GP Czech Republic - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Toupalik Adam Elkov-Kasper 40 04:35:57
2 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski 30 + 14
3 Kaspar Jan ATT Investments 25 + 30
4 Cieslik Pawel Voster ATS Team 20 + 30
5 Schuran Michal ATT Investments 15 + 34
6 Stockwell Oliver Cycling Team Friuli ASD 10 + 34
7 Murias Jakub Voster ATS Team 5 + 34
8 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski 3 + 47
9 Szostka Pawel Santic-Wibatech 3 + 58
10 Debiasi Andrea Cycling Team Friuli ASD 3 + 01:10
11 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 01:10
12 Ben Moshe Yuval Israel + 01:15
13 Pekala Piotr Santic-Wibatech + 01:15
14 Heming Mika ATT Investments + 01:20
15 Finkst Tilen Adria Mobil + 01:25
16 Hopkins Dylan Ljubljana Gusto Santic + 01:43
17 Otruba Jakub Elkov-Kasper + 01:47
18 Willemsen Steven Global Cycling Team + 01:53
19 Fiala Petr Team Dukla Praha + 02:09
20 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 02:17
21 Sowinski Artur Voster ATS Team + 02:38
22 Gruber Pavel Tufo-Pardus Prostejov + 03:36
23 Liska Andrej BRS Technology-Kartus Bike RT + 03:39
24 Einhorn Itamar Israel + 03:44
25 Schmidbauer Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo + 03:50
26 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 03:50
27 Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD + 04:25
28 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 04:39
29 Tyrpekl Karel ATT Investments + 06:41
30 Obdrzalek Tomas Elkov-Kasper + 06:50
31 Habermann Richard AC Sparta Praha + 06:58
32 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 07:20
33 Kasko David BRS Technology-Kartus Bike RT + 07:28
34 Kralj Fabijan Ljubljana Gusto Santic + 07:31
35 Rekita Szymon Voster ATS Team + 07:31
36 Canecky Marek BRS Technology-Kartus Bike RT + 07:31
37 Babor Daniel Elkov-Kasper + 08:25
38 Kminek Vojtech TJ Favorit Brno + 09:01
DNS Neuman Dominik Elkov-Kasper
DNF Brnak Jan AC Sparta Praha
DNF Horak Dominik AC Sparta Praha
DNF Kalojiros Tomas AC Sparta Praha
DNF Otta Josef AC Sparta Praha
DNF Ryba Jan AC Sparta Praha
DNF Jakoubek Tomas ATT Investments
DNF Sporysch Daniel ATT Investments
DNF Cemazar Nik Adria Mobil
DNF Colnar Aljaz Adria Mobil
DNF Filutas Viktor Adria Mobil
DNF Murn Bostijan Adria Mobil
DNF Spoljar Jaka Adria Mobil
DNF Beres Stanislav BRS Technology-Kartus Bike RT
DNF Blasko Matej BRS Technology-Kartus Bike RT
DNF Nagy Tomas BRS Technology-Kartus Bike RT
DNF Ivanov Borislav Bulgaria
DNF Kabrera Deniz Bulgaria
DNF Marinkov Konstantin Bulgaria
DNF Ryustemov Deniz Bulgaria
DNF Davies Joshua CK Pribram - Fany Gastro
DNF Malkowski Artur CK Pribram - Fany Gastro
DNF Nemec Patrik CK Pribram - Fany Gastro
DNF Vochozka Jan CK Pribram - Fany Gastro
DNF Frolek Ladislav Cycling Academy Trencin
DNF Gavenda Martin Cycling Academy Trencin
DNF Gross Adam Cycling Academy Trencin
DNF Sokolik Lukas Cycling Academy Trencin
DNF Stloukal Stepan Cycling Academy Trencin
DNF Vlcak Jakub Cycling Academy Trencin
DNF Andreaus Marco Cycling Team Friuli ASD
DNF De Cassan Davide Cycling Team Friuli ASD
DNF Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD
DNF Baska Erik Dukla Banská Bystrica
DNF Chren Martin Dukla Banská Bystrica
DNF Foltan Adam Dukla Banská Bystrica
DNF Haring Martin Dukla Banská Bystrica
DNF Tybor Patrik Dukla Banská Bystrica
DNF Vanco Tobias Dukla Banská Bystrica
DNF Zahalka Matej Elkov-Kasper
DNF Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team
DNF Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team
DNF Nagy Bendeguz Matyas Epronex-Hungary Cycling Team
DNF Buijk Jacob Global Cycling Team
DNF Nijssen Kenny Global Cycling Team
DNF Stravers Jarri Global Cycling Team
DNF Van Noppen Antonie Global Cycling Team
DNF Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Osko Milosz HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Kogut Oded Israel
DNF Logionov Vlad Israel
DNF Yogev Alon Israel
DNF Domin Krzysztof KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Korniak Szymon KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Wawrzyniak Karol KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Jordan Adam Ljubljana Gusto Santic
DNF Jurisevic Carlo Ljubljana Gusto Santic
DNF Macek Matic Ljubljana Gusto Santic
DNF Potocki Viktor Ljubljana Gusto Santic
DNF Fabian Csongor MKB Bank CT
DNF Forro Lajos MKB Bank CT
DNF Goher Mihaly MKB Bank CT
DNF Papai Adam MKB Bank CT
DNF Pelikan Janos MKB Bank CT
DNF Wermeser Zsombor MKB Bank CT
DNF Peter Michael Santic-Wibatech
DNF Proc Bartlomiej Santic-Wibatech
DNF Wollenberg Tim Santic-Wibatech
DNF Bieniek Damian TC Chrobry Scott Glogow
DNF Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow
DNF Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow
DNF Malachowski Jakub TC Chrobry Scott Glogow
DNF Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow
DNF Cervicek David TJ Favorit Brno
DNF Krenek Adam TJ Favorit Brno
DNF Prudek Dominik TJ Favorit Brno
DNF Siroky Stepan TJ Favorit Brno
DNF Kohout Martin Team Dukla Praha
DNF Rugovac Denis Team Dukla Praha
DNF Snuparek Vaclav Team Dukla Praha
DNF Vavra Petr Team Dukla Praha
DNF Vones Jan Team Dukla Praha
DNF Fierla Ondrej Team Forman Cinelli
DNF Kucera Vojtech Team Forman Cinelli
DNF Mach Ondrej Team Forman Cinelli
DNF Sigut David Team Forman Cinelli
DNF Zatopek Jan Team Forman Cinelli
DNF Holec Richard Tufo-Pardus Prostejov
DNF Petr Ondrej Tufo-Pardus Prostejov
DNF Pszczolarski Wojciech Tufo-Pardus Prostejov
DNF Vinklarek Frantisek Tufo-Pardus Prostejov
DNF Vlcek Radek Tufo-Pardus Prostejov
DNF Kostanski Mateusz Voster ATS Team
DNF Hansen Adam WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Kerschbaumer Leo WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Marbler Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Ritzinger Felix WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Rosegger Paul WSA KTM Graz p/b Leomo

Information