek Topforex-Lapierre
DNF Hynek Palicka Topforex-Lapierre
DNF Matthias Grick WSA KTM Graz
DNF Ognjen Ilic WSA KTM Graz
Information
Nations Hungary
Date May 11th
Distance 168.7 km
CAT 1.2