Front Races Teams Riders Ranking

Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia | 2019 Results

Information Results

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Alois Kankovsky Elkov - Author 3:27:0940
02 Pawel Franczak Voster ATS Team + 0030
03 Dominik Neuman Elkov - Author + 0025
04 Michael Kukrle Elkov - Author + 0020
05 Matej Zahalka Elkov - Author + 0015
06 Szymon Krawczyk Voster ATS Team + 0210
07 Marceli Boguslawski Wibatech Merx 7R + 025
08 Philipp Wurm Union Raiffeisen Radteam Tirol + 143
09 Adrian Banaszek Voster ATS Team + 1:313
10 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 1:443
11 Helmut Trettwer Maloja Pushbikers + 1:44
12 Martin Boubal CK Pribram - Fany Gastro + 1:44
13 Matic Groselj Ljubljana Gusto Xaurum + 1:44
14 Andreas Hofer Hrinkow Advarics Cycleang + 1:44
15 Patrik Tybor Dukla Banska Bystrica + 1:46
16 Kristijan Hocevar Meblo Jogi Pro-Concrete + 1:46
17 Wojciech Pszczolarski Pardus Tufo - Prostejov + 1:46
18 Adam Sekanina TJ Favorit Brno + 1:46
19 Daniel Reiter Union Raiffeisen Radteam Tirol + 1:46
20 Manuel Bosch Union Raiffeisen Radteam Tirol + 1:55
21 Stefan Poll WSA KTM Graz + 2:29
22 Wojciech Sykala Wibatech Merx 7R + 2:33
23 Mariusz Gasiorowski Team Hurom + 2:39
24 Andrej Liska TJ Slavia SG Trencin + 2:39
25 Karol Wawrzyniak CCC Development Team + 2:39
26 Tomas Barta Pardus Tufo - Prostejov + 2:39
27 Juraj Bellan Dukla Banska Bystrica + 2:39
28 Luca Rastelli Delio Gallina Colosio Eurofeed + 2:39
29 Christoph Schösswendter Union Raiffeisen Radteam Tirol + 2:39
30 Dorde Duric Centre Mondial du Cyclisme + 2:39
31 Adam Papai Epronex-BSS Oil Team + 2:41
32 Martin Mahdar Dukla Banska Bystrica + 2:41
33 Krisztian Lovassy Epronex-BSS Oil Team + 2:41
34 Jan Kraus Team Dukla Praha + 2:41
35 Dusan Kalaba Essen-CBT Italia + 2:41
36 Rok Korosec Ljubljana Gusto Xaurum + 2:41
37 Samuel Oros Dukla Banska Bystrica + 2:41
38 Stefan Kolb Maloja Pushbikers + 2:41
39 Marvin Hammerschmid SportLand Niederösterreich Selle + 2:41
40 Hynek Palicka Topforex-Lapierre + 2:41
41 Robert Malik CK Pribram - Fany Gastro + 2:43
42 Piotr Pekala CCC Development Team + 2:43
43 Yuan Tang Peng Taiwan National Team + 2:43
44 Jonas Rapp Hrinkow Advarics Cycleang + 2:43
45 Miklos Szabo Pannon Cycling Team + 2:43
46 Raphael Hammerschmidt SportLand Niederösterreich Selle + 2:43
47 Marko Danilovic Serbia National Team + 2:43
48 Ondrej Vendolsky - + 2:43
49 Lukas Stoiber - + 2:52
50 Pavel Gruber CK Pribram - Fany Gastro + 2:54
51 Petr Hampl TJ Favorit Brno + 2:54
52 Lukas Schlemmer Maloja Pushbikers + 2:54
53 Norbert Banaszek Team Hurom + 2:56
54 Kamil Zielinski Team Hurom + 2:56
55 Vojtech Kminek TJ Favorit Brno + 3:15
56 Jodok Salzmann Maloja Pushbikers + 3:52
57 Valentin Gotzinger Maloja Pushbikers + 4:38
58 Tomasz Budzinski Team Hurom + 4:44
59 Adrian Babic Cyklistický tím Firefly + 4:44
60 Lubos Malovec CK Spartak Tlmace + 4:44
61 Gergely Orosz Pannon Cycling Team + 4:44
62 Juraj Karas PROefekt Team + 4:44
63 Vojtech Modlitba CK Pribram - Fany Gastro + 4:44
64 David Kulhanek TJ Favorit Brno + 4:46
65 Stefan Nota CK Spartak Tlmace + 4:46
66 Stevan Klisuric Serbia National Team + 4:46
67 Michal Rotter TJ Favorit Brno + 4:46
68 Karel Tyrpekl Pardus Tufo - Prostejov + 4:46
69 Timothy Guy Ljubljana Gusto Xaurum + 4:46
70 Vladimir Miksanik Pardus Tufo - Prostejov + 4:46
71 Tomas Jakoubek CK Pribram - Fany Gastro + 4:46
72 Martin Hebik CK Pribram - Fany Gastro + 4:46
73 Karol Kuba Topforex-Lapierre + 4:46
74 Moran Vermeulen - + 4:46
75 Csaba Palyi Epronex-BSS Oil Team + 4:49
76 Martin Kostelnicak Greenbike Aloha Team + 4:49
77 Marco Borgo Delio Gallina Colosio Eurofeed + 4:49
78 Stefano Gandin Delio Gallina Colosio Eurofeed + 4:49
79 Andreas Graf Hrinkow Advarics Cycleang + 4:53
80 Stefan Mastaller SportLand Niederösterreich Selle + 4:53
81 Daniel Babor Pardus Tufo - Prostejov + 5:00
82 Matthias Grick WSA KTM Graz + 5:30
83 Juraj Lajcha TJ Slavia SG Trencin + 7:11
OOT Jan Kralik -
OOT Miroslav Malisek -
OOT Marian Miklusek -
OOT Tomas Nagy -
OOT Stefan Stefanovic -
OOT Peter Tichy -
OOT Stanislav Beres CK Spartak Tlmace
OOT Gabor Fejes CK Spartak Tlmace
OOT Ondrej Macaj CK Spartak Tlmace
OOT Martin Wachs CK Spartak Tlmace
OOT David Kasko Cyklistický tím Firefly
OOT Miroslav Lacus Cyklistický tím Firefly
OOT Andrej Strmiska Cyklistický tím Firefly
OOT Yuriy Chsherbinin Apple Team
OOT Anton Lavrentyev Apple Team
OOT Vladimir Tsoy Apple Team
OOT Hurgali Turebekov Apple Team
OOT Aspan Zhukenov Apple Team
OOT Sergio Tu CCC Development Team
OOT Kacper Walkowiak CCC Development Team
OOT Michal Hloza CyS-Akademia Petra Sagana
OOT David Vojt CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Riccardo Bobbo Delio Gallina Colosio Eurofeed
OOT Matteo Gino Pegoraro Delio Gallina Colosio Eurofeed
OOT Nicolo Tamussi Delio Gallina Colosio Eurofeed
OOT Marton Solymosi Epronex-BSS Oil Team
OOT Gergely Szarka Epronex-BSS Oil Team
OOT Daniel Eichinger Hrinkow Advarics Cycleang
OOT Lukas Reckendorfer Hrinkow Advarics Cycleang
OOT Richard Coma Ind-Svk
OOT Johann Schwabik Ind-Svk
OOT Dusan Veselinovic KK Gorje MIX
OOT Ziga Rucigaj Ljubljana Gusto Xaurum
OOT Anze Skok Ljubljana Gusto Xaurum
OOT Simon Cibej Meblo Jogi Pro-Concrete
OOT Robert Jenko Meblo Jogi Pro-Concrete
OOT Tim Roskar Meblo Jogi Pro-Concrete
OOT Luka Sagadin Meblo Jogi Pro-Concrete
OOT Daniel Dina Pannon Cycling Team
OOT Marton Dina Pannon Cycling Team
OOT Erik Fetter Pannon Cycling Team
OOT Janos Pelikan Pannon Cycling Team
OOT Marek Dolnicek Pardus Tufo - Prostejov
OOT Kristian Janosik PROefekt Team
OOT Julian Gruber SportLand Niederösterreich Selle
OOT Thomas Umhaller SportLand Niederösterreich Selle
OOT Michal Kohout Team Dukla Praha
OOT Antonin Kostiha Team Dukla Praha
OOT Nicolas Pietrula Team Dukla Praha
OOT Adam Kus Team Hurom
OOT Jan Vones TJ Favorit Brno
OOT Ivan Havran TJ Slavia SG Trencin
OOT Daniel Liska TJ Slavia SG Trencin
OOT Radovan Vrabel TJ Slavia SG Trencin
OOT Alex Zeman TJ Slavia SG Trencin
OOT David Andrle Topforex-Lapierre
OOT Jonas Brezina Topforex-Lapierre
OOT Tomas Capek Topforex-Lapierre
OOT Johannes Hirschbichler Union Raiffeisen Radteam Tirol
OOT Krzysztof Parma Voster ATS Team
OOT Kacper Kistowski Wibatech Merx 7R
OOT Bartosz Warchol Wibatech Merx 7R
OOT Ognjen Ilic WSA KTM Graz
OOT Jakob Reiter WSA KTM Graz
OOT Stefan Taferner WSA KTM Graz
DNS Tomas Cepka -
DNS Martin Smykal Greenbike Aloha Team
DNF Dario Domin -
DNF Jakub Varhanovsky Dukla Banska Bystrica
DNF Mark Zathureczky Epronex-BSS Oil Team
DNF Artur Detko TC Chrobry Scott Glogow
Information
Nations Slovakia
Date May 12th
Distance 155 km
CAT 1.2